Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Uncle Moe » 12 Jul 2017, 20:56

Behringer HM300 > Ibanez DM1000 > The Carrier > TC Triple Delay

https://soundcloud.com/splandz/hm300dm1000ringtriple

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Jul 2017, 12:12

Posle razgovora sa dosta muzičara o načinu kontrolisanja dužine koncerta došao sam na ideju za moju pedalu Timekeeper. Ona meri vreme nakon aktiviranja i prikazuje na displeju minute i sate. Vrlo je korisna za korišćenje na koncertima sa više bendova gde je ograničeno vreme nastupa kao i strikno poštovanje te minutaže. Pogodna je i za samostalne koncerte zbog kontrole dinamike koncerta. Kada stoji u pedalbordu uočljiva je i za druge muzičare u bendu koji mogu da "bace oko" na nju. Napajanje pedale je moguće naizmeničnim ili jednosmernim naponom u rasponu od 6 do 25 Volti.

Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 13 Jul 2017, 12:29

ne bih da zvucim zlobno jer mi to uopste nije namera, ali zasto neko ne bi samo stavio digitalni sat, tipa neki od onih stonih koji stoje na stolu, koji je crnog displeja sa zutim/belim/kojim god brojkama? Koja je razlika izmedju resetovanja tog sata na 00:00 i aktiviranja, i ove pedale? jel pedala ima jos neke funkcije?

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Jul 2017, 12:54

Cortex wrote:
13 Jul 2017, 12:29
ne bih da zvucim zlobno jer mi to uopste nije namera, ali zasto neko ne bi samo stavio digitalni sat, tipa neki od onih stonih koji stoje na stolu, koji je crnog displeja sa zutim/belim/kojim god brojkama? Koja je razlika izmedju resetovanja tog sata na 00:00 i aktiviranja, i ove pedale? jel pedala ima jos neke funkcije?
Vec sam kod pojedinih muzicara i bendova nalazio da koriste bas taj stoni digitalni sat ali ovde je to tajmer koji moze imati dvojaku funkciju tj. da posle svakog pritiskanja vraca na pocetak ili pak da zaustavi brojanje pa posle jos jednog pritiskanja da nastavi. Kod ovog tajmera pre resetovanja postoji OFF mod gde je pedala iskljucena.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tommytigh77 » 13 Jul 2017, 12:59

Bogami za nas tezgaroše bi morao još dva digita da ugradiš. :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 13 Jul 2017, 13:00

Pođoh baš da kažem da bi to bio odličan dodatak buffer pedali, ili napajanju....ovako zauzima dosta prostora a nema dovoljno važnu funkciju...opet super je ideja. Ali čisto dodati recimo On/off buffer svič (kao na npr. Big joe Empire pedali) bi bio čist pogodak.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Jul 2017, 13:04

tocilj wrote:
13 Jul 2017, 13:00
Pođoh baš da kažem da bi to bio odličan dodatak buffer pedali, ili napajanju....ovako zauzima dosta prostora a nema dovoljno važnu funkciju...opet super je ideja. Ali čisto dodati recimo On/off buffer svič (kao na npr. Big joe Empire pedali) bi bio čist pogodak.
Nije losa ideja za bafer jedino sto bafer ne bi imao prekidac.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 13 Jul 2017, 13:09

apollomusicservice wrote:
13 Jul 2017, 13:04
tocilj wrote:
13 Jul 2017, 13:00
Pođoh baš da kažem da bi to bio odličan dodatak buffer pedali, ili napajanju....ovako zauzima dosta prostora a nema dovoljno važnu funkciju...opet super je ideja. Ali čisto dodati recimo On/off buffer svič (kao na npr. Big joe Empire pedali) bi bio čist pogodak.
Nije losa ideja za bafer jedino sto bafer ne bi imao prekidac.
E pa zato sam i rekao kao na Empire pedali, kod nje se buffer pali na prost dvopolni svič....ne znam kako se ti svičevi stručno zovu. Realno ko pali i gasi baffer, ali kao izbor na pedali 2 u 1 je savršeno imati.
Znači zanemariš ostatak pedale...samo taj dodatak na sredini:
http://www.bigjoestompboxcompany.com/B502-EMPIRE

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Jul 2017, 13:19

tocilj wrote:
13 Jul 2017, 13:09
apollomusicservice wrote:
13 Jul 2017, 13:04
tocilj wrote:
13 Jul 2017, 13:00
Pođoh baš da kažem da bi to bio odličan dodatak buffer pedali, ili napajanju....ovako zauzima dosta prostora a nema dovoljno važnu funkciju...opet super je ideja. Ali čisto dodati recimo On/off buffer svič (kao na npr. Big joe Empire pedali) bi bio čist pogodak.
Nije losa ideja za bafer jedino sto bafer ne bi imao prekidac.
E pa zato sam i rekao kao na Empire pedali, kod nje se buffer pali na prost dvopolni svič....ne znam kako se ti svičevi stručno zovu. Realno ko pali i gasi baffer, ali kao izbor na pedali 2 u 1 je savršeno imati.
Znači zanemariš ostatak pedale...samo taj dodatak na sredini:
http://www.bigjoestompboxcompany.com/B502-EMPIRE
Da, moze sa nekom dodatnom komandom koja se ne ukljucuje nogom. Posto vec zauzima prostor jedne pedale dobro je dodati joj neku funkciju/funkcije jer onda dobija vise na atraktivnosti. Vec imam jos neke ideje za sledeci prototip ovakve pedale.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Jul 2017, 13:24

...jer smisao ovog tajmera i jeste da se nakon izlaska na binu startuje tajmer pred sam pocetak svirke a ne da neko drugi postavlja sat na pod ili da ga ukljucuje neko drugi. Na vrhu pedale je blinkajuca crvena lampica koja opominje da treba startovati tajmer a gasi se automatski sa pokretanjem tajmera.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 13 Jul 2017, 13:30

Pa baš to....pogotovu pedale koje stoje po ćoškovima borda....ja sam bio oduševljen kada su kinezi napravili napajanje sa štimerom i sl. Jbg. Realno većini ljudi koji koriste više pedala, treba buffer, štimer, adapter, buster i sl. Dobri bufferi se prodaju po realno previsokim cijenama......meni je npr. Soul food dragocjena pedala ne toliko zbog zvuka, koliko opcije uključivanja i isključivanja buffera. A i nije loš taj njihov...bar po mom ukusu.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 13 Jul 2017, 15:07

jedno pitanje - jel utice na ton? :P

naravno da utice! gledas, vidis da ce uskoro kraj seta/svirke, imas zavrsni elan, kreces da sviras najbolje ikada, a ton je u rukama, tako da...

:P

:metal:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by ProfessorBaltazar » 13 Jul 2017, 19:05

Cortex wrote:
13 Jul 2017, 15:07
jedno pitanje - jel utice na ton? :P

naravno da utice! gledas, vidis da ce uskoro kraj seta/svirke, imas zavrsni elan, kreces da sviras najbolje ikada, a ton je u rukama, tako da...

:P

:metal:
I u istom smislu, da se poveze se bilaterarnicom pa da znamo koliko ljudi sa placenim kartama je doslo na show pa shodno tome i entuzijazam. A bogami da ima MFD pa da znamo koliko nam je gazda jos duzan tura pica od konzumacije. Ergo, entuzijazam.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by nebojsak » 14 Jul 2017, 10:54

Ja bih jednu što pali buksnu i dodaje ladnu limunadu na bini, a može i peškirić kad je vruće ko ovih dana :kokice:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 14 Jul 2017, 11:06

nebojsak wrote:
14 Jul 2017, 10:54
Ja bih jednu što pali buksnu i dodaje ladnu limunadu na bini, a može i peškirić kad je vruće ko ovih dana :kokice:
Mali crnac sa svicom on/off na glavi?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest