Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 01 Apr 2018, 21:03

Rockatansky wrote:
01 Apr 2018, 20:21
E ne znam jesam vec kacio... Sada sam konacno povezao sve, namestio i napajanje (zezali neki dzekovi, i imao manjka pa sam jedan udvmojio :) ) za sve pedale i to je to za sada.

Image

Image

Cry Baby - Boss DS2 (sluzi kao booster ili slabija dist.) - Boss DS1 (glavni dist) - Big Muff (koristim ga nekad sa DS2 ispred) - MXR P90 (ne koristim ga tako cesto, ali mi se svidja pa cu ga koristiti nadam se :) ) - Tremolo...
A ša je taj čiken pot na big muff-u?

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by alfonso » 01 Apr 2018, 21:51

Skoro isti seting imamo na ds-1
:XD:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Rockatansky » 01 Apr 2018, 22:11

Baba Slim wrote:
01 Apr 2018, 20:40
Kul, zanimljiva postavka, interesantno bi mi bilo da čujem kako se stackuje ovaj izbor drajvova međusobno.

Lično, provalio sam da mnogo više volim phase ispred drajvova, i pre nekog vremena budem u fazonu ajd da stavim posle nakon dugo vremena, da probam. Odmah sam ga vratio ispred gde je i bio. :D

Ja ću uskoro kompletirati postavku i za elektriku i akustiku odvojeno, što mi je dugo želja, da ne moram ništa da šetam vamo-tamo, pa ću okačiti kad se vratim kući.
Dosta dobro mi deluje, mislim moram da se snalazim kada sviram singl :) DS1 na 3/4 drajva a DS1 na 1/2 tako da ga taman malo jos podigne kako treba za soli i sl. E sada neizbezno je da vise zuje kada se ne svira... Ali nije tako strsno, cim zavrsim nagazim DS2 i unormali se.
A Big Muff sam planirao da sviram samog, zvuci super, ali ona cudna pojava kada sviram sam to je to, ali cim se ukljuce basista u bubanj pojedu me, nestane zvuk :shock: a tu onda ukljucim DS2 i taman doda to sto treba (uz vec pomenuto zujanje :D ali samo kada se ne svira :) )
A nisam nikad probao P90 pre distorzija (ili jesam pa sam zaboravio)... Moracu da probam jednom.
tocilj wrote:
01 Apr 2018, 21:03
A ša je taj čiken pot na big muff-u?
E to je tajni efeak, ne smem da kazem! :D Sala, to je ubacena untra mala PCB Clean Blend, pisao sam ovde na forumu o tome, to jest, ovde sam dobio info kako to da napravim, odlicno zaista radi to ali sam je lose povezao, pa i kada je bypass deluje (utisa) ako nije na max pa ga ne korisrtim mnogo, moram otvoriti kuciste i povezati ponovo, a i def. da zamenim prikljucak za napajanje :roll: na standardni. To sam hteo da ugradim da vidim kako ce da deluje da bih ga lakse upario sa drugom distorzijom.

E da kada smo kod toga, cini mi se da prkljucan za napajanje wah ima drugaciji precnik onog unutra pimpeka, jel to neko primetio? Zbog toga (gubilo je kontakt) zamenim sve dzekove i onda skontam da ne moze da udje nije dovoljno dugacko, a onda opet improvizacija i tako... :roll: :ma bravo:
Last edited by Rockatansky on 01 Apr 2018, 22:13, edited 1 time in total.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Rockatansky » 01 Apr 2018, 22:12

alfonso wrote:
01 Apr 2018, 21:51
Skoro isti seting imamo na ds-1
:XD:
:) pa da drajv kao sto rekoh 3/4 da rezi, ton na pola tu nema sta da se doda ili oduzme :) a volume vec malo nekad pomerm zavisno od pojacala na kom sviram...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest