Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 08 Oct 2017, 16:51

tocilj wrote:
08 Oct 2017, 14:57
apollomusicservice wrote:
08 Oct 2017, 11:54

dB.............promena snage............promena zvučnog pritiska
+3....................x2.......................... x 1.41
+6....................x4...........................x2
+10...................x10.........................x 3.16
+20...................x100.......................x 10
E sad, za nas koji pojma nemamo o fizici i elektronici jedno pitanje. Kada bih ti ja tražio da mi napraviš lampaško pojačalo koje ima samo klin kanal i par kontrola, bez ranog brejka...ali da ostane relativno malo kombo pojačalo, kako bi to izgledalo? Recimo koliko vati, koji zvučnik i sl.? Naravno da može da gura te klubske svirkice uz glasnog bubnjara....da li bi se tako nešto uopšte isplatilo praviti ili već postoji po boljoj cijeni?
Zvučnik sigurno ne bi trebao ići ispod 10 inča (to je čak diskutabilno, možda 2x10) dok 12 inča bi recimo bio standard za živu svirku. Snaga bi mogla varirati od 18W do 30W u zavisnosti da li je veći deo svirke u nekom klinu ili se pak odvija na ivici kranča a uz neku pedalu u distorziji. Uzmimo na primer malog hibrida Orange Micro Terror od 20W i sa dvanaesticom koji sasvim parira bubnjaru u žešćoj svirci dok recimo za klin mu malo nedostaje snage uživo. Sa lampaškim pojačalima je malo drugačije jer različito reaguju u zasićenje pre distorzije. I za pravljenje i kupovinu treba postaviti prvo neki materijalni okvir u kom bi se analiziralo šta se može dobiti za odredjenu količinu novca.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by hipihill » 08 Oct 2017, 17:44

Pre zamene bilo kog dela opreme ili kompletne pokusao bih da isteram maksimum iz sopstvene. Evo jednog upucujeceg primera kako to radi Bonamassa recimo:


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by metalstringer » 09 Oct 2017, 15:42

Interesantno

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by nenadg » 25 Nov 2017, 23:59

Image

Мој ланац ефеката. Дисторзију, ако је икада користим, извлачим са појачала.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by pisac » 26 Nov 2017, 12:16

Koje je ovo napajanje,Nenade?Kompaktno i elegantno.
I koji je ovo Digitech,Hardwire,ne vidi se najbolje?

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by nenadg » 26 Nov 2017, 22:12

Диџитек је лупер/дилеј педала. Напајање сам пре пар годна купио на К/П од човека који их прави, мислим да се зове Марјан.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 10 Jan 2018, 00:15

Evo još jedan, ko zna koji po redu, update pedalborda od mene:

Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 10 Jan 2018, 11:18

Da li je to kojim slučajem otirač iz Uradi sam? :) Meni je to ispalo odlično rešenje kad sam morao da iskombinujem što lakši board da se uklopi u težinu ručnog prtljaga za letenje, tj da mi bar ploča za board ne doprinosi ukupnoj težini. Otirač nema skoro nikakvu težinu, a drži pedale na okupu i pošto je gumiran odozdo, sprečava klizanje po podlozi. Izgleda skrnavo, ali je totalni win. :lol:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 10 Jan 2018, 12:33

Baba Slim wrote:
10 Jan 2018, 11:18
Da li je to kojim slučajem otirač iz Uradi sam? :) Meni je to ispalo odlično rešenje kad sam morao da iskombinujem što lakši board da se uklopi u težinu ručnog prtljaga za letenje, tj da mi bar ploča za board ne doprinosi ukupnoj težini. Otirač nema skoro nikakvu težinu, a drži pedale na okupu i pošto je gumiran odozdo, sprečava klizanje po podlozi. Izgleda skrnavo, ali je totalni win. :lol:
Hahahaha...da, to je taj. Za 100-200 dindži služi svrsi više nego dobro. Htio sam u nekoj ljepšoj boji i sl. Ali sam skontao da ovaj ružni ima jako dobre dlake za velcro i nikad mi se nije desilo da otpadne pedala sa njega. Neostikom sam ga zalijepio za neki lagani a čvrsti furnir i voala :) Znam da mi s obrirom na cijene pedala treba neko ozbiljno napajanje i pravi pečevi, ali ono....uvijek mi nešto žao da dam lovu za te stvari kada za istu cijenu mogu kupiti bar kinesku pedalicu kojoj se beskonačno radujem....

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tommytigh77 » 10 Jan 2018, 13:27

Kad smo kod napajanja, po svoj prilici isto koristim već dugo vremena (po Baba Slimovoj preporuci). Šljaka fantastično, bešumno, nikad ni najmanji problem. Ipak, ove godine planiram da malo ''uozbiljim'' board pa ću po svoj prilici uzeti ovo:
Image
Donner DP-4, 64 eura na Aliexpressu. Rekoh čisto da predložim, pošto vidim da te isto čeka...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 10 Jan 2018, 14:27

Imao sam ja jedno donerovo i jedno joyo napajanje ranije...ona obična po 30 dolara, iskreno nisam imao nikakvih problema ni sa njima...osim nekih pedala koje su bile osjetljive na to, kao npr. Goranov fat boy ili zoom ms70. Ali nisam ni imao digitalnih pedala preko 100 mA. Kum mi npr. ima Empresov tape delay, iako je vrhunska pedala i on ima pristojno Marjanovo napajanje opet zuji/pišti....od prostorije do prostorije, manje ili više. A to zujanje zavisi dosta i od pečeva, a pošto imam dosta ovih smećarskih, ne mogu objektivno ni da čujem....malo zujanja meni nije neki problem. Smeta mi samo ono visokofrekventno pištanje kod digitalija....

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tommytigh77 » 10 Jan 2018, 14:49

Šta znam, čitao sam recenzije za ovo napajanje i kažu da je ovog puta real deal, da nije kao ranije jeftine varijante, da je izvedeno kako treba i da su zaista odvojeni izlazi. U prinicipu klon Voodoo Lab napajanja, u šta i kolor šema pokušava da ubedi. Ja ću sigurno u neko doba uzeti, pa ćemo videti.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 23 Feb 2018, 08:47

Update:

Image

Setup za predstojeći period.

- Pre svega ide Sony GWZ wireless koji nije na fotki
- Uleteo T-Rex Play back delay iz iste serije pedala iz koje je i Dual drive (šezdesetogodišnjica Thomanna).
- Vratio sam Carl Martin 2Wah umesto Mini Crybabyja koji sam prodao, jer jednostavno ništa osim Carl Martina nije to - to.
- Iz Joyo Am.Sounda direkt u mix.
- Kad se sve spakuje s kablovima i adapterima u ovu Thomann torbu (koju od srca preporučujem, 20€ na Thomannu), ravno 8 kg, što je limit za ručni prtljag u avionu.
- Sve zalepljeno na otirač iz Uradi sam, jer ne dodaje ništa na težini, a drži sve na okupu i ne kliza po podlozi jer je gumiran s donje strane. Pobeda funkcionalnosti što se mene tiče, kad je u pitanju uklapanje u limit težine prtljaga. :)

I posebno, veliko, zaista od srca veliko i neopisivo hvala mom bratu i prijatelju Tommy-ju na ovom predobrom CE-2 chorusu, radi kao san. :kiss: :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by nebojsak » 23 Feb 2018, 16:01

Uključen i SYB-3 u ekipu

Image

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Uncle Moe » 23 Feb 2018, 16:45

Do jaja za SYB-3

Da se ubacim u niz

Image

I jedan small pentaboard

Image

:bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest