BOSS CEB-3

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

BOSS CEB-3

Post by Cope » 22 Jan 2016, 13:04

Da li Boss ceb-3 bas chorus u lancu pedala krade signal kada je off?

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: BOSS CEB-3

Post by Z*Z*Z » 22 Jan 2016, 15:20

Mislim da malo sreze visoke

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: BOSS CEB-3

Post by tocilj » 22 Jan 2016, 21:54

Z*Z*Z wrote:Mislim da malo sreze visoke

Svaka Boss-ova digitalna pedala koju sam probao je to radila....samo sam ja mislio da je problem u odnosu Boss-ovih pedala, odnosno slaganju sa drugim pedalama koje sam imao u datom trebutku....

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: BOSS CEB-3

Post by maksabass » 23 Jan 2016, 01:40

Svaka pedala sa fet switch-em "krade" zvuk pa i pomenuta.problem nije veliki kad je jedna ili dve ali kada su vise moze da se javi prilican gubitak signala.Ako stvari gledamo sa strane da taj signal mozemo podici na kraju lanca tj.u pojacalu nema brige...ali ako se hoce signal na koji nista ne utice onda samo true bypass

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: BOSS CEB-3

Post by majtimika » 23 Jan 2016, 08:22

Ne bih se bas slozio , jedna dobra buferovana pedala u lancu je naophodna ako ne zelis da gubis signal. Pravi bajpas je super ako imas dve tri pedale i kratke kablove , ali ako imas vec pet sest pedala i malo duze kablove signal ce se gubiti te je bufer negde u lancu dobra stvar. Mozda zvuci glupo ali najjeftinija varijanta je behringer chorus onaj zuti od 10 eura, kao chorus je polu upotrebljiva ali ima sjajan bufer ja je drzim u lancu samo zbog toga. Ko ne veruje neka proba nije skupo

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: BOSS CEB-3

Post by groove » 23 Jan 2016, 08:31

Nadji negde Nux cherub chorus..bolji je od vecine skupih chorusa..a i koji cebti qrac chorus kad ga osim u nekoj akusticnoj varijanti u bendu neces cuti..kad te pripale bubanj i gitara..ne daj boze i klavijature..onda vise nema chorusa.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: BOSS CEB-3

Post by komil » 23 Jan 2016, 10:54

Z*Z*Z wrote:Mislim da malo sreze visoke
tocilj wrote:Svaka Boss-ova digitalna pedala koju sam probao je to radila....samo sam ja mislio da je problem u odnosu Boss-ovih pedala, odnosno slaganju sa drugim pedalama koje sam imao u datom trebutku....
Čekaj, na BAS gitari ste primetili da sreže VISOKE?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: BOSS CEB-3

Post by Cope » 23 Jan 2016, 12:03

groove wrote:Nadji negde Nux cherub chorus..bolji je od vecine skupih chorusa..a i koji cebti qrac chorus kad ga osim u nekoj akusticnoj varijanti u bendu neces cuti..kad te pripale bubanj i gitara..ne daj boze i klavijature..onda vise nema chorusa.
Sviram i akustiku...
Ako je samo do jacine signala, onda nije strašno, jer mi je to u lancu posle multicomp-a jedini efekat koji koristim.

Komil, itekako ima visokih, i dinamički je bas šireg spektra od gitare. Ne koristi se džabe fullrange zvucnik za bass.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: BOSS CEB-3

Post by groove » 23 Jan 2016, 12:11

Nebitna je jacina vec priroda efekta i samo uklapanje u bend..pojesce te ostali..tacka...akusticna varijanta je vec nesto drugo.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: BOSS CEB-3

Post by tocilj » 23 Jan 2016, 12:50

groove wrote:Nebitna je jacina vec priroda efekta i samo uklapanje u bend..pojesce te ostali..tacka...akusticna varijanta je vec nesto drugo.
Istina je to sto pricas, medjutim problem u glavnom nije u efektu, nego u polaznoj frekvenciji sa kojom ulazis u pojacalo i izlazis iz njega (boost, EQ, kompresor)...napravi klin koji se cuje sa drugim instrumentima, sve ce da se cuje.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: BOSS CEB-3

Post by komil » 23 Jan 2016, 13:14

Cope wrote:Komil, itekako ima visokih, i dinamički je bas šireg spektra od gitare. Ne koristi se džabe fullrange zvucnik za bass.
Mogu samo donekle da se složim. Ne kažem da nema visokih, ima ih, ali isključivo tamo u harmonicima. Što ne znači da je nebitno. Bas g. u visokima ima dosta manje nego gitare, i zato je moje pitanje na mestu. Pitanje je prosto bilo vezano za iskustvo ljudi koji su se javili, da li su zaista probali pedalu na basu ili po automatizmu pišu vezano za gitaru? To me je zanimalo.

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: BOSS CEB-3

Post by Z*Z*Z » 23 Jan 2016, 16:20

Drugar je imao ce-3 koji je malo rezao visoke i ubijao dinamiku - ja sam imao ce-3 koji je rezao visoke (dosta) i baseve (malo) ubijao dinamiku i dodavao shum; imao sam i dm3 koji se isto ponasao; sad imam par pedala boss isto japan i nema devijacije signala; a bas nije bas ako se ne cuje metalizirani,visoki zvuk zica.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: BOSS CEB-3

Post by groove » 23 Jan 2016, 16:29

Ovo ovde je super..sve basisti i sve strucnjaci :bravo: .. Cope, kupi brate najjeftiniji chorus, rekao sam ti i koji, probaj u bendu..shvatices da li ti uopste treba ili ne..lako ces posle pljunuti lovu za neki EBS unichorus i shvatiti da je to u bendu sve slican qrac..i pazi kako namestas klin signal :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: BOSS CEB-3

Post by Cope » 23 Jan 2016, 19:06

groove wrote:Ovo ovde je super..sve basisti i sve strucnjaci :bravo: .. Cope, kupi brate najjeftiniji chorus, rekao sam ti i koji, probaj u bendu..shvatices da li ti uopste treba ili ne..lako ces posle pljunuti lovu za neki EBS unichorus i shvatiti da je to u bendu sve slican qrac..i pazi kako namestas klin signal :D
Hahaha, klin čorba :D

Imam taj boss, nego sam upao u frku dal mi se čini ili stvarno nekada fali signala...

Neko reče, ili mi se i to čini, ali teško da bilo koji gitarski kabinet ima veći freq. opseg od bas kabineta... Evo u 100€... :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: BOSS CEB-3

Post by komil » 23 Jan 2016, 20:02

Z*Z*Z wrote:Drugar je imao ce-3 koji je malo rezao visoke i ubijao dinamiku - ja sam imao ce-3 koji je rezao visoke (dosta) i baseve (malo) ubijao dinamiku i dodavao shum; imao sam i dm3 koji se isto ponasao; sad imam par pedala boss isto japan i nema devijacije signala; a bas nije bas ako se ne cuje metalizirani,visoki zvuk zica.
Taj metalizirani visoki zvuk žica je kod basa koji daje i otvorenost u visokim srednjima, a ne u visokima. U visokima nema ništa, osim harmonika nekog baš višeg reda. Kod gitare je opseg nešto malo pomeren ka visokima.
Ja imam Boss CE-2B (B znaći bas) i nisam primetio bilo šta čudno u bajpasu na bas gitari. Nisam ni izigravao šišmiša da to testiram, ali da je nešto značajno mislim da bih primetio.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest