Clanovi foruma, prodaja!

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 23 Jan 2016, 21:05

Ne znam da li je ova tema protiv pravila foruma, izvinjavam se unaprijed ako jeste....

Pretpostavljam da svi nesto kupuju i prodaju po oglasima i raznim sajtovima, a ne radi se trgovcima...prosto kao fizicka lica. Nebi bilo lose imati temu u kojoj ce clanovi foruma napisati sta prodaju, jer mozda neko sa foruma bas to trazi a ipak je bolje kupovati ili mijenjati opremu sa nekim koga recimo znas i znas od koga kupujes.

Znaci nije poenta da se neko reklamira i zaradjuje, nego prosto da olaksati potraznju i prodaju zeljene opreme clanovima foruma...pa krenite:-)

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by Frostensen » 23 Jan 2016, 21:42

Image

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 23 Jan 2016, 21:47

Frostensen wrote:Image
Ok, mozete ili mogu obrisati temu ako mislite da nije potrebna...ne radi se o oglasima nego o diskusiji, ali nema veze. Izvinjavam se.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by Frostensen » 23 Jan 2016, 22:38

Izvinjavam se, mozda sam ja lose shvatio sta si hteo da predlozis, mada, sad kad citam ovo poslednje nije mi najjasnije da budem iskren.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 23 Jan 2016, 23:34

Frostensen wrote:Izvinjavam se, mozda sam ja lose shvatio sta si hteo da predlozis, mada, sad kad citam ovo poslednje nije mi najjasnije da budem iskren.
Znas kako...navescu ti svoj primjer. Prije sedam ili osam mjeseci mi je hitno trebala lova jer sam isao na duze u inostranstvo, pa sam prodavao cijeli pedalboard...moj oglas na KP je bio los jer je pisalo "hitno", neki clanovi ovog foruma su mi pomogli time sto su mi ukazali da to "hitno" ljude odbija...za mene je to bila pomoc. Zatim dvije od tih pedala sam prodao ljudima sa foruma, tako sto smo pricali o pedalama, razmjenjivali iskustva i oni su zakljucilida im treba ili ne treba takva pedala. Mozda neko precjenjuje ili podcjenjuje vrijednost onoga sto prodaje...iako svako ima pravo da cijeni koliko hoce, to takodje otvara mogucnosti za diskusiju.

Zatim najvaznija stavka je zamjena.....neko mozda ima neku pedalu (recimo), nebi je prodavao ali je ne koristi...pa bi je mozda mijenjao za nesto drugo....svi mi imamo takve opreme i zdrava konverzacija dovodi do dogovora, pouka....pa cak i koristi, u nekom kreaticnom smislu.

Mozda sam ja lose objasnio (a vjerovatno jesam), smisao teme, ali ja je vidim kao nesto izmedju kupovine opreme preko oglasa (sa silnim propratnim raspravama) i samih oglasa za prodaju (sa pitanjima i podpitanjima).

Prosto, neko ne mora da postavlja oglas negdje, da bi recimo ovde pitao npr: imam Boss cs-3, ne koristim ga zbog toga i toga...ima li neko neku drugu pedalu pa da se trapimo.

Nadam se da sam objasnio?

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by nenadg » 24 Jan 2016, 12:16

Мени је ово ОК као идеја. Ја већину своје опреме продајем онако, . .видео сам шта је, . . нисам се нешто одушевио и сад продајем. Кад неко погледа огласе на КП стекне утисак да сам неки љути препродавац. Сви ма морам да објашњавам да немам неки посебан разлог зашто продајем неки део опреме.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 24 Jan 2016, 15:31

nenadg wrote:Мени је ово ОК као идеја. Ја већину своје опреме продајем онако, . .видео сам шта је, . . нисам се нешто одушевио и сад продајем. Кад неко погледа огласе на КП стекне утисак да сам неки љути препродавац. Сви ма морам да објашњавам да немам неки посебан разлог зашто продајем неки део опреме.
Ja sam u poslednjih dve godine kupio i prodao preko 50 pedala, procesora i efekata....nisam nista zaradio, nego prosto kupis, probas, pa zamijenis za nesto sto ti je u tom trenutku interesantnije. Ima mnogo nas takvih koji na to gledamo sistemom samo da se obrce i da se ne gubi mnogo novac, a da je zanimljivo:-)

Nije tesko vidjeti da li je neko preprodavac, oni ne prodaju pedale po realnim cijenama, nego skuplje, jer im je vazan profit....

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by Cope » 25 Jan 2016, 09:33

Onda bolje da se otvori tema - "menjam dva sranja za jednu glupost" :)

Šalim se, evidentni problemi su loša materijalna situacija muzičara, iliti besparica, zatim KP sajt koji predstavlja bunar želja prodavaca krševa koji su izgubili dodir sa realnošću, ali je fakat naj posećeniji, a što se tiče dela oglasa na MF, tu sam lično vrlo malo oglašavao, nikad ništa nisam prodao, i vazda sam čekao neko vreme da mi se oglas odobri od strane administracije, tako da uglavnom zakačim oglas na ovaj predhodni - bunar želja...

Ko što bi pandur rekao za sovu - gladam, interesujem se, pa se džoram, probam, nekad nešto prodam, kupim, menjam... Svaki majmun ima svoju zabavu :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 25 Jan 2016, 15:06

Cope wrote:Onda bolje da se otvori tema - "menjam dva sranja za jednu glupost" :)

Šalim se, evidentni problemi su loša materijalna situacija muzičara, iliti besparica, zatim KP sajt koji predstavlja bunar želja prodavaca krševa koji su izgubili dodir sa realnošću, ali je fakat naj posećeniji, a što se tiče dela oglasa na MF, tu sam lično vrlo malo oglašavao, nikad ništa nisam prodao, i vazda sam čekao neko vreme da mi se oglas odobri od strane administracije, tako da uglavnom zakačim oglas na ovaj predhodni - bunar želja...

Ko što bi pandur rekao za sovu - gladam, interesujem se, pa se džoram, probam, nekad nešto prodam, kupim, menjam... Svaki majmun ima svoju zabavu :)
Dijelimo misljenje...umjesto da kupujes i cuvas, moras da mijenjas da bi probaonesto novo....ali jbg. :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 25 Jan 2016, 15:10

Hajde da cu poceti prvi kada niko nece :-)

Imam Digitech Digiverb nov....dvije godine garancije. Reverb mi trenutno nije potreban pa bi ga najradije prodao, ali mozda i zamijenio za nesto sto mi treba...najradije Spark Booster uz moju doplatu ili eventualno neki korus ili sta ti ja znam.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 31 Jan 2016, 19:36

Opet ja:-)

Imam tri odlicne pedale (prakticno nove) za prodati hitno....bidovao sam Suhr Riota na Ebay i dobio po dobroj ceni, sada valja naci nacin da se plati:-)

Prodjem pedale za koliko sam i kupio, pa ako neko zeli eto:

[bio neki link al' ga vise nema :) ]

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by KnightOfDoom » 31 Jan 2016, 22:00

Cek meni sad nije jasno. Gore si rekao da se u temi ne radi o oglasavanju nego o diskusiji. I sad stavljas oglas gde mu nije mesto... A i tamo gde mu je mesto nije dozvoljeno linkovati na kupujem prodajem i ostale slicne sajtove.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 31 Jan 2016, 22:15

KnightOfDoom wrote:Cek meni sad nije jasno. Gore si rekao da se u temi ne radi o oglasavanju nego o diskusiji. I sad stavljas oglas gde mu nije mesto... A i tamo gde mu je mesto nije dozvoljeno linkovati na kupujem prodajem i ostale slicne sajtove.
Ja sam objasnio u tri poruke na sta sam mislio...nemam potrebe vise da objasnjavam. Nisam znao da su linkovi zabranjeni, jer ja nisam firma koja pravi profit na ovaj nacin.
Zamolio bih da se ova tema obrise, jer nema poente ni da postoji ako clanovi foruma ne mogu napisati sta prodaju ili sta bi mijenjali....

Ok, kontam da je glupo reklamirati prodaju na forumu, ali ne vidim u cemu je razlika u mom linkovanju i linkovanju sa teme: kupovina opreme preko oglasa. Jer po toj logici sam mogao otici tamo i postaviti link sa KP i reci npr...vidi kako ovaj lik jeftino prodaje ovo?!?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by KnightOfDoom » 31 Jan 2016, 23:57

M..da... I meni se cinilo da shvatam, ali na zalost ne shvatam. Hteo si temu u kojoj se razmenjuju iskustva o pedalama i kojecemu, ne radi se o prodaji nego o diskusiji. Tu i tamo neka trampa medju clanovima. Jel tako? Ja tako shvatio. I onda stavis oglas da prodajes ... a rekao si da nije takva tema. Stvarno ne kontam. Jel takva tema ili nije?
Zamolio bih da se ova tema obrise, jer nema poente ni da postoji ako clanovi foruma ne mogu napisati sta prodaju ili sta bi mijenjali....
Clanovi mogu da napisu sta prodaju u podforumu predvidjenom samo za to. A za to menjanje je valjda trebalo da bude ova tema...pa se pretvorila u oglase.

O tome da su zabranjeni linkovi i firmama i svemu imas u pravilniku podforuma koji je predvidjen za oglase http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... =31&t=3518
Pravila su napravljena jer su clanovi nekad davno (dok su jos i postavljali oglase) tako zeleli. Uglavnom zbog preglednosti i da se izbegnu zloupotrebe.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Clanovi foruma, prodaja!

Post by tocilj » 01 Feb 2016, 02:12

Opet kazem da sam gore sve objasnio detaljno...nemam strpljenja da istjerujem pravdu niti da dalje objasnjavam......
Kako mislis da prodam ili zamijenim (ja ili bilo ko drugi) neku pedalu ili gitaru ako ne napisem ovde da prodajem to i to?
Ok, nisam morao link KP postavljati, mogao sam samo napisati, da li bi to nesto promijenilo? Naravno da ne....jbg. pravila su pravila a ja besplatno koristim javni prostor za licni marketing.

Svejedno, opet molim obrisi temu, jer stvarno nema poente ako ne razumijes jer ce se to ponovo desavati.

Evo da uzmemo hipoteticki primjer...ti postavis oglas na KP da prodajes Okko Diablo pedalu.....i sad ja vidim dobra cijena (ali nemam pojma ko si) i onda ti posaljem poruku:
Ej a zasto je prodajes? Kako to radi sa Fender pojacalom? Jesi li je svirao sa hamom ili singlovima? Jesi li je uporedio sa Bogner pedalama? Moze li ona da se stakuje? Kako to mislis nema gornjeg midla?

Kada bih te ja to pitao na Kp. (prvo bi vjerovatno mislio da sam neki smarac ili budala) ili bi mi mogao reci: ma to otkida, ne zna se gdje radi bolje, savrseno sve.......da li bi mogao na forumu ili bi bio iskren? Da li bi zavrnuo nekoga na forumu? Koliko ljudi ovo cita koje to isto interesuje? Koliko se ljudi sa ovog foruma poznaje, koji su u neku ruku neki vid garancije za sve to?

Ja ne kapiram zasto je to toliko tesko shvatiti? Ako jeste, bas me briga za temu....treba je obrisati, glupa je i bespotrebna.
Ja necu da postavljam oglase na forumu, za to postoje dosta prakticniji i posjeceniji sajtovi. Nego hocu da prodajem, mijenjam ili kupujem opremu od istomisljenika ili prijatelja...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest