Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by hipihill » 23 Jun 2016, 09:40

Daj url da vidim šta si kupio.
Ja imam ovu sa linka dve godine i radi bez problema. Odmah sam nabavio hako vrhove i još uvek koristim prvi koji sam stavio. Najviše me je privuklo to što ima rezervnih delova (cela ručica, grejač, vrhovi). Jedino što mi se pokvarilo je sam stalak, tačnije onaj prsten u koji se spušta ručica koji se odlepio pa često moram da ga vraćam u početni položaj, a lenj sam da ga zalepim. Kod moje postoji spolja pristup trimeru za podešavanje temperature pa ako nemaš pravi termometar za to uporedi sa nekom od poverenja pa podesi. No nije to ni bitno, ako lepo lemiš na nekoj temperaturi baš te briga šta piše na displeju. Ja je takođe guram na nekih +400 stepeni po oznakama na potenciometru.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by RadeRas » 23 Jun 2016, 13:56

hipihill wrote:Daj url da vidim šta si kupio.
Ja imam ovu sa linka dve godine i radi bez problema. Odmah sam nabavio hako vrhove i još uvek koristim prvi koji sam stavio. Najviše me je privuklo to što ima rezervnih delova (cela ručica, grejač, vrhovi). Jedino što mi se pokvarilo je sam stalak, tačnije onaj prsten u koji se spušta ručica koji se odlepio pa često moram da ga vraćam u početni položaj, a lenj sam da ga zalepim. Kod moje postoji spolja pristup trimeru za podešavanje temperature pa ako nemaš pravi termometar za to uporedi sa nekom od poverenja pa podesi. No nije to ni bitno, ako lepo lemiš na nekoj temperaturi baš te briga šta piše na displeju. Ja je takođe guram na nekih +400 stepeni po oznakama na potenciometru.
Super, znači nije velika temperatura. Da to postolje sa tim prstenom je nekako plastičnjak živi ali dobro. Kupio sam odavde: https://www.kupujemprodajem.com/Lemilic ... -oglas.htm
Samo da traje, briga me za to postolje. Malo sam morao i da zatežem onaj šraf na ručici što drzi valjda vrh jel, al ajd bila nova. Ti hako vrhovi se nabavljaju kod nas ili se naručuju spolja?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by metalstringer » 23 Jun 2016, 15:05


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by RadeRas » 23 Jun 2016, 16:56

metalstringer wrote:moze li ovaj unimer da posluzi?

http://www.proelectronic.rs/DIGITALNI-M ... B-9043.htm

ili je tesko njesra

A ovaj:
http://www.proelectronic.rs/INSTRUMENT- ... C-5165.htm
Za 600 dinara ja bih pazario bez razmišljanja. Ja imam isto nešto slično bezimeno.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by hipihill » 23 Jun 2016, 18:00

RadeRas wrote:Ti hako vrhovi se nabavljaju kod nas ili se naručuju spolja?
Via ebay i nisu jeftini. Ma koristi za sada to što imaš pa ćeš i sam videti koliko će trajati. Ja taj kineski vrh nisam ni koristio pa ne mogu mnogo da pričam o njemu.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by veljapa » 28 Apr 2017, 14:27

Uzeo sam onog wellera najeftinijeg 25 wati weller-sp25nk-25w sad je na popustu 3 soma. Mnogo bolji od kineza koje sam do sada imao. Hteo sam da uzmem tu baku lemilicu ali kad sam hteo da vidim review tom liku pocelo nesto da gori i da se pusi na yt videu pa sam preskocio. Ja ne arcim mnogo, po nekad neki kabl, elektronike na mojim gitarama i sl. ali cini mi se jako solidno.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by ssmc » 28 Apr 2017, 16:38

veljapa wrote:
28 Apr 2017, 14:27
Uzeo sam onog wellera najeftinijeg 25 wati weller-sp25nk-25w sad je na popustu 3 soma. Mnogo bolji od kineza koje sam do sada imao. Hteo sam da uzmem tu baku lemilicu ali kad sam hteo da vidim review tom liku pocelo nesto da gori i da se pusi na yt videu pa sam preskocio. Ja ne arcim mnogo, po nekad neki kabl, elektronike na mojim gitarama i sl. ali cini mi se jako solidno.
:1: za weller ili ersa lemilice. Imam resu i dešavalo mi se da ostane uključena i po dan dva :hide: pa radi posle normalno. Eventualno moram vrh da osvežim

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by ProfessorBaltazar » 28 Apr 2017, 19:18

Ja sum svojevremeno radio u Institutu Mihajlo Pupin i sve lemilice tamo su bile Weller a i ovi iz Lole, kontraktori, su svi radili sa Wellerom. Te zene iz Lole, njima je to bio jedini posao, da montiraju komponente na stampane ploce, bar za nas, radili su i za druge naravno. Ako sam ja koristio lemilicu sat vremena (agregatno) u proseku dnevno, one su koristile 8 sati. Valjda je neko prostudirao prethodno zasto bas Weller, bemliga.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by veljapa » 28 Apr 2017, 19:31

Zena koja je dolazila u moju bivsu firmu honorarno, radila je u Loli. Zvali su je kad nesto nije moguce stići. Žena komotno moze sa robotima da se takmici, a ni ovi sto su tu radili stalno nisu bili maciji kasalj ali naspram nje lameri. Furao se Weller ali one od 200e.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by ssmc » 28 Apr 2017, 19:38

Mislim da u Iritel-u furaju fancy Weller lemne stanice od po 500€

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by ProfessorBaltazar » 28 Apr 2017, 21:16

Te zene u Loli su bile opake, ali to je uzasan posao. A jos je uzasnije kad odes po gotove ploce kod njih, pa cekas malo da zavrse turu i slusas razgovore 10-tak zena u glas. Brrrate. Otpadne glava. Kod nas u laboratoriji uglavnom muk do podne, no morning persons there. Posle rucka, kod Ingeta, svi se malo raskrave (par litri spricera i svako po dva tri piva i tako to krene).

P.S. Mi smo u nasem departmentu u tzv digitalnoj laboratoriji svi imali relativno jednostavnije Weller modele ali smo imali i lika koji je samo lemio (Ljubisa, "Maca" smo ga zvali), covek wizard za te stvari. On je imao neki dual station, malo skuplji i kompleksniji. Al njega samo smaras ako je neki kvantni problem, sve ostalo lemismo sami.

Misa Vunduk je radio procesorske ploce, "devizni" Mica Grahovac je radio ploce za terminale, Sloba Davidovic je radio hard disk kontrolere (najkompleksniji posao) a Milan Fileki i ja sta nam uvale, jer smo bili gusteri, ergo radili sve. Posto su nas ovi naucili jel. Some of the best times of my life in every way (zal za mlados', t'ga za jug). Zika Obradovic je sredjivao sve vrste monitora i terminala i iz zajebancije ga pitas e a kako ovaj ili onaj, on krene da ti crta na papiru 100% vernu elektricnu semu za bilo koji video uredjaj napravljen u poslednjih 30 godina, iz glave. Bunch of freaks.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Koji Unimer kupiti? Koju lemilicu?

Post by ProfessorBaltazar » 28 Apr 2017, 22:03

I naravno, imali smo najkewl sefa u svemiru, Ljubu melosa (Ljuba Melentijevic).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest