Tasman custom amp

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 09 Jul 2016, 23:37

Iako sam temu sa Tasman pojacalom postavio nezavisno, da rezimiramo moju bolesnu ideju kojoj sam tezio.
Zahvaljujuci Voodoo Lab amp selectoru koji ima ground lift opciju, trafo I buffer na svakom izlazu I na kojem se mogu vezati dve gitare I svirati 4 pojacala cak istovremeno, uspeio sam da realizujem jednu psihodelicnu ideju koja se pokazala kao odlicna u praksi. Dakle:

Switch 1 - Modovani Marshall JVm 205c sa svojim kabinetom
switch 2 - Cornford sa 212 mix kutijom (Celestion v30 iz jedne kutije I EVML12 iz druge)
switch 3 - Kemper profiling amp (kad hocu zvuk preko svog kabineta, isto 212 mix kutija EVML12&V30 - gonjeno Crown XLS 1000 snagasem I Myth LDR Lightspeed preampom kao bufferom)
switch 4 - naravno Tasman Custom na 212 Harley Benton 212 kutiji
+ opcija sa Kempera je I EV ZLP12 aktivna kutija za profile sa Kempera sa original cabovima.

Sve u svemu, zaokruzio sam pricu I sada ostaje da se uziva u svemu tome.

:ziveli:

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Tasman custom amp

Post by Hillybilly » 10 Jul 2016, 11:57

Boki čestitam na prinovi. Ima da se nauživaš siguran sam :-) Nisam znao da su trafoi za tvoju napravu :lol:

Taso druže, svaka čast na izradi. Siguran sam da dobro radi kao što izgleda :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Tasman custom amp

Post by RadeRas » 10 Jul 2016, 12:34

http://s678.photobucket.com/user/boki19 ... V.jpg.html

prelepo stvarno. dizajnirano perfektno. :bravo:
zasto ne otvorite firmu i krenete proizvodnju? To bi preko odmah u butik produkciju.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by DrGreenthumb » 10 Jul 2016, 12:57

Niš, samo da kažem dobrodošao u klub, imamo majice :)
Men su Tasman gitare koje imam (2 kom) a i pojačalo najbolje koje sam do sad svirao, probao sam baš dosta istih, a i prošlo je blizu 10 godina... Nuff said. Možda ćemo se okupljati nekad/negde, voleo bih kad bih upoznao i ostale korisnike uz neko pivo (btw, Tasa pravi mean roštilj) :ziveli:

User avatar
Tasman
Posts: 86
Joined: 03 Dec 2008, 21:48
Location: Pancevo

Re: Tasman custom amp

Post by Tasman » 10 Jul 2016, 15:29

Hillybilly wrote:Boki čestitam na prinovi. Ima da se nauživaš siguran sam :-) Nisam znao da su trafoi za tvoju napravu :lol:

Taso druže, svaka čast na izradi. Siguran sam da dobro radi kao što izgleda :ziveli:

Hvala čovek. Nadam se da sam opravdao i tvoj trud u vezi trafoa. Misim, glupo je da i ostalo ne izgleda po meri . Sve najbolje i tebi želim i jedva čekam dalje naše saradnje.

User avatar
Tasman
Posts: 86
Joined: 03 Dec 2008, 21:48
Location: Pancevo

Re: Tasman custom amp

Post by Tasman » 10 Jul 2016, 15:30

DrGreenthumb wrote:Niš, samo da kažem dobrodošao u klub, imamo majice :)
Men su Tasman gitare koje imam (2 kom) a i pojačalo najbolje koje sam do sad svirao, probao sam baš dosta istih, a i prošlo je blizu 10 godina... Nuff said. Možda ćemo se okupljati nekad/negde, voleo bih kad bih upoznao i ostale korisnike uz neko pivo (btw, Tasa pravi mean roštilj) :ziveli:
Imaš samo dve? Au, mora to da popravimo :D

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 10 Jul 2016, 17:31

Hillybilly wrote:Boki čestitam na prinovi. Ima da se nauživaš siguran sam :-) Nisam znao da su trafoi za tvoju napravu :lol:

Taso druže, svaka čast na izradi. Siguran sam da dobro radi kao što izgleda :ziveli:
Hvala Peco! Retko ko je znao, hteo sam da bude iznenadjenje i uspelo je :-D
Amp radi sjajno.
Ne rade mi forumski smajlici kako treba na mob... Zato umesto smajlija moram da castim pravim pivom :-)

:ziveli:
Last edited by boki1978 on 10 Jul 2016, 17:37, edited 1 time in total.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 10 Jul 2016, 17:33

Tasman wrote:
Hillybilly wrote:Boki čestitam na prinovi. Ima da se nauživaš siguran sam :-) Nisam znao da su trafoi za tvoju napravu :lol:

Taso druže, svaka čast na izradi. Siguran sam da dobro radi kao što izgleda :ziveli:

Hvala čovek. Nadam se da sam opravdao i tvoj trud u vezi trafoa. Misim, glupo je da i ostalo ne izgleda po meri . Sve najbolje i tebi želim i jedva čekam dalje naše saradnje.
Najbolje je kad vas ja spojim :-D

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 10 Jul 2016, 17:36

DrGreenthumb wrote:Niš, samo da kažem dobrodošao u klub, imamo majice :)
Men su Tasman gitare koje imam (2 kom) a i pojačalo najbolje koje sam do sad svirao, probao sam baš dosta istih, a i prošlo je blizu 10 godina... Nuff said. Možda ćemo se okupljati nekad/negde, voleo bih kad bih upoznao i ostale korisnike uz neko pivo (btw, Tasa pravi mean roštilj) :ziveli:
Dogovoreno! Ce se upoznamo i osnujemo Tasman club :-) Znam da dugo sviras njegov amp a ja sam isto pre nekoliko godina svirao Tasin amp i bio sam odusevljen, taj zvuk mi je sve vreme bio u usima :-)
A za gitare, ko zna, mozda i ja krenem tvojim putem jednog dana :-D

:ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by DrGreenthumb » 10 Jul 2016, 18:17

Tasman wrote: Imaš samo dve? Au, mora to da popravimo :D
Eh, oš da me žena stavi u top? Bah, ionako će da me stavi u top pre ili kasnije, dogovaramo se sledeće nedelje :mrgreen:
boki1978 wrote: Dogovoreno! Ce se upoznamo i osnujemo Tasman club :-) Znam da dugo sviras njegov amp a ja sam isto pre nekoliko godina svirao Tasin amp i bio sam odusevljen, taj zvuk mi je sve vreme bio u usima :-)
A za gitare, ko zna, mozda i ja krenem tvojim putem jednog dana :-D

:ziveli:
Onda bolje da ne probaš gitare, vidim da imamo sličan problem :P

Image

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 10 Jul 2016, 18:22

DrGreenthumb wrote:
Tasman wrote: Imaš samo dve? Au, mora to da popravimo :D
Eh, oš da me žena stavi u top? Bah, ionako će da me stavi u top pre ili kasnije, dogovaramo se sledeće nedelje :mrgreen:
boki1978 wrote: Dogovoreno! Ce se upoznamo i osnujemo Tasman club :-) Znam da dugo sviras njegov amp a ja sam isto pre nekoliko godina svirao Tasin amp i bio sam odusevljen, taj zvuk mi je sve vreme bio u usima :-)
A za gitare, ko zna, mozda i ja krenem tvojim putem jednog dana :-D

:ziveli:
Onda bolje da ne probaš gitare, vidim da imamo sličan problem :P

Image
:P
Mada ne mogu toliko da se zalim na zenu. Moja je svojevremeno od otpremnine kupila mi Marshall Jvm amp. To je koliko znam retkost :-) A i ona svira klavir, voli muziku pa ima razumevanja.
Za sada imam 4 elektricne i dve akusticne gitare, 3 lampasa, Kemper, 3x212 kutije i EV PA. Tako da moram da priznam da je prilicno tolerantna :-D

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by DrGreenthumb » 10 Jul 2016, 18:28

Bolje si prošao nego ja :)
Šalim se, i meni je moja kupila strata i Tonebone Trimode, al za sad sam stao na 3 kom. Tasa će da mi odelje neki pravoslavan Tele or smtg, videćemo...

User avatar
Tasman
Posts: 86
Joined: 03 Dec 2008, 21:48
Location: Pancevo

Re: Tasman custom amp

Post by Tasman » 10 Jul 2016, 18:35

Ok je Tele..mada ja sam pre za neko jare na ražnju, ali ko sam ja da se pitam

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Tasman custom amp

Post by michabass » 11 Jul 2016, 23:31

Image
:D :D :D

Odlično izgleda ovo "pojačalce", svaka čast!

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Tasman custom amp

Post by jecaisale » 19 Jul 2016, 12:54

michabass wrote:Image
:D :D :D
:rlol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest