Tasman custom amp

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 25 Jul 2016, 12:44

A evo I switchera za Tasmana. Juznoamericki mahagoni. Diodice su u boji kanala. :ziveli:

Image

Image

Image

Image

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Tasman custom amp

Post by RadeRas » 25 Jul 2016, 15:46

E pa ovo ti nije ispalo sjajno. :? Mogao je majstor malo da ga oplemeni nekim metalnim detaljem i nekim slovima iznad svičeva. Primer: lajsnama sa strane od brušenog aluminijuma i natpisom po sredini kao što stoji na pojačalu. Ili je mogao po sredini da izdubi žlebove i da mu ubaci onu mrežicu metalnu kao na pojačalu i preko nje natpis "Tasman". Mogao je tu mrežici da montira sa bočnih strana preko drveta i bio bi kul detalj. Bilo bi lepše mnogo i opravdalo taj kvalitet drveta i njegovu cenu. Prednju ivicu je mogao da oblikuje oblo kao na Maršal futsvičevima a ne kosinski isečeno. Blago deluje amaterski i nedovršeno. Mogao je da uzme bilo koje jeftino drvo i da ga prtesvuče kožom kao i pojačalo i bilo bi moćno sa nekim natpisom o sredini i iznad prekidača i tako. Džaba ti mahagoni kada je ovako slepljen kao kovčeg. Nemoj da ispadne da vredjam, to je moje mišljenje. Ovako lepo pojačalo a footswitch kovčeg.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 26 Jul 2016, 10:04

RadeRas wrote:E pa ovo ti nije ispalo sjajno. :? Mogao je majstor malo da ga oplemeni nekim metalnim detaljem i nekim slovima iznad svičeva. Primer: lajsnama sa strane od brušenog aluminijuma i natpisom po sredini kao što stoji na pojačalu. Ili je mogao po sredini da izdubi žlebove i da mu ubaci onu mrežicu metalnu kao na pojačalu i preko nje natpis "Tasman". Mogao je tu mrežici da montira sa bočnih strana preko drveta i bio bi kul detalj. Bilo bi lepše mnogo i opravdalo taj kvalitet drveta i njegovu cenu. Prednju ivicu je mogao da oblikuje oblo kao na Maršal futsvičevima a ne kosinski isečeno. Blago deluje amaterski i nedovršeno. Mogao je da uzme bilo koje jeftino drvo i da ga prtesvuče kožom kao i pojačalo i bilo bi moćno sa nekim natpisom o sredini i iznad prekidača i tako. Džaba ti mahagoni kada je ovako slepljen kao kovčeg. Nemoj da ispadne da vredjam, to je moje mišljenje. Ovako lepo pojačalo a footswitch kovčeg.
Nista vise grobljanski ne izgleda od tvoje DBD clone pedale :D Jos si kombinovao dva drveta, svetlo I tamno... Ima neko kome se to verovatno dopada kao sto ima ljudi kojima se dopada I ovaj FS,a naravno da ima i onih kojima se ne svidja. Neces verovati, ali dobrom delu ljudi se svidja.
FS je svakako mogao da bude detaljniji, no to ostaje na meni da vidim da li imam zelju da radim na tome i dodam detalje. Jedino sto mi zaista fali su natpisi gde je sta iako je sve logicno, no to cu videti kako cu resiti. Napravljen je kako je napravljen,a on je vise poklon meni sto se tice same cene, posto g-din Tasa radi od ovog drveta gitaru, tako da me nije odrapao, prevario ili nesto trece...
Ocigledno je njegova ideja bila da bude sto laganiji sto svakako jeste a i radi funkcionalno jako dobro.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Tasman custom amp

Post by fattwang » 26 Jul 2016, 21:22

Odavno nije bilo :jedi_fight:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 26 Jul 2016, 21:58

fattwang wrote:Odavno nije bilo :jedi_fight:
:XD: :ziveli:

Ma jok, nisam u tom fazonu. Ali sa druge strane, kad neko daje kritiku treba da zna I da je prima. Ok, izgleda kolegi grobljanski, tacnije mozda kao kutija za tompuse :D
Ali sa druge strane, meni su iskreno gitarske pedale od drveta ruzne generalno taman ih ukrasavao egoziticnim drvetom I presvlacio kozom.
I ovo je kompromis koji sam prihvatio sto se tice mog fs-a, iskreno nisam ni znao od cega ce da bude dok ga nisam dobio :D
Tasa me je iznenadio u tom smislu. Sa jedne strane je zaista lagan I kvalitetan,a sa druge strane fale neki detalji poput natpiisa sta je sta, to nemam razloga da krijem.

User avatar
Tasman
Posts: 86
Joined: 03 Dec 2008, 21:48
Location: Pancevo

Re: Tasman custom amp

Post by Tasman » 05 Aug 2016, 13:59

Biće toga još oko ovog fsw, samo da završim gitaru koju sam započeo. Neplanirano, u zadnji momenat odlučeno da se ne ide ka nekim generičkim rešenjima , da se kupi gotova varijanta ili radi od gotovih metalnih kutija. Ima tu još stvari koje može da se domozga, nebo je granica , problem višak vremena.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Tasman custom amp

Post by ProfessorBaltazar » 08 Aug 2016, 12:32

fattwang wrote:Odavno nije bilo :jedi_fight:
Let it be.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Tasman custom amp

Post by RadeRas » 08 Aug 2016, 21:41


veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Tasman custom amp

Post by veljapa » 10 Aug 2016, 23:34

Bio malo pre u shrooms studiu i kad smo krenuli bas sam se brinuo kakvo cu pojacalo da zateknem. Stignem tamo, a ono Banetov Tasman :)
Skoro je dobar ko moj :lol:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by DrGreenthumb » 11 Aug 2016, 09:27

Hehe, Shoom studio ;) Al nije loš fazon :mrgreen:
Treba lampinjoni da mu se mijenjaju, preamp su s koca i konopca :(
Imaš i onaj mali 20w ala 2016x Marshall, zanimljivo radi, uvek se čuješ.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest