Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by board index » 27 Jul 2016, 17:38

Ako moze mala pomoc, znam da je najbitnije probati na licu mesta, ali kakva su vasa iskustva sa ovim pojacalima?

Razmisljam da kupim pojacalo, sve je pocelo kada sam probao Vox ac15c1 i odusevio se, e sada, na stranu sto nije ni jeftino bas (nova su oko 700e), jednostavno mi je prejako jer u stanu bukvalno trenutno pojacalo koje imam drzim bas, bas tiho ili ubacim slusalice pa sviram, zato sam poceo da gledam ac10c1. Kako su se pokazali Blues Juniori III? Bassbreaker? Voxa sam svirao u vise navrata, mada ac15, i clean mu je za mene perfektan, mada nisam ubacivao pedale/procesore. Imam kuci Boss ME-80, sada koliko njega mogu ova pojacala izvuci... Od gitara za sada koje bi isle kroz njega su Fender Hendrix signature ('15) i Ibanez S.

Sta bi ste vi najpre uzeli? Kakva su vam iskustva?


Pozdrav

alumiroi
Posts: 54
Joined: 07 Feb 2012, 11:22
Location: Novi Beograd

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by alumiroi » 28 Jul 2016, 08:37

Ako sviras bas bas tiho onda je mali lampas bacanje para.
Tako sam kupio Laney Lionheart 5W, koje je fenomenalno pojacalo, ali zvucnik od 12" jednostavno pocinje da "radi" posle odredjene jacine..
Malo laicki objasnjeno ali sustina je ista i za pojacala koja gledas. Ona su cak i glasnija od mog.
Mene komsije tolerisu ali i pazim kada i koliko sviram pa mogu da pojacam koliko je potrebno da se to cuje kako bi trebalo.
Znaci, budi dobar komsija.. :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by bancika » 28 Jul 2016, 09:35

:1:

Za bas tiho sviranje je modeling bolji. I ja imam isti problem. Imam lampaski rig sa snagasem od 3w i to zvuci super al cesto sviram bas kasno i preko slusalica, i jednostavno mi zgodnije da koristim modeling preko laptopa...a lampe za specijalne prilike :)

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by board index » 28 Jul 2016, 11:14

Hvala! U pravu ste... mislim da cu odloziti kupovinu za neku drugu priliku... u zgradi se niko ne cuje, a ne bih bas da budem neki "divlji srbenda" :). Trenutno imam Fender Championa 40w i nikada ga ne pojacam preko 2.5, zato mi je proslo kroz glavu da li bi lampas uopste vredeo u ovom slucaju. Nisam dugo svirao na lampasima, imao sam odavno jednog odlicnog, ali bio sam u kuci.

Pozdrav :ziveli:

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by OVCA » 28 Jul 2016, 15:42

Mozda da probas da nabavis neki atenuator?

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by RadeRas » 28 Jul 2016, 19:21

Fin ovaj bassbreaker, super pojačalo. Ima i klin i drive, oba dobra. Dobro ga napravili. Indeks, ako imaš 600 evra kupi ga, briga te šta kažu komšije. :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by clapton » 29 Jul 2016, 08:41

Mislim da Bassbreaker ima atenuator tj mozes da smanjis vatažu. Odlicna pojacala.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Pomoc - Vox AC10C1, Fender Bassbreaker, Blues Junior III

Post by board index » 02 Aug 2016, 18:12

Hvala vam svima na pomoci!

Odustao sam na kraju od pojacala (izletele su mi neke gitare pa ...). Inace, probao sam bas pre neki dan bassbreakera, fino pojacalo, ali izgleda da mi je ipak Vox usao pod kozu, vise mi se svideo. Nisam samo probao BJ III jer ga nisu imali na lageru. Inace Bassbreaker mislim da bi mogao donekle za stan, ocekivao sam da ce biti jos glasniji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest