Koji MODELING amp?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 25 Aug 2016, 03:31

Pozdrav narode!! Imadoh,i svirah,razna jednokanalna,dvokanalna,lampaška,hibridna,SS pojačala,pa me spopala ideja da nabavim neki mODELING amp(do 400 eu),kako za tezgarenje tako i za ''po kući''..,od onoga što sam čuo od ljudi po netu,sa YT snimaka,prezentacija itd,najvernije mi zvuče CUBE razni modeli od ROLAND-a i PEAVEY VYPYR...A lično sam posedovao i svirao LINE 6,Fender mustang III...Line 6 lampaški mi je ok,mada glomazan i skup,trandže SPIDER i sl. je šit.,a fender mustang ima par klinova,koji u svirci zvuče ok,DRIVE farbe su mrtve skroz,nemaju PUNCH u svirci,izbačaj itd,onda ima simulaciju BOX-a,koja mu uopšte ne treba,a bez nje ne valja itd :shock: ...
Znači koji amp u tom fazonu može ,da se svira u bendu,da ima iole neki sound,tj da barem 4-5 emulacija mogu da zazvuče,što bi se reklo...?Volim da imam što manje pedala ispred sebe,a efekti mi nisu presudni...Hvala svima!

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 25 Aug 2016, 04:09

https://www.youtube.com/watch?v=wVuTdCaorio Ovo mi je jako solidan ton,to su msm prvi modeli Roland CUBE-a sa emulacijama,2004.- i sl..E sad,da li ga je ko svirao LIVE,i kako to izlazi u svirci,sve te emulacije itd...I da li ima bitnije razlike u odnosu na najnovije modele,sem versatilnosti itd...U blizini trenutno nemam ništa slično pa ne mogu da isprobam...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Koji MODELING amp?

Post by tommytigh77 » 25 Aug 2016, 05:35

Ako ti nisu potrebne MIDI farbe, onda je u 2016. godini za tezge ubedljivo najbolja i najjeftinija stvar Zoom G1Xon, plus neki aktivni monitor za kontrolu. Sve ostalo je kompromis.

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 25 Aug 2016, 13:45

Midi nije tema,a ni procesori,niti pedale itd...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Koji MODELING amp?

Post by tommytigh77 » 25 Aug 2016, 17:39

Pa lepo sam napisao
tommytigh77 wrote:plus neki aktivni monitor za kontrolu
:D
Iz mog iskustva, kombinacija koju sam naveo bolje radi i ima širi spektar upotrebe od bilo kog modeling pojačala, al' 'ajd. Dobar drive ćeš pogotovo teško naći. Ja sam imao Roland Cube 60 (prva modeling generacija) i sve drive opcije su mi zvučale bezveze, koristio sam ga samo kao clean platformu za pedale. A to je ubedljivo najbolje pojačalo na taj fazon koje sam imao/probao/čuo, pa ti vidi. Mislim da si u startu sebi bespotrebno ograničio izbor.

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 25 Aug 2016, 18:17

Ok,verujem drugar...A u kom smilu BEZ VEZE ZVUČALE DRIVE FARBE,kao emulavije,ili u bendu,može li malo preciznije...?

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Koji MODELING amp?

Post by tommytigh77 » 25 Aug 2016, 21:08

Pa generalno su sve drive simulacije bile beživotne, pogotovo high gain koje su bile baš prštalice (npr. simulacije Peavey 5150 i Mesa Rectifier). Dobra drive pedala u clean kanal je radila 100 puta bolje. Ne bih da zvučim kao snob, ali ako hoćeš drive sa pojačala, nema ništa bez dobrog lampaša. Barem je moje iskustvo takvo.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koji MODELING amp?

Post by dejankuki » 25 Aug 2016, 21:21

Ja licno prezadovoljan Laney P35, ima i jaca verzija P65...
ja sam sa 30W (ili 35 nebitno) prezadovoljan jer imam nekoliko solidnih pojacala i plus booster koji daje taj punch.. tj malo zamasti zvuk. sa njim ti ne treba ni pedale, ni procesori niti ostale kerefeke. Efekte mozes da podesavas sa jedan ili dva parametara, plus da ih ugasis ili upalis po potrebi...
Imas 4 dugmica da sacuvas preset.. uopste veoma versatilno pojacalo. Ukoliko ga ima u nekoj prodaji, probaj...

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Koji MODELING amp?

Post by Mancha » 26 Aug 2016, 12:09

Imao sam stariji Cube 80 i noviji Cube 40XL, ali na oba pojačala high-gain modeli imaju prilično plastičan zvuk u poređenju sa Peavey Vypyr 30 koji sam takođe imao i koji je vrlo dobar.
Za low gain i clean stvari je Cube dosta dobar, a verovatno najbolja stvar na celom pojačalu je DynaAmp model koji radi sve od near-breakup clean-a do high gain-a i to jako dobro, a mnogo je zabavan za sviranje.

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 26 Aug 2016, 15:22

Mancha wrote:Imao sam stariji Cube 80 i noviji Cube 40XL, ali na oba pojačala high-gain modeli imaju prilično plastičan zvuk u poređenju sa Peavey Vypyr 30 koji sam takođe imao i koji je vrlo dobar.
Za low gain i clean stvari je Cube dosta dobar, a verovatno najbolja stvar na celom pojačalu je DynaAmp model koji radi sve od near-breakup clean-a do high gain-a i to jako dobro, a mnogo je zabavan za sviranje.
Hvala drug!! Ništa HI GAIN i ne sviram u principu,klin,LOW GAIN,+ neki skrimer eventualno i sl...

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 26 Aug 2016, 15:55

zokigajson wrote:
Mancha wrote:Imao sam stariji Cube 80 i noviji Cube 40XL, ali na oba pojačala high-gain modeli imaju prilično plastičan zvuk u poređenju sa Peavey Vypyr 30 koji sam takođe imao i koji je vrlo dobar.
Za low gain i clean stvari je Cube dosta dobar, a verovatno najbolja stvar na celom pojačalu je DynaAmp model koji radi sve od near-breakup clean-a do high gain-a i to jako dobro, a mnogo je zabavan za sviranje.
Hvala drug!! Ništa HI GAIN i ne sviram u principu,klin,LOW GAIN,+ neki skrimer eventualno i sl...
MEDIUM gain itd...

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Koji MODELING amp?

Post by zokigajson » 26 Aug 2016, 19:05

Blackstar ID serija je definitivno bez konkurencije-ali je malo OUT OF RANGE-što se kinte tiče...

https://www.youtube.com/watch?v=1G9M1UK5npg

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Koji MODELING amp?

Post by veljapa » 22 Jun 2017, 12:40

Jel neko steko neka nova iskustva u vezi sa ovim? Jel proao neko ovaj mustang GT 100? Mami me zato sto ima 10 kila, ali ne mogu da dobacim kolko je upotrebljivo.

Nit mi se nosi moje pojacalo vise ( > 30 kg ) nit mi se sviraju kangrbe koje zaticem. Vrtim se u ovome vec neko vreme ali nikako da odaberem nesto.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Koji MODELING amp?

Post by veljapa » 16 Jul 2017, 00:26

Uzeo sam Mustanga gt100 i isterao 2 probe. Nisam nesto eksperimentisao sa efektima jer se uglavnom svira bluz ali ove simlacije twina, basmena i jos par stvarno korektno zvuce (da me neko ne razume pogresno, naravno da nije to to ali pogodjen je smek u dobroj meri). Overdrive i green box sasvim u redu. Spring reverba oba dobra samo moraju da se smanje na ~2. Ostale nisam probao tj. jesam ali su toliko pojacani da me mrzelo da se mlatim. Springovi su mi se svideli na prvu. Dileji ko dileji. Stimer ultra dobar. Looper kasni za stiskom papucice (nadam se da isprave u firmveru) i bese mi kratko 60 sekundi jednom dok nisam odustao od njega i vratio RC3 na patos kuci.

Istrpeo sam masovno praznjenje creva sire okoline na moje digitalno pojacalo :) . Takoreci nemam muzicara poznanika koji ga nije prokleo i pljunuo na njega bez da zeli da ga cuje, ali meni je OK. Bas sam to hteo. Nije bolje od lampe ali dovoljno je dobro da ti ne ubija mojo, a cinjenica da ima dugme Save je fantazija jer mic po mic lepo sam ga namestio i sacuvao. Za celu set listu korisim 2 banke po 3 preseta i obe su na foru osnovna boja -> more -> more.
Na svirku cu i dalje da nosim pravu stvar ali 10kg / 100w (sviram ga na 3.5 mastera) je za probu neprocenljivo. Gitara u jednu ruku pojacalo u drugu i footwswitch u ranac. Izvadim iz kola i namestim se dok si reko keks.

Aplikacija za android bedak, a i trazi najmanje android 6. Procitao sam da je za ajfon dobra. Pojacalo Ima wlan i upgrejdovao sam firmver cim sam ga doneo (ne znam koji sam boljitak ostvario sa time).

Kupio sam ga u Mitrosu za 320e i polovan FS za 50 na kp od prethodne serije koji je identican. Jedino sam morao papir da zalepim na njega jer su druge funkcije.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Koji MODELING amp?

Post by hipihill » 16 Jul 2017, 09:32

Imao sam svojevremno neki Mustang, II, III, tako nesto sa 1x12 zvucnikom. Sa Fenderima mi je to radilo vise nego dobro, ali sa Gibsonima nisam uspevao da nadjem pravi ton. Taj 100 je ocigledno novija stvar pa verujem i unapredjena i verovatno radi bolje od tog kojeg sam ja kratko imao. Poigraj se sa onim softwareom, cak i SAG mu dobro reaguje.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest