Koji MODELING amp?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Koji MODELING amp?

Post by veljapa » 16 Jul 2017, 15:26

Vidis meni gibson radi lepo i ova druga slicna ali imam problema da mi je strat na vecini fabrickih preseta previse praskav kad se odvrne (to sam sretao i kod fenderovih tranzistoraca). On i ovako ima taj karakter (maple/fat50) ali ovde bas dolazi do izrazaja. Na presete za njega menjam cab simulaciju i stavljam (napisacu ime posle) koji odmah promeni dimenziju stvari pa moze da se namesti EQ koliko toliko.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Koji MODELING amp?

Post by alfonso » 18 Jul 2017, 07:21

Mislim da manje-vise bilo koje pojacalo u tom rangu zavrsava posao. Mozda je najbolje da pojacalu pristupis kao procesoru. Sigurno mozes napraviti kakvu god hoces farbu, samo moras uloziti vremena i truda.
Za Laney sam cuo sve naj naj bolje (u vezi modeling pojacala). Za Mustanga takodje.
U svakom slucaju, na kraju sve zavisi od toga sta se tebi vise svidja.
Puno stvari je receno o ovome, tako da mislim da niko nema nista novo da kaze
:)
Hepi sopink!

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Koji MODELING amp?

Post by hipihill » 18 Jul 2017, 17:59

veljapa wrote:
16 Jul 2017, 15:26
Vidis meni gibson radi lepo i ova druga slicna ali imam problema da mi je strat na vecini fabrickih preseta previse praskav kad se odvrne (to sam sretao i kod fenderovih tranzistoraca). On i ovako ima taj karakter (maple/fat50) ali ovde bas dolazi do izrazaja. Na presete za njega menjam cab simulaciju i stavljam (napisacu ime posle) koji odmah promeni dimenziju stvari pa moze da se namesti EQ koliko toliko.
Ne znam, ja sam ga tako doziveo. Nosen je samo na jednu svirku u pozoristu i tu je sa Stratom prosao vise nego korektno. Sa tri Gibsona u sobi nisam mogao da se sastavim.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Koji MODELING amp?

Post by veljapa » 18 Jul 2017, 20:25

Ma naravno ne kazem da nije nego kazem kako se meni cinilo ali vec sam se igrao dosta sa pojacalom u medjuvremenu tako da mi je sad percepcija drugacija. Otkrio sam jos par korisnih stvari ali navraticu se ovde za neko vreme pa cu da napisem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest