Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by metalmen » 18 Sep 2016, 06:23

Znaci zbunjen sam...
Koji je po vama bolji, prirodniji i zasto....
TC Flashback nisam probao Dm2 jesam i odlican!
DD3 nisam...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by Baba Slim » 18 Sep 2016, 09:01

Ja bih uzeo Flashback. Nikoga do sad nisam cuo da se zali na njega, a opcija ima kao u svih ostalih zajedno, i to ne racunajuci mogucnosti koje ti pruza editor na kompu. Cena im je tu negde u poredjenju.

Jasno mi je da nekoga ne zanimaju sve zive opcije da ih ima na raspolaganju, ali ako dajem ~150e na pedalu, hocu da moze da uradi vise od jedne stvari. Barem moje skromno razmisljanje. :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by tommytigh77 » 18 Sep 2016, 09:31

Baba Slim wrote:Ja bih uzeo Flashback. Nikoga do sad nisam cuo da se zali na njega, a opcija ima kao u svih ostalih zajedno, i to ne racunajuci mogucnosti koje ti pruza editor na kompu. Cena im je tu negde u poredjenju.

Jasno mi je da nekoga ne zanimaju sve zive opcije da ih ima na raspolaganju, ali ako dajem ~150e na pedalu, hocu da moze da uradi vise od jedne stvari. Barem moje skromno razmisljanje. :ziveli:
:1:
Nobrainer, što bi se reklo. Plus dobiješ i looper pride. Plus true bypass. Plus prihvata i +4dB signal pa moš' u loop od pojačala da ga kačiš. Plus još 100 stvari... Ja imam Flashback i prezadovoljan sam.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by hipihill » 18 Sep 2016, 09:47

metalmen wrote:Znaci zbunjen sam...
Koji je po vama bolji, prirodniji i zasto....
TC Flashback nisam probao Dm2 jesam i odlican!
DD3 nisam...
Sve nabrojane sam imao s tim što je DM-2 bio stari originalni (verujem da taj novi nije bitno slabiji, nisam probao). Postoji suštinska razlika između DM-2 koji je analogni i ostalih koji su digitalni. Jednostavno rečeno utišavanje ponavljanja nije isto, kod analognog je prirodnije iako tamnije i sa dozom izobličenja. Analogni nema nikakvih opcija i kašnjenje je kratko. Bos DD-6 zaboravi. Ne mogu da se setim detalja, ali znam da mi se nije dopadao iako ima neke napredne funkcije (tap tempo, looper...). DD-3 je kao digitalni delay po meni izuzetan i nije čudo da se i dan danas proizvodi i u setupu je mnogih gitarista i ne samo njih. Preostaje Flashback koji se meni ne sviđa preterano, ali ima sve potrebne (i nepotrebne) opcije pa je jednostavno zaključiti da je od ponuđenih u temi najoptimalniji.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by Cortex » 18 Sep 2016, 12:06

bas onako 3 potpuno drugacija delay-a, u neku ruku posmatrano treba imati sva 3 ako si delay freak, razliciti su dovoljno da je meni opravdana kupovina sva 3.
ako si neko ko tek pocinje sa delay pedalama onda bez razmisljanja flashback.
onda posle ako ti se svidi njegov analog mode - kupi pravi analogni delay.
ako ti se svidi obican digital delay - ne odbacuj da predjes na boss jer boss ima vrlo specifican sound koji po meni bolje probija u bendu nego flashback.

nemoj odbaciti ni digitech obscura delay, vrlo je dobar, jedino je tap tempo ocajno resen (mada je to isto kao na boss dd6)

mislim da ti je najbolja opcija boss dd7 ako mozes da dodas jos malo para, i ako ti trebaju dodatne opcije kao exp ulaz i sl.
povremeno moze da se nadje i boss dd20 za 100-120e koji je izvanredan isto i sigurna kupovina.

na kraju, iz toga kako je postavljena tema jasno je da tek pocinjes sa delay pedalama tako da moj glas ide na flashback, ne zato sto je pocetnicka pedala (uopste...) vec zato sto je dobra platforma za uvidjanje toga sta ti se svidja u svetu delay pedala a sta ne.

srecno :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by tocilj » 18 Sep 2016, 16:03

Ako mozes naci negdje neki T-rex-ov delay (Duck tail ili Reptile2), to su po meni najbolji dileji.....a od ovih Flashback (opet zbog Boss-ovih lo[ih buffera)....mada bih uvijek preporučio kada već uzimaš digitalni delay, onda je bolje uzeti sa tap tempom. Imas http://www.kupujemprodajem.com/MOOER-Pr ... 14920...ja sam imao mali reecho i radi u najmanju ruku dobro koliko i boss. Onda imas http://www.kupujemprodajem.com/Akai-Hea ... 82...nisam probao, ali mislim da radi pristojno.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by clapton » 18 Sep 2016, 20:42

T-Rex pedale nisu nimalo jeftine, naprotiv. ako cemo tako, da mu onda kazemo da uzme Timeline i zavrsi posao za sva vremena. :D

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by metalmen » 19 Sep 2016, 03:39

Hvala svima na odgovorima, malo ste mi rascistili um :)
Cortex, kao da me poznaje :) Hvala za detaljan odgovor!
Jos uvek sam noob za neke stvari.
Delay nisam koristio, ali bih voleo zbog solaze, nekako sve potpunije.
uzecu polovan iz USA preko Reverb ili Guitar Centar...
Hteo sam Line 6 DL4, njega probao i dopao mi se, ali veliki za transport i zna da se kvari...

Timline vrh, cena :shock:

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by metalmen » 19 Sep 2016, 04:05

@tocilj
T-Rex Super zvuci, dopada mi se, ali cena jaka...
CAk i polovan 150$

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by bancika » 19 Sep 2016, 07:20

Ako ti je za solaze onda mislim da je bolje digitalni. I meni su uglavnom to potrebe... ocu da odjekuje, bez previse palamudjenja :) Pre 3-4g u USA sam uzeo nov tc noca repeater za oko 100-110$ sa popustom i za mene je super. Pogledaj sta nude pedale i sta bi ti bilo korisno. Evo nekih stvari koje spadaju u dodatnu opremu, a mogu da koriste: tone kontrola, odlicna stvar. Ako su odjeci previse "tu", mozes malo da ih utupis odsecanjem visokih. Spillover-kada ugasis pedalu odjeci koji su poceli se zavrsavaju bez da budu odseceni trenutno. Neke pedale nude dugme za to. Dodatak modulacije na odjecima, kod mene ima vibrato i chorus...dobra je fora za simulaciju tape echoa, alo sam odredjujes kolicinu efekta. Dynamic mode, to mi je genijalno. Ako npr sviras neku solazu koja ima brze i sporije delove, on prilagodjava nivo delaya tako da ga ima vise na sporijim delovima, da oni brzi ne zvuce previse "smuljano". Tap tempo je zgodan. Ovaj moj ima i opciju da odsviras par nota i da on izvuce iz toga tempo. Ne znam flashback sta ima od toga.

To mi pada na pamet za sad...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by bancika » 19 Sep 2016, 09:12

E da, i ovo sto neko rece da moze da primi line signal...jako zgodno, i za fx loop i ako teras delay iza nekog preampa.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by Cortex » 19 Sep 2016, 10:45

ako je za solaze tek onda treba imati oba pa odluciti sta vise volis. za mene je analogni za solaze neprevazidjen, dok je digitalni za sve ostalo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by bancika » 19 Sep 2016, 10:59

i to sto kazes...u mom univerzumu uglavnom furaju digitalni (osim blackmore-a i njegovog tape echo), pa i ne razmisljam mnogo o ovim drugim.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by nebojsak » 19 Sep 2016, 11:12

Cortex wrote: mislim da ti je najbolja opcija boss dd7 ako mozes da dodas jos malo para, i ako ti trebaju dodatne opcije kao exp ulaz i sl.
+1000

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Re: Preporuka za Delay Waza DM2, FAlshback ili Boss DD3ili DD6???

Post by metalmen » 19 Sep 2016, 18:46

Slusao malo po youtubu, znam da nije merodavno, Obscura Digitech zvuci ludo!
Flashback ili Obuscura.
Nekao mi malo prirodnija Obscura(mozda gresim)
Obsucura mi je cool sto mogu da se zezam i sa ambijentalnim stvarima...
Najgore sto ne mogu da ih probam...

Uglovnom volim one stare soloze, Gary Moore, Slash, Richie Sombora...
Dosta ih fura DD3, od stare ekipe...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest