Chorus pitanje/preporuka

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by bancika » 20 Oct 2016, 21:21

cini mi se da se @RR samo izrazava na nacin koji moze da se (pogresno) protumaci agresivno i napadno. Ako njegove recenice procitas povisenim tonom, deluje kao se svadja i vice na tebe. Jos ih nanize po 5-6 takvih bez pauze, pa mislis da ce da te prebije. Ali ako ih procitas smirenim i upitnim tonom zbunjeog coveka, moze da prodje. Probaj :)

Pisana komunikacija je nekad zeznuta jer je tesko da se iz teksta shvati duh u kome se informacija prenosi. Ponekad emoticons pomazu...bemliga :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by RadeRas » 20 Oct 2016, 21:31

bancika wrote:cini mi se da se @RR samo izrazava na nacin koji moze da se (pogresno) protumaci agresivno i napadno. Ako njegove recenice procitas povisenim tonom, deluje kao se svadja i vice na tebe. Jos ih nanize po 5-6 takvih bez pauze, pa mislis da ce da te prebije. Ali ako ih procitas smirenim i upitnim tonom zbunjeog coveka, moze da prodje. Probaj :)

Pisana komunikacija je nekad zeznuta jer je tesko da se iz teksta shvati duh u kome se informacija prenosi. Ponekad emoticons pomazu...bemliga :ziveli:
Ja pokušavam iz petnih žila da objasnim ono što mislim jbg. i tako. Ali zbunjuje malo, jer nisu ista mišljenja kao u matematici, ovde nije 2+2 = 4 pa da ti bez pardona predješ na drugu jednačinu. Nisam stvarno obraćao pažnju na to da postoje i digitalni i analogni koursi. Znao sam za dilej ali korus nisam pratio. Sada me to malo sludjuje jer mišljenja nisu ista. Tocilj kaže da može na digitalnom da dobije ton analognog, šta će mi onda analogni u *****? Tomi kaže da ne može ni približno? Ajde na to da dodam i to da hoću da se ne čuje kada je ugašen da ima true bypass? super fora. Ajd i ja sam popizdeo. Ćao večeras od mene

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by tommytigh77 » 20 Oct 2016, 22:03

RadeRas wrote:Tommy, u čemu je problem? Meni je lepo ovde sa vama, imate znanje, to poštujem. I kada tražim informaciju, pričam sa vama, ne skačem, ne znam zašto si stekao utisak da vas ja davim ovde? Razmenjujemo mišljenja da dodjemo do najboljeg rešenja, forumi postoje za takve tematike. Ne razumem, kaži iskreno? Ako treba da potvrdjujem tebi da je analogni najbolji, onda treba da potvrdjujem i Tocilj da je bolji digitalni, pa šta sam ja onda? Retardirani papagaj koji ne zna ni kako se zove? Ne morate da pišete u ovoj temi ako vam nešto smeta. Hvala i zdravo!
Prosto je takav ton kojim pišeš, deluje kao rant, što potvrdjuje i
bancika wrote:cini mi se da se @RR samo izrazava na nacin koji moze da se (pogresno) protumaci agresivno i napadno. Ako njegove recenice procitas povisenim tonom, deluje kao se svadja i vice na tebe. Jos ih nanize po 5-6 takvih bez pauze, pa mislis da ce da te prebije.
Ja se stvarno izvinjavam ako sam pogrešno skapirao. Aj da probamo opet.
RadeRas wrote:Šta ti misliš, ako su prestali da se proizvode pre 20 godina zašto su danas popularni ti čipovi i svaki butik skupoceni chorus i delay ima u ponudi te analogne čipove?
Ukratko, razlog zašto ljudi vole staru, 'vintage'' opremu, dakle, lampaška pojačala, tape echo, analogni chorus itd. je zapravo nesavršenost same te opreme koja se prevodi u ''toplinu'', ''muzikalnost'' i slično. Lampaška pojačala nisu radila linearno, pa smo dobili distorziju. Zvučnici tog vremena nisu imali pun frekventni opseg, pa otud zaokružen srednjački ton koji je ostao sinonim za električnu gitaru. Analogni chorus je, kao i eho, takodje imao nepotpun frekventni i dinamički opseg, you get the point. Sve ''novo'' (čitaj: sve što od gitarske zajednice ne spada u ''vintage'' za šta je takodje vrlo teško razjasniti šta je, a šta nije) ne radi tako dobro, zato što su svi gitarski tonovi na kojima smo odrasli, kojih su nam ''pune uši'', postignuti uz pomoć starinske opreme.
RadeRas wrote:Odakle im, iz starih zaliha pa su zato skupe, ili su to reizdanja tih panasonik čipova koje proizvode kinezi. Čipova ima svuda za kupovinu i nisu skupi, ko ih danas pravi ako je Panasonic prestao odavno? Sumnjam da se i dalje proizvode, jer ne bi postojali u prodaji, tako?
- Na ovo sam već odgovorio.
RadeRas wrote:Nisam kompetentan da pričam o zvuku ali me zanima koja je fora u igri oko analogije i digitalije, naročito ako se analogija prestala proizvoditi pre mnogo godina? Da li je u pitanju nostalgija pa se tu stvaraju mitovi i legende (kao kod LP i CD) ili je zaista nekada bilo bolje prostije i jednostavnije nego danas kada imaš foru da prikačiš pedalu na USB kabal i preko kućnog PCa da joj menjaš sadržaje?
Što se ovoga tiče, delom sam odgovorio u gornjem pasusu. Dakle, za gitarski zvuk i za gitariste ne prija kad je sve savršeno, to odgovara drugoj sekti, Hi-Fi entuzijastima. Mada je to onako najprostije, laički rečeno. Naravno da stvari nisu baš tako jednostavne. Inače bi svi analogni chorusi zvučali isto, a i lako bi napravili digitalni koji simulira analogni.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by RadeRas » 20 Oct 2016, 22:24

Ja da vam kažem, od želje da nadjem rešenje za moj korus, zakomplikovale se stvari. Pojavile se nove informacije i mnogo mi se dopao taj analogni korus MXR i nema tu oću neću. Boss je u oglasima, a ovaj MXR će biti kod mene. Boss CE2 sam saznao da je analogni što nisam imao pojam, ali je skup a klon je na ceni kao MXR original, nema kompromisa ovde, to je to. Ako MXR bude imao repova u kući ugradiću mu taj relej i rešio sam problem sa korusom. Hvala vam za znanje više. :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by tommytigh77 » 21 Oct 2016, 00:10

:ziveli: Aj sa srećom nek je kupovina. Baš sad gledam po oglasima, nema ništa za neku normalnu cifru. Odavno nije bila lošija ponuda chorusa na KP.

balkanski_spijun
Posts: 19
Joined: 12 Feb 2014, 20:42

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by balkanski_spijun » 21 Oct 2016, 17:03

RadeRas wrote:Ja da vam kažem, od želje da nadjem rešenje za moj korus, zakomplikovale se stvari. Pojavile se nove informacije i mnogo mi se dopao taj analogni korus MXR i nema tu oću neću. Boss je u oglasima, a ovaj MXR će biti kod mene. Boss CE2 sam saznao da je analogni što nisam imao pojam, ali je skup a klon je na ceni kao MXR original, nema kompromisa ovde, to je to. Ako MXR bude imao repova u kući ugradiću mu taj relej i rešio sam problem sa korusom. Hvala vam za znanje više. :ziveli:
Ako je MXR M234 valjao Van Halen-u, Slash-u, meni :D, Hami pipi i ostaloj ekipi valjda ce biti dobar i tebi.....neces fulat sa tim horusom ama bas nikako......i previse dobar za te pare, vjeruj mi :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Chorus pitanje/preporuka

Post by tocilj » 21 Oct 2016, 19:49

tommytigh77 wrote:Matori, bez ljutnje, ali to što ti ne čuješ razliku, ne znači da neko drugi ne bi mogao. Ja npr. ne bih čuo razliku izmedju dva fejzera koja su oba 4-stage, jer me ne zanima i nisam zaludjen za njih. Stvarno ne želim da zvučim kao snob, ali svaki digitalni chorus koji sam dosad čuo uživo mi je bio bljak, bez izuzetka. A imam npr. Flashback delay i skroz sam zadovoljan njime, jer mi nije toliko bitno.
Nema razloga da se ljutim, ja se ne razumijem u flendžere npr. ili u univibe....ali posle 8 mojih i bar još toliko probanih, mislim da sam toliko relevantan da mogu da uporedim dva korusa jedan pored drugog. Po osjećaju sviranja i zvuku. Ja nisam rekao da oni sami po sebi zvuče isto, ne zvuče ni slično...jer većina digitalnih korusa ima mogućnosti ekstremnih setapa koji zvuče odvratno. Što je npr. mix korusa na MXR na maksimumu, kod hardwire je oko polovine. Ja sam samo rekao da Hardwire može da zvuči IDENTIČNO MXR-u, ako znaš kako da ga koristiš. I kladio bih se u bilo koje pare da ga niko nebi prepoznao, pogotovu slušalački. Poenta većine digitalnih korusa je držati mix i depth ispod 12 sati. I da, kod hardwire od 7 dostupnih valja 3 na različite načine, 4 su potpuno smeće.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest