Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
bato87
Posts: 20
Joined: 27 Sep 2009, 15:17

Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by bato87 » 23 Oct 2016, 14:30

Da li neko ima iskustva sa ovim procesorima?Ne bavim se muzikom profesionalno,pre svega mi treba nešto za kućnu upotrebu.Bilo bi dobro da je upotrebljiv i za probu sa bendom ili neku svirku.Nemam pojačalo,trenutno bi ga koristio samo u kući.Čitao sam komentare na raznim stranim forumima i čini mi se da su mišljenja podeljena.

Evo nečega što mi se ne sviđa kod Line 6 hd300:
In the FX banks, there are three options, but they all have unique effects. So what if I want to use two effects at once from FX1? I can't seem to use distortion and compressor at the same time. Or for example I can't use pitch glide with a fuzz pedal... or chorus + flange, etc.

A ovo mi se ne sviđa kod Zoom-a:
The switching isn't great for me.
You can only switch patches up and down.
Even though there are 3 switches, they cannot be assigned to activate 3 different patches.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by tommytigh77 » 23 Oct 2016, 16:24

Nova generacija Zooma (X) radi odlično i ima sve što treba. Ako možeš da prenebregneš taj problem oko menjanja farbi, preporuka od srca. Ja sam imao G1Xon, koristio sam ga na svirkama i žalim što sam ga prodao, jer radi 16 puta bolje nego gitarska strana od Rolanda GR-55. Verovatno ću ga uzeti ponovo da bih ga koristio paralelno sa sintom. Ovaj Line 6 nisam probao, ali sam imao iz prethodne serije X3 Live i bio debelo razočaran. U principu, rade samo mjetal distorzije, sve ostalo je smešno. Crunch, clean tonovi, compressor, modulacijski efekti, sve katastrofa. Ne znam da li su u novoj seriji popravili šta.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by Baba Slim » 23 Oct 2016, 16:46

Hmm, mislim da bi se odlucio sta ti vise pase moras dobro da razmislis (ako vec ne mozes da pozajmis da probas uzivo), koja od tih funkcionalnih ogranicenja ti vise smetaju.

Nisam koristio line6 procesore, ne znam kakva ogranicenjan imaju oko nacina biranja banki, preseta, i ukljucivanja i iskljucivanja pojedinacnih stvari u okviru jednog preseta.

Licno, mislim da mozda line6 ima bolji modeling zvuka pojacala i drajv pedala u odnosu na zoom, ali opet s druge strane, ti mozes na zoomu da naredjas vise efekata iste vrste u lanac.

Imao sam Zoom G3, i navigacija ume biti malo nezgodna kroz presete, taj fazon gore dole kroz presete i banke, ali sta znam i to moze da se kompenzuje time da mozes da poredjas presete da ti budu blizu jedan drugog da ne moras puno da vrtis kroz njih.
Mozes da ostanes u modu biranja preseta, i onda mozes da udjes unutar tog odabranog preseta da palis gasis pojedinacne efekte u okviru njega. Jedino je to skrolovanje levo desno kroz lanac malo nezgodno (jer imas tri ekrana i tri prekidaca a max 6 mogucih efekata u lancu) koje se radi sa srednjim i levim footswitchem ako hoces da odes na levo u lancu i istovremenim gazenjem srednjeg i desnog ako hoces na desno ...

Sve u svemu, na sve se naviknes vremenom, pitanje je samo koja ogranicenja su ti neoprostiva a da znas unapred da ce te nervirati. U tom cenovnom rangu jednostavno kompromisi tog tipa su neizbezni.

EDIT: Vidim da se kolega zoomas Tommy oglasio, pa osecam potrebu samo da dodam - nije modeling na zoomu los, daleko od toga :) ali prosto mislim da je L6 malo ipak sa HD serijom jaci u toj igri, i moze da se namesti krsten zvuk, ali treba cackati. Nisu vise sprave toliko ogranicenje koliko ljudi nemaju pojma da ih koriste. Bar sam do sad ja stekao takav utisak jbg.

bato87
Posts: 20
Joined: 27 Sep 2009, 15:17

Re: Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by bato87 » 23 Oct 2016, 18:44

Hvala obojici na sugestijama.

Pitanje za Baba Slim-a.Da li si koristio zoom za svirke ili probe sa bendom?To kako su organizovali kretanje kroz presete je skroz bez veze.Kako sam ja razumeo imas 10 banaka i u svakoj po 10 preseta koje možeš da menjaš samo gore dole.
Kod Line 6 imaš 32 banke,koje možeš da menjaš gore dole sa dva footswitcha istovremeno(kao kod zoom-a),ali u svakoj banci imaš po 4 preseta koji imaju svako svoj footswitch(A,B.C.D),što je mnogo bolje.

Ali sve to nije toliko bitno,koliko je bitan ton koji možeš da dobiješ iz procesora.Evo ovde imamo dva posta i već dva različita mišljenja,jedan za zoom a jedan za line 6(ako sam ja dobro razumeo).
Ako imaš pristojno pojačalo i odabereš na primer simulaciju Tubescreamer-a da li ćeš moći da namestiš dobar ton,kao na primer na ovom linku https://www.youtube.com/watch?v=tbIK7x5A9Gs ?Meni ovde Line 6 zvuči pristojno, bar za moje uši(drugi po redu,treći je pravi Tubescreamer).

E sad,pitanje je šta bolje zvuči Line 6 ili Zoom?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by tocilj » 23 Oct 2016, 19:18

Ja sam uporedjivao svojevremeno HD 500 I zoom G5...neka te ne zavara jaka marketinska prica Zoom je bio ozbiljno bolji procesor po zvuku. Hd serija je tanka do bola, kompresovana I puna fiza. Naglasavam to po ko zna koji put milion opcija I zvuci kao guitar rig sa svakom. Ako trazis milion opcija I procesorski zvuk uzmi zuma. Ako trazis dobar modeling zvuk I malo opcija koje sve zvuce dobro uzmi Tonelab Ex, bar zvuci pristojno. A ako ti samo trebaju dobri efekti I Od, preporucujem nova system.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by dejankuki » 23 Oct 2016, 21:20

Dobro receno... drive i taj neki distorzirani zvuk je mozda bolji na HD-u nego na Zoom-u... ali cela ta filozofija je nekako.. smuti-smuti pa rasipi.. ako ti se neki od preseta svidjaju.. upotrebis ih i pravis kombinacije oko nje.. dok na zoom-u imas mnogo bolji fazon i rezon. Efekti su ok i sve u svemu mozes da napravis farbu i od 0, a da to zvuci sasma pristojno. e sad.. HD je PO MENI bolji, zato sto je uhvatio malkice bolje modeling SPL-a tj. bilo da je u kompjuteru ili u mikseti taj punch.. zategnutost distorzije da se ne rasipa i gubi u prostoru i vremenu je bolji na HDu nego na zoomu.. to ne znaci da na zoomu neces da izvuces dobar sound, ali je na HDu vec odradjen... dok na pojacalu taj isti tight zvuk na HDu moze da smeta.
E sad.. ja namestim jednu farbu sa tih 6 efekata i stavim neke stvari koje ce uvek da budu upaljene... npr reverb, pojacalo, dist.. a na onih slobodnih tri ekrana (da ne bih gazio ko sumanut) stavim tri efekta koje pakim i gasim po potrebi... plus wah palim preko izrazajne pedale. Prakticno koristim zoom g3X kao pedal board... kada mi treba neki sledeci komplet pedala, predjem na sledeci pach.. predjem u stomp mod i opet... palim i gasim...

Sa druge strane ni snalazenje nije tolko zafrknuto. Treba malo vremena da se snadjes, ali posle je prilicno brzo...

Meni je zvuk dobar... ukratrko. Bilo u miksetu bilo u pojacalo.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Line 6 pod hd300 ili Zoom G3X

Post by tocilj » 23 Oct 2016, 22:37

dejankuki wrote:Dobro receno... drive i taj neki distorzirani zvuk je mozda bolji na HD-u nego na Zoom-u... ali cela ta filozofija je nekako.. smuti-smuti pa rasipi.. ako ti se neki od preseta svidjaju.. upotrebis ih i pravis kombinacije oko nje.. dok na zoom-u imas mnogo bolji fazon i rezon. Efekti su ok i sve u svemu mozes da napravis farbu i od 0, a da to zvuci sasma pristojno. e sad.. HD je PO MENI bolji, zato sto je uhvatio malkice bolje modeling SPL-a tj. bilo da je u kompjuteru ili u mikseti taj punch.. zategnutost distorzije da se ne rasipa i gubi u prostoru i vremenu je bolji na HDu nego na zoomu.. to ne znaci da na zoomu neces da izvuces dobar sound, ali je na HDu vec odradjen... dok na pojacalu taj isti tight zvuk na HDu moze da smeta.
E sad.. ja namestim jednu farbu sa tih 6 efekata i stavim neke stvari koje ce uvek da budu upaljene... npr reverb, pojacalo, dist.. a na onih slobodnih tri ekrana (da ne bih gazio ko sumanut) stavim tri efekta koje pakim i gasim po potrebi... plus wah palim preko izrazajne pedale. Prakticno koristim zoom g3X kao pedal board... kada mi treba neki sledeci komplet pedala, predjem na sledeci pach.. predjem u stomp mod i opet... palim i gasim...

Sa druge strane ni snalazenje nije tolko zafrknuto. Treba malo vremena da se snadjes, ali posle je prilicno brzo...

Meni je zvuk dobar... ukratrko. Bilo u miksetu bilo u pojacalo.
Procesore sam upoređivao preko pojačala (u line ali i u return)....po meni, bez obzira na seting, svaki procesor ima svoj zvuk, koji se ne mijenja. Kao boja signala, ako me kontaš. Zum je bio dooosta otvoreniji i življi (mada G5 ima i kao neku lampu za boost, koliko se sjećam), prosto zoom mi je nekad zvučao dobro, nekad sranje, a line6 uvijek sranje.

Ranije sam dosta demo snimaka snimao sa prvim pod (bubregom), pa onda X3 Live, kada je izašao HD, kada sam ga priključio, nisam mogao da vjerujem koliko jeftino zvuči. Svaki novi efekat ili EQ koji se doda sve više tanji zvuk i uvlači ga, tačno osjetiš da se interni procesor pati :-D Iz te neke generacije procesora stvarno mogu samo da pohvalim Vox tonelab EX i Tc Nova system (ni jedan nema puno, ali to što ima radi kako treba)...imao sam i Boss Me 80, koji je dosta praktičan i ima dobrih efekata, ali sterilan, bezdušan i plastičan kao i svi Boss-ovi procesori (osim prastarih me serija).

Ko god planira da kupi procesor ja mu savjetujem da uzme za iste pare neku višekanalnu preamp pedalu (npr. yerasov pt-5, AMT nešto, Randall i sl,) i za efekte Zoom MS50, 70 cdr ili G3.
Živ i dinamičan zvuk, radiće u svim živim uslovima.....sintetika tek postaje ozbiljna preko 1000 evra, ovo ispod te cijene ima i na kompu (GR, Amplitube, Bias...), nema razloga trošiti pare.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest