Digitech Whammy II

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Noisy_jazzmaster
Posts: 50
Joined: 06 Jan 2013, 20:57
Location: Nis

Digitech Whammy II

Post by Noisy_jazzmaster » 12 Jul 2017, 02:34

Pre nekog vremena moj Whammy II je prestao da radi. Par dana je imao problem da kada pomerim pedalu, odnosno kada pomerim, slucajno, ulaz napajanja Whammy se restartuje. Nakon par dana samo je prestao da se pali. Da li neko zna možda koji bi ovo problem mogao da bude? Odnosno da li neko zna kod koga bih mogao da pošaljem pedalu na ispitivanje/popravku?
Da li se neko uopšte susretao sa ovom verzijom?
Ja posedujem primerak nekih godinu i više dana i po mom mišljenju ovo je najbolja verzija koju sam probao, osim keca koji nisam imao prilike da probam.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Digitech Whammy II

Post by Kill surf city » 12 Jul 2017, 03:18

Whammy II (ako mislim na isti, crni, made in canada) ima lose pricvrscene dzekove spolja. Nije tight fit oko njih, nego rupa bez matica, a dzekovi idu direktno sa pcb (nagadjam, nisam otvarao, al su jako labavi).

Ako ti je neki lem popustio, a sumnjam na struju - kao sto se meni davno desilo, ne cudi me da se restartuje itd. Meni je pravio buku svaki put kada cuknem exp u kuciste malo jace.

Proveri to prvo.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Digitech Whammy II

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Jul 2017, 03:51

bilo koji stariji serviser (tv, radio itd) popraviće ti to očas posla a i uštedećeš više lov nego li da ti deru kožu sa leđa spec servisi...sa strane nekadašnje karamele od C Pevca ka centru nakon nekih 100 njiak metara radi jedan čikica stari mislim da je on najstari majstor super čova, probaj tamo...mislim da je njima politika da otvori pogleda pa ti kaže koliko bi blo ne moraš u opšte kod njih da popraviš...elektronika je elketronika ..čisto jer ima servisera pa se glupiraju sa cenama..a ako baš hoćeš tako onda gde si kupio ili pitaj predstavništvo koji je ovl. servis....u svakom slučaju meni deluje kao jednostavna popravka.......srećno..

Noisy_jazzmaster
Posts: 50
Joined: 06 Jan 2013, 20:57
Location: Nis

Re: Digitech Whammy II

Post by Noisy_jazzmaster » 12 Jul 2017, 14:25

@kill surf city da da, na crni mislim. I meni je to palo na pamet, jer su mi dzekovi cim sam uzeo pedalu izgledali kao najlosiji deo.
@MIKI-DJORDJE Nadam se da je nesto jednostavno. Mislim da znam na koju radnju misliš. Šaljem ti PM.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest