Boss DD6 prepravka

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Boss DD6 prepravka

Post by apollomusicservice » 15 Jul 2017, 20:38

Posle poredjena dve Boss-ove pedale DD6 i DD7 primetio sam znacajnu razliku u tonu izmedju ove dve pedale pri prolasku signala u iskljucenom rezimu kao i u ukljucenom modu bez dilej signala. Evo kako izgleda moja prepravka: kondenzatore C7 i C13 sam zamenio sa 1u nepolarizovanim, C42 i C45 sa 68p, C12 i C18 sa 47p, C35 i C39 sa 68p. Posto obe pedale imaju isti tranzistor u bafer stepenu posle ove prepravke DD6 je dobio mnogo veci headroom i zvuci dosta punije u donjem opsegu.
Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Boss DD6 prepravka

Post by Cortex » 16 Jul 2017, 11:25

zanimljivo :ziveli:

da te pitam, posto si otvarao DD-7, a zapravo pitanje je opstije odnosi se na bilo koji delay koji ima mode selector u okviru rotary switch-a, sta mislis da li je moguce napraviti externi footswitch koji ce menjati izmedju dve ili tri vrste/moda delay-a? na primer, to bi bio footswitch na kome, jednostavnosti radi, biramo izmedju Reverse i Digital Delay dotted eight na DD sedmici, znaci dva nagazna switcha, gde se prebacuje sa jednog na drugi (mozda je cak dovoljan i jedan switch ovde...)
Tj kako je promena modova implementirana u pedalama ovog tipa, kako se daje signal chipu da promeni mod delay-a? Preko nekih vrednosti otpora, nesto na on/off fazon, kako? Da li mozda znas...

Ideja mi je da modujem ili dd7 ili ehx canyon na ovaj nacin kako bih se lako setao izmedju modova delay-a a bez da moram izmedju pesama ili u sred pesme da se spustam dole i rukom menjam.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Boss DD6 prepravka

Post by apollomusicservice » 16 Jul 2017, 12:19

Moguće je uraditi takvu preravku na DD7 i slicnim DD pedalama. Sve komandne funkcije se upravljaju sa odredjenim naponskim nivoima tako da se može izabrati bilo koja funkcija za upravljanje spolja, moguće je na sličan način menjati i nivo signala ili npr. trenutno dodati feedback u nedogled dok ne počne da osciluje. Za biranje izmedju dva moda dovoljan je jedan prekidač. Već imam u pripremi i takav mod i još neke dodatke za ovaj dilej i čim mi vreme malo dozvoli objaviću i taj mod.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Boss DD6 prepravka

Post by apollomusicservice » 16 Jul 2017, 12:52

Za razliku od DD6 pedale DD7 ima i ulaz za Expression pedalu uz pomoc koje je moguce kontrolisati sve parametre.
https://www.sweetwater.com/insync/how-t ... boss-dd-7/

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Boss DD6 prepravka

Post by Cortex » 16 Jul 2017, 16:13

Da da, moze ali ne moze da se menja mod delay-a, ne moze expression pedalom da se predje iz digital delay-a u reverse i sl.
Već imam u pripremi i takav mod i još neke dodatke za ovaj dilej i čim mi vreme malo dozvoli objaviću i taj mod.
Radujem se tome :bow: :ziveli:
Verujem da bi takva modifikacija bila vrlo popularna, jer jedno od najbolnijih ogranicenja kompaktnih dileja je bas to - nemogucnost menjanja "preseta". Kad covek razmisli, dok ti povezes kabl u ulaz za tap tempo, dok povezes u novi izbuseni ulaz za promene preseta, dok ovo dok ono - mozes i prosto da kupis Boss DD-20. Ali opet, mislim da je modovanje za promenu preseta ipak vredno toga na kraju.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Boss DD6 prepravka

Post by apollomusicservice » 16 Jul 2017, 17:04

Mnogi kada se odlučuju za odredjeni model dilej pedale, pored raznih korisnih dodataka na samom uredjaju, imaju na umu i ton samog efekta. Čak i digitalni efekti se dosta razlikuju u tonu tako da npr. ranijih godina modujući Line6 dl4 često sam ga poredio sa mojim dilej efektom koji sam izradjivao 90tih kao i nekim drugima i sve je to u oku posmatrača. Situacija je slična čak i kada se porede sa modernom Strymon Timeline pedalom koja ima puno nekih drugih opcija. Zato ako se nekom svidja zvuk neke Boss-ove DD pedale svaka modifikacija, koja poboljšava njenu funkcionalnost, je vredna.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss DD6 prepravka

Post by tommytigh77 » 17 Jul 2017, 10:36

Negde sam čitao da kod DD7 i dry signal prolazi kroz AD/DA konverziju, znači nije istina?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Boss DD6 prepravka

Post by Cortex » 17 Jul 2017, 11:45

Ne bi me cudilo da je to istina, ali apollo ce potvrditi...

Znam za sigurno da je to slucaj sa DL4-orkom i novim hitom Source Audio Nemesis-om.
Strymon Timeline ne radi to, ima analog dry through, ali nista to ne pomaze, to je najjednodimenzionalniji i najdosadniji delay koji sam u zivotu probao.
Mada meni se iz Strymon-ove serije pedala jedino Mobius koliko toliko dopada, ostalo mi je suvo i bezivotno i totalno bzvz. Bas sam pre neki dan probao Big Sky i zesce se smorio.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Boss DD6 prepravka

Post by apollomusicservice » 17 Jul 2017, 13:00

tommytigh77 wrote:
17 Jul 2017, 10:36
Negde sam čitao da kod DD7 i dry signal prolazi kroz AD/DA konverziju, znači nije istina?
Kod DD7 (a i DD6) baferovani signal tj. kada je pedala iskljucena prolazi preko par tranzistora i par linearnih integrisanih kola dok kada se ukljuci signal prolazi kroz 24 bitni 96kHz A/D-D/A konverter.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Boss DD6 prepravka

Post by apollomusicservice » 17 Jul 2017, 13:07

Cortex wrote:
17 Jul 2017, 11:45
Ne bi me cudilo da je to istina, ali apollo ce potvrditi...

Znam za sigurno da je to slucaj sa DL4-orkom i novim hitom Source Audio Nemesis-om.
Strymon Timeline ne radi to, ima analog dry through, ali nista to ne pomaze, to je najjednodimenzionalniji i najdosadniji delay koji sam u zivotu probao.
Mada meni se iz Strymon-ove serije pedala jedino Mobius koliko toliko dopada, ostalo mi je suvo i bezivotno i totalno bzvz. Bas sam pre neki dan probao Big Sky i zesce se smorio.
Kod Line6 DL4 je true bypass sistem tj. nema aktivnih elemenata prilokom prolaska signala kada iskljucen uredjaj dok kada se ukljuci signal prolazi kroz 24 bitni 48kHz (maksimum) A/D-D/A konverter.
Strymon Timeline, Mobius i Blue Sky su isti hardverski uredjaji sa razlicitim algoritmom.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest