Studijski monitori

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Studijski monitori

Post by muki17 » 18 Jul 2017, 18:19

Sticajem okolnosti,moram da razmislim o kupovini (budget) studijskih monitora,a pritom,nit imao prilike ,niti nekih vecih dodira sa aktivcima.Tako da, srazmerno time,aposlutno sam u neudomici koji je izbor najpametniji.

Budzet mi se krece u rasponu od 300-400e, ima li ko predlog za najbolji odnos ulozenog/dobijenog? Prvenstveno kucna upotreba - sviranje/snimanje.Lampasi ostaju primarna opcija,ali moracu da imam rezervnu alternativu.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Studijski monitori

Post by Bili D Kid » 30 Jul 2017, 08:49

muki17 wrote:
18 Jul 2017, 18:19
Sticajem okolnosti,moram da razmislim o kupovini (budget) studijskih monitora,a pritom,nit imao prilike ,niti nekih vecih dodira sa aktivcima.Tako da, srazmerno time,aposlutno sam u neudomici koji je izbor najpametniji.

Budzet mi se krece u rasponu od 300-400e, ima li ko predlog za najbolji odnos ulozenog/dobijenog? Prvenstveno kucna upotreba - sviranje/snimanje.Lampasi ostaju primarna opcija,ali moracu da imam rezervnu alternativu.
Ja sam sebi priuštio M-audio BX8 i prezadovoljan sam zvukom i snagom.

http://www.m-audio.com/products/view/bx8-d2

cena varira od 300 do 350€, zavisi od prodavnice...

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Studijski monitori

Post by ocelot » 06 Aug 2017, 21:25

ne znam koja ti je veličina potrebna, ali vidim da baš mnogo hvale JBL LSR 305 od 5" kao i model od 8"
kod nas vidim da su im cene baš napumpane... još uvek nisam zvao prodavnice, ali mi deluje da im uglavnom nisu na stanju

i sam tražim nešto u sličnom rangu pa sam bacio oko na njih, a i na M-Audio BX5 (ograničavam se na 5" jer za više od toga ne mogu da skupim)... nije da su me BX5 recenzije nešto privukle, ali ako se ne snađem onda bih verovatno njih... vidim da Bili D Kid iz prve ruke hvali BX8

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest