Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 13 Oct 2017, 23:15

Pozdrav drustvo,

Hteo bih da vezbam sa sluskama uz muziku u pozadini al imam jedan problem i ne mogu iskopati na netu, mada sam nesto skontao pa zelim samo da mi potvrdite.

Prvi problem. Imam pojacalo lanex lx35, na njemu postoji izlaz za sluske i line in ulaz tako da bi preko njega ovo moglo da se uradi. Problem je samo sto trenutno pojacalo nije ispravno , pa ga moram slati u servis tako da mi to otpada.

Trenutno koristim sluske na procesoru rp 155, koji ima headphones izlaz. Sve ok, ali nema AUX IN kao npr. rp 255 i bolji. Znaci nista od sviranja i slusanja muzike u isto vreme preko tog procesora???

Da li je onda najbolje resenje srediti to pojacalo i tako vezbati? Ili kupiti neki jeftini mixer? Samo sto sa njim nemam pojma sta kako i koje su cene da li se isplati ili je bolje jednostavno srediti pojacalo. Bolji polovni procesor bas ne bih uzimao...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by dejankuki » 13 Oct 2017, 23:36

'esi razmisljao o ovako nesto...

https://www.aliexpress.com/item/ammoon- ... 77db7cc929


Zvuk nece biti uaaaaau!!!!, ali ces vezbati

johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 13 Oct 2017, 23:51

Kao prvo ne znam sta je to, vidim pise amplifier /recorder? Snimam vec pomocu procesora na komp tu sam sasvim zadovoljan.

A ovo me izadje verovatno kao i popravka pojacala a ne verujem da je bolje resenje.

Jos sto sam video je neki aux splitter ili sta vec za slusalice... Koliko vidim ne gine mi popravka pojacala...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by Rockatansky » 14 Oct 2017, 00:09

johnnybgood89 wrote:
13 Oct 2017, 23:15
Pozdrav drustvo,

Hteo bih da vezbam sa sluskama uz muziku u pozadini al imam jedan problem i ne mogu iskopati na netu, mada sam nesto skontao pa zelim samo da mi potvrdite.

Prvi problem. Imam pojacalo lanex lx35, na njemu postoji izlaz za sluske i line in ulaz tako da bi preko njega ovo moglo da se uradi. Problem je samo sto trenutno pojacalo nije ispravno , pa ga moram slati u servis tako da mi to otpada.

Trenutno koristim sluske na procesoru rp 155, koji ima headphones izlaz. Sve ok, ali nema AUX IN kao npr. rp 255 i bolji. Znaci nista od sviranja i slusanja muzike u isto vreme preko tog procesora???

Da li je onda najbolje resenje srediti to pojacalo i tako vezbati? Ili kupiti neki jeftini mixer? Samo sto sa njim nemam pojma sta kako i koje su cene da li se isplati ili je bolje jednostavno srediti pojacalo. Bolji polovni procesor bas ne bih uzimao...
Ja sam imao Laney LG35R, nije isto to sto imas ti, ali racunam jako je slicno. Taj izlaz za sluske je bio golo gov... Mislim radio je on, ali je zvuk bio totalno drugaciji, kao da sam dodao neki fuzz recimo ili tako nesto, a to nije ono sto bi izlazilo iz zvucnika... Sve u svemu za moje potrebe neupotrebljivo, probao sam par puta i nije zazivelo... A i taj Line In je nekako skrnavo radio ne znam sto, ali sve u svemu probao sam par puta i digao ruke od toga...

Inace je super to pojacalo, ali ta varijanta CD in, i slusalice je bila skoro neupotrebljiva..

johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 14 Oct 2017, 09:22

Vazi onda da trazim drugo resenje .

Ovo preko procesora se cuje jako lepo ali eto nema aux in ulaza :/

Na netu sam video savete na stranim sajtovima kao kupi jeftini mixer 30$, ja nemam pojma ni gde traziti , ni kako oni rade itd. Nisam imao prilike da se susretnem sa time

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by Rockatansky » 14 Oct 2017, 11:01

MIslim probaj, mozda nadjes nacin, samo kazem kako je meni bilo... NIje bog zna sta... :?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by bancika » 14 Oct 2017, 12:08

line out iz vecine pojacala zvuci sr*nje. Simulaciju zvucnika nije lako uraditi da dobro zvuci, a zabole ih da se trude nesto preterano na takvim pojacalima.

Jedno resenje ti je neki mali mixer koji ima headphone out. Drugo resenje je recimo da uzmes neki interface za comp. Kosta vise (pristojni mogu da se nadju za do 100e), ali to bi ti otvorilo vrata da radis mnogo novih stvari:

* dobijes i mixer (u DAW software) uz to :)
* mozes da snimas to sto sviras, mixas uz backtracks.
* da koristis i dalje procesor da dobijes ton i da to povezes na ulaz interface-a ili da povezes gitaru direktno u interface koristis simulacije pojacala i na compu koje su daleko bolje nego sto taj procesor moze da uradi...onda mozes i da prodas procesor i povratis malo para
* backtracks ili bilo sta pustas na compu, ne preko dodatnih uredjaja...

johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 14 Oct 2017, 12:56

Kao DAW koristim Reaper i odlicno me sluzi, sa VST amplitube 4 efektima. Imam i Cubase. To mi nije problem.


Moze li link nekog jeftinog mixera sa izlazom za sluske da vidim kako to izgleda? Naravno kod nas u nekoj prodavnici


johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 14 Oct 2017, 13:43

To bi bio ovaj drugi Xenyx Q502USB. E sad da li bi povezivanje islo ovako:

Gitara>Input na procesoru>Output (mono) ili stereo kablovi> Oni idu u ovaj L i R Line in na mixeru> AUX sa kompa ili nekod media uredjaja sa kojeg bi pustao muziku idu u ovaj beli i crveni 2 TRACK> Slusalice u Phones ulaz na mixeru

Tako nesto?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by bancika » 14 Oct 2017, 14:56

Tako nesto, samo ne kontam sta ce ti sprava ako baratas reaperom. Kako povezujes gitaru na comp?

johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 14 Oct 2017, 16:54

bancika wrote:
14 Oct 2017, 14:56
Tako nesto, samo ne kontam sta ce ti sprava ako baratas reaperom. Kako povezujes gitaru na comp?
Pa ono sto ja hocu je da vezbam sa slusalicama. Da na njima cujem gitaru kao sada ali uz to da cujem i pesmu kroz njih uz koju sviram. Samo zbog toga.


Gitaru na komp povezujem preko procesora, USB konekcija.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by bancika » 15 Oct 2017, 11:21

Nisam siguran, ali ako procesor radi kao interface trebalo bi da cujes sta se pusta u reaperu na sluske bocnute u procesor. Ako je tako onda mozes da pustas bactrack kroz reaper. Ja tako radim uvek.

johnnybgood89
Posts: 58
Joined: 08 Sep 2017, 16:09

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by johnnybgood89 » 15 Oct 2017, 11:39

Nisam do sada ni palio ono monitoring ali cu probati :cao:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Sviranje uz sluske i backing track/pesme

Post by bancika » 15 Oct 2017, 11:50

Ne mislim na monitoring trake u kojoj ti je gitara, nego dodas posebnu traku u koju ucitas backtrack.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest