Procesor za kucna snimanja i nastupe

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by banjacNT » 01 Nov 2017, 20:49

Ljudi, jedno pitanje.

Drug ne je pitao da li ima neki gitarski procesor koji bi sluzio za neke probe i nastupe, ali sa kojim bi mogao i nesto da snimi na komp (verovatno akustiocnom gitarom i mikrofonom)

Jel postoji tako nesto i dajte neke predloge, ako ima.

Hvala unapred!

:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by apollomusicservice » 01 Nov 2017, 21:32

banjacNT wrote:
01 Nov 2017, 20:49
Ljudi, jedno pitanje.

Drug ne je pitao da li ima neki gitarski procesor koji bi sluzio za neke probe i nastupe, ali sa kojim bi mogao i nesto da snimi na komp (verovatno akustiocnom gitarom i mikrofonom)

Jel postoji tako nesto i dajte neke predloge, ako ima.

Hvala unapred!

:ziveli: :ziveli: :ziveli:
Naravno da ima samo što je to dosta široka ponuda, zato je prvo najbolje da definiše u kom cenovnom rangu on razmišlja da bi ljudi znali šta da savetuju. Nije isto raspolagati 50, 200 ili 500 evra pa onda prema tome birati jer bezveze bi bilo da neko daje savete za neki uredjaj koji bi mu bio preskup.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by banjacNT » 02 Nov 2017, 14:22

E, da vidis, cenovni rang... zaboravih da napisem o tome...

On je rad izdvojiti za to oko 130-150 evra.

Mozda koji evro gore-dole, ali mu je bitno da moze i mikrofon da snima, i gitaru.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by tommytigh77 » 02 Nov 2017, 17:19

Mislim da je za te pare bolje razdvojiti te dve namene i uzeti zasebni gitarski procesor i zasebni mali mikser ili neki jeftin interfejs / zvučnu kartu za snimanje mikrofona. Od gitarskih procesora koji imaju XLR (mikrofonski) ulaz, jedino mi na pamet pada Boss RC-300 koji je mnogostruko skuplji od navedenog budžeta.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by dejankuki » 02 Nov 2017, 18:54

Bravo.. zadatak je lak.. salim se malo.

Dakle ja imam m-audio Black box on ima sve sto ti trazis... pogledaj specifikacije..
Sledeci je cini mi se neki digitech.. ali modele sam zaboravio. NO, nisam siguran kako ide routing kod njih, da li se farbaju i gitara i mikrofon ili ne.. ne secam se..

Imas line6 UX 1 i UX2.. tu vec mozes cuda da pravis. Zapravo to su interfejsi...

RC-serija, zar nisu to looperi..

Stvarno ti je najbolje da se kupi neka miksetica (pada mi na pamet ove jeftine behringer za USBom... ) i neki zoom MS-50G...

I tako..

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by banjacNT » 02 Nov 2017, 23:14

A sta ja njemu da kazem, ako kupi tu neku malu mikseticu, sta ona mora da ima, REC OUT ili USB OUT, treba li neki program za to i koji?

Kakvi su recimo u te svthe Line6 HD pod ili Zoom G3/G3xn?

:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by dejankuki » 03 Nov 2017, 00:09

Pazi, to sto neka mikseta ima USB interfejs to znaci da moze da snima na komp isto kao i neki procesor ili USB zvucna karta, ( znaci kabli u mikser > kabli u komp i snimas) fazon je sto ima XLR konektor na kanalu, preko koga ukljucujes mikrofon.. i tako dalje... Sve ostalo .. snimanje i obrada se radi ITB iliti in the box tj. u kompjuteru... Procesori uglavnom nemaju XLR ulaz za mikrofon, pa samim tim i ne mozes da ga ukljucis.. U STVARI, ti mozes da prikljucis mikrofon ali preko banana konektora. E sad koja je razlika izmedju XLR konektora i obicne banane... pa, ukratko prednost je na strani XLRa...

ovo je ilustrativno!!!:
Image


a evo ti nacin povezivanja..
Image

UX interfejsi imaju i banana i XLR konektore, tako da mozes CAK da snimas i dva uredjaja odjednom... na dva zasebna kanala... ali na svirke ga ne mozes nositi.. (doduse nisam se bavio tom problematikom, ali mislim da je previse komplikoovano...)

Image
Image

E sad.. line6HD je odlican za live, i za snimanje... skuplji je i ima USB karticu... A zoom Gserija je jeftinija i takodje ce da odradi 92% dobro posao...
E, da imas i zoom MS50g koji fenomenalno radi za te pare i za te gabarite...

Image



A pomenuti black box ima dedicated XLR konektor ULAZ za mikrofon
Image

I da, za snimanje ce ti trebati neki program, ali to je vec laksa strana...

Ima jos tu sta da se pise, ali valjda kapiras sta smo hteli da ti kazemo kupovinom I procesora i Miksete..

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by dejankuki » 03 Nov 2017, 10:07

Cak!!!... Kako sam razumeo, on zeli da snima akusticnu gitaru.. dakle mozda ce mu posao zavrsiti SAMO mikseta, jer ove sa efektima imaju sasvim upotrebljive efekte za akusticnu. Mislim da nece upotrebljavati distorzije i flendzere i ostale dzidza-bidze, nego samo reverb i eventualno delej i horus... I ako peva.. ima taman kanala za mikrofon za gitaru plus mikrofon za pevanje... dakle do 100-120 evra ima opciju koja pokriva i jedno i drugo...


Jedino sto ce mu za live nastup trebati pojacalo -snagas i zvucnici.. ili samo aktivni zvucnici... dok mu za snimanje treba eto samo mikseta.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by banjacNT » 04 Nov 2017, 10:54

Sinos smo se bas videli na probi i reko je da mu je potreban procesor za svirke, ali i da moze da nesto snimi preko njega. Ja sam barem stekao utisak da bi svirka bila primarna funkcija procesora, tako da se ostaje pri tome. Za sada, miksete otpadaju.

E sad, pitanje je modela. XLR konektor ima i Zoom g3x, jel moze preko njega da se snimi nesto, jel neko to probao?

Izvinite ljudi zbog nepreciznih zahteva, razumem vas jer ste u situciji u kojoj sam i ja odprilike, pricam sa njim, pa sa vama, i dok se sporazumemo, prodje vreme. :hide:

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by yacky » 04 Nov 2017, 14:34

Pozz, jako lepa spravica je Digi Tech GNX3, koji se za pristojne novce pojavljivao par puta. Ima na sebi osmokanalni digitalni snimac koji veoma dobro/odlicno obavlja svoj posao, ima XLR In za mikrofon i jos puno puno svacega !!Image

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by dejankuki » 04 Nov 2017, 19:52

banjacNT wrote:
04 Nov 2017, 10:54
Sinos smo se bas videli na probi i reko je da mu je potreban procesor za svirke, ali i da moze da nesto snimi preko njega. Ja sam barem stekao utisak da bi svirka bila primarna funkcija procesora, tako da se ostaje pri tome. Za sada, miksete otpadaju.

E sad, pitanje je modela. XLR konektor ima i Zoom g3x, jel moze preko njega da se snimi nesto, jel neko to probao?

Izvinite ljudi zbog nepreciznih zahteva, razumem vas jer ste u situciji u kojoj sam i ja odprilike, pricam sa njim, pa sa vama, i dok se sporazumemo, prodje vreme. :hide:
E, pazi.. on moze da snima preko USB-a i/ili direktno .. ali direktno tek zahteva dodatnu obradu u programu...
XLR zna Zoom G3X je izlaz, tj. predvidjen je da se konektuje procesor i mikseta... a gitara je pretpostavlja se vec ukljucena bananom u procesor.. znaci nije ulaz za mikrofom..

Razumemo u kojoj si situaciji, ali na jedno pitanje ima íljadu odgovora i mogucnosti, pa razumi i ti nas...

BTW, covek trazi procesor sa ulazom za mikrofon.. moze da posluzi i GNX3, pa i GNX4,... ali hoce da snima na komp, a ne u procesor..

(Znaam, da moze snimljeno prebaciti u komp.. ali.. )

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by banjacNT » 04 Nov 2017, 20:08

Jeste, stvarno je nezgodno pitanje...

U svakom slucaju, dali ste predloge, i hvala puno drugari, ako ima jos kakvih pitanja, obraticu se... :D :D :D

:ziveli: :ziveli: :ziveli:

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by banjacNT » 04 Nov 2017, 20:18

Ja se izvinjavam zbog dupliranja postova,ali imam jedno pitanje u vezi onih GNX procesora.

Oni imaju osmokanalni snimac, ko sto i rekoste. Sad, pitanje je dali ti kanali mogu kasnije da se prepodesavaju po pitanju jacine, efekata i ostalo ili ostaju onakvi kakvi su snimljeni? Da li mogu u kompjuteru da se odvoje i da se prepodese po pitanju tih parametara.

:ziveli: :ziveli: :ziveli:

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by yacky » 04 Nov 2017, 21:02

Ja sam imao GNX 3 pre 7-8 godina, i jako je lepo snimao, cak su bili i ,cinimi se, tri opcije kvaliteta snimaka ( Economy, Normal i CD0 !! Posto mu je interna memorija bila relativno mala, nabavio sam mu karticu koja je prosirila internu memoriju !! Snima Wav format i snimci se na licu mesta mogu vantizovati, seci, bisati,...., ne mogu tacno da se setim svega ( pronadji manuals pa procitaj) !!! E sad koliko se secam, moguce je Smart Media Memory karticu preko citaca iscitati u racunar pa kasnije obradjivati kanale pojedinacno ( opet se izvinjavam, davno je bilo pa se ne secam, tako da je najbolje ponaci manuals i procitati) !!!

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by Frostensen » 15 Nov 2017, 03:27

Ja sam snimao elektricnu sa zoom g5. Snimao sam satro akusticno ofarbano i regularno elektricno (drive). Ipak, nisam snimao sa xlr-om nego regularan izlaz pa u komp. Ok je skroz, sta znam. Akusticni zvuk mi se bas svideo, elektricini zahtevaju malo vise akanja. Kabineti na Zoom pedalama nisu bas najsjajnje uradjeni.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest