Procesor za kucna snimanja i nastupe

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by hipihill » 18 Nov 2017, 11:51

dejankuki wrote:
04 Nov 2017, 19:52
BTW, covek trazi procesor sa ulazom za mikrofon.. moze da posluzi i GNX3, pa i GNX4,... ali hoce da snima na komp, a ne u procesor..

(Znaam, da moze snimljeno prebaciti u komp.. ali.. )
Mozes da koristis GNX3 prakticno kao mikrofonsko pretpojacalo sa efektima pa izlaz procesora u racunar na snimanje i obradu. U stvari mozes da napravis miks gitare i mikrofona pa na izlaz itd... Naravno sve moze da se snimi na internu karticu pa da se ocita iz racunara, ali kartice su premale za ozbiljnije visekanalno snimanje, mozda neke novije memorije sa adapterom...

Bilo kako bilo ne znam da li je slucajno ili ima veze sa pominjanjem ovde, ali pojavilo se par komada GNX3 na oglasima :D! Mislim ja ga imam i dan danas i ne prodajem ga iako on meni treba mozda 2x10 minuta godisnje, a za nesto primamljivije trebalo bi dosta da doplatim. Ja sam ga inace svojevremeno kupio iskljucivo zbog solidne simulacije bas gitare i loopera koji mi odavno nije potreban, ali nema veze. Retko ga ukljucim i zbog toga sto je veliki i tezak i smeta ako se ostavi na podu.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Procesor za kucna snimanja i nastupe

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Nov 2017, 08:29

Nisam ljubitelj procesora i najskuplji da kupiš uvek im pada cena to im je sudbina...Ali korisni su jelllŠto se tiče Digija mogu reći da moj dobar prijatelj Mauro koji važi za jednog od najboljih Italijanskih Rock gitarista ( da ne nabrajam a nije baš ni važno sa kim svira talijnske zvede nisu nešto popularne ovde) ima Digi GNX 3000 koji nema snimanje beše ali je proceosr isti kao gnx4 itd..ima više pojačala ali nema neke druge zezalice...poenta je da su njima odradili boje aista jako jako dobro...čak sam i ja razmišljao da uzemem neki jer me mrzi da stalno akam pedale, i ovo je neko zgodno rešenje za zezanje a i svirke kod nas..a koliko vidim taj gnx-gnx4 i za snimanje što kažu ljudi - mada o snimanju pojma nemam tek se učim za ovo kućno...

Od ostalih što se uverljivosti zvuka tiče to je Zoom G2G Linčov koji je strava, bukvalno su snimali grdne neke matore ampove i efekte i to prekotičili u taj mali proceosrčić koja je cena - koliko vidim preko baš šarena...i znam da su ga mnoi profi koristili baš za studio...
kontam taj GNX da ti je super izbor...koliko sam mogao da čujem i dok sam probavao ( mada ima već podosta god) zaista to radi OK...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest