Koje pojačalo za amatersko sviranje u stambenoj zgradi?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Sijamski_Mrmot
Posts: 7
Joined: 04 Sep 2017, 08:29

Koje pojačalo za amatersko sviranje u stambenoj zgradi?

Post by Sijamski_Mrmot » 13 Nov 2017, 16:33

Pozdrav svima,

Klincu i meni se definitvno svidelo sviranje gitare pa smo rešili da sa akustične predjemo na elektricnu (99% će biti neka kopija strat-a).
Treba mi pomoć oko izbora pojačala. Nemamo u planu ništa više osim amaterskog učenja i sviranja a u obzir treba uzeti i detalj da smo na VI spratu stare zgrade... Vidim da se u prodaji vrte mini ampovi od 1 ili 2W pa zatim od 5W i 10W. Da li bi, po vama bilo dovoljno 1 ili 2W za sobno sviranje a da komšije ne lupaju u znak protesta?

da, znam da moze da se svira i na slušalice ali tako neću moći da pratim kako sin napreduje...
unapred hvala svima na odgovorima

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje pojačalo za amatersko sviranje u stambenoj zgradi?

Post by Baba Slim » 13 Nov 2017, 17:05

Niste naveli budžet, što je zapravo presuđujuća stavka kod davanja bilo kakvog predloga.

Da, amp bilo koje jačine je i više nego dovoljno za stan. Imao sam davno Roland Micro Cube koji je valjda svega par W (ne znam tačno ali mislim da je oko 3, sigurno manje od 5) i to je bilo sasvim dovoljno. Odlično naprevljeno malo pojačalo za sobnu svirku i vežbu.

Da sad uzimam pojačalo za sobnu vežbu, uzeo bih Blackstar ID Core 10 (dva zvučnika po 5W), i to ne zato što MicroCube ne valja, već ovo jednostavno nudi daleko detaljnije podešavanje efekata (preko PC softvera i usb konekcije). Modernije je urađeno, a odlično zvuči.

Sijamski_Mrmot
Posts: 7
Joined: 04 Sep 2017, 08:29

Re: Koje pojačalo za amatersko sviranje u stambenoj zgradi?

Post by Sijamski_Mrmot » 13 Nov 2017, 17:30

Izvinjavam se, pa fond je kao i sve u Srbiji, što manji mogući :) 50-100 eur maximum...

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Koje pojačalo za amatersko sviranje u stambenoj zgradi?

Post by apollomusicservice » 13 Nov 2017, 17:39

Definitivno Roland Micro Cube, poseduje efekte i modelinge različitih tipova pojačala što može biti vrlo interesantno za početak. Pomoćni ulaz za npr. komp ili slično i izlaz za slušalice kao i mogućnost lake prodaje posle prestanka potrebe za njim čini ga vrlo atraktivnim.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koje pojačalo za amatersko sviranje u stambenoj zgradi?

Post by bancika » 13 Nov 2017, 18:27

Vredi pogledati blackstar fly 3. Za velicinu i cenu zvuci odlicno. Analogni preamp, digitalni delay. Mene kostao 70e kod ovih sto donose iz thommana. Nema mozda punocu kao veliki zvucnik ali skroz fino zvuci. Boss Katana Mini je novi model koji ide istim putem i deluje mi obecavajuce ali je skuplji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest