VOX StompLab IIG

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: VOX StompLab IIG

Post by bancika » 26 Nov 2017, 14:55

Imas i onaj behringer hellbabe wah za oko 5000 ako dobro pamtim. Nije metalan kao vox ali ima switchless elektroniku i podesavanje Q faktora. Vredi razmotriti.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 26 Nov 2017, 17:56

Hmm... odlican predlog.. hell baby za 5000 dinara
Eventualno neki reverb i delay i zavrsio si posao sto se tice pedala. Naravno delay malo kasnije.
Procesori jesu zgodniji, i imaju mnogo vise opcija ali posto imas vec dve super pedale, zasto da ne obogatis zvuk samo wahom i reverbom i delejom.
E sad... tvoj budzet je ono sto je ogranicavajuci faktor... npr... MOZDA porazmislis o wahu, i nekom jeftinijem procesoru koji ce ti davati modulacije. Jer one em mnogo vise kostaju od dist/overdrive pedala, em dok ih ne isprobas neces znati sta ti treba... ko zna da li ce ti trebati univibe.. ili harmonajzer, a dok ne probas neces znati... igranka bez prestanka....

U svakom slucaju... sedi, porazmisli i preseci. Veruj (to barem mogu iskreno da ti kazem... ) sto vise razmisljas, to ces manje znati...

Eto ja opet glasam za G3X... G3Xn jeste noviji... ali ima nekih stvari koje su u odnosu na G3X downgrade-ovane.. nema XLR izlaz za miksetu i ekrani su mu smanjeni... ma ima da razmisljas do beZsvesti.... ne znam...


btw...
Spoiler:
bancika wrote:
26 Nov 2017, 13:14
Nece ti chorus pomoci sa sustainom. Si probao da sd1 bocnes u ds2?


onda treba da pazi na nivoe gaina... ako zeli da dobije susatain ne treba da oba budu otpanjeni do kraja... jedan dovoljno, a jedan da mu da sustain u stvari da gura vec gainovan signal.. zapravo da glumi booster... bla, bla , bla ukratko, treba da ekspetimentise.... A da nece chorus da pomogne sa sustainom - nece.

Uh.. jbga, tako to ide... izvini ako smaramo.

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 18:18

Ili će da mi se desi da se ispružim pošto u Mitrosu prete DigiTech RP500 ME za 25 520 dinara, jes mnogo, ali mi se čini da vredi.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: VOX StompLab IIG

Post by hipihill » 26 Nov 2017, 18:21

Savetujem ti da uzmes procesor. Razlog je taj sto ces tako mozda i najbolje shvatiti koje su ti pedale zaista potrebne, a koje ne. Jetiniji procesori kostaju koliko i par pedala, polovni su relativno povoljni.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 26 Nov 2017, 18:48

Lemmy wrote:
26 Nov 2017, 13:00
Npr distorzirane deonice u drugoj strofi, deca imaju akustične gitare, traže da ih pojačam, ali nikako ne mogu da obezbedim sustain tona.
Kontam na sta mislis, ali sto kaze covek, chorus nece mnogo povecati sustain... No dobro...
Lemmy wrote:
26 Nov 2017, 13:00
Da li je baš toliko strašno? Ja uglavnom vežbam u sobi, na probe nosim svoje pojačalo, ali ne znam šta će biti ako prikačim na nešto malo jače, ono u školskom budžetu. Jedine situacije kada se pokajem što sam nastavnik jesu trenuci administracije, besmislenih sastanaka i finansija - kako ličnih tako i školskih....
Kao sto rekoh, moze ali steta je da sviras na nekom krshu ako je u dometu nesto bolje...

Onaj Boss sto sam ti preporucio ima 2 kom u oglasima trenutno cena oko 170 e, mada mozda bi i spustili, 160-150 ali rekao si da neces polovno... Ja kada sam to cuo pao sam na dupe kako ima dobre efekte, metalna stvar, nije igracka... Steta sto otpisujes u startu polovno...
Lemmy wrote:
26 Nov 2017, 13:00
Znam, neko iz Sabbatha, valjda Tonny Iommi je prvu gitaru platio 7 funti, ali on zna, a ja ne znam, nisu me primili u muzičku školu kada sam bio klinac, ni u hor, vežbam iz dana u dan da dobijem pristojan zvuk, ja ne spadam u o ne što znaju, nego što mnogo vole da sviraju gitaru...

E, da - glavu dajem, SD1 i DS2 ne dajem :) Ljubav nije na prodaju...
Jbg mozda su ti nepotrebne obe, jos sa procesorom... Sta znam... Bice prilike kupices opet kada naleti jeftino. Ja sam jednom ulovio DS1 za 2.500 dinara... :) :) :)
Last edited by Rockatansky on 26 Nov 2017, 18:54, edited 1 time in total.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 26 Nov 2017, 18:50

bancika wrote:
26 Nov 2017, 14:55
Imas i onaj behringer hellbabe wah za oko 5000 ako dobro pamtim. Nije metalan kao vox ali ima switchless elektroniku i podesavanje Q faktora. Vredi razmotriti.
Ja sam tah hellbabe probao i nekako nije mi bas bio naj... :?

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 20:00

Rockatansky wrote:
26 Nov 2017, 18:50
bancika wrote:
26 Nov 2017, 14:55
Imas i onaj behringer hellbabe wah za oko 5000 ako dobro pamtim. Nije metalan kao vox ali ima switchless elektroniku i podesavanje Q faktora. Vredi razmotriti.
Ja sam tah hellbabe probao i nekako nije mi bas bio naj... :?
Nema tu mnogo priče, ako odlučim da kupim samo wah biće Vox 845. Nego sad razmišljam: wah+echo+fuzz+noise suspender zajedno nisu sigurno manje od 25 000 dinara, pa me onaj Digitech opasno vuče...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 26 Nov 2017, 20:20

Naravno, uvek je jeftinije kupiti procesor, cak i neki tako skuplji, nego skupljati pedalice... ;) A taj Digitech deluje odlicno, tako da ako imas ikakve sanse samo navali. ;)

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 27 Nov 2017, 22:24

Rockatansky wrote:
26 Nov 2017, 20:20
Naravno, uvek je jeftinije kupiti procesor, cak i neki tako skuplji, nego skupljati pedalice... ;) A taj Digitech deluje odlicno, tako da ako imas ikakve sanse samo navali. ;)
Ja ga naručih pošto se premišljah izmedju njega i Vox Tonelab ST. Zaboravih da pitam da li će Digitech moći da saradjuje sa mojim Marshall MG10. No, kako je u pitanju Mitros, imam vremena da odustanem...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: VOX StompLab IIG

Post by tommytigh77 » 28 Nov 2017, 00:59

Što se tiče odluke Zoom ili Vox, ja sam imao i Vox Tonelab SE i Zoom G1Xon. Normalno koristim lampaško pojačalo i pedale, ali uvek volim da u rezervi imam procesor za nedajbože u slučaju crkavanja pojačala, ili ponekad prosto nema dovoljno mesta na bini za pojačalo i board. Koristim procesor i za vežbanje i probe takodje. Mogu da kažem samo da za sve moguće namene i žanrove Zoom JEDE Vox, u bilo kojoj iteraciji, čak i najjeftiniji Zoom iz nove X (MS) generacije kolje bilo koji Vox Tonelab. Ljudi su jednostavno napravili bolje, ozbiljnije simulacije i pojačala i efekata. Da tek ne pričamo o G5n, skoro sam za kolegu pravio farbe, to je sveukupno najbolji procesor sa kojim sam dosad imao prilike da se sretnem, a prošlo mi je kroz ruke stvarno mnogo njih. No, obzirom da je budžet 10000 dinara, onda definitivno glasam za Zoom GX1on. Ja živim samo od sviranja, a meni završava posao za namene koje sam gore nabrojao, kontam da će biti više nego zahvalan i za kućno vežbanje na sluškama.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 28 Nov 2017, 07:15

Lemmy wrote:
27 Nov 2017, 22:24
Rockatansky wrote:
26 Nov 2017, 20:20
Naravno, uvek je jeftinije kupiti procesor, cak i neki tako skuplji, nego skupljati pedalice... ;) A taj Digitech deluje odlicno, tako da ako imas ikakve sanse samo navali. ;)
Ja ga naručih pošto se premišljah izmedju njega i Vox Tonelab ST. Zaboravih da pitam da li će Digitech moći da saradjuje sa mojim Marshall MG10. No, kako je u pitanju Mitros, imam vremena da odustanem...
:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: VOX StompLab IIG

Post by Baba Slim » 28 Nov 2017, 07:39

:1: za Zoom.

Nedavno napisao post u korist Zooma međutim sad tek vidim da taj post uopšte nije objavljen. :?

Elem, nisam imao Vox procesore, ali sam zato imao Zoom G3 (dakle prva generacija ne ove nove sa dodatom "n" oznakom, tipa G3n), MS50G kao i MS70-CDR, koji i dan danas koridtim za šminku.

Elem, na svim tim spravama bez obzira na cenu i format same sprave, sve one koriste iste algoritme efekata, tj nema razlike kvaliteta u zvuku između manjih i većih, skupljih i jeftinijih sprava, razlika je samo u "formatu pakovanja", i mogućnostima kontrole nogom (koliko tastera prekidača, ekrana itd).

Tako da, pošto imaš Boss drajvove koje voliš, zoom bi ti bio dovoljan za svu šminku (modulacije, dilejeve, reverbe) ako sviraš s pojačalom, a pokriva i vežbanje na sluške kao i spajanje direkt u razglas jer ima simulacije i drajvova i pojačala, pa je i kao nezavisna sprava sama dovoljna.

Dok sam imao MS50G jednom sam u nekom lokalu na jam session zezanje bukvalno samo njega poneo, i adapter, napravio 3 preseta (clean, crunch i lead) i sa tim sam super zvučao u razglasu.

I da, ono što zoom može, a drugi procesori tog cenovnog ranga mogu samo da sanjaju, je kreiranje proizvoljnih lanaca efekata u svakom presetu.

Da pojasnim - svaki preset je virtuelni lanac od max 6 efekata. To ne znači da možeš bilo kojih 6 jer su neki procesorski zahtevniji od drugih, npr simulacije ampova. Ali recimo, imam preset sa tri redno vezana dileja za ambijentalna razlaganja plus reverb, i to radi kao sat. I plus, efekti se ponašaju drugačije u zavisnosti od redosleda vezivanja, koji naravno možeš da menjaš unutar preseta. Ja najviše koristim dilejeve i reverbe, korusi su dobri, i tremolo. Phaseri i flangeri mi se ne dopadaju toliko.

Nije G1Xon najbolja sprava na svetu ikad, ima svoja ograničenja, ali za te pare (a i za veće) je fenomenalna, ima štimer, looper da se zezaš, veoma je praktična.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: VOX StompLab IIG

Post by metalstringer » 28 Nov 2017, 08:59

Mozda najjeftinija varijanta a imas skoro sve
https://c1.zzounds.com/media/quality,85 ... c46add.jpg
Imao sam isti takav zoom G1 i koristio ga direkt u komp i zvucalo je skroz ok, ali sam ga prodao pre nego sam kupio amp i sad mi iskreno krivo jer imam pojacalo i kabinet a nemam efekt pedalu, fali mi reverb, delay...
Imas isti takav sa pedalom, malo skuplji.
Zavrsice ti posao i ustedeces pare. Sad se i sam razmisljam da ponovo kupim isti da imam za efekt lup pojacala pre nego da kupujem ili pravim neku delay pedalu itd.
Ti moz das i vise para za neki lud procesor ali mislim da je bolje da probas prakticno jer sa onim nabudzenijim neces izvuci mnogo a sa nekim jeftinijim zoom-m neces izgubiti.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: VOX StompLab IIG

Post by tommytigh77 » 28 Nov 2017, 12:07

G1 je ok ako se nadje baš, baš jeftino za zezanje po kući, ali je mator i zaista igračka u odnosu na novu generaciju Zooma (G1on, G1Xon, Multistomp itd.). I da, Baba pomenu i looper na G1(X)on... nedavno ga je neki časopis uvrstio na listu pet najboljih loopera na svetu, ljudi su u fazonu, looper sa dva prekidača za 60 eura, pa to nema nigde.
No, zakasnismo, čovek izgleda naručio Digitech neki? Ako ima fore, otkazuj to...

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 28 Nov 2017, 18:26

Ma kupio bih ja ZOOM G3Xn, ali ne znam koliko je jak. Čini mi se da je plastičan, a ne znam koliko je to uputno za wah pedalu, a wah pedala je glavni razlog moje kupovine...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest