VOX StompLab IIG

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: VOX StompLab IIG

Post by tommytigh77 » 29 Nov 2017, 13:05

Jbg, nije to ista plastika od koje se prave vangle koje kupuješ kod kineza. Ja imam plastični wah (EHX Wailer Wah) i ne sekiram se ni najmanje oko njega. I nema potrebe da se prsiš za G3Xn, za ono što si opisao da ti treba sasvim je dovoljan G1Xon. Na stranu što je duplo jeftiniji, na njemu jeste malo teže koristiti pedalu, ali je hod pedale zapravo veći. Na kraju krajeva tebi u kućnim uslovima ne treba bogznakakva izdržljivost, jer pretpostavljam da ćeš svirati sedeći. A što se zvuka tiče šta god da uzmeš od ta dva nećeš pogrešiti. Iako deluju kao dečje igračkice, mnogo su ozbiljnije sprave od bilo kog Voxa i Digitecha. Iskreno, da ti treba samo wah, preporučio bih ti EHX wah kao moj da uzmeš i ćao, ali ako sam dobro razumeo da ti treba nešto i za vežbanje na sluške, onda bolje ipak procesor da juriš.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 29 Nov 2017, 18:19

Zoom G3 i G3X su sa metalnim kucisdtem kao i exxpression pedala
Zoom MS50 je metalno kuciste
Zoom G1XoN je plasticno kuciste
Zoom G3Xn.. je metalno, ali sau tri DONJi pedal switvhewi plasticni
Digitech je cela serioja metalna (sem naj, najslabijih, koji su od plastike..)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: VOX StompLab IIG

Post by Baba Slim » 01 Dec 2017, 06:46

Plus, ako smem da dodam, za sve ove godine sviranja i menjanja opreme, niti jedna jedina plastična pedala mi nije napravila problem, tipa da se slomila.

Od samog početka ljudi pričaju recimo za behringer pedale kao, jaoj, pa plastična je, znaš, to je velika mana. Ozbiljno? Ja ne znam onda kako ljudi gaze pedale - iz zaleta skok u vis pa svom snagom i težinom s obe noge na pedalu/wah?

Dajte da se ne zajebavamo.

Odrastao si i razuman čovek, jasno je da kad nešto gaziš ne gaziš celom svojom težinom, ni pedalu, ni wah, ni prekidač, ništa.

Tako da, da li je nešto plastično ii ne, za tvoje kućne potrebe i povremeno hobi sviranje s nekim, ne treba uopšte da bude faktor odlučivanja, jer kao što tommy reče, to je dobra plastika, kod mnogih firmi mahom ABS od koje se prave branici za automobile.

A da ne pominjem opet u slučaju zooma da su ISTI algoritmi zvukova/efekata/simulacija u pitanju u svim spravama, samo je format "pakovanja" drugačiji.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 01 Dec 2017, 09:46

Image
Spoiler:
Zoom 3030.. sada ima vec 25-6 godina.. nista mu ne fali..

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 03 Dec 2017, 23:08

Na kraju se nekako sam izabrao Digitech RP360 XP. Ostalo ili nije bilo na lageru ili je bilo preskupo. Za sada mi se čini da je dobar, ali mi je teško da procenim, pošto baš i ne umem da ga koristim. Koristio sam neke presete, nešto sam podešavao sa različitim uspehom. No, dobro, tako je bilo i kada sam prvi put uzeo gitaru u ruke (ako ne i gore)...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 04 Dec 2017, 10:08

Cestitam... dobar izbor... nisam ga nudio posto je way above 10K.. no dobro...

imas onaj editorr pa preko kompkutera mozes da mu radis presete...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: VOX StompLab IIG

Post by Baba Slim » 04 Dec 2017, 17:12

Neka je sa srećom kupovina, nadam se da ćeš biti zadovoljan i da će sprava ispuniti tvoje potrebe. :) :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 04 Dec 2017, 18:34

:ziveli: I javi obavezno kako si zadovoljan vremenom...

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 17 Dec 2017, 12:00

Bilo mi je potrebno nekoliko dana da mu "udjem u štos" i sve sam zadovoljniji. Prvog dana sam dobio upalu mišića zato što sam se stalno savijao sa Les Paulom na sebi da podešavam procesor, a hteo sam što više da probam, što je potrajalo preko sedam sati u cugu. Posle sam nabavio USB kabl i upotrebio upravljački program sa kompjutera. Preseti su slabi, ali dragoceni, jer blagim modifikacijama postižem ono što mi treba. Recimo, preset ponudjen u online biblioteci IOMMI koji simulira Black Sabbath sam morao malo da dovedem u red, npr da stavim drugo pojačalo (emulaciju Orange pojačala koje Sabbathi stvarno koriste) i TubeScreamer umesto FuzzFacea (otkud im ideja da Iommiju stavljaju fuzz).

E, da - neko mi napisao na forumu da je procesor dobra stvar da naučim šta mi od opreme treba, a šta ne (ako u ovim godinama rešim da se aktivnije bavim sviranjem, ali ja ću biti presrećan ako nastupim u školi sa svojim učenicima). Recimo, da sam naučio kako se koristi noise suspender, delay, echo i kada i zašto. To mi pomaže pri izvodjenju The Trooper, zvuči mnogo bolje.

Pre par dana sam prestao da radim isključivo sa slušalicama i priključio procesor na Marshall MG10. Konačno mogu da dobijem dobar zvuk, a da ne odvrnem pojačalo i uznemirim komišije (koje odmah zovu miliciju). Inače, procesor odlično saradjuje sa mojim procesorom.

Što se gradje tiče, metlan je, dugmići i expression pedala ulivaju poverenje, ponegde treba čak jače nagaziti. Ovo mi je važno, treba mi nešto što traje, jer nisam baš pun para. Kada pomislim da bi me samo pristojan wah-wah i delay koštali nešto manje od procesora, a da sam totalni samouki amater - prezadovoljan sam.

Pitajte šta treba, a ja javljam kada isprobam nešto novo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest