VOX StompLab IIG

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 25 Nov 2017, 18:37

Ovako, najbolje da se predstavim, jer često na forumima misle da sam klinac koji hoće da svira metal, pa mi preporučuju da nadjem neki posao i uštedim za nešto skuplje i kvalitetnije. Ja imam i posao i part time job, radim od jutra do mraka, a uveče uhvatim svoju gitaru, SX imitaciju Les Paula i ukačim je u Marshall MG10 (nemojte da prestajete da čitate, znam da svi kažu da je djubre od pojačala, ali ja za bolje nemam, a što je najgore od svega i ovo sviram sa slupalicama, jer komšije redovno zovu policiju ma koliko tiho da sviram). Imam i dve dobre pedale, ne znam koliko su dobre, ali odlično su se uklopile sa MG10, a to su Boss SD1 i DS2, sve u svemu zadovoljan sam. Počeo sam da učim pre gotovo tačno godinu dana, mislim da mi ide, volim to. Inače, radim u školi i deca su me pozvala da sviram sa njima u ansamblu, a to bih mnogo voleo. Naravno, uvek vučem sa sobom MG10 pored gitare, i bar jednu pedalu.

Idemo sada na stvar - pre par meseci poželeo sam da naučim da koristim wah wah, pa sam krenuo da tražim najpovoljniju razumnu pedalu te se zaustavih nekako kod Vox V845 zbog cene od oko 7000 dinara. U medjuvremenu deca me pozovu da odsviram neke deonice u Nothing Else Matters, ali one bez chorusa zvuče kao s*t. Sad mi treba i chorus, nadjem neki DigiTech (zato što je jeftin i na popustu), ali sve to zajedno opali preko 100 evra, a treba mi i adaptrer, jer kažu da DigiTech jede baterije.

Onda slučajno naletim na VOX StompLab IIG, cena 8000-10 000 dinara, pa mi pade napamet da bi mi to bilo dobro rešenje - da ne kupujem više pedala ako se ne obogatim (a neću), da mogu da budem sa ženom dok vežbam gitaru, da stavim slušalice u procesor, pa na uši i da lagano svirkam doklegod me volja. Kad mi zatreba mogu da ga uključim u Marshalla, a na probe i nastupe ponesem samo procesor pa ga udenem u zvučnik.

Napominjem da najviše volim da sviram metal, hard rock i trash. Ne tražim savrpenstvo zvuka, tek da radi. Za ovaj procesor sam video dobre recenzije, samo kažu nije za metal, teško se rukuje (to me ne brine) i mala je expression pedala.

Molim vas za savet, da li da ga kupim, ili da kupim Vox V845 i Digitech Multichorus (ako ga uopšte ima u Mitrosu, tamo je odličan izbor ali samo na internet prezentaciji) i molim boga da me žena ne ubije (a posle će mi trebati fuzz i noise suspender, slutim, znam sebe).

I molim vas, nemojte da mi savetujete da skupim novac za bolju opremu (to mi reče tip iz Mitrosa kada sam pitao da li ima Vox V845), imam 46 godina (za dve nedelje otrpilike), pre ću uspeti da umrem nego da sa nastavničkom platom skupim taj novac (žena mi ne radi). Probao, objavio udžbenik, objavio još dve knjige, radio u Nemačkoj, Francuskoj, Rusiji, Iranu, ali džaba, para jok...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 25 Nov 2017, 18:59

Ako mislis da kupujes NOVO.. onda je taj vox jos i jeftin, ali, ako bi probao da nadjes polovno, na famoznom kupujem-prodajem sajtu.. onda imas mnogo vise mogucnosti u rangu DO 10.000 RSD
Ja mogu, sem vox stomplab, da predlozim i razne zoom-ove i razne digiteche... pa onda i neke korgove.. sve u svemu ima dovoljno procesora za neke pare DO 10.000 DINARA..a da imaju wah pedalu kao opciju...
na prvu loptu, digitech rp 90, 150 ili 155... Zoom G1xon...G2u... Korg 1500, to je ono sto se dovoljno cesto nudi...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 25 Nov 2017, 19:08

Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
Imam i dve dobre pedale, ne znam koliko su dobre, ali odlično su se uklopile sa MG10, a to su Boss SD1 i DS2
Meni su to super pedale. :)
Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
U medjuvremenu deca me pozovu da odsviram neke deonice u Nothing Else Matters, ali one bez chorusa zvuče kao s*t. Sad mi treba i chorus...
Na koji deo misls? :) Ja sviram tu pesmu bez chorusa 100 godina :D
Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
Onda slučajno naletim na VOX StompLab IIG, cena 8000-10 000 dinara, pa mi pade napamet da bi mi to bilo dobro rešenje - da ne kupujem više pedala ako se ne obogatim (a neću), da mogu da budem sa ženom dok vežbam gitaru, da stavim slušalice u procesor, pa na uši i da lagano svirkam doklegod me volja. Kad mi zatreba mogu da ga uključim u Marshalla, a na probe i nastupe ponesem samo procesor pa ga udenem u zvučnik.

I molim vas, nemojte da mi savetujete da skupim novac za bolju opremu (to mi reče tip iz Mitrosa kada sam pitao da li ima Vox V845), imam 46 godina (za dve nedelje otrpilike), pre ću uspeti da umrem nego da sa nastavničkom platom skupim taj novac (žena mi ne radi). Probao, objavio udžbenik, objavio još dve knjige, radio u Nemačkoj, Francuskoj, Rusiji, Iranu, ali džaba, para jok...
Ja kada odem u Mitros da kupim masku za Strata onu najjeftiniju od 1200 kinti, dobijem odgovor "Znas, pa nemamo tu... Ali uzmi ovu drugu, kosta 4.000..." :XD: I tako za bilo sta. Tako da to su bolidi, generalno.

Nemam pojma kakav je taj procesor, ali mislim da necu pogresiti ako ti kazem nesto zajednoicnko za sve te male i jeftine procesore... Oni su cool za kucno vezbanje, i za to pojacalo koje imas u stanu da sviras vrv ce ti biti dobro, ali da odes na neko malo jace pojacalo bice bucno, zujace... Cuce se da je malo i jeftino. Ja imam neki Korg, slicno radi, super je ovako za zezanje, generalno efektimu uopste nisu losi! Ali odem u prostoriju za probe, cuje se ko k.... :(

S druge strane, prisustvovao sam svirci gde je gitarista kompletne efekte dobio sa Digiteka onog nekog najjeftinijeg...
Image
U zvucalo je odvratno. Ali lik je to nadoknadio umecem, stvarno je super svirao, i 90% nije u toj svoj buci skontalo da je zvuk smece. Ali zvuk je bio smece.

Ima smisla da vijas neki procesor vise se isplati nego pedale da ganjas, to je fakat, ali ako ikako mozes onda uzmi neki bolji... KOlega je kupio neki Boss ME 70, platio ga je valjda 150 ili 160 evrica, (nadam se da se dobro secam, da nije u pitanju 250-260, mogu ga cak i pitati) ljudi moji kako se to dobro cuje... Chorius, delay, exp pedala velika, wah super radi, sve se cuje odlicno...
Image
Dosao kuci i zapitao se sto i ja to ne uradim umesto sto skupljam pedale... :O.o: :oops:
Ostavi jednu ili nijednu pedalu, bilo koji od njih mozes da prodas za 40ak evra na KP, ja mislim bez problema! I dodaj tih 10.000 koje si vec spremio da platis i voila!

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: VOX StompLab IIG

Post by tocilj » 25 Nov 2017, 20:01

Vox tonelab st, zoom G3, zoom ms 50 ili 100. Korg ax3000 ili kako se već zove....korg pandora (ona u pedal verziji). Može i neki digitech...sve su to super procesorčići do 100 evra.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 25 Nov 2017, 20:30

Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
Idemo sada na stvar - pre par meseci poželeo sam da naučim da koristim wah wah,
Pandora, MS50G, pocketPOD... svi su super, samo sto neimaju izrazajnu pedalu... zato mu predlagah ove SA pedalom..

Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
I molim vas, nemojte da mi savetujete da skupim novac za bolju opremu


A ovo je razlog sto pominjah cifru DO 10.000 eR eS De...

:hide: :nixweiss: :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: VOX StompLab IIG

Post by tocilj » 25 Nov 2017, 21:04

A jes...previdjeh wah. Onda samo Korg ax3000, Vox tonelab st i neki digitech od mene :) naravno polovni.

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 00:13

Hvala na brzim sugestijama. Ne bih kupovao polovan uredjaj, polovna mi je gitara, gramofon, gramofonsko pojačalo, zvučnici, samo su mi pedale i MG10 novi. Zato mi ostaje samo pitanje: Zoom G1Xon ili StompLab IIg.

Šta kažete?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: VOX StompLab IIG

Post by bancika » 26 Nov 2017, 10:08

Vox mi bolje izgleda ali verovatno bih pre uzeo zoom. Secam se kad je jedan lokalni gitarista iz Leskovca kupio 505II pre 20ak godina. Mislio sam tad da je to najbolji procesor na svetu :) lik mnogo dobro svira, a za bolje nisam znao. Taj vox nisam probao ali imam onaj mali vox amp sa modeling ampovima...sta znam, ok je. Mada ga mali blackstar fly 3 sisa iako ima duplo manji zvucnik.

A taj marshall mg ima korektan clean. Imao sam onaj 15w i kupio sam ga zbog cleana koji mi se dopao. Distorzija jeste grozna ali imas pedale.

Sad razmisljam, bilo bi cool napraviti modifikaciju za mg. Nema razloga sto ne bi zvucao bolje. Nekad mislim da ih namerno prave da zvuce odvratno da bi napravili razliku do skupljih modela i da projzvedu potrebu za upgradeom. Svi veci brendovi to rade. Blackstar je jedan od retkih koji nudi solidan zvuk u svim cenovnim rangovima.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: VOX StompLab IIG

Post by Rockatansky » 26 Nov 2017, 11:03

bancika wrote:
26 Nov 2017, 10:08
Nekad mislim da ih namerno prave da zvuce odvratno da bi napravili razliku do skupljih modela i da projzvedu potrebu za upgradeom. Svi veci brendovi to rade.
Naravno, to se radi u svim segmentima trzista, ne samo instrumenti.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VOX StompLab IIG

Post by dejankuki » 26 Nov 2017, 11:42

Lemmy wrote:
26 Nov 2017, 00:13
Zato mi ostaje samo pitanje: Zoom G1Xon ili StompLab IIg.
Moj glas ide Zoomu...
Spoiler:
Setih se da je jedan kolega kupio Vox-a da bi ga ubadao u miksetu.. (jer je zoom mrzeo, kaze plastikarija). treba mu samo za simulacije pojacala, a pedalew ima analogne... no kad tamo, ono medjutim... rece da ga je u roku od tri dana stavio na KP i uspeo da proda...Za u miksetu ne valja uopste. Druga je prica sto se tice "na pojacalu".... Na kraju se zaustavio na Zoom MS50G... PO NJEGOVIM recima za simulacije direktno u miks (a to znaci i slusalice) od zooma nije nasao bolje... G1XoN ima isti engine kao i MS50G, ali ima expression pedalu... pa ga zato preporucujem u ovom slucaju...

Sa druge strane, kao sto rece kolega sa foruma i jedan RP90 ili 250 ili 255 mogu zavrsiti posao dooobro.... to jesam probao i svidja mi se, mada 250 i 255 umeju da budu preko 10K RSD... Voxa licno nisam probao.. a licno imam Zoom G3Xg... tako da o tome imam pojma... ;)

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 12:53

Imam i dodatno pitanje: ako se izbezobrazim pa rešim da častim sebe malo više šta kažete:

VOX ToneLab ST ili ZOOM G3Xn

Nekako mi se više svidja Vox, klasican je, ali mi se čini da je ZOOM bolji (onaj Zoom 1 je ružan, ali i ne kupujem ga da liči, nego da zvuči...)

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 13:00

Rockatansky wrote:
25 Nov 2017, 19:08
Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
Imam i dve dobre pedale, ne znam koliko su dobre, ali odlično su se uklopile sa MG10, a to su Boss SD1 i DS2
Meni su to super pedale. :)
I meni, volim ih mnogo, ne da se DS2 ubarabarila sa MG10, radi sve što treba, Iron Man zvuči savršeno, iako je muzičar početnik.
Lemmy wrote:
25 Nov 2017, 18:37
U medjuvremenu deca me pozovu da odsviram neke deonice u Nothing Else Matters, ali one bez chorusa zvuče kao s*t. Sad mi treba i chorus...
Na koji deo misls? :) Ja sviram tu pesmu bez chorusa 100 godina :D
Npr distorzirane deonice u drugoj strofi, deca imaju akustične gitare, traže da ih pojačam, ali nikako ne mogu da obezbedim sustain tona.

Ja kada odem u Mitros da kupim masku za Strata onu najjeftiniju od 1200 kinti, dobijem odgovor "Znas, pa nemamo tu... Ali uzmi ovu drugu, kosta 4.000..." :XD: I tako za bilo sta. Tako da to su bolidi, generalno.
Ja tražio Voxov wah V845 koji na sajtu košta 5000 dinara, oni mi kažu da skupim pare za cry baby koji košta 14000 naviše. Pa gde da ih skupim?
Nemam pojma kakav je taj procesor, ali mislim da necu pogresiti ako ti kazem nesto zajednoicnko za sve te male i jeftine procesore... Oni su cool za kucno vezbanje, i za to pojacalo koje imas u stanu da sviras vrv ce ti biti dobro, ali da odes na neko malo jace pojacalo bice bucno, zujace... Cuce se da je malo i jeftino. Ja imam neki Korg, slicno radi, super je ovako za zezanje, generalno efektimu uopste nisu losi! Ali odem u prostoriju za probe, cuje se ko k.... :(
Da li je baš toliko strašno? Ja uglavnom vežbam u sobi, na probe nosim svoje pojačalo, ali ne znam šta će biti ako prikačim na nešto malo jače, ono u školskom budžetu. Jedine situacije kada se pokajem što sam nastavnik jesu trenuci administracije, besmislenih sastanaka i finansija - kako ličnih tako i školskih....
S druge strane, prisustvovao sam svirci gde je gitarista kompletne efekte dobio sa Digiteka onog nekog najjeftinijeg...
U zvucalo je odvratno. Ali lik je to nadoknadio umecem, stvarno je super svirao, i 90% nije u toj svoj buci skontalo da je zvuk smece. Ali zvuk je bio smece.
Znam, neko iz Sabbatha, valjda Tonny Iommi je prvu gitaru platio 7 funti, ali on zna, a ja ne znam, nisu me primili u muzičku školu kada sam bio klinac, ni u hor, vežbam iz dana u dan da dobijem pristojan zvuk, ja ne spadam u o ne što znaju, nego što mnogo vole da sviraju gitaru...

E, da - glavu dajem, SD1 i DS2 ne dajem :) Ljubav nije na prodaju...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: VOX StompLab IIG

Post by bancika » 26 Nov 2017, 13:14

Nece ti chorus pomoci sa sustainom. Si probao da sd1 bocnes u ds2?

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 14:09

bancika wrote:
26 Nov 2017, 13:14
Nece ti chorus pomoci sa sustainom. Si probao da sd1 bocnes u ds2?
Nisam, probacu, hvala!

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: VOX StompLab IIG

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 14:41

Možda me ovo spase i od kupovine procesora, pa se zadržim na wahu, naravno ako nadjem neki sa razumnom cenom...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest