GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 20:40

OVCA wrote:
20 Mar 2018, 18:06
.I uopste nema veze sta pise na glavi,cak i lajavi Thomann zna da njegova gitara nikada ne moze da bude Fender,Gibson,PRS...Dobar instrument za pare i tu se prica zavrsava...Bez senzacija. :ziveli:
Ima tu jedna druga stvar koju ljudi ne uviđaju.

Drvo je postalo skupo. Naročito ugrožene vrste.
I onda je neko stavio prst na čelo i shvato da od drveta (kad su solid wood gitare u pitanju) ne zavisi ama baš ništa i rekao, a što ne bi istu onakvu gitaru napravili od ovog jeftinijeg drveta ?

Tu je i pitanje jeftine radne snage.

Setimo se, da su prve Fender gitare (u to vreme telekasteri) pravljene ko levom nogom od strane meksičke radne snage. Kasnije je cela priča dignuta na kobajagi fancy nivo, ali je obrni okreni sve to isti kerec.

Ovo je vreme rijalitija, interneta, informacija, znanja..najbolje vreme koje smo ikad imali, najpametnije vreme koje smo ikad imali i jednostavno, ako su do juče i mogli da prodaju mjuda za bubrege (a propos drveta) sada više ne mogu.

I naravno, kao i kod svake psihoze, imaš i dalje ljude kojima je i dalje lepše da veruju nego da znaju.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Rockatansky » 20 Mar 2018, 22:18

OVCA wrote:
20 Mar 2018, 18:06
Ali na Zapadu,svaki klinja moze da dobije Gibson Custom, samo tako,jerbo tatina plata je minimum pola cene,te mu nije nikakav problem da odvoji tijekom godine tisucu,dve...Da ne govorimo za profesionalne muzicare...
Da zaista, sve je to OK gore napisano, ali, da li biste ZAISTA svrali HB da mozete bez mnogo muke da kupite Gibson, Fender... ;)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Mar 2018, 23:37

OVCA wrote:
20 Mar 2018, 18:06
Ovo je sve prezvakano mnogo puta,tocak i topla voda su otkriveni odavno al ajde...Ima nesto sto se zove "troskovna cena",tj.vrednost materijala i vrednost radnih casova utrosenih za njegovu izradu.Ne moze Dobrica Thomann da ulozi 500e u gitaru a zatim da je prodaje za 300,cak i da time zeli da eliminise konkurnciju,sto je pritom nemoguce i sasvim besmisleno.Ne,Dobrica Thomman je sakupio dobru ekipu,napravio plan,pokrao sve dobre ideje a zatim sve to pretocio u proizvod od jeftinih materijala,koji izgleda lepo,zvuci zadovoljavajuce a pritom je pristupacan svima.To rade i ona dvojica iz "Andertonsa".I kad neko,ovde,u Srbiji kaze,da su mu gitare perfektne i da mu ne treba nesto skuplje,to je tako.Nema se para,vrsi posao,ok.Ali na Zapadu,svaki klinja moze da dobije Gibson Custom, samo tako,jerbo tatina plata je minimum pola cene,te mu nije nikakav problem da odvoji tijekom godine tisucu,dve...Da ne govorimo za profesionalne muzicare...I uopste nema veze sta pise na glavi,cak i lajavi Thomann zna da njegova gitara nikada ne moze da bude Fender,Gibson,PRS...Dobar instrument za pare i tu se prica zavrsava...Bez senzacija. :ziveli:
Ja ne znam da li se zezaš ili si ozbiljan, koliko ti Ovca imaš godina i da li si imao prilike da sviraš HB i ako smem da pitam koliko si gitara u životu promenio?

Meni nije jasno kako ljudi ne razumeju kako trgovina funkcioniše. Hajde ovako da probam, ni jedan trgovac ne radi bez zarade pa ni proizvođač, tu se ne radi o tome ko je dobar a ko loš već ko ima drugačiji pristup poslu, i koliko trgovaca i posrednika ima između gitare i kupca.

Kada ti ideš kod Piano Fortea jel ti on pokloni gitaru? Ne naravno već zaradi, kupi jeftnije i proda ti. Kada ideš u neku prodavnicu da kupiš gitaru i recimo nema taj model a može da se naruči, ti nikada nećeš platiti nju koliko ona košta kod njihovog distributera u npr Americi pa čak ni po maloprodajnoj ceni po kojoj neka druga Američka Ovca može da kupi tamo već će ta radnja poručiti, platiti gitaru, platiti troškove slanja i naravno gledati da zaradi i tek onda prodati tebi. :bambi:

Fabrika koja pravi LTD LPije koje ja volim radi i moju gitaru tj radila je, e sada isto je drvo ista cena proizvodnje, isti radnici ali gde je razlika? ima nešto razlike u hardveru ako je poredim sa LTD om 600 GH koji je bio 1500Evra pa na sniženju 1200Evra (ako je poredim sa nekim nižim modelom čak je bolja), jedina razlika su EMG-i magneti 120 -150 ak evra maximalno a na veliko tek ko zna koliko je ta razlika manja.

Sada dve gitare izlaze, koristil su iste sirovine Thoman bira pasivne magnete LTD Activne i ok drugačiji finiš tj boju, zašto je LTD toliko skup ili Epipfone, Fender ?

Fabrika koju je unajmila zapadna firma njima prodaje gitare, te gitare treba transportovati do odredišta u USA.
Tamo rade kontrolu Američki radnici momentalno imaš veće plate, nakon te kontrole i setapa ta Firma LTD ili Gibson (koja hoćeš) treba da zaradi. Troši novce na reklamu i marketing, plaća endorsere muzičare koji će to svirati, snimiti video i slično ali ne jer su kako ti kažeš ''dobri'' već za lovu. Sve to podiže cenu toj gitari.
Glavna fabrika koja je unajmila Koreance sada treba te gitare da raspodeli po svojim centrima US, EU, Japan itd opet imaš trošak i nove radnike koji treba nešto da zarade nisu ''fini'' jel :) . Te ispostave po kontinentima dalje prodaju gitare velikim prodavnicama ili distributerima, znaš kada ima ono ''Glavni uvoznik i predstavnik za Istočnu Evropu'' npr ili ''Za Skandinavske zemlje'' .
E onda od njih uzima neka mala prodavnica kod nas koja opet treba da zaradi pa tu bude ''Glavni uvoznik za Srbiju''.
Pa oni treba da zarade , pa kada daju u gitaru nekoj drugoj prodavnici ili je kupiš kod njih ta gitara koja je izašla iz fabrike po ceni od 200njak Evra do tebe dolazi kao 3-5 puta skuplja.
Jel ti razumeš koliko tu ima etapa i ko sve treba da zaradi da gitara dođe do tebe.

JESI TI VIDEO SNIŽENJA U PRODAVNICAMA? Pa kada gitaru snize 30% jel to zato što si fini, ili su već sve prodali pa hajd tu zadnju da anuliraju ili manje da zarade 8)

Pitaj da ti neko uveze nešto od preko iz njihove glavne prodavnice pa uzeće ti jedno 30% neko će ti uzeti manje. Matematika je prosta stvar.

Thoman, Music store i slične prodavnice uzmu tu gitaru od 200E odmah je dopremaju kod sebe, njihovi radnici pod istim krovom pregledaju a često bude sređena u Koreji a oni samo provere, i daju je na prodaju. Tako da nisu oni ''fini'' već će zaraditi 100E jel npr.

ALI NEMAJU Endorsere koje trebaju da plaćaju da im snimaju video, da se slikaju po časpopisima najčešće jedan radnik prikazuje proizvod na YT, nemaju tu veliku Firmu koja bi uvozila pa preko distributera njima davala itd, otuda su te cene. Kako to ljudima nije jasno.

Anderton radi drugačije oni imaju Chapmana koga moraju da plate, daleko više troše na marketing, na video zapise, masa poznatih likova je svirala i probala te gitare pa moraju da ih plate. Ali opet imaju manje posrednika nego li npr PRS ili neko drugi.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 23:54

Rockatansky wrote:
20 Mar 2018, 22:18

Da zaista, sve je to OK gore napisano, ali, da li biste ZAISTA svrali HB da mozete bez mnogo muke da kupite Gibson, Fender... ;)
Iksreno, ja mogu bez muke da kupim i jedno i drugo.
Štaviše..Fendera i imam, ali imam i 3 HB gitare od kojih ne znaš koja je bolja, udobnija isl..tako da..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Mar 2018, 01:20

Rockatansky wrote:
20 Mar 2018, 22:18
OVCA wrote:
20 Mar 2018, 18:06
Ali na Zapadu,svaki klinja moze da dobije Gibson Custom, samo tako,jerbo tatina plata je minimum pola cene,te mu nije nikakav problem da odvoji tijekom godine tisucu,dve...Da ne govorimo za profesionalne muzicare...
Da zaista, sve je to OK gore napisano, ali, da li biste ZAISTA svrali HB da mozete bez mnogo muke da kupite Gibson, Fender... ;)
Drug ja bih imam par daleko skupljih gitara, npr slična gitara kao i HB u ptitanju je LP sa Floydom koji je koštao pri 3 puta više, bila su neka sniženja i slično....HB ima bolji FR a magneti su tu negde no razlika je u ceni velika....

Takođe je razlika između HB najjeftinijeg modela i srednjeg u klasi, obično je hardver boji i npr telo i vrat su plemenitije drvo ( ne mora da znači i zvučno bolje jer baswood koji nije skup po nekim testovima daje najširi dijapazon zvuka)

Veruj svakom bi preporučio da uzme osrednjeg HB strata nego li Mexico Fendera a neki imaju ladno bolji tremolo od USA jeftnijih Fendera. LP ovi od 200e bez šale bolje njega nego li jeftinog Gibsona. Treba razmišljati da uvek imaš prostor za nadogradnju ako si je platio povoljno ti lako dodaš deo za koji smatraš da bi je poboljšao.

Oni muljatori sa Kupujem prodajem par puta sam video prepravljene HB zveknut dekal Fendera i ljudi kupuju oduševljeni jeste nije kao pravi ali ide pod ''uradio taj i taj'' ili laž ''reč je o Japanskoj gitari'' i šta sve ne.......
ja sam video da si gulio svog strat, pravio pedaliu pa sigurno bi umeo sebi da doradiš na gitari nešto, strat koji se meni sviđa jako je pri 150 evra, tremolo wilkinson pravi, odlični magneti čivije dobre...eto jedino da stavim čivije na zaključavanje i može na megdan sa standardnim US stratom.

Da živiš bliže pozvao bi te da probaš gitaru da sam prosudiš, nemam ja ništa protiv da ti kupiš Fendera i Gibsona i daj Bože da imaš love da kupiš šta god poželiš, ali ako uzmeš nekog HB nema potrebe da se osetiš inferiornim u odonosu na druge... :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Mar 2018, 01:34

Image VS Image
186 Evra zavisno od VAT ide do 221 https://www.thomann.de/intl/harley_bent ... ZSI6Mn0%3D

liči na ovu od 799 koja je bila 999Evra! Sniženje je od 200 je baš ona priča o zaradi a ne finoći https://www.thomann.de/intl/prs_se_cust ... VhZ2UiOjF9

Ladno je bolji HB

Ima bolji tremolo sa SU sedlima
ima binding na vratu i telu
meni je lepši finiš i drvo
zadnja strana providna , nema muljana iz koliko je delova šta lepo se vidi
magnete radi Roswell koji inače radi za ESP, Fender itd
OK PRS Se ima ebonovinu a HB termički tretiran javor i nema torbu

Da platim 4 puta do 5 puta više samo ime neka hvala :bambi:

E da neko me nedvano pitao kako to daj link daj dokaz ko pravi magnete...Eto za Fender da se zna...

http://roswellpickups.com/pickup/abo_us.php?PN=50

NPOMENA GITARA NIJE KOPIJA već je ista fabrika ..........
NE NAGOVARAM ikoga da kupuje HB, već da ima gde da pogleda GEM gitare, ima i drugih kompanija..... :ziveli: PS možda je nekome PRS SE bolji , da li je 4,5 puta bolji ? :ziveli:

ljudi koji su davno prošli školu brendova i praznih priča se ne osvrću na ime, skinuće ga ako im smeta, zanima ih kvalitet......

slušajte ušima, gledajte očima i verujte sebi :ziveli: :bambi: :metal:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Rockatansky » 21 Mar 2018, 08:13

Overdrive wrote:
20 Mar 2018, 23:54
Iksreno, ja mogu bez muke da kupim i jedno i drugo.
Štaviše..Fendera i imam, ali imam i 3 HB gitare od kojih ne znaš koja je bolja, udobnija isl..tako da..
Svasta je moguce, mozda bi i meni zvucale isto, jer (kao i ti) nisam bas neki ekspert... :lol: :mrgreen:
MIKI-DJORDJE wrote:
21 Mar 2018, 01:20
Drug ja bih imam par daleko skupljih gitara, npr slična gitara kao i HB u ptitanju je LP sa Floydom koji je koštao pri 3 puta više, bila su neka sniženja i slično....HB ima bolji FR a magneti su tu negde no razlika je u ceni velika....
Neke japanske? :D
Da živiš bliže pozvao bi te da probaš gitaru da sam prosudiš, nemam ja ništa protiv da ti kupiš Fendera i Gibsona i daj Bože da imaš love da kupiš šta god poželiš, ali ako uzmeš nekog HB nema potrebe da se osetiš inferiornim u odonosu na druge... :ziveli:
Ma necu biti inferioran, ne sumnjam da su te gitare dobre, ali marke kao Fender, Gibson, Marshall, su vremenom izgradili ime deo su istorije i tako dalje... I sada se slepaju i prodaju to. Ali opet ma sta uradili ipak ce imati svoju klijentelu i kupce koji hoce ime, a opet ne znaci da su gitare lose zato sto su po necijem misljenju precenjene. Plus, jeftine kopije mogu da budu krsh, jer nije to samo napraviti nesto, prekopirati, ako ne znas sta je u tom procesu proizvodnje mozda skriveno onda ce na prvo sviranje biti super, ali ce se vremenom pokazati nedostaci...

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by OVCA » 21 Mar 2018, 08:37

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Mar 2018, 23:37



Kada ti ideš kod Piano Fortea jel ti on pokloni gitaru? Ne naravno već zaradi, kupi jeftnije i proda ti.



Da,tako je al mi zato spremi rostilj i gajbu piva... :D

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by alfonso » 21 Mar 2018, 08:52

HB koliko sam cuo jesu odlicne gitare za pare koje se daju za nju.
Nesto sto ce njima uvek faliti i zbog cega nisu ozbiljna firma (nivoa nekih drugih) ce uvek biti inovacija. Novi model, nesto novo, nesto drugacije, nesto nikad vidjeno bla bla. Ima toga jos uvek. Jeftini brendovi nemaju ljude koje se bave time, vec samo tupo kopiraju druge, sa vecim ili manjim uspehom. Zato je Mercedes to sto jeste a Kia to sto jeste.
Marketing i istoriju takodje ne mogu kupiti/kopirati. Ako bi imali bolji marketing, morali bi da ulazu, da povecaju cene... Uvek imate ljude koji vole svoje omiljene gitariste i ako imaju para kupice brend jer ih to lozi. Kao sto cete kupiti patike ala Kristiano Ronaldo oni koji njega vole ili nesto specificno sto neki glumac nosi u nekom filmu. I to se placa. Neko ima/spreman je da plati, neko nije
Istina je da danas svi prave dosta pristojne gitare. Sa povecanjem trzista, mora doci do pada cena. Kao i u svemu drugom. Ni Mercedesi nisu vise tako skupi, Kikijeve patike su skupe u pocetku dok ih nemaju svi, kao i Ajfon itd
Ja bi kupio HB gitaru bez predrasuda. Ali bi morao da je probam i procackam dosta. Da li bi to bilo potrebno sa nekom skupljom gitarom?
Jedna stvar me samo zulja, posto mi nije logicna. Ako nekom ne smeta HB brend, zasto bi skinuo ime sa gitare?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Mar 2018, 15:00

Da,tako je al mi zato spremi rostilj i gajbu piva... :D
E vidiš :D tako se radi, napojiš i nahraniš žrtvu i pod dejstvom vopsija napišeš hvalospev. Znam koliko je roštilj to je ovde džabalesku imaju mesare koje spreme a pivo nisam davno kupio, drugari uzmu one plastične znaš 2 litra itd, ja ne smem da drink smeta mi...Mnogo je to tečnosti za moj mladi organizam. Vodkica ili još bolje martini pravljeni - lepo doza votke, doza Džina (najbolje Gordons) i vermuta te neko stavi sok limuna ili gazirani takvog tipa zavisno ako praviš za sebe, devojku maslinka nije ne ophodna ali masline ide super i onaj dobri trdi žuti sir koji se lomi lako u komadima.... Brate ili ćeš da jedeš kvalitetno i da piješ kvalitetno ili nikako, a nije skupo veruj mi kada presabereš kako ta žestoka pića mogu da traju i za drugi put ima tu....

Uvek bi imao muku kad idem iz Niša (osim preko) gde god da tražim niko ne zna, secam se u BG-u na platou beše eto imena sam pozaboravljao sviraju tu neki jazz jel to plato? i izađem sa pri devojkom njenim društvom i tražim šta tražim te konobar zna i donse mi martini iz flaše a lepo sam mu objasnio..ali to nije to...Kazao sam mu da naplati jer obično izvan Niša ti to sračunaju kao 4 pića msm nije fer čisto da se zna.

I onda me je toliko iznervirao jer se raspravlja sa mnom da sam morao da naručim 4 pića i čašu da sebi brate napravim šta treba....Preporučujem ti do piješ lepo je pitko kao sokić čak slatkasto i odma budeš Jasem Bond 008 avanzuješ za 1.

Uuuu hmm da mož' i tekila, ne boli glava...Čekaj bre ode tema u alko feštu :bambi: :ziveli:

Don't drink and drive play cheep + good and fly

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Mar 2018, 15:30

Neke japanske? :D
Da živiš bliže pozvao bi te da probaš gitaru da sam prosudiš, nemam ja ništa protiv da ti kupiš Fendera i Gibsona i daj Bože da imaš love da kupiš šta god poželiš, ali ako uzmeš nekog HB nema potrebe da se osetiš inferiornim u odonosu na druge... :ziveli:
Ma necu biti inferioran, ne sumnjam da su te gitare dobre, ali marke kao Fender, Gibson, Marshall, su vremenom izgradili ime deo su istorije i tako dalje... I sada se slepaju i prodaju to. Ali opet ma sta uradili ipak ce imati svoju klijentelu i kupce koji hoce ime, a opet ne znaci da su gitare lose zato sto su po necijem misljenju precenjene. Plus, jeftine kopije mogu da budu krsh, jer nije to samo napraviti nesto, prekopirati, ako ne znas sta je u tom procesu proizvodnje mozda skriveno onda ce na prvo sviranje biti super, ali ce se vremenom pokazati nedostaci...

Imam Japanske, Američke, Korenaske e da Indonezija, ima i Češka koja je koštala 1000DM svojevremeno brend je Nemači a luthieri dva Britanska genijalca. Nego Fender imaš sliku msm da je u opremi koju imam ili opremi koju nemam neko me ''čačkao'' kako ja sve jeftino pa sam podelio vrat Fenderov pre CBS era koji košta tričavih par somića Evra. Ali mrzim takve stvari...otiće on moguće na prodaju, a moguće da ću ga zadržati kao krst protiv vampira kada me gnjave, znaš ono pokažeš i odma vampir beži :bambi:

Vrat ko vrat ima istorijsku vrednost, super stajalo je drvo dugo. Kao klincu mi je bilo čudno zašto moji gitarski heroji ne daju 5 para za neke stvari i kako mogu svoju legendarnu gitaru da prodaju, poklone u humaniratne ajd to je ok, posle sam počeo to da razumem do nekle. Ja nemam ni 0,1% njihovih novčanih mogućnosti sirotinja sam kao i svi, kao imam nešto u glavi ali to ne umem da unovčim tako da je to isto kao i da je šuplja :mrgreen: .

Bez zezanja sad, u jednom trenutku svog života sam shvatio da nije sreća u lovi, da nije sreća u pravljenju još veće love, stalnom trčanju 6 dana u nedelji po 12 sati jer kad umreš od infarkta, čira itd šta ti to vredi? Sreća je za mene da budeš zadovoljan sa onim što imaš, da si tu u datom trenutku ispunjen, da možeš da učiš i da se intlektualno razvijaš da li je to uz pomoć muzike, dobrih emisija, čitanja...sve jedno. Naravno treba čovek da jede i da ima krov nad glavom te da svojoj porodici( ko je ima) obezbedi neki minmum prijatnog života, ko je nema onda za njega i devojku, ili njega samog. E to je za mene sreća :bambi: .

GITRSKI GLEDANO umesto 3 besne skupe gitare, meni je draže da imam 15 besnih kvalitetnih a pristupačnih gitara, za blues, za slide gitaru, 12, acustaru, clasičnu, za shred sa FR, za šred bez FR , LPija , Telca, Strata bilo koje marke da je samo dobar.

Ne kažem da je to dobro za druge, ali za mene jeste. Iskreno najsrećniji sam bio dok sam imao 1 gitaru, 1 pojačalo i 1 pedalu :bambi: te se radovao svakom satu sa njima kao mali pas.
Plus, jeftine kopije mogu da budu krsh, jer nije to samo napraviti nesto, prekopirati, ako ne znas sta je u tom procesu proizvodnje mozda skriveno onda ce na prvo sviranje biti super, ali ce se vremenom pokazati nedostaci...
evo ti je jedna veoma skupa kopija domaća malo se telo izvitoperilo nije važno ko je pravio, tako da su u pravu pokaže se to....Ali obično se pokaže brzo, neke fabrike lepo osuše drvo, pa se to napravi, pa dok ona doputuje brodom iha. Naravno da ima falševa to je tako u svakoj proizvodnji maloj ili velikoj.
Image
ima primera daleko skupljih gitara

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Mar 2018, 15:37

gledaj ovu leopojku vrat kao plačinka uvijen, može to da se ispravi po nekad...tako da nisu skupe imune na to, samo kad se skupoj desi to je bolno za džep i baš bolno

a nekoj pristupačnijoj pa sad manje boli npr 5 puta :bambi:

Image

nov Schecter em se uvio u stranu em totalno je...

Image

Gibson stari opa ode
Image
evo i Fender
Image

da ne bombardujem temu izguglajte...... Tela se manje krive ali eto ima i to, kod akustičnih OK ima iha. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest