GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 06:25

Kako ima toga po svetu kako se šta radi, kontam da je ok da se deli i ovde...DIY ili ti uradi sam, a GEM oprema je sva oprema koja košta malo tipa dobrano ispod 500E a nadmašuje višestruko svoju vrednost...NPR Pedala recimo koja košta 50e a radi kao da je iznad 200e, Gitara koja je 200e a svira kao neko veliko ime od 1000E ili više , takve stvari sam hteo da delimo ovde...

Nije važno da li je Azija, Evropa, USA ili ma koja zemlja ili kontinent.....U pitanju je svet i šta se radi preko....Bilo koji link za DIY pedalu, gitaru, amp, tweek a da se uklapa u buđžet super može...

Cela poenta je da se pokaže da nije potrebno imati gitaru od ko zna koliko, pedalu i slično da bi bila vrhunska...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 06:59

da počnem sa jeftnim GEM DIY pedala kompletima, ima ih dosta na Aliju, Amazonu, E-bay ima i kod nas...Nemojte cena da Vas zavara, dobije se fino urađena PCB ili ti pločica, to da objasnim lački umesto onih žica ( hand wired) neko lepo ircato na pločici gde se sa gornje strane nalazi bakarni sloj kao provodnik, i sve to je izolovano premazom...Komonente su sasvim solidne i predtsavljaju odlično mesto za početak...ja sam probao fuzz i delay, fuzz radi odlično diley je za druga, vreme nije neko besno ali do 300 ms sasvim dovoljno za solo deonice...

možete potražiti guglujući sa ''DIY fuzz ali'' ili ''DIY fuzz'', ili nakon ''DIY ....'' ubaciti šta želite da nađete

par videa sa YT, na prvom je fazz



sa malo više objašnjena o iskustvu korisnika isto fuzz i DS -1

OVAJ JE ODLIČAN TAČNO VAS VODI KORAK PO KORAK kako da sve lepo zalemite i spakujete na RUSKOM verzija


OVDE JE U REAL TIME VREMENU ENGLESKI, inače super kanal imate i kako se rade pojačala do detalja :D :metal: , ali pedale su za sada barem u ovom postu...
KAKO URADITI OD -Overdrive i DL - delay , inače dve pedale koje su sastavni deo ''Svetog Trojstva Rock and Roll-a'' , Overdrive+ Dealy i naravno Wah :D


https://www.youtube.com/watch?v=8dUGZln-4m0



Još jedan lep primer za laganica uradi sam Booster u realnom vremenu, kanal je pravo zlato imho...

https://www.youtube.com/watch?v=BDjkSJ6sAak

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 07:03

Bambi strikes again ☺ :bambi:

Klon Centaur se odlično pokazao, da li se mora imati onaj par 100e , naravno ne osim ako ne sakupljate starine...

Nego opet deo po deo korak po korak na Engleskom uradi sam ili DIy GEm Clon Kenatur . cene su šarene idu od 30 i nešto $ pa do čak i blizu 50$ili Eura, reč je o istim kompletima....

vido je u etapama, ovo je do 1 kao što se da videti običan momak kao i svi mi, tako da nije neka nauka ...lako ćete videti deo 2, 3 i na dalje....

https://www.youtube.com/watch?v=Yhxgqsm9W4o

:bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 07:22

:bambi: je ponovo tu :)

Jako su popularne modifikacije pedala BOSS, ima onaj Kelly, pa imaju i ovi naši...Mada svi kopriaju Kellija a on je opet to video još davno, samo šššššššš!
Nego kako bre ja to da uradim?

Evo ga uputstvo u Premier guitar, i lagano uštedite barem 20 evara i uradite da valja jer radite za sebe.... elementi nisu skupi imate listu, ako želite još neki mod ko je u Nišu neka dođe i pozajmi knjigu dogovorićemo se ..
LM ovaj je baš popularan mod......Mnoge zvezde baš takvu Boss pedalicu gaze

Daj daj daj..Evo

BOSS DS 1 MOD LEGENDRARNY KOJI SVI RABE potpisao čika Wampler, inače dobar lik kao čovek imho...

https://www.premierguitar.com/articles/ ... s-1?page=1

Kad smo već kod modova evo još par , isto Premier Guitar ( vredi čitati, inače izbacili su predivan DIY za gitare od lakiranja, preko modovanja, naći ćete ga lako, izađe pop up date e-mail i oni Vam pošalju ili izguglajte)

5 DIY MODS TO PREFECT YOUR IBANEZ TS9 AND BOSS DS 1 , SVE LEPO OBJAŠENJENO za Gitariste koji nikad nisu lemili, lepo objašnjeno koji element da skinite, kako? lepo lemilicom se istopi lem za par sekundi ( zagreje se pre) pa pumpicom koja košta 200 din to pokupite - dole ću podeliti osnove lemljenja...

https://www.premierguitar.com/articles/ ... d-1?page=1

lepo se vide elemnti, označeni su brojem na pločici a u tekstu je naznačeno skini taj i taj stavi taj i taj tip- skini C3 pa Vi pogledate na pločici i nađete ga ''aha to je C3'' , skinete ga, i lepo piše ubaci od .1 Mikro F za više basa... uzmeš taj zalemiš i gotovo :metal: :bambi: ,

VAŽNO!!! Slobodno odete u prodavnicu el komponenti da ne reklamiram ima ih puno, i lepo pitate ''molim Vas treba mi konedzator takav vrednosti od .1 Mikro F'' i ona će znati ili on šta da Vam daju....Nemojte se plašiti, daleko je teže naučiti gitaru da svirate nego li zameniti par elementa, samo se setite koliko Vam je dana trebalo da naučite Bare Hvat :bambi: ...

Image

Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 07:46

Za MOTIVACIJU
''Building stompboxes from scratch is easier than you might expect. So is customizing the circuits to suit your style and taste. This project walks you through the process step by step. When you’re done, you’ll have a killer distortion pedal—and enough knowledge about using and choosing stompbox components to build countless other pedals.

Anyone of average intelligence with functional hands and eyes can complete this project. But there are many steps—more than we can cover in a conventional magazine article. So we’ve created an illustrated build guide in PDF form, which you must download to complete the project.

Ukratko lakše je neo što mislite, i ''svako sa proesčnom inteligencijom i rukama ( da nije povređen) kao i očima u stanju je uraditi ovo''!

Evo ga vodič u PDF taman tu imate neke osnove o lemljenju,

KAKO URADITI SUPER DISTORZIJU, LAGANICA :bambi: by Joe Gore

imate lepo ovde divan PDF od 32 strane bukvalno Korak po korak , da ne bude autosrka prva i slično namenjeno je da se deli :metal:

https://www.premierguitar.com/ext/resou ... nal_R2.pdf

sve o lemljenju i više nego li želite da znate, super film stari , lepe slike objašnjeno u tančine



kratki vodič u PDFuna Engleskom isto kako lemiti https://www.sasta.asn.au/files/batch133 ... solder.pdf

SA LEPŠIM SLIKAMA I BAŠ PRIMER NA PCB PLOČICI , kakvu ćete naći na mnogim pedalama http://www.science.smith.edu/~jcardell/ ... 0Guide.pdf
vodič kratki kako se obeležavaju elenti po šemama, nije nužno to da se zna za sve gore navede projekte ali eto za svaki slučaj ko želi više...
KOJE SU VREDNOSTI, KOJE SE JEDINICE KORISTE - to sa jedinicama i hajd treba Vam kada kupujete delove mada u svim dosadašnim DIY piše kako se zove koji element i koja mu je vrednost,

http://robojrr.tripod.com/documents/Ele ... Basics.pdf

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 08:33

ŠTA DA KUPIM, koju lemilicu itd NA BUĐŽETU SAM?

ima tema ovde ali su predlagane imho preskupe stvari..kako je DIY GEM kutak daću svoj predlog, negde sam možda već spominjao ali neka ovde sve na 1 mestu...

Lemilica ne bi trebalo biti jača od 60W t o je neka kaliska, imate u radnjama ili kod Kineza iste takve, cene se kreću od 350 din na više, imho nema potreba da date više od 500 dinara i onako se sve to pravi na istom mestu.
Pumpica- košta oko 200 dinara isto mesto kupovine
Tinol žica za lemljenje i pasta- takođe možete na isto mestu , cene su za žicu od 2-3 metra oko 200 dinara a pasta od 150 dinara pa na gore...Ja lično imam i vojnu ''lem žicu'' i neke Nemačke, ali za male projekte zaista to nije u opšte nužno..Naravno ako naletite na neku super povoljnu a ima i KP možete uzeti..Ali sve skupe pedale su lempljenje takođe ''običnim'' da ne objašnjam proces kada mašina radi itd....

Lupa i Treća ruka- nije nužno , ja to nisam koristio godinama, možete kupiti štipalice metalne da vam posluže da nešto pridržite, a ako pak se odlučite za kupovinu viđao sam odlične za 500 din ja sam toliko platio...Ima neka markirana od 1000 i kusur isti đavo malo teže postolje i okvir oko lupe drugačiji.....

Stalak za lemilicu- košta oko 200 diara, nema sunđer ali je ima baš spiralni držač za lemilicu, i do njega još jedan držač o koji možete kačiti štipljaku za asistenciju

Unimer aka digitalni multimetar- provereno od 300 dinara radi ko zmaj već 2 godine , ja ne bih dao više od 500 dinara za hobi....

u totalu lemilica 350 din+ 200 dinara pumpica+ tinol i pasta 350 dinara i dve štipljake 100 dinara + unimer oko 350 din = 1350 din

za tom trećom rukom kako je zovu bez da kupujete šitapljke izaći će oko = 1750 din i to će Vam trajati baš dugo

u svakom slučaju ja za sve te zezalice ne bih dao više od 2 hiljade u totalu...jer nema potrebe , ko želi i ima slobodno neka kupi skuplje. Nije šteta sigurno :)

NAPOMENA - imaju stalci za lemilice to može umesto te treće ruke, ili ko ima neka kupi i jedno i drugo , Često ta treća ruka ima stalak za Lemilicu...

ako sam nešto pogrešno sračunao ispravite me...dodajte....
VAŽNO! Uvek će se naći neko pametan da vam soli pamet kako ima skuplje i bolje, naravno ima skuplllje ali ne i nužno + uvek bolje, a drugo Vi ako želite da otvarite radnju za servis ili se bavite time profesionalno onda verujem imate školu i ovo Vam nije potrebno...Znači ovo je za gitariste koji žele sami sebi da urade pedalu, da modifikuju, da šilduju recimo gitaru, zamene magnete itd...za to je sasvim dobro...

par slika baš od stavri koje sam lično proverio i uklapaju se u tu cenu, čisto ako je nekome tako lakše da prepozna .Naravno ne mogu da Vam garantujem za svakog prodavca :) da ne bude zabune - tipa neko Vam uvalio pokvarenu lemilicu i ono ''ti si preporučio'' da jesam ali ispravnu :) ili Vam mogu tačno dati ime mesta gde sam ja kupio...
...drugari su uzeli takođe radi sve za sada....a i ako rikne nije neki ceh :) - mada do sada nije...

Lemilica od 60 W
Image
evo vidim ima pumpica i za 100 dinara nisam ni znao, ja platio 200 din radi fes
Image
kalaj koristi radi OK, bilo je kod mene u komšiliku čovek donosio iz Nemačke baš ultra profi izađe jeftinje ali je prodavao kolut tipa za 400 dinara tako nešto...imate na KP da se nađe-ali nije nužno!
Image

Nemogu da nađem isto kao moje ali ima dodatak duplo je šira i ima još jedan kao stalak pored, košta oko 200 dinara u kineskom šopu velikom , ko je ovde objasniću ima u ''Rabcu'' , i ima kod Bulevarske Piace a na novom bulevaru tek ubijaju sa niskom cenom..A viđam po radnjama lošije košta 500 dinara, eto trgovina je čudo...
Image

digitalni multimetar kupljena 3 komada svi rade i dan danas, baš ovaj model



i famozna treća ruka
Image
ili ovako
Image

pasta, koliko sam video ovakva pakovanja ali lepe različite nalepnice, kao od male kreme izgleda,
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 08:59

:bambi: sad vidim da sam ladno progutao slovo u naslovu :XD: ''kupovna'' ali nema veze još bolje dosledno mom stilu :bambi:

HOĆU MAGNETE OD 30 e ALI DA UBIJAJU SVE OVE CUSTOME RAZNE 10 PUTA SKUPLJE? hAHAHA HAD DA VIDIM I TO Image

Važi nije frka :D :bambi: ,Danas barem je to lako , ima gomila magneta koji su i ustoj ravni a često bolji od onih koji koštaju daleko više ....
Kako je to moguće? Pa sad dugačka je tema ali u kratko trgovina, mojo efekat, ljudi budu neuki i onda im svašta uvaljuju
Biće reči i o magnetima, koja žica kako zašto i da li su stvarno Plain Enamel bolji od poly žice ( naravno da nisu), zašto su ljudi zamrzli keramičke magnete i od kuda te zablude da su oni sintetički kad u stvari Alnico jezgra se prave itd itd Da pojasnim sve to bacite u vodu, važno je samo 1 zlatno pravilo

Jel se vama sviđa zvuk, i da li je dobar kvalitet...A zašto magneti iste specifikacije od iste žice, od istog jezgra koštaju 10 puta više e , odgovor se sam nameće...
Nego Daj te magnete i skrati malo 8) Image
Forza GEM :bambi:

evo malo parče teksta tj ''uaradak'' od kolege iz USA, fino je on analizirao, uporedio sa par jako traženih magneta od 300 njak $


''These are "Donlis DS53" vintage style Strat pickups that are reasonably vintage correct, with fiber flat work, AlNiCo pole pieces and cloth hookup wire, thought it feels more like a polyester, and it comes in rainbow colors. All in all, I'd say they "GFS grade", with respect to materials.

This is a "hot set". The loaded peaks of 3.4kHz at the bridge and 3.8kHz for the neck and middle make this set highly comparable to Fender Texas Specials, or Lollar Blackfaces, though the bridge is wound real fat, like a Lollar Special S bridge, or the Lollar "Dirty Blackface" set of three.

This set cost $35, or about $12 per pickup, a comparably GFS set costs about $80, so we're talking a fraction of a fraction of the cost of typical AlNiCo Strat pickups. So if you're in the market for Lollar Blackface, or any of those "Texas Blues" sets from the numerous boutique brands, it can't hurt to try spending $35 before dropping a whole $280 on the usual domestic recommendations.''

Nisam stavio link jer vodi do drugog foruma a msm da se to ne sme.... :mrgreen:

Ja sam kupio par do sada i svaki put su bili bez greške, za strat sound-zvuk ko to voli rade samo tako, naravno Alnico 5, žica po propisu, sve lepo precizno....

link za kupiti ili izguglajte model pa se može naći i na E-bay
https://www.aliexpress.com/item/Sell-Fr ... 62e901f052

iz nekog razloga izbacuje kao da ne šalju u srbiju mada sam ja naručivao preko ljudi, a nije to izlazilo do skora, kontaktirajte i verujem da može....Do sada je išlo bez ikakve frke..
Last edited by MIKI-DJORDJE on 03 Dec 2017, 09:14, edited 2 times in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 09:11

''sve je to cool, mani se te Azije.... daj nešto Evropski , neki hambaker , ti singli su za ove bluzere....'' :rockstar:

Image

Iron gear su već izgradili ime, na testovima su isprašili mnoge besne magnete

jopet Bluz, naravno to je ime ali magneti su pucka,
http://irongear.co.uk/irongear_pickups_006.htm
ovde imate na testu iz prestižnog magazina, odlično su se pokazali, probali su 3 singla i baš ove hambakere 5 zvezdica, nema mane, ja se slažem potpuno...

http://irongear.co.uk/gb_103_irongear_v4.gif

ja sam za njih znao nešto ranije ali nisam puno čuo, preko Dave kada sam ideo YT zapis odlučih se da probam, inače OK lik, radni muzičar ( nije zvezda) ali ipa pevač im radi sa par likova iz AC DCij, ako nekome znači ..nije rikardo lik....
Tako da ljudi preko daleko manje pate od imena, i cene...Verujem da je razlog bolji budžet ( zvuči apsurdno) pa su često kupovali popularne i skupe stvari a bivali razočarani :cry:
Nego video, i imate par testova šta je on još probao , garant ima i od drugih na YT....
ima ia za Metalce odličnih magneta , pogledajte na strani fino je urađeno, koje su su vrednosti itd itd itd....


toliko za sad...delite na šta nalete u budžetu, ako ste probali, naišli na dobar članak itd..Samo da je GEM :ziveli: :bambi:

PS da se razumemo poznavoci mogu iskopati slične magnete i na drugim mestima, neki donji limit za singlove je tipa 30 ak Evra za 3 nemojte ispod toga, a za hambakere je jel donji limit 40 ak evra za par...I bićete na sigurnom, obično ja pitiram da su made in Korea, Artec ili G and B

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tommytigh77 » 03 Dec 2017, 15:32

Evo da uletim sa jednim postom da ne ispadne da pričaš sam sa sobom kao obično... :XD: :XD: :XD: A pritom taman da olakšam dušu jer sam obećao sebi da ne postujem više na temi ''Kupovina opreme preko oglasa''... U vezi DIY kompleta, primetih pre neki dan oglas ove degende:
https://www.kupujemprodajem.com/Klon-Ce ... =156856326
65 eura, je l'.
A na Aliexpressu sa sve free shippingom 33 eura:
https://www.aliexpress.com/item/DIY-Klo ... eLevelAB=5
Pritom za 37 eura ima varijanta sa kućištem u bronzanoj boji i grafikom.
https://www.aliexpress.com/item/DIY-KL ... eLevelAB=5
Inače, odlična tema, mislim da će kako vreme bude odmicalo biti sve aktuelnija, naravno u zavisnosti od toga koliko će braća kinezi da šire asortiman.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Dec 2017, 15:48

tommytigh77 wrote:
03 Dec 2017, 15:32
Evo da uletim sa jednim postom da ne ispadne da pričaš sam sa sobom kao obično... :XD: :XD: :XD: A pritom taman da olakšam dušu jer sam obećao sebi da ne postujem više na temi ''Kupovina opreme preko oglasa''... U vezi DIY kompleta, primetih pre neki dan oglas ove degende:
https://www.kupujemprodajem.com/Klon-Ce ... =156856326
65 eura, je l'.
A na Aliexpressu sa sve free shippingom 33 eura:
https://www.aliexpress.com/item/DIY-Klo ... eLevelAB=5
Pritom za 37 eura ima varijanta sa kućištem u bronzanoj boji i grafikom.
https://www.aliexpress.com/item/DIY-KL ... eLevelAB=5
Inače, odlična tema, mislim da će kako vreme bude odmicalo biti sve aktuelnija, naravno u zavisnosti od toga koliko će braća kinezi da šire asortiman.
Hvala drug! :ziveli: Naravno super što si podelio ako i treba..Da umem ja da se zanesem :XD: sa samim sobom u storiji :metal:

SUPER! da treba deliti, da malo živne RNR..HVALA još jednom :ziveli: :ziveli: :ziveli: odlični linkovi

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Dec 2017, 06:50

Kako treba često imati neke pragove za zamenu ako se uzima polovna gitara OK je uraditi neko istraživanje....Do sada sam probao sve,, a sam sam ugradio Sintoms 18 % i Wagner čelične, naravno Wagner mi je bolji.....

Naravno i sintoms su OK Dunlop su već klasika itd....Wagner mi je bio nepoznanica do pre par god...Nemači je proizvod, kvalitet vrhunski, cene su šarene ali imaju se naći prilično povoljno u Thomanu, po radnjama u Nemačkoj možete naručiti a ima čak koliko vidim u Bugraskoj, nisam naručiovao nikad iz Bugarske ali u komšiluku je pa možda nekome zatreba.....Ima neka opaska kod prodavca u Bugraskoj pa možete videti šta kaže o kvalitetu...Za mene su naj naj...a cena često duplo niža od drugih.

http://camerton99.com/brands.php?BrandI ... anguage=EN

evo u Thomanu su baš povoljni https://www.thomann.de/gb/wagner_frets_ ... twire.html

i tabela šta imaju od pragova.....Inače ugrađuju ih u ove popularne Majonez gitare - znam da se piše drugačije :D , nego kao reper za kvalitet...
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Dec 2017, 07:29

Koje su dobre bbudžet firme sa dalekog istoka, i sa zapada?

Ima ih puno da bi pobrojali.....
jedno od odličnih mesta da se informiše šta je trenutno na tržištu i koji su utisci kupaca je ''Cheep Pedal'' sajt....

Naravno ovo ''Cheep'' ili ti jeftino je samo po pitanju cene i nema veze sa kvalitetom koji daleko iznad te skromne cifre.Prosto tako je da ljudi na Zapadu imaju više parica pa ćešće kupuju pedale, ali treba to gledati iz ugla da su eto testirali barem :) pa mi možemo izbeći grešku :D ....Ja barem volim da posmatram stvari iz vedrijeg ugla i da gledam pozitvno....
VAŽNO! I ako se pedale prodaju na ovom sajtu ne morate tu da kupujete, često su jeftnije na Aliju, amazonu, E-bay ne nešo puno ali ume biti OK ušteda i plus poštarina je često povoljnija iz azije...Jedina mana Azija VS ovaj sajt je što ovde imaju bolju kontrolu kvaliteta rekao bih...Mada, nisam često viđao da su se ljudi žalili na naručeno sa alija, imate u ocenama, kao i na Mazonu, ebay ili nekom drugom mestu.......

SAJT https://www.cheaperpedals.com/collectio ... and-steals

Par zanimljiv članaka, ''ZAŠTO SU BUTIK PEDALE PRECENJENE 10 RAZLOGA''
- i šta Vam se uustvari servira kao taj ''Butiq'', često ista Pedala koju možete kupiti par puta jeftinije, a u 99% ako nije to u pitanju onda su komponente istog kvaliteta..pročitajte koga zanima :bambi:

https://www.cheaperpedals.com/blogs/art ... -overrated

ŠTA JE TO BITI SNOB OPREME? DA LI SKUPLJA OPREMA ZNAČI BOLJE, I DA LI JE POTREBNA DA BI NEKO BIO USPEŠAN MUZIČAR? Na kraju Hobi svirač, za svoju dušu kako ko želi.... Zašto je socijalna pojava - fenomen ''Gear Snobbery '' pristuan, imate intersantan pogled na to u ovom videu ......na žalost muzičar tu uvek gubi a te jake marketinške firme i brendovi profitraju...
https://www.cheaperpedals.com/blogs/art ... ry-happens


Ovde imate još daleko popularniji video Nemca sa jakim naglaskom, Korija inače OK lik, čovek ima gomilu PRS, Fendera, Gibsona ali zadnjih 2 godine zamisli kupuje striktno budžet gitare u glavnom Harli Benton. Imate neka poređenja gitare od par hiljada sa oom od par 100e, prilično realno radi i navodi nedostatke, tipa finiš, i tako neke sitnice ako ih zapazi...Eto kao neki mali uvid ako neko razmatra da kupi dobru đitru na buđetu...Za njihove pedale oje su ribrendovani Joyo već znate verujem...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Dec 2017, 09:04

:bambi: I dalje pedale...Ovo je neka lista ovog Lika Šejna sa In the blues...

sad nije važno da li su read tako pedale realno- jer svako od nas ima nekog svog kandidata, Poenta je da su sve zaista provereno dobre i bez imalo frke mogu parirati daleko skupljim a često ih ostaviti iza sebe.....

Meni je najdraži Biyang, pa Joyo, Pa Donner i Caline dele isto mesto....Biyang se ćuška u ne znanju i kad se samo setim da ih je bilo po 15 evara u Nemačkoj iskreno krivo mi je što svaku nisam barem duplirao, neke jesam kao Overdrive koji je imho najbolji OD ikada urađen na temu TS Drekavca, Riverb im je takođe odličan....Caline sam probao kaktusa neko ih zove Fultone za siromahe, ali očigledno nema veze sa brainom puno...Odlična pedala

nego lista


ja imam 3 Od, doduše sva tri su iz iste fabrike samo drugačije ime...razlog je ''kaskadiranje'' OD signala...Jedan OD postavite na nižu vrednost, drugi na višu itd...Dobijete puniji signal, tone kako Vam volja...

Ima na Aliju izguglajte OD Biynag i izaći će, cena je smešnih 40 i nešto $ zaista vrhunska pedala i po mnogima bez imalo blama može da stoji uz OD koji koštaju i nekoliko 100E i da ih ostavi iza sebe...
VAŽNO! Vodite računa da Vam daju čipove, naravno pedala će raditi i bez njih ali treba da dobijete još 2 čipa i možete da krojite zvuk, sa jednim se dobija više high gaina a drugi je priča za sebe, oznake su komplikovane i realno nije važno šta piše, možda neki Kinez tj Taiwanac može da Vam pročita...

Image
prednja strana
Image

SUPER DILEJ

Daphon dealy kopija cuvenog BOSS dvojke DM-2, Takođe ga koristi Analogmen sa svoje pedale tačnije saradnja sa fabrikom...Pisao sam o tome ranije a neki su se smejali...LM ko želi vrhunski Dilej za male pare to je taj...Da ne bih opet pisao, a želim da sačuvam ono šta vredi da bude na jednom mestu zato copy paste...Moja je greška što nisam započeo ovu temu ranije....
AKO STE I VI PISALI NGDE NEŠTO U TOM FAZONU MOLIM VAS SLOBODNO STAVITE lINK ILI COPY PASTE, DA SE DOBRE GEM INFORMACIJE SAČUVAJU I BUDU NAMENJENE MUZIČARIMA. HVALA :ziveli:

znači famozni delej, istorija, šta zameniti od delova itd... https://muzicki-forum.com/forum/viewtop ... on#p244031
''Pazi trebash verovati usima a ne ocima, nisam ja hteo da mi gradish spomenik ali bi trebao ceniti informaciju ☺ , ajde ovako ja nikad ne izlazim sa dobrano ne proverenim informacijama, ja ti rekoh da je promenjeno vreme cini mi se ☺, jesi ti otvarao Boss DM 2 i ovog Daphona jednu pored druge i uporedjivao? ja jesam ☺, srednja skola mi je elktrotehnicar elektronike bejah naj veci streber ne da sam ja ucio nesto puno vec nije bila neka konkurencija ☺, samo mi vladanje beshe malko problem uvek terao ove ostale da se bune itd mozesh to sve proveriti...Nego nisam ovde da pishem o sebi, pitao si za pedalu ja sam pogresno procenio misleci da neki momak koji nema novca itd pa da ga muci brend ...a u stvari ima odlicnu pedlaci koja uz min moda radi super....pa rekoh da ti odgovorim. No ako imash para ti kupi DM2 ☺ kad je ime toliko vazno....Ja sam kazao momku da je to to sto je napisao i dao dokumentaciju , prvo cip o kom pricash je na 150 ms - 3208 chip i to je glavna i jedina bitna razlika

E sada ako si dovoljno kvalifikovan da dovedesh u pitanje jednu legendu kao sto je Analog men ok ☺, a drugo zasto bi covek lagao, kao trece ja sam prepravio do sada 4 Daphona ☺...Lepo rece moj drug cuti i cuvaj za sebe ☺

Moguce je da smo mi na FB frendovi ako dobro provaljujem ime, pitah te odakle narucujesh delove... slao si mi nesto sto si resavao oko prekidaca te pricasmo koliko odvalju cene ovde, a pogotovo ovi pedal gurui koji marsihu sheme sa neta pa potpisuju kao svoje, kao ''Li batice promenio sam jedan otpornik, ubacio sam germaniumca i to si je sad moje'' ...nego da ne pricam o njima odmah mi je loshe :hos: ,...No ne vazno mozda sam i pogresio da smo frendovi na Fb-u...

Engleski znash verujem

'' Revival of the Golden era of Japanese Analog Pedals

My Japanese collaborator Ohbayashi-san had been hoping to produce an original analog delay pedal like the good old Japanese DM-2. One day, he found a Daphon analog delay E20DL at a shop in Japan. He bought it and after analyzing it, he was so surprised that this pedal had the possibility to sound like a vintage DM-2 after some mods.

After finding this, he contacted the Daphon company to tell them he would like to purchase a customized version of their analog delay pedal for RE-J/Japan and AnalogMan/USA. Then Ohbayashi-san actually went to the Daphon factory in China in March 2006 to meet with them.

At the factory, RE-J Ohbayashi-san found some reason why Daphon's pedal has similar potential with Japanese vintage pedals like DM-2,3, CE-2 and etc. that was sold twenty years ago.

After meeting with them, we specified our original specs for AR20DL: lighter weight boxes, moving center REPEAT knob closer for getting easier LED view, red sparkly DM-2,3 color, and some different chips like the New Old Stock 570 compander chip which is better than the 571 chip that almost everyone else uses.

When we get the pedals from Daphon, we mod them further. We double the delay time with a 3205 chip like the Boss DM2/3. The stock 3208 chip really only works up to 150mS, after about halfway on the delay time knob there is too much noise and whistling. Delay time is about 300mS like most small delays. We also mod the power supply section to work well with a battery or a 9V to 12V power supply. We also add two trimpots (one is the blue thing on the left) for fine tuning the calibration, as the factory does not get calibration very close with fixed resistors. Poor calibration in an analog delay is why a lot of them will make whistling noises. Our delay is calibrated for the highest delay time with absolutely no whistling or odd sounds even at the highest delay time.''

http://www.analogman.com/delay.htm

Covek je ''Svetski Mega car'' jer se nebavi ribrendiranjem kao mnogi poput velikih firmi a la T-Rex, TC Electronic, itd ...proslo je vreme kad je zapad imao naj bolje inzenjere, izvezli su tehnologiju po Aziji zarad jeftinije radne snage ne znam sta su mislili da ce ovi raditi i nece krasti tehnologiju? naravno da jesu i ne samo to... moja omiljena Kineska firma tvrdim da pravi bolje pedale nego li 99% butiqe kompanija. Ako nista drugo koriste bolje komponente...

Ne zameri ovo oko spomenika, deljenja info itd takav mi je humor, cisto da da znas da ne pomislish da sam ozbiljan kao neki...Nema potrebe za persiranjem sto se mene tice....imam ja josh takvih surprise surprise GEM pedala i pojacala. Bio sam cak bezobrazan da sam menjao ''creva'' ibanezu sa joyom cisto da bih se salio sa nekim nafuranim velikim poznavaocima zvuka, i odmah je bilo ''batice ma nema to ti je 82 screamer, cudo....'' i tako to ''e da imam pare'' na kraju kad sam pokazo drugu coveku koji je mene ucio gitaru tj neke fore pre 20 godina skoro - puno ga postujem ali robija firmama previshe, on se naljutio sreca da na onoj plocici ima joyo stapmano kao ime... PS ne mislim na JOYO kao omiljenu Aizjatsku mi firmu da ne bude zabune ...

nadam se da ovo ne cita puno ljudi i da nece sada ove pedalice otici u nebesa...ono ima josh bolja za slicnu lovu..Ako sam omanuo po koje slovo cesto permutujem a mrzi me da kontrolisem nemoj zameriti molim te, krenem da pishem pa nikako da prikocim ☺'' itd itd .....

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tocilj » 04 Dec 2017, 10:29

Miki je pobrojao dobre stvari vezano za kineske pedale, ali treba biti svjestan nekih nedostataka, koje sam primijetio vezano za te pedale....što je relativno i opravdano, ako se cijena uzme u obzir.

1. Skoro sve kineske OD pedale koje sam imao (osim Biyanga)su imale zvuk sličan originalu, ali kada se uporedi na licu mjesta kineske su imale zajedničku karakteristiku u visokima, kao blagi trebl blid, pijesak. Imaju manju dubinu zvuka i potovi imaju manji opseg, ili je neujednačen. Nekome se taj pijesak možda i sviđa i to ne znači automatski loše, ali je prosto činjenica.
2. Većina kineskih pedala imaju jako loše svičeve (opet Biyang tu ne spada), neke baš loše, neke podnošljive loše, kao što recimo ima EHX. Baš loše sam primijetio kod Caline i Tomsline, podnošljivo Mooer, Joyo. Imam iskustva vezano za jako brzo otkazivanje svičeva kod ove dvije firme, takođe se dešava da ih dobiješ iz kine sa neispravnim svičevima.
3. Farba i lak na kućištima je tanka i lako se grebe i skida. Često može i običan Velcro da ih skine.
4. Većina kineskih pedala je osjetljivija na strujni napon, a mini pedale po difoltu imaju više šuma i brujanja. Naročito bustovane.
5. Dobar dio kineskih pedala npr. Tomsline, Nux, Xvive i sl. Drastično degradira ulazni signal u bajpasu.
6. Digitalni efekti još uvijek nisu ni blizu mejstrim pedalama, vjerovatno zbog nedostatka softverskog inženjerstva...ili zbog jeftinih ADA konvertera. To će se vjerovatno promijeniti za par godina, ali će i cijene sigurno porasti.

Postoje kineske firme novijeg datuma koje prave dobre pedale, na koje se gore navedeno u većini ne odnosi npr. CKK electronics, Hotone i sl. Koje su po kvalitetu na nivou mejstrim pedala tipa: EHX, MXR, Boss i sl. Ali i koštaju približno toliko.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Dec 2017, 12:42

-Nema veze sa cenom, i skupe pedale na žalost imaju još više nedostataka...Imaš prepun YT gde su ljudi kupovali Butiq i ostalo i prestali...Jer im se kvare i postali su svesni ribrendiranja....
Do nekle su samo izdovojile MXR pedale i BOSS koje najmanje kvare od nazovi ''zapadnih'' .
-ne znam šta misliš pod ''pjesak''. Drugo i ako im se pripisuju da su kopije nečega one to često nisu. Neke firme poput Joyo kada su počinjali lepo su navodlili ''mi radimo kloniraje''. Kopija ne znači uvek da je nešto loše. Ja nisam imao niakakv problem sa opsegom potenciometra, pot je pot, a u mnogim Kineskim nalazim Alpha potove dok recimo u jednom T-Rexu naiđoh na bezimeni pot, i nekim drugim pedalama...Bezimen da ne piše ime, samo vrednost pota...u 99% su svi ovakvog tipa kao na aliju, tamna braon ''gornja površina'' sa utisnotom vrednosti belom bojom...Naravno to ništa ne smeta...
- Svitčevi isto idu isti skoro u svim, Image a u malim pedala i mikro serijama drugačiji. Kada neka pedala strada sa tim se menja...Čak ljudi preprađuju starije klik klik na ovaj..Mada ja to ne Bih činio...i ako se neki žale na Digitech isto nisam imao problem...možda ja lakše gazim po pedalama.....
klsični prekidači idu i u onim od 40 i onim od 200 i kusur- u većini slučajeva je tako-----
Normalno je da će prekidač nekad da ode ali ne mora da znači...Moderni prekidači koji se reklamiraju kao ugradnja imaju izvesnih nedostataka...Zato se svi i drže klasike manje više....
-Ja ne mogu odgovarati za svaku porudžbinu ako je neko dobio nesipravnu pedalu...Pa i ovde kupim u prodavnici pedalu pa bude ne ispravna, ili gitaru...

- Pa kućišta se opet rade u istim fabrikama, neće neko da menja farbu u sred proizvodnje to je jeftina stvar...Ako skida velcro- što meni nije, neka nađe rešenje nalepi papirantu traku pa preko toga Velcro...Vecro mrzim baš zbog ružnih tragova koje ostavlja svuda, ja volim ćiste pedale. Može da pričvrsti i trakom pedalu da napravi rupučasto postolje
Image
ja tako radim na tankoj šperi, povežem trakama i onda tu špru stavljam u kofer...Kada se naprave nožice tipa 1,5 cm taman se ispod mogu sakriti kablovi... A može se ko želi kablove gore tu šprecu celu čičak trakom nakačiti na dno ukoliko je ono obloženo tkaninom...

Ideju sam ''pozajmio'' tačnije podetilo me je ovo- slika dole. ali nisam krao oblik, niti bi ikada to radio....
Image
Da mi velcro skine nalepnicu sa pedale to mi se dašavalo na svim, ili da mi umrlja gumu..ali to je do je Velcro trake i lepka na njoj ni jedan proizvođač ne daje garancije da se sa nečim lepi pedala...Bar od ovih do sada što sam posedovao...Kažem papirnu traku pa neka lepi Čičak traku...

- Ne razumem ''osetjiva na strujni napon'', osim da to zavisi od napajnja, ako kupuju ova napajanja sa KP koja prave ''majstori'' onda nije ni čudo. Bez obzira na cenu neke pedale su izuzetno bučne, tipa Big Muff ...Imam Joyo flanger, par Biyanga, Caline ''kaktus sam imao'', joyo ''plava kiša'', a da mali KOKO OD od nedavno nije bilo frke.

-Pa ne može da degradira signal ako je pedala bajpas, jedino ako nije onda obično pojačava signal...i bossove i mnoge druge pedale to rade...To ima prednost da kada ljudi koriste dugačke kablove nije im potrebna boost pedala. Npr.
-Msm da mnoge čipove hvale, to ima veze sa mikroelektronskim kompoenentama tj procesom proizvodnje, ako je to dobro ostalo je buranija.

Njima je jednima mana cena. a to neće biti večno tako, kao i sa Japanskim pedalama koje su nekada 80ih bile jeftine i ljudi su šegačili na njihov račun, danas su tražene i to baš te prve serije...Mnoge dosežu za mene preterane cifre

Proizvođaća ima mnogo i u redu je spomenuti ih što više...YT nije uvek i za sve u pravu, to su lična iskutva tih ljudi...neki su potpuno nezavisni a neki na žalost rade za firme...

Gore pomenuti Filip je imao jako lep video gde je nabrojao sve ispale od velikih firmi, i kako se kvarile ali na žalost je ili skinut ili ga ja ne mogu pronaći..delio sam ranije..možda iskopam kad vreme dozvoli...

VAŽNO - ljudi zato i treba da pročitaju recenzije ne samo 1 osobe već najbolje kupaca na tim sajtovima.

hvalespov o maloj KOKo pedali, dilej

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest