GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Overdrive » 31 Dec 2017, 19:01

tocilj wrote:
31 Dec 2017, 18:48
gitara mi je progledala...probao sam 0.01 da turim....bilo je ok, ali još uvijek nedovoljno. Onda sam tražeći nešto po intermekovima našao da ljudi meću 0.0022 uf, pa odlučih da probam. I to je to! Više mi nisu osječeni visoki, imam normalne iskrice na tonu....a tone pot mi po prvi put u životu na hamovima ima neku funkciju.
i šta ćeš sad ? :mrgreen:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tocilj » 01 Jan 2018, 03:49

Overdrive wrote:
31 Dec 2017, 19:01
tocilj wrote:
31 Dec 2017, 18:48
gitara mi je progledala...probao sam 0.01 da turim....bilo je ok, ali još uvijek nedovoljno. Onda sam tražeći nešto po intermekovima našao da ljudi meću 0.0022 uf, pa odlučih da probam. I to je to! Više mi nisu osječeni visoki, imam normalne iskrice na tonu....a tone pot mi po prvi put u životu na hamovima ima neku funkciju.
i šta ćeš sad ? :mrgreen:
Itgleda da ću morati da sviram...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Mar 2018, 04:00

Za HB gitare su mnogi čuli, sve što sam probao je od odličnog do prosto :bambi: gitarčina i po ne za tu lovu već uopšte, imam LPija sa FR 1000 mahagoni teža je, pri varijanta ESPja LTD serija Gary Holta samo je moja skroz crna pasivni magneti đitra i po, videh i par slika od kolega SGija i LPija i stvarno su brutalno dobre to beše nedavno, probah još neke LPije , stratove i telce

E Thoman je sad rešio da totalno razvali konkurenciju do soma i frtalj evra sa PRO linijom

Najbolje drvo tipa lagani mahagoni
javor birds aye, flame itd
Javor vrat sa fingerbordom isto
Ebonovina takođe
Wilkinson gotoh tremolo 8)
FR serija 1000 ne special već 1000 znači sito kao OFR samo Koreanski sve ojačan čelik
I totalni šok ČELIČNI PRAGOVI aka SS
Još veći šok da su cene od 250 do 399 evra :banana:

A kako izgledaju msm da bi ovako nešto pod značkom F, ili S koštalo preko 1000 i koju stoju lagano, za domaće ko zna.....

Engleski je ok sa naglaskom ali gitare jao kako su dobre, prave GEM da se nekome pokaže i kažeš da nije HB garant bi rekao 1500-2000E laganica.....Ne raklamiram firmu već je ovo baš po definiciji GEM ko želi strava gitare za smešnu lovu HB je jedan od izbora, teško im mogu naći konkurenciju u prilično većem cenovnom rangu


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by RadeRas » 20 Mar 2018, 10:58

Vi svi kao veverice mislite da na tom trulom zapadu može od govana da se napravi pita? :grummel_2: Nema tu šta, imate pravo pre/post soc komunističko razmišljanje haha. Postoji tamo neki "fini" Toman koji prodaje nešto što vredi 3000 evra za 300 evra hahaha. :XD:

Šta govori to što je lagani mahagoni ako to nije drvo za muzički instrument već za nameštaj? Onda nije čudo što gitara košta 300 evra. Stavili fosnu od koje prave šifonjer mrtvu tonski i to reklamiraju kao "mahagoni" jebote. To što neki ne čuju i ne vide razliku nije ni čudo što "sviraju" po forumima a ne po binama!
Da te gitare vrede 1000 evra toliko bi i koštale.
Oko metala je suvišno raspravljati, daju čelične pragove jbt. za 300 evra.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 11:18

“It's not the Gear, it's the Ear ”

:deda:

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by OVCA » 20 Mar 2018, 12:18

RadeRas wrote:
20 Mar 2018, 10:58
Vi svi kao veverice mislite da na tom trulom zapadu može od govana da se napravi pita? :grummel_2: Nema tu šta, imate pravo pre/post soc komunističko razmišljanje haha. Postoji tamo neki "fini" Toman koji prodaje nešto što vredi 3000 evra za 300 evra hahaha. :XD:

Šta govori to što je lagani mahagoni ako to nije drvo za muzički instrument već za nameštaj? Onda nije čudo što gitara košta 300 evra. Stavili fosnu od koje prave šifonjer mrtvu tonski i to reklamiraju kao "mahagoni" jebote. To što neki ne čuju i ne vide razliku nije ni čudo što "sviraju" po forumima a ne po binama!
Da te gitare vrede 1000 evra toliko bi i koštale.
Oko metala je suvišno raspravljati, daju čelične pragove jbt. za 300 evra.
:1:
Prvo pravilo "trulog Zapada":"Uvek placas onoliko koliko vredi".Na "trulom Istoku",to isto, samo sto za istu vrednost mozes da platis i dosta vise...C'est la vie! 8)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 12:30



:ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by RadeRas » 20 Mar 2018, 13:07

Overdrive wrote:
20 Mar 2018, 11:18
“It's not the Gear, it's the Ear ”

:deda:
Da da princip je isti :idea:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by RadeRas » 20 Mar 2018, 13:08

OVCA wrote:
20 Mar 2018, 12:18
RadeRas wrote:
20 Mar 2018, 10:58
Vi svi kao veverice mislite da na tom trulom zapadu može od govana da se napravi pita? :grummel_2: Nema tu šta, imate pravo pre/post soc komunističko razmišljanje haha. Postoji tamo neki "fini" Toman koji prodaje nešto što vredi 3000 evra za 300 evra hahaha. :XD:

Šta govori to što je lagani mahagoni ako to nije drvo za muzički instrument već za nameštaj? Onda nije čudo što gitara košta 300 evra. Stavili fosnu od koje prave šifonjer mrtvu tonski i to reklamiraju kao "mahagoni" jebote. To što neki ne čuju i ne vide razliku nije ni čudo što "sviraju" po forumima a ne po binama!
Da te gitare vrede 1000 evra toliko bi i koštale.
Oko metala je suvišno raspravljati, daju čelične pragove jbt. za 300 evra.
:1:
Prvo pravilo "trulog Zapada":"Uvek placas onoliko koliko vredi".Na "trulom Istoku",to isto, samo sto za istu vrednost mozes da platis i dosta vise...C'est la vie! 8)
+1000 apsolutno se slažem! :bravo:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Mar 2018, 14:07

Suvišno je raspravljati sa tobom kad nemaš argumente, to ti nije 1 put da koristiš ta poređenja, uvrede i baviš se nekim pokušajem nalize koja je ništa drugo do vulgarnost, zavist, ljubomora i bes . Za zapad znam da postoji kontrola na više nivoa kao i nekom dalekom istoku a ti kritikuješ ne osnovano jedne ili druge kako ti kad odgovara. Ko se mača lati od istog brzo i gine, da li
može od govana da se napravi pita?
koliko sam video kod nas jedan mali deo ljudi može, samo ne razumem šta im smeta tema gde se pomaže ljudima da kupe kvalitetno a pristupačno. Možda jer neće više imati interesovanja za njihovu pitu? Verujem da je tako.

Niko nije kazao da su najbolje na svetu, ali su mnoge daleko iznad cenovnog ranga, da pratiš materiju znao bi koliko su puta iste te gitare bile predmet pohvale po renomiranim časopisima i gde majstori koji prave ne pitu kao neki već kvalitetnu opremu iste te gitare i hvale. To rade jer nisu ljubomorni, zavisni i besni. Sigurni su u svoje znanje i kvalitet te su sposobni da naprave custom opremu što serijaska proizvodnja ne može - već je gitara napravljena. Takođe su svesni da će sutra njima neko doneti HB gitaru za eventualni set up, prepravku i slično.

Jesi ti nekad kupio HB gitaru, jesi svirao - nisi. Osuđuješ nešto što nisi ni video. Firme preko imaju reputaciju koju stiču godinama i kupac je zaštićen zakonom, dovoljno je kažeš da želiš da vratiš i bez obrazlaganja ti daju novac nazad, te gitare su testirane od strane ne par već 1000 ljudi eto oni su svi ''Veverice'' a ti si u pravu. Sasvim logično :XD:
Ne možeš da uvezeš u EU - Nemačku bilo šta rađeno od ne dozvoljenih materijala ili hemikalija to ide do tog nivoa kontrole.
sviraju po binama
naravno sigurno je to Wembley :XD:

lJudi koji su endorseri Gibsona /Epija i dobitinici Gremija kupuju njihove gitare te skidaju natpis i dotična drugarica je prepravila malo headstock, njem majstor nije blatio već iskreno kazao da bi samo drvo tog kvaliteta platio približno tu cenu. Moj LP ima pravi Floyd Rose 1000 koji košta preko 100 evra, na ZVANIČNOM FLOYD ROSE SAJTU SE NJEGOV BASE PLATE PRODAJE ZA 80$

Teška je preko 4 kg ja tako volim, a obično se ceni lakši Mahagoni da poznaješ materiju to bi znao i zna se gde istog tog Mahagonija ima. Tako da je drvo na najavljenoj gitari lutijerski gledano vrednije od moje.

Thoman tu gitaru kao moju daje za koji evro ispod 300 jer prave profit prometom i direktnom nabavkom ti ne možeš da razumeš trgovinu na veliko pa ti je zato to čudno.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Mar 2018, 14:34

Overdrive wrote:
20 Mar 2018, 12:30


:ziveli:
:1: da to je on i svira lik super, pametan čovek bez kompleksa briga ga za ime važan je kvalitet. Ja rekoh onda kada sam video magnete sa Nemačkim srebrom dole i kako je šildovana ona gitara nisam mogao da verujem, uvek me iznenade za sada pozitivno.

Beše i HP sa YT hvalio svoju paradise LP lik je ima već 2 godine i jače, menjao magnete ima negde video posla o mu lik neke besne boutique super skupe stavio kad ono zvuk lošiji.....

Meni je ono što nude zaista super, realno za telo i vrat sumnjivog kvaliteta bi platio ovde do 600evra da mi neko radi, ima i povoljnije, videh ja lepo drvo ali ne znam koliko se sušilo i slično, ovako imam gotov proizvod koji mogu da prepravim ako želim i hardver koji je dobar a u nekim situacijama je najbolja klasa.
:ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Mar 2018, 14:36

Evo ga video isti lik tu videh priču de prodao LPija, čovek ne radi za thoman već je muzičar koji je odavno prestao da gleda naziv



moja je ovakva https://www.thomann.de/gb/harley_benton ... _fr_vb.htm
Image
, sad to lični ukus, uzeh je od druga kupio je više komada njemu je teška i dao mi je za 150 e! dok je stiglo došlo je blizu 200e, sve i da sam kupio novu msm u radnji jer ona ovako i jeste nova - koštala bi me 300e da se donese plafon 340-350e. Pa gde to ima još?

Postoji smo 1 mana a to je kada se kupi prva ja sve imam osećaj da će nestati pa kao daj da skupim lovu za još neku. :D

:ziveli:

ima još dobrih firmi a pristupačnih cena, nikad nije bila bolja ponuda kvalitetnih a pristupačnih gitara

realno voleo bih SGija, LPija klasičnog i strata :) što kad razmislim da bi platio ovde neku đitru npr u prodavnici ili polovnu a da valja barem 300-400 evra ako dodam još 50 e preko tj 450 ladno mogu da kupim 3 nove odlične gitare :bambi: a ima da iznad X potrošenog novca ide besplatna dostava 8)
Last edited by MIKI-DJORDJE on 20 Mar 2018, 14:49, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 14:47

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Mar 2018, 14:36
Evo ga video isti lik tu videh priču de prodao LPija, čovek ne radi za thoman već je muzičar koji je odavno prestao da gleda naziv
legitimno.
Za jednog gibija dobio pešes gitara i good to go.

Meni nikad nije bio bitan brend jer sam opak (da ne kažem svetskog ranga) gitarista..i kod mene svaki instrument u rukama jednostavno oživi, ali..that's just me.. :mrgreen:

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by ivan242 » 20 Mar 2018, 16:38

Mozda je prodao Les Pola da namesti zube?

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by OVCA » 20 Mar 2018, 18:06

Ovo je sve prezvakano mnogo puta,tocak i topla voda su otkriveni odavno al ajde...Ima nesto sto se zove "troskovna cena",tj.vrednost materijala i vrednost radnih casova utrosenih za njegovu izradu.Ne moze Dobrica Thomann da ulozi 500e u gitaru a zatim da je prodaje za 300,cak i da time zeli da eliminise konkurnciju,sto je pritom nemoguce i sasvim besmisleno.Ne,Dobrica Thomman je sakupio dobru ekipu,napravio plan,pokrao sve dobre ideje a zatim sve to pretocio u proizvod od jeftinih materijala,koji izgleda lepo,zvuci zadovoljavajuce a pritom je pristupacan svima.To rade i ona dvojica iz "Andertonsa".I kad neko,ovde,u Srbiji kaze,da su mu gitare perfektne i da mu ne treba nesto skuplje,to je tako.Nema se para,vrsi posao,ok.Ali na Zapadu,svaki klinja moze da dobije Gibson Custom, samo tako,jerbo tatina plata je minimum pola cene,te mu nije nikakav problem da odvoji tijekom godine tisucu,dve...Da ne govorimo za profesionalne muzicare...I uopste nema veze sta pise na glavi,cak i lajavi Thomann zna da njegova gitara nikada ne moze da bude Fender,Gibson,PRS...Dobar instrument za pare i tu se prica zavrsava...Bez senzacija. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest