FX Loop

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: FX Loop

Post by Rockatansky » 21 Jan 2018, 18:42

RadeRas wrote:
21 Jan 2018, 16:16
Taj lik iz Plane nema samo 5-10% vec 30% prosek, on uzme i povrat poreza (20% EU taksa) kada roba napusti EU, a da nikada taj porez ne da onome kome pripada tj onome ko je i platio robu. On je kupac i on uzima povrat PDV tj porez u svoj dzep. Na svakom artiklu je dobar 30% minimum. Zar mislite da svercuje od preko za zaradu od 5%?
To je tacno, oprema kosta kod njega isto kao u Mitrosu, ono sto ima. Znaci vredi samo uzeti ono sto nema, a za toliko ako je skuplja stvar treba se potruditi i naci drugi nacin.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: FX Loop

Post by metalstringer » 21 Jan 2018, 19:01

I na kp nekako slab izbor trenutno. Nemam pojma sta je najbolje resenje

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: FX Loop

Post by tocilj » 21 Jan 2018, 20:13

RadeRas wrote:
21 Jan 2018, 17:48
@Tocilj, mrzi me da se prepucavam, ajd jos jednom, zadnji put, ako ste tvrdoglavi onda nema svrhe sa takvima raspravljati.

Pedala u nemackoj primer kosta 100 evra, ti je platis tamo 100 evra, predjes granicu ili neko predje granicu, overis formular, tebi vrate 20 evra. Krajnja cena umanjena za porez je 80 evra. A ti se radujes sto ces je kupiti za 110E? :O.o:

Niko vas ne tera da idete preko, imate drugove, ako nemate nikoga, bas do te mere, onda platite ovom u Plani, o boze, stali u njegovu odbranu kao da deli dz. Briga me, htedoh da vam pomognem, a vi kao da terate inat sami sebi. :shock:

Oko ovih kineskih "sa ponosom", svaka cast, ali ima toliko poznatih pedala da bi bar meni te kineske bile na poslednjem mestu. Drugi ako su avanturistickog duha i sve bi novo da isprobaju neka izvole. Nisam ni rekao da su lose, samo nemaju danas svrhu jer sve vec postoji odavno.

odoh a vi se poubijajte. :mrgreen:
Ma nemam razloga da branim bilo koga brate, samo ima valjda pravo svako da zaradi...bez veze. Tvoja logika je dobra, samo što si previdio najvažnije dvije stvari...ako ja kupim nešto u njemačkoj za 100 evra i prijavim na granici, prvo će da mi to ocarine...pa ti onda povrat pdv-a tek ništa ne znači. A i taj povrat se realno ostvaruje tek pri ponovnom prelasku...
Nije ovo svađa ni prepiranje....svako od nas predloži svoje mišljenje i iskustva, a drug metalac će svakako uraditi kako on misli da je najbolje. A vjerovatno neće biti ni jedno od onoga što smo preporučili ni ti, ni ja :-)

Opet oko CKK-a...pa i nema tu Rade za te pare nekog izbora EHX, Boss, TC polovni ili Kinezi. Nekako me uvijek nerviralo to što nasijedamo na dobar marketing. To što Boss ili Dunlop ima love beskonačno da reklamira svoje pedale, ne znači da je pucanje na sigurno.....mislim da sam već pisao da mi iskustvo nalaže da tvrdim da sam u glavnom sa pedalama skoro nepoznatih proizvođača bio uvijek presrećan i iznenađen kako rade....boss-ovi MXR-ovi i TC-evi su mi radili dobro, ali ništa woow. Valjda se mnogi mali proizvođači trude da naprave nešto novo, bolje, kvalitetnije i sl. Probaj Lunastone, Throne rooms, Walrus, Mojo fx i sl. pedale i uporedi ih sa Mxr, Fulltone, EHX.... Kao da porediš domaću rakiju i industrijsku...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: FX Loop

Post by Baba Slim » 21 Jan 2018, 22:47

@metalstringer:

Delay: (imam baš ovaj, pristojno radi, direkt kopija deep blue delay)

MOSKY Mini Analog Delay Guitar Effect Pedal True Bypass High Quality Zinc-aluminium Alloy Body Guitar Parts
http://s.aliexpress.com/qE3eyMv2?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Boost:

MOSKY Great Boost Pedal XP Booster Mini Clean Booster Pedal Guitar Effect Pedal And True Bypass
http://s.aliexpress.com/Efq6JvEv?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Loop:

Mini Guitar Looper Effect Pedal Aluminum Loop switch box Effect Pedal Ture Bypass Channel Selection
http://s.aliexpress.com/zmEVFZJz?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Sveukupno cca 50-tak €.

Vežeš ih u loop, upališ obe, i jednim klikom na looper/switcher dobiješ i boost i delay.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: FX Loop

Post by metalstringer » 22 Jan 2018, 04:11

Hvala! :)
Volim ove male pedale, probao bih da narucim sa alia. Meni ne treba nesto specijalno sto se tice podesavanja delaya, mix bi mi bio mozda na 8-9 sati prilikom sola kolko da zacini sa vrlo malo osecaja ponavljanja skoro neprimetno i vise kao neki mali sustain dodatak i naravno boost da pojaca solo prilikom sviranja u odnosu na ritam.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: FX Loop

Post by tommytigh77 » 23 Jan 2018, 11:07

tocilj wrote:
21 Jan 2018, 20:13
Tvoja logika je dobra, samo što si previdio najvažnije dvije stvari...ako ja kupim nešto u njemačkoj za 100 evra i prijavim na granici, prvo će da mi to ocarine...pa ti onda povrat pdv-a tek ništa ne znači. A i taj povrat se realno ostvaruje tek pri ponovnom prelasku...
:1:
Da ne pričamo o tome da je i sa tih 10-15% koliko se čovek ugradjuje, Thomann ubedljivo najpovoljnija prodavnica u Evropi. Neverovatno je da srbin i tu gleda da uštedi. Idi ti u Austriju ili direkt u Nirnberg pa posle muvaj na carini... Ja sam naručivao već nekoliko puta i prezadovoljan sam, a najbolje od svega je što za sve što se naruči važi Thomann garancija.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: FX Loop

Post by tocilj » 23 Jan 2018, 12:50

tommytigh77 wrote:
23 Jan 2018, 11:07
tocilj wrote:
21 Jan 2018, 20:13
Tvoja logika je dobra, samo što si previdio najvažnije dvije stvari...ako ja kupim nešto u njemačkoj za 100 evra i prijavim na granici, prvo će da mi to ocarine...pa ti onda povrat pdv-a tek ništa ne znači. A i taj povrat se realno ostvaruje tek pri ponovnom prelasku...
:1:
Da ne pričamo o tome da je i sa tih 10-15% koliko se čovek ugradjuje, Thomann ubedljivo najpovoljnija prodavnica u Evropi. Neverovatno je da srbin i tu gleda da uštedi. Idi ti u Austriju ili direkt u Nirnberg pa posle muvaj na carini... Ja sam naručivao već nekoliko puta i prezadovoljan sam, a najbolje od svega je što za sve što se naruči važi Thomann garancija.
Ma da...a plus music store i gomila drugih Njemačkih radnji, uključujući ebay je takođe moguće preko njega. Nema sve u Thommanu. Njakao sam ja rodbinu u Dojčlandu da mi stvari kupljene na thomannu i ebay šalju busom....em što je njakanje, em što sam i vozaču davao koliko i ovaj uzima....
Zato sam i rekao u prvom postu, lik zaradi, ti jeftino prođeš i svi zadovoljni...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: FX Loop

Post by Rockatansky » 23 Jan 2018, 12:59

A sto ne bih ustedeo ako mogu? :) Kupim tamo, prosvercujem :oops: i uzmem ovde povrat PDVa...

Kada budem imao standard kao ti neki Nemci (ili bar pola) onda se sigurno necu cimati oko toga. A do tada gledam da prevarim sistem, koji i mene na svakom koraku vara.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: FX Loop

Post by tocilj » 23 Jan 2018, 13:53

Rockatansky wrote:
23 Jan 2018, 12:59
A sto ne bih ustedeo ako mogu? :) Kupim tamo, prosvercujem :oops: i uzmem ovde povrat PDVa...

Kada budem imao standard kao ti neki Nemci (ili bar pola) onda se sigurno necu cimati oko toga. A do tada gledam da prevarim sistem, koji i mene na svakom koraku vara.
Tako nekako.....jedino što ti ne možeš da uzmeš povrat PDV-a bez prijave na carini....a neko može. Tačnije može da uzme robu bez uračunatog PDV-a i prošvercuje preko grane.
Koju foru koristi, nemam pojma....

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: FX Loop

Post by Rockatansky » 23 Jan 2018, 14:06

A da moras se prijaviti na carini, pa uzeti naknadno.. Ne znam kako se moze kupiti bez PDV...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: FX Loop

Post by tocilj » 23 Jan 2018, 14:17

Rockatansky wrote:
23 Jan 2018, 14:06
A da moras se prijaviti na carini, pa uzeti naknadno.. Ne znam kako se moze kupiti bez PDV...
Može, to zavisi od države, do države. Npr. Ja sam iz Thomanna i Music store naručivao davno nešto za švajcarsku...i cijene su bile drastično manje u odnosu na Njemačke cijene, jer su prikazane bez pdv-a. Znam da me je recimo na 200 evra izlazilo 150, pa sam za razliku od 50 uzimao još jednu pedalu zbog free shipinga. A švajcarska ima malu stopu PDV-a, oko 5 posto...tako da je i sa švajcarskim porezom izlazilo dosta jeftinije. Tako da je veoma moguće da postoje slični primjeri i sa nekim drugim zemljama okruženja....vjerovatno.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: FX Loop

Post by Overdrive » 23 Jan 2018, 14:19

ne pada mi na pamet da se za siću preznojavam na granici i smeškam nekom bandoglavom cariniku koji je možda tog jutra ustao na levu nogu, a možda i nije..

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: FX Loop

Post by Rockatansky » 23 Jan 2018, 14:55

Nije to neko preznojavanje... :) Da je neka gitara u pitanju pa hajde da kazes, ali ovako ne.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: FX Loop

Post by bancika » 23 Jan 2018, 14:58

ali ovako je bukvalno za 10-20 evra :) Vreme, cimanje...nije vredno. A ako je nesto skupo i veliko, onda je i rizik da prosvercujes veci.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: FX Loop

Post by Overdrive » 23 Jan 2018, 15:04

ja baš sinoć videh jednog bluza đuniora trojku na ibeju za 350 juroa, pa reko dal da cimnem Vladu da izlicitiramo to..

a opet mislim se koji će mi..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest