DIY Soldano SLO preamp

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by metalstringer » 03 Mar 2018, 13:40

Dobar drajv :bravo:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by bancika » 03 Mar 2018, 18:55

Evo jedan pokusaj malo modernijeg i tvrdjeg zvuka

Sibnuo sam mu parametarski EQ podesen onako kako Petrucci podesava graficki na mesi (prekopirao frekvence i Q faktor mesinog EQ-a i otprilike polozaje gde JP drzi). Clean amp je LePou Engl i dva recto cab impulsa. Dodao sam jos i malkice Univibe sima (neki free plugin bez gui-ja), cisto da zvuci malo bogatije...kao sto JP koristi chorus uzivo, samo sto on za moj ukus nekad pretera. Svidja mi se posebno kako dobar lew end ima, cvrst je ali melje. Bez Timmyja ispred bi vec bilo malo labavo, ali ovako je taman.

http://diy-fever.com/wordpress/wp-conte ... slo_od.mp3

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by metalstringer » 03 Mar 2018, 20:10

Susti i ima nekog fiza, mozda zbog vst, ali svidja mi se low end, podseca malo na jvm. Pusti ga u tube power amp, mani vst :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by bancika » 03 Mar 2018, 20:13

Pa da al sa 6"zvucnikom nikad necu da dobijem ovaj low end

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by metalstringer » 04 Mar 2018, 09:58

Jes bratko. Treba ti dobar drajver, a posto si napravio dobra sokocala mozda bi bilo ok da ih obogatis :) sa npr ovim
https://m.thomann.de/gb/harley_benton_g112vintage.htm
Ili kupis neki celestion vintage 30 pa da napravis cab
just suggestion :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by bancika » 04 Mar 2018, 10:38

To ne dolazi u obzir. Imao sam 1x12 sa greenbackom i preglasno mi je a i preveliko za sobu. I dalje imam 1x10 sa g10 vintage i to mi je glasno za sobu. Odgovaraju mi impulsi za svakodnevnu upotrebu. Probacu sledece da koristim sansamp iz fly rig za amp sim, a u vst samo efekte i mozda eq.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Mar 2018, 22:05

bancika wrote:
02 Mar 2018, 22:07
Glam :metal:

Evo jos jedan iz tog perioda. Timmy sa gainom dosta nisko (mozda 2) ispred SLOa sa gainom tacno na pola. Ovde sam uprostio procesiranje, umesto BIAS Ampa sam stavio LePou Marshall sim sa gainom nisko, impulsi su Rosen digital (mislim da je kombinacija 5150 i Mesa Recto cab) i ovde nije double-tracked. Jedna je traka, samo je jedan cab levo, drugi desno i jedan je gurnut 3ms kasnije da da malo na prostoru. Prvi deo je clean kanal na SLO i bez Timmyja. Cini mi se da ovako zvuci bolje. EQ nisam koristio, verovatno bi moglo da se dodatno tweakuje.

http://diy-fever.com/wordpress/wp-conte ... slo_od.mp3
:metal: da to je taj rad.......
'' It's not love
That left you standin'
............................''

Ceo taj album je odličan..........da mu pošaljem to što si uradio ovu verifikovanu ipak je on stari ljubitelj Soldana ..premda je ovo poboljšani Bandano = Bancika i Soldano

meni se sviđa, nek te dugo služi u zdravlju and veselju

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by bancika » 05 Mar 2018, 22:37

Tnx.

U sustini nisam promenio nista sto bi promenilo ton, hteo sam da zadrzim signal path kao na originalu...tako da nije poboljsan model u smislu tona, ali jeste po pitanju troskova izrade.
Prvi SLO pre 10 godina sam pravio sa vactec optokaplerima. Jedan kosta 11 evra (plus postarine i qrci), a treba pet komada. Ovde je sve uradjeno jednim releem od 2-3 evra. A za sada ne primecujem ni jednu manu ovakvog sistema. Za tu razliku u ceni je moguce kupiti skoro sve ostale komponente.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: DIY Soldano SLO preamp

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Mar 2018, 04:56

Welcome, Don't mention it što kažu..ili No problem....
super je to, zašto ne uštedeti na delu ako se ništa ne gubi u kvaliteti zvuka, meni je to OK 100%...Mnogi promene samo delić ili pak stave druge vrednosti pa potpisuju kao svoj AMP...Soldano je beše ''budžio'' Marshalle, a ovaj je pak kopirao do nekle Fendera barem je on tako kazao......
Sve u svemu meni se sviđa baš puno i verovatno ću ga probat napraviti čim nađem vremena i delove jel, tako da ću sačuvat ovo verifikovano...A GL su siurno poslati, on je on li skroz, skroman i normalan čovek ima on nekog tehničara već pa bezmalo 20 godina isti lik ne verujem da išta dizajnira ali znam da mu je sklapao par pedala, da mu sredi oko pojačala i tako...tako da bi mu on verujem pomagao oko toga, nravno da ću te potpisati imenom i prezimenom....ako bude neka reakcija a verujem da hoće proslediću ti ili ću u potpisu ostaviti link do tvog sajta...

Znam da voli naše stare lampe Ei, to sam slao 1 i ostavio kontakt ali nije ih uzimao jer verujem čim zove stranac da je ovaj promenio cenu...Nije on bogataš kao neki starovi često i sam to napominje kada bi mu došao neki fan da bude ''pa zar ti ovde živiš''? :D , msm da su dosta dali u humanitarne a i bend je stradao pre nekog ozbiljnijeg milionskog ugovora...najviše su metalci i Glamovci jel hair metal LA kako ko da ih voli zvati zaradili neke 90 pa sve do početka eksplozije Nirvana-e a grunge , čak i bendovi poput Antrax-a i trešeri su se odrali od para u tom period u nešto sam malo gledao....

Da ne tupim :D :bambi: , još jednom pohvale za izradu i svaka čast što si podelio to nadam se da će ljudi umeti da cene, tj hoće siguran sam da uvek ima onih koji će to vrednovati kako zaslužuje :ziveli: ja zato to volim da podelim jer mi je drago da u Srbiji ima ok omladinaca, volim da kažem strancima ''ej ovo je iz moje zemlje....'' , meni barem znači...
još jednom SVE NAJBOLJE :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest