Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by ProfessorBaltazar » 29 Dec 2017, 01:22

hipihill wrote:
28 Dec 2017, 12:16
Ta masa je takav zvučni tampon da ne možeš ni da zamisliš kako to izgleda. U pitanju je u stavri privatna kuća malo preuređena. Kada se odmakneš prema izlazu sola gotovo uopšte ne čuješ, uglavnom ono sa razglasa jer su zvučnici podignuti i bas jer dobro znaš da se on drukčije prostire. Bolje se čuje napolju u sada pokrivenom dvorištu, ali to je indirektan, odbijeni zvuk. Kada je masa manja i kada je svirka tiša onda je i Blues Junior sasvim dovoljan.
Pa toj ondak potpuno drugi problem. Kako si i sam ustanovio. :bambi:

Nemoguce da ne meres da nadjes neko postolje, gajbu od piva/mleka, stolicu, da metes pojacalo na istu. Ili ga odmakni nazad i nakrivi. Ili ga spoji na hornu u visini usiju slusalaca. Neko rrrrreseNJe nadji. Tu ni 100w ne pomaze kad gadjas visoke u noge. A ako nista drugo, prostudiraj pozicioniranje zvucnika blizu zidova kako je manifestovano Alisonovim efektom. U odredjenoj poziciji maskirace niske i naglasiti visoke.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by tommytigh77 » 04 Jan 2018, 17:18

hipihill wrote:
28 Dec 2017, 18:04
Sa druge strane Goksijev Super Reverb se uvek dobro probija, a mislim da je isto 40 w kao i Vibrolux.
Super Reverb je poprilično visoko pojačalo pa se probija. Ja sam obavezno stavljao Cube na gajbu iako najviše mrzim da odvajam pojačalo od poda. Odmah se izgubi prirodni bas i dubina, pa mora da se kompenzuje dodavanjem basa na pojačalu koji samo dodaje niske srednjake i mulj. Isto se dešava i kad se zakosi pojačalo na podu. Sad i ja imam Super Reverb, ali ne sviram u Voxu već tri godine, otišlo se iz Beograda i nema se vremena za blues. Samo ljuti narodnjaci. Šibni PP ako te zanima kakav je bio bend i svirka pa ću ti poslati linkove.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest