Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Stratocaster » 26 Dec 2017, 18:52

Sta uzeti a da radi najbolje uz boss ME25 ili ME70?

Na stranim forumima nalazim razlicite preporuke, line 6 spider, boss katana 50, ali to su sve pojacala sa ugradjenim efektima. Doduse kod line 6 spider savetuju bypass koji omogucava da se ugase efekti pojacala. Zar neki mali tube ili ss ne bi radili bolje uz ME procesor?

Za blackstar ht1 citam da lose prihvata i procesor i analog pedale. Da li probati line 6 spider iv 15? To mi je najjeftinije za pocetak? Ako ima nesto da zvuci znacajno bolje mogu malo sacekati pa se protegnuti?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by tocilj » 27 Dec 2017, 00:43

Bugera 22, ako hoćeš sa lampom....Peavey bandit ako hoćeš SS. Oba pojačala su super za kuću i svirke, oba su polovna malo preko 200 evra.,,,šta god da bodeš u njih valjaće.
S obzirom da je ME procesorima zajedničko to što im je drive sranje u svim varijantama (imao sam me 70 i me 80), možda bolje da ganjaš polovnog Bandita, pa da se oslanjaš na njegov drive.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Overdrive » 27 Dec 2017, 10:46

šta znači uopšte "radi bolje"?

U šta god da ga ubodeš neki zvuk će diziđe

otkud neko drugi može da zna kakav se tebi zvuk svidža..

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Stratocaster » 27 Dec 2017, 15:24

Tocilj hvala na predlogu.

@Overdrive, znaci da neka pojacala rade bolje, neka losije sa procesorima, tj postoji mogucnost da pojacalo od 250e + ME radi losije od nekog koje je 150+ME, zelim da izbegnem takav scenario.

Laney Cub 10 mi je favorit za sada, ima na yt snimak sa digitechom 355, zvuci skroz pristojno.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by tommytigh77 » 27 Dec 2017, 16:22

tocilj wrote:
27 Dec 2017, 00:43
možda bolje da ganjaš polovnog Bandita, pa da se oslanjaš na njegov drive.
Bandit nema fx loop pa da može da iskoristi modulacije i prostorne efekte sa ME procesora. Što znači da ako bi koristio drive sa Bandita, šta će mu onda procesor uopšte? Mada ne vidim po čemu je to bolji taj drive od drivea sa ME koji bi išao u clean preamp Bandita. Truba i jedno i drugo.

@Stratocaster (sa Suhr avatarom): Ja sam u dva navrata imao ME-50 pa sam stavljao Maxon SD-9 ispred njega i to je sasvim ok radilo. Dakle, ne bi ti bilo zgoreg dodati ispred bilo kakav analogni drive, a ME koristiti za boost/mod/delay... Što se tiče samog izbora pojačala, moj savet od srca je da gledaš da ipak bude nešto što može da se čuje pored bubnja (opet te čarobne brojke 15/60, lampaš minimum 15W, tranzistorac 60W). Biće to pametnija kupovina na duže staze, a i onako nije neka dijametralna razlika u ceni. Takodje gledaj da pojačalo daje dobar, koliko-toliko topao clean ton da bi bilo dobra platforma za efekte sa procesora, nebitno da li na njemu imaju i kakvog su kvaliteta ugradjeni efekti i čudesa. Ja sam godinama vrlo uspešno koristio Roland Cube 60, noviju varijantu sa COSM simulacijama i efektima; prebacim na simulaciju Twina da malo oboji clean i sve ostale efekte pogasim, pa sam onda koristio najpre ME-50 a kasnije zasebne pedale, i to je radilo sasvim dobro na vrlo ozbiljnim svirkama. Pomenuti Peavey Bandit zvuči kao dronja pored njega. A eto, prodao sam to pojačalo pre par godina za tričavih 160 eura ako se dobro sećam.
Sve u svemu, mislim da je bolje da razmišljaš o nekom malo jačem tranzistorcu, jer:
a) u budžet koji imaš na raspolaganju se ne uklapa nijedan lampaš od 15 i više Vati;
b) ponavljam mišljenje da je bolje dati (ne male) pare za nešto na šta sutra možeš da se osloniš na svirci i probi, nego za sobnu igračku. Igračku koja lepo zvuči, doduše, ali ipak igračku.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by bancika » 27 Dec 2017, 16:43

Cini mi se da je katana 50 daleko bolja od Line 6 spider. A imas i efekte pa mozda mozes da prodas ME i kupis neku drive pedalu.

Da se podsetimo i ovog :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by tommytigh77 » 27 Dec 2017, 16:59

+1, i meni ova Katana deluje vrlo ozbiljno, pogotovo za te pare.

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Stratocaster » 27 Dec 2017, 17:01

Hahah pa to me je najvise odbilo, jako retko je negde zakacio poneku pohvalu.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by tocilj » 27 Dec 2017, 19:37

Pa dobro Tommy nije Bugera 22 loše pojačalo....drugar mi je prodao tu bugericu za 240 evra...dovoljno glasna za svirku, lampa, ima fx loop...procesore voli i to je to.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by RadeRas » 27 Dec 2017, 21:08

Overdrive wrote:
27 Dec 2017, 10:46
šta znači uopšte "radi bolje"?

U šta god da ga ubodeš neki zvuk će diziđe

otkud neko drugi može da zna kakav se tebi zvuk svidža..
Filozofske misli Ramba Bunardžije, el da?!? :XD: :lol:

Da vidimo, teorija da neko vidi veće zadovoljstvo u muzici koja drnda sa tranzistora naslonjenog na svež malter dok znojav čuči na temelju neke buduće zgrade i polako redja blokove uz BIP 0.5 gajbu piva, nego u muzici koja dolazi sa jednog prosečnog kućnog HI-FI sistema sa pravilno rasporedjenim kvalitetnim zvučnicima u dobroj prostoriji opušten i zavaljen u fotelju uz dobar konjak. To po tebi predstavlja jedno te isto?
To da je onaj ko vidi dobar zvuk u tom zidarskom tranzistorčetu u pravu u odnosu na onog ko vidi dobar zvuk u High-End uredjajima? JESTE U PRAVU SI. :bravo: :bravo: :bravo:
Ali, tu se radi o individualnoj svesti jedne budale koja posle pola gajbe najgoreg piva na svetu misli da je popila pamet celog sveta. ;)
Preostali civilizovani i načitani svet ne misli tako već zna da prepozna ono što je dobro i vredno, i da oceni ono što dobro zvuči.

Po tebi, teorija muzickih instrumenata je ta da bi onda one lakrdije od dasaka za ogrev i šper ploča za nameštaj koje propagira Miki Djordje bile u rangu sa vrhunskim instrumentima iz Gibsona i Fendera? Sreća, vidiš, svet još nije šen'o, pederi još nisu postali većina, tako da.,. vidiš da ne misle svi kao ti i da neko drugi ipak biva malo pametniji! ;)
Da nema tih pametnijih, živeli bi i dalje u pećinama i sopstvenom izmetu, jer, kako ti kažeš, otkud neko drugi može da kaže da je bolji život u modernoj kući sa svim blagodetima današnje civilizacije nego u nekoj pećini u šumi. :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Rockatansky » 27 Dec 2017, 21:43

tommytigh77 wrote:
27 Dec 2017, 16:22
moj savet od srca je da gledaš da ipak bude nešto što može da se čuje pored bubnja (opet te čarobne brojke 15/60, lampaš minimum 15W, tranzistorac 60W). Biće to pametnija kupovina na duže staze

b) ponavljam mišljenje da je bolje dati (ne male) pare za nešto na šta sutra možeš da se osloniš na svirci i probi, nego za sobnu igračku. Igračku koja lepo zvuči, doduše, ali ipak igračku.
Ima smisla... Cak i ako ne moze na svirke sa tom snagom def. moze na probe.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by RadeRas » 27 Dec 2017, 22:05

Rockatansky wrote:
27 Dec 2017, 21:43
tommytigh77 wrote:
27 Dec 2017, 16:22
moj savet od srca je da gledaš da ipak bude nešto što može da se čuje pored bubnja (opet te čarobne brojke 15/60, lampaš minimum 15W, tranzistorac 60W). Biće to pametnija kupovina na duže staze

b) ponavljam mišljenje da je bolje dati (ne male) pare za nešto na šta sutra možeš da se osloniš na svirci i probi, nego za sobnu igračku. Igračku koja lepo zvuči, doduše, ali ipak igračku.
Ima smisla... Cak i ako ne moze na svirke sa tom snagom def. moze na probe.
15W lampa može na svirke bez da se ozvuči. Mali klubovi izguraju Fender Blues Junior i VOX AC15C1 bez problema i dodatne ozvuke, 100x se uverio lično. Bilo koji kafic i klub gde se svirke uobičajeno danas i održavaju je dobar za ova pojačala. Plus tome, to su neka standardna pojačala lampaši koji su priznati u svetu, relativno pouzdani i poznati, na njima se testiraju pedale i procesori, šta bolje da nadješ i kupiš da ti traje, da imaš dobar zvuk sa efektima i bez njih. :) VRh za pristojne parice.
Treba spomenuti da Ima tu i Peavey Classic 30 i Blackstar HT20 i druge dobre marke do 30W kao što su Laney, Carvin, Hughes & Kettner i po neka Mesa Studio da se nadju za pristojne pare u rangu do 30W snage, izbor je danas fenomenalan.

Opet, oko tih jeftinih nesrećnih kineza kao što je Bugera V22 koja ima super zvuk ali su joj delovi najgoreg kvaliteta na svetu i trafoi su motani odoka a izolovani izolir trakom izmedju redova, katastrofa, za kondenzatore kažu da su "raj za servisere" jer su najgoreg kvaliteta na svetu, pa se ti odvaži da to kupiš i sviraš sa time i čekaš kada će zvuk da prestane iz toga da izlazi.

Nisu bili ludi oni koji su odavno napisali da nisu dovoljno bogati da bi kupovali jeftine stvari. Tranzistorska pojačala koja su jeftina tako i zvuče i nema tu da će dobro da rade uz procesor ili pedale, zna se, koliko para toliko i muzike. Kompromis su lampaši male snage do 30W jer su relativno povoljni za kupovinu. :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Rockatansky » 27 Dec 2017, 22:13

RadeRas wrote:
27 Dec 2017, 22:05
15W lampa može na svirke bez da se ozvuči. Mali klubovi izguraju Fender Blues Junior i VOX AC15C1 bez problema i dodatne ozvuke, 100x se uverio lično. Bilo koji kafic i klub gde se svirke uobičajeno danas i održavaju je dobar za ova pojačala.tako i zvuče i nema tu da će dobro da rade uz procesor ili pedale, zna se, koliko para toliko i muzike. Kompromis su lampaši male snage do 30W jer su relativno povoljni za kupovinu. :ziveli:
Ja nisam imao toliko prilike pa ne mogu da tvrdi, ali ako ti kazes onda OK, to je super stvar svakako, nosis svoj zvuk sa sobom na sta si navikao.
Ja sam samo jednom probao sa 15w laNpa da sviram, ali bio je otvoren prostor pa je ipak bilo nemoguce...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Overdrive » 27 Dec 2017, 22:26

RadeRas wrote:
27 Dec 2017, 21:08

Filozofske misli Ramba Bunardžije, el da?!? :XD: :lol:

Da vidimo, teorija da neko vidi veće zadovoljstvo u muzici koja drnda sa tranzistora naslonjenog na svež malter dok znojav čuči na temelju neke buduće zgrade i polako redja blokove uz BIP 0.5 gajbu piva, nego u muzici koja dolazi sa jednog prosečnog kućnog HI-FI sistema sa pravilno rasporedjenim kvalitetnim zvučnicima u dobroj prostoriji opušten i zavaljen u fotelju uz dobar konjak. To po tebi predstavlja jedno te isto?
To da je onaj ko vidi dobar zvuk u tom zidarskom tranzistorčetu u pravu u odnosu na onog ko vidi dobar zvuk u High-End uredjajima? JESTE U PRAVU SI. :bravo: :bravo: :bravo:
Ali, tu se radi o individualnoj svesti jedne budale koja posle pola gajbe najgoreg piva na svetu misli da je popila pamet celog sveta. ;)
Preostali civilizovani i načitani svet ne misli tako već zna da prepozna ono što je dobro i vredno, i da oceni ono što dobro zvuči.

Po tebi, teorija muzickih instrumenata je ta da bi onda one lakrdije od dasaka za ogrev i šper ploča za nameštaj koje propagira Miki Djordje bile u rangu sa vrhunskim instrumentima iz Gibsona i Fendera? Sreća, vidiš, svet još nije šen'o, pederi još nisu postali većina, tako da.,. vidiš da ne misle svi kao ti i da neko drugi ipak biva malo pametniji! ;)
Da nema tih pametnijih, živeli bi i dalje u pećinama i sopstvenom izmetu, jer, kako ti kažeš, otkud neko drugi može da kaže da je bolji život u modernoj kući sa svim blagodetima današnje civilizacije nego u nekoj pećini u šumi. :ziveli:
ko zna..možda i ima smisla to što pričaš
A možda samo khenjaš kwaqe ko i ja
Svakako, isuviše sam mudar da bih ti oponirao.. :P :mrgreen:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Pojacalo koje dobro radi uz ME procesor? 150-250e budzet

Post by Overdrive » 27 Dec 2017, 22:29

Rockatansky wrote:
27 Dec 2017, 22:13

Ja nisam imao toliko prilike pa ne mogu da tvrdi, ali ako ti kazes onda OK, to je super stvar svakako, nosis svoj zvuk sa sobom na sta si navikao.
Ja sam samo jednom probao sa 15w laNpa da sviram, ali bio je otvoren prostor pa je ipak bilo nemoguce...
Ja imam Maršala trandžu od 30 uati, koji tako dobro zvuči da su ga Englezi povukli 90-tih iz proizvodnje, jer je svirao bolje od lampaša a bio jeftiniji i narod poblesavio za njim.

pa vi sad vidite..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest