MXR six-band vintage vs ROSS ten band eq

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

MXR six-band vintage vs ROSS ten band eq

Post by Driver » 08 Jan 2018, 19:17

Imam priliku u nekoj zameni da uzmem jedan od ova dva ekvilajzera, pa me zanimaju vaša misljenja. Imao sam stari mxr 10-band i bio zadovoljan, a ross nisam imao prilike da cujem. Mxr je opsega do 3.2k, koliko je za gitaru bitno ono preko, tipa oko 6k?

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: MXR six-band vintage vs ROSS ten band eq

Post by tommytigh77 » 09 Jan 2018, 14:59

Da, ako sviraš na pojačalo, do 6k je bitno jer otprilike dotle ide opseg gitarskih zvučnika. MXR dakle ne pruža mogućnost da se reguliše top end iliti presence, osim ako mu zadnji regler nije udešen da se ponaša kao shelf filter, u šta čisto sumnjam. Mada su meni lično eq pedale kul kao clean boosteri, nikako kao regulatori frekventnog odziva. Čim počne da se prčka po pojedinačnim reglerima, znači da korisnik nije zadovoljan zvukom drajv pedale, ili pojačala, ili zvučnika, i tu ekvilajzer dodje kao hanzaplast koji samo odlaže neumitno.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: MXR six-band vintage vs ROSS ten band eq

Post by Driver » 09 Jan 2018, 22:10

Hvala Tomi. Imam jcm800 50w kombo- klon, zadovoljan sam zvukom, ali mi za neki bend u nastajanju treba "ispeglaniji" klin, sto jcm nema. Inace sam zadrti korisnik njegovog drajva i čišćenja volume potom gitare, ali za ovu namenu sam isprobao low ulaz koji je u plexi fazonu i odlicna je podloga za pedale. Sa Rat-om sam prezadovoljan drajvom, ali toj klin podlozi malo fali da se podigne u tom presence opsegu. Pada mi na pamet da bi mozda odsecanje srednjih dovelo do onoga sto mi treba, a to moze i mxr, tako da cu probati. A Ross pokriva od 30hz do 16khz, tako da moze sigurno. Nema puno na netu o njemu, ali par korisnika ističu da je potpuno tih i pri ekstremnijim podesavanjima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest