Splitter/re-amp/buffer box

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Splitter/re-amp/buffer box

Post by bancika » 12 Feb 2018, 10:42

Hteo sam da uzmem neki splitter box sa izolovanim izlazima, da mogu da u isto vreme povezem na interface direktno gitaru, a i izlaz iz preampa ili line-out iz pojacala, pa da onda mixam "pravi" zvuk sa simulacijama. Moze isto da se uradi Y kablom, ali bih izbegao to resenje posto pravi ground loop. Ima solidnih sprava koje to rade od 50ak evra pa navise. Onaj lehle p-split mi se dopao ali kosta 130e, rekoh da uzmem njihov izolacioni trafo koji je glavni deo te sprave (kosta 50ak evra) i napravim spravicu koja radi to i jos ponesto. Dok cekam da trafo stigne, razmisljam sta sve da ubacim u tu spravu, posto je to prilika da uguram par korisnih alatkica. Cini mi se da taj trafo moze da se iskoristi i za reamp osim za splitovanje, pa cu probati da uradim i to. Ubacio bih i mogucnost da se svaki izlaz bufferuje po zelji, mozda na jednu granu metem diskretni FET buffer, na drugu opamp. Mozda bi bilo korisno ubaciti i neki blender, time bi se omogucilo da se blenduju dva efekta ili da se neka pedala stavi u paralelni loop i da moze da se dozirano dodaje clean signalu (ili nekoj drugoj pedali).

Ima li neko jos neku ideju sta da namuvam unutra?

Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by metalstringer » 13 Feb 2018, 00:40

Dobra spravica. Gde si narucio trafo? Izgleda da odlicno radi, gotovo da suma nema uopste. Trebao bi mi samo za reamp. Ne znam kakav bi kvalitet signala bio na nacin da se prvo snimi di gitara, klasicno na instr. ulaz interfejsa pa da se posle line outa iz kartice koristi taj trafo tj reamp box pa u pojacalo, da li bi bilo suma, pogotovu high gain amp.
Za sad za reamp koristim di box obrnutim smerom i vrsi dobro posao, ima suma na high gain na nekom minimumu i nije strasno, priblizno isto kao kad sviram gitara-amp, ali bih probao i ovaj trafo, moguce da potpuno eliminise sum.
Al sto kazes, moz se lepo iskoristi i doda jos funkcija...javi utiske

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by bancika » 13 Feb 2018, 07:52

Ima na ebay, ne mozes da promasis

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by Driver » 13 Feb 2018, 08:16

Da li je ovakav trafo rešenje za izolaciju audio signala od loše buffer-ovanog digitalnog voltmetra ili postoji jednostavnije/jeftinije rešenje? Ideja je bila da voltmetar bude ugrađen u boost pedalu i da meri bias napon, ali pravi konstantan ton.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by bancika » 13 Feb 2018, 08:54

ne verujem. Kako si uvezao voltmetar?

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by Driver » 13 Feb 2018, 13:43

bancika wrote:
13 Feb 2018, 08:54
ne verujem. Kako si uvezao voltmetar?
Isprobao sam sve varijante, čak i da ga povežem na drugi izvor napajanja i uvek isto. Tranzistor je j201 i na D pinu merim napon.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by bancika » 13 Feb 2018, 14:59

nisam siguran da to uopste moze da se uradi. Digitalni voltmetri generisu puls koji koriste da porede sa DC naponom koji meris. Vrlo je moguce da taj puls ode i na drugu stranu i umesa se sa signalom pa se cuje kao ton.
Trafo ne bi pomogao posto koji god AC signal imas sa jedne strane, imaces i sa druge. Filterisace samo DC, a to ne zelimo posto DC merimo.

Da mi bas treba voltmetar, ja bih stavio neki mini taster koji aktivira voltmetar samo kad je pritisnut...mada mozda i ima neko resenje, vredi pitati na https://electronics.stackexchange.com/ ili negde drugde.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by Driver » 13 Feb 2018, 15:22

Pomislio sam da je tako nešto. U međuvremenu sam naleteo na povoljan analogni voltmetar raspona 0-15v, malih dimenzija, tako da mi to deluje i interesantnije. Hvala i izvini za off.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by bancika » 13 Feb 2018, 15:36

Hmm, pa nisam siguran ni to da ce da ti radi dobro :) Analogni voltmetar ima kalem koji je povezan na + i -, tako da efektivno opterecujes drain na tranzistoru posto taj kalem ide paralelno sa izlazom. Ne znam u kojoj meri ce utice na zvuk, ako ce uopste da radi. Mozda i bude radilo bez da se primecuje, ko zna...

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by Driver » 13 Feb 2018, 15:45

Predviđen je bias pot, tako da ima "lufta" da se nadoknadi to što instrument optereti. Da stigne vm, pa ću probati.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Splitter/re-amp/buffer box

Post by bancika » 13 Feb 2018, 19:04

btw, jos jedna ideja mi je pala na pamet. Imam vec trafo Xicon TM018 koji sam kupio pre vise od 10 godina za slicne namene, koristio ga u jednoj spravi i onda batalio. Mozda bi bilo cool da napravim jos jedan izlaz koji ce koristiti taj trafo. I taj i Lehle trafo su 10K:10K, samo je razlika u kvalitetu. Xicon ima ravan odziv samo izmedju 300Hz i 3.4KHz, a Lehle bi trebalo da hvata dosta siri pojas. Na taj nacin bi dobio hi-fi i lo-fi izlaze...ako nista drugo, bilo bi cool kao poredjenje izmedju trafoa od 4$ i trafoa od 60$.t

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest