Orange pojacala u Srbiji

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Cortex » 14 Feb 2012, 17:50

JA bih rekao da je strat i orange fantastichna kombinacija. i da bi bio prezadovoljan zvukicem. jedino nisam svirao fuzz face na TT-u niti bilo kom orange-u pa ne znam kako ga prima :lol:

62K din Orange Tiny Terror 1x12 Combo ima trenutno u MMC-u u BG-u kod Poshtanske...izgleda kao tabure prepuno meda, da mi treba pojachalo uh kako bih ga potjerao.

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by luci » 14 Feb 2012, 20:57

ima na oglasim vec neko vreme TT glava, po meni nije ni skupa.. ako uskoro skontam neki kes pokusacu da prodam svog CP 35 ldx i da uzmem to ako se do tad ne proda..

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by nebojsak » 14 Feb 2012, 21:01

Cortex wrote:JA bih rekao da je strat i orange fantastichna kombinacija. i da bi bio prezadovoljan zvukicem.
Ahahaha, to je stvar koja mi non stop stoji u glavi otkad sam na Glazbenom pročitao priču nekog lika o tome, kako satire.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Cortex » 14 Feb 2012, 21:14

Heh pa nema tu mnogo razmishljanja chak i da nisam chuo zvukice sa tjuba u pomenutoj kombinaciji :) JA vishe volim drajv orange-a nego marshall-a, sa dobrim magnetima na gitarici pojachalca se chiste predivno i imash bash fin rockerski clean, pa i twangy, low od zvuk.
Da se razumemo, tube screamerasti stratovski twang jbg ipak bolje ide na marshallu ili na fenderima, ali sam drajv, mi je privlachniji na orandjini.
npr pogledaj ovo
pa od 15:15 i sve se lepo objasni samo od sebe :) josh je ovo dark terror, insane verzija tiny terror-a, kad smo vec kod tih orange pojachala.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by nebojsak » 14 Feb 2012, 22:04

Hm, drajv orangea je meni vrlo specifičan, i za korišćenje je u specifičnim situacijama, bar meni. Marshall/Femder™ drajv je više ono što mi leži za dženerik rock rilj, ali dobro, nije da sad nešto namećem, sve ima svoje™ :ziveli: u svakom sl, još uvek nisam svirao strata na oranžadi, tako da ne bih mogao da se odredim prema tome :) ne verujem da mi se ne bi svideo i da ne bi našao svoju namenu u nekom modu.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Cortex » 14 Feb 2012, 22:49

Ja umirem da probam stradzhu na onom tvom chudu. U coil split modu kad humovi izvlache onakvu hendzhu, brateee...

Takodje aj se organizujemo kad budesh imao novu prostoriju da isprobamo mog jive king-a kao dechaci, nisam imao priliku da ga probam glasno sa svojim pedalboard-om, samo ondak na tele samitu, gitara kabl pojachalo. Zanima me kako radi odvaljeno sa SG-em i fuzz face-om, pogotovo za sludge masivna ludila, jer kombinacijom TS ispred fuzz face-a u drajvovan amp, dobijam najkul hairy hi-gain tonove [bar za mene]

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by +Hopkins+ » 15 Feb 2012, 15:53

Pravi matori Orange praktično i nema drive jer je njemu Gain pot u stvari volume pot pa ako hoćeš Gain do kraja moraš da furaš volume do kraja. Pojačalo je totalno klin i Strat na njemu naravno zvuči fenomenalno. Nije toliko autentičan zvuk kao recimo strat u Twina jer nema te sparkli čajmi visoke ali je zvuk svakako genijalan. Ovi novi Orangei su high gain pojačala i ne bi ih nešto preporučio za bluzijanu ili tako nešto, prepucani su. Oni su sada biblija za stoner, sludge i tako te radove.

A problem TT je što ako hoćeš da sviraš klin toliko si tih da praktično ne postojiš... a ako ga najariš u haj gejnu si i možeš da krljaš samo.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by nebojsak » 15 Feb 2012, 16:27

Pa na taj drajv i mislim, da se otpanji oranžada na max. To je taj mudoprž.
Takodje aj se organizujemo kad budesh imao novu prostoriju da isprobamo mog jive king-a kao dechaci
To može i relativno uskoro, samo da mine bijelo govno. Bassman je skupa sa 4x12 kod burazera u novoj prostoriji, može da se rilja, samo da vidim dokle su stigli sa sređivanjem prostora.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by +Hopkins+ » 15 Feb 2012, 18:22

nebojsak wrote:Pa na taj drajv i mislim, da se otpanji oranžada na max. To je taj mudoprž.
To je ludnica naravno, samo je potpuno neupotrebljivo jer nema šanse da sviraš na stadionu a u bilo kom normalnom klubu bio bi glasniji od razglasa, bubnja i svega što postoji u klubu hahahaha.

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Tufli » 15 Feb 2012, 18:45

+Hopkins+ wrote:Pravi matori Orange praktično i nema drive jer je njemu Gain pot u stvari volume pot pa ako hoćeš Gain do kraja moraš da furaš volume do kraja. Pojačalo je totalno klin i Strat na njemu naravno zvuči fenomenalno. Nije toliko autentičan zvuk kao recimo strat u Twina jer nema te sparkli čajmi visoke ali je zvuk svakako genijalan. Ovi novi Orangei su high gain pojačala i ne bi ih nešto preporučio za bluzijanu ili tako nešto, prepucani su. Oni su sada biblija za stoner, sludge i tako te radove.

A problem TT je što ako hoćeš da sviraš klin toliko si tih da praktično ne postojiš... a ako ga najariš u haj gejnu si i možeš da krljaš samo.
:1:
+Hopkins+ wrote:
nebojsak wrote:Pa na taj drajv i mislim, da se otpanji oranžada na max. To je taj mudoprž.
To je ludnica naravno, samo je potpuno neupotrebljivo jer nema šanse da sviraš na stadionu a u bilo kom normalnom klubu bio bi glasniji od razglasa, bubnja i svega što postoji u klubu hahahaha.
Da, na zalost.

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Tufli » 15 Feb 2012, 23:25

Jedino da se koristi atenuator , ali nisam probao.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Cortex » 16 Feb 2012, 00:08

Gledam bash ovaj Thunder 30H, pa to je bezmalo savrshenstvo nishta vishe choveku ne treba, ima chak i effects loop, dva kanala, sjajno. Nije to toliko ni nedostizhno cca 600tinak evrica, jednog dana...
Kida glava.

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by luci » 16 Feb 2012, 01:28

e to sam i ja nesto razmatrao, ima mogucnost da radi na 7, 15, 30W, dva kanala i zvuci super... mada verovtno necu ici tamo skoro, ne treba mi...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by nebojsak » 16 Feb 2012, 11:53

Tufli wrote:Jedino da se koristi atenuator , ali nisam probao.
Nisam nikad probao, ali uglavnom sve priče koje sam pročitao po netu se svode na to da se značajno usere zvuk. Neam pojma, a nije ni jeftino rešenje.

Mada recimo, Bassman 135 otpanjen na 10/10/10 je tek zrnce preglasan u odnosu na bubanj i ostalo, a može da se kontroliše dinamikom sviranja i vol potom. Kapiram da nije skroz isto, ali verovatno bi i OR120 mogao tako, plus izbor odgovarajućih zvučnika :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Orange pojacala u Srbiji

Post by Cortex » 16 Feb 2012, 13:31

luci wrote: mada verovtno necu ici tamo skoro, ne treba mi...
kad je to ikoga od nas u bilo chemu sprechilo zaboga luci choveche? :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest