Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU?

Post by Rocket Roll » 02 Feb 2007, 23:08

Mesa Boogie klon za (relativno) malecne pare - suviše dobro da bi bilo istinito?

Jok! (odnosno, kako ko uzme). Velike kompanije grabe mušterije kako god da stignu, i to je dobro za nas - cene padaju, kvalitet nužno raste (dobro, trebalo bi da raste) a paleta proizvoda je sve raznovrsnija (ko još pamti vreme kada se kod nas mogla kupiti samo Jolana?).

Tako je i Behringer osnovao podkompaniju - RedChip Ltd. - pokrenuo je pre, tako reći, par meseci, i dao joj u zadatak da, reverse engineeringom, za male pare (re)konstruiše Mesa Boogie pojačala - koja će biti jeftina jer:

1) Nema troškova razvoja, plaćanja laboratorija i inženjera akustike - kopira se gotov proizvod koji provereno radi i to je to (Behringerova poslovna politika, iako mnogi kukaju na njih, šta da se radi, nama dobro!)

2) Nema velikih troškova proizvodnje jer sve rade na Dalekom Istoku, i

3) Kvalitet je prihvatljiv jer Behringer insistira na istom ISO 9001 i 9002 standardu proizvodnje kao i (recimo) Mesa Boogie, Boss, itd. (Zato je taj standard strava stvar, ako na mikrofonu piše da je proizveden uz poštovanje ISO standarda, kupite ga i imaćete obavezno 80tak posto Shurea i tako tih stvari, pošto materijali i proces proizvodnje jesu, ili bi bar trebali da budu, isti kao u Shureovoj fabrici).

Još nema reviewa na netu, ali Behringer kaže da će distribuciju raditi njegovi distributeri. Što znači da bi već sada trebalo početi smarati Artiste da počnu da ih uvoze...

Nema još cenovnika, nema predstavljanja na MusiciansFriendu itd, ima samo podataka - u pitanju su iste stvari kao Dual i Triple Rectifier, dakle 120 vati (snage lampi!), promenljive lampe (6V6 ili EL384), all-tube, tri i više kanala... Ja im lično držim palčeve iz sve snage - ako te "lampice" budu iole dobre, biće ono "Ko, bre, sirotinja? Daj 'odma pet!"

Više na sajtu: http://www.bugera-amps.com/ i jedan review na http://news.softpedia.com/news/Bugera-B ... 5651.shtml

Image
Image
Image
Image

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 03 Feb 2007, 00:20

Dopunio bih te samo da su dotične stvarčice predstavljene na ovogodišnjem NAMM-u i pokupile vrlo pozitivne kritike što govori samo da nisu sve replike nužno loše.

I samo još da dodam... Behringer možda proizvodi jeftine stvari i možda te stvari i nisu top-notch i hi-end ali su zato neprikosnoveni lideri u price-quality odnosu. Imam par njihovih stvari i moram reći da sam izuzetno zadovoljan. Imao sam, doduše, problema sa Tube Ultragain Mic100 preampom ali je problem više bio do naših trgovaca nego do Behringera.

Eto.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 03 Feb 2007, 00:45

Odlično rečeno...
Imam i prvi apdejt za temu - link za nemački cenovnik, http://www.behringer.com/02_products/pr ... E&pbrand=1 :

BUGERA 6260, 522 evra
BUGERA 6260-212, 653 evra
BUGERA 6262, 594 evra
BUGERA 6262-212, 725 evra

Šmrc... Očekivao sam 100-150. Mora da sam lud. Pa ipak - pošto je sama Mesa preko par hiljada evrića... Ovolika se suma pre ili kasnije ipak može skupiti.

User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

Post by vg78 » 03 Feb 2007, 09:10

Ja bih sigurno kupio, ako se ne bi zvalo BUGERA. Mislim, ko je mogao da izmisli ovakvo glupo ime. :roll:
BUGERA - prosto da ne verujes. Naprave ti super pojacalo, dobar zvuk, jeftin, i daju mu ime - BUGERA. :wallbash_2:

No, mozda se moze da se skine, ili nesto.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 03 Feb 2007, 13:07

Sigurno može da se odšrafi... znam da sam ja hteo da odšrafim svojevremeno znak Laney i uspeo u tome ali sam posle vratio jer me nerviralo da mi pojačalo bude "no name". :mrgreen:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 03 Feb 2007, 13:24

Ma čini mi se da tačno znam kako su razmišljali: Mesa BOOGIE - BUGEra. Znaš, na foru "kako bi Bugari rekli boogie", ili već nešto u tom stilu.

Svejedno - kupiš Mesin znak, daš da ti ga naprave, isečeš ga sam od lima... Samo neka ono dobro svira, lako ćemo za name-tag.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 03 Feb 2007, 14:28

Pojacalo prozivodi zvuk, a ne sliku zar ne x) ne kacis ga na zid, nego ga slusas. :P (mada i mene nerviraju NewSound Reso opne :P )

DREAM band
Posts: 6
Joined: 21 Jan 2007, 02:28
Location: Knjaževac

Post by DREAM band » 06 Feb 2007, 00:44

Ova pojačala će garant dobro raditi uz dobre lampe i neki Marshall,Boogie. . . box.Mislim da Artist neće kasniti sa nabavkom.Vredi probati.Dosta zavisi i od trafoa i elektrolita,pa postoji mogućnost da dobije i drugi naziv BUĐERA.
pozdrav

smith
Posts: 4
Joined: 08 Jan 2007, 01:45

Post by smith » 02 Mar 2007, 01:16

Novi zastupnik za Behringer-Srbija i CG je Mitros,ocekuju velike kolicine svega,Bugera stize kasnije kada bude isporuciva,u Aprilu im dolazi ESP/LTD i Fulltone,ovih dana Epiphone.
Popust na Ibanez aktuelan i dalje.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 03 Jan 2008, 14:54

Stigla je!

Za sada samo u prodavnice u Americi... Hallloooo? Artist Systems, probudite se... Proleće je iza uuugllaaaa!

Image

Čovek koji ih je probao ( http://acapella.harmony-central.com/for ... ?t=1844369 ) je, kako se sa slike može videti, na test poneo svoj 5150.

Zaključak: "leđa-uz-leđa", razlika je, kaže čovek, ili VRLO mala ili je i nema.

Evo, da čujete: http://music.megagoo.com/5150-bugera-test.mp3

(Ono što u tom .mp3ju čujete:

3 sections, all double-tracked and panned hard left & right

section 1: bugera 6262
section 2: 5150
section 3: bugera right side, 5150 left)


Evo i jedne pesmice sa Bugerom: http://music.megagoo.com/bugera-song-demo.mp3

--------------------------------------

Behringer Vs. The Rest of The World: gem, set i meč! :bounce:

User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by vg78 » 03 Jan 2008, 16:27

Hmm. I Bugera i 5150 zvuce odvratno. Mada verovatno moze da se namesti i bolji zvuk. Tipicna greska... Bass i Treble na max, middle na zero. To je heavy metal samo kod kuce, u sobi.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 03 Jan 2008, 17:54

Čitaš mi misli. :D

Ono što je bitno jeste da im je ton vrrrlo sličan / isti. Nema laži, nema prevare, ha?

Btw, dečko koji je snimio klipove kaže da Bugera ima fantastičan clean kanal, za razliku od Peaveyja (ali njega clean ne zanima, pa ga nije usnimio).

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 03 Jan 2008, 21:50

Ja bih rekao da je bilo kranje vrijeme da cijena ovih stvarcica malo spadne da nemoramo od usta odvajat po nekoliko godina da bi kupili nesto tako banalno ... pojacalo za gitaru sa tehnologijom od prije 40-50 godina. u vecini slucajeve ili vecim dijelom samog uredjaja.
Pogotovo sto svi, pa cak i marshal i peavey i vox i randall i svi (cast izuzecima) dijelove, barem neke, proizvode u Kini..... Tako su na mom Randall-u, postenjacine iz USA (gdje je navodno sklopljen) morale da napisu da su neki ekektronicki dijelovi proizvedeni u Kini, ali da je finalno sastavljanje i testiranje radjeno u USA.

Kako god, svi ti ulozeni novci u gitarska pojacala su se davno isplatili, kranje vrijeme da to malo pojeftini .... ne znam za pojacala nove generacije....
Ovo je moje subjektivno misljenje kao gitariste..... inace, nadam se da cu imati priliku da oprobam Bugerija u Artistu u B.Luci... kako redovno imaju Beringera mogao bi se pojavit koji...... glasam za Bugerija....

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 03 Jan 2008, 23:58

Još par informacija!

1) Razjašnjenje modela:

Bugera 6260 = Peavey 5150 aka 6505
Bugera 6262 = Peavey 5150 II aka 6505 plus
Bugera 333 = Peavey XXX
Bugera 333XL = Peavey JSX

2) Bugera zvučnike i kabinete je za Behringer dizajnirao Jensen.

3) 6260 i 6262 su suštinski isto pojačalo, ali 6262 ima nezavistan clean kanal.

4) 333 je "MesaBoogijevast", ali je fiksiran na EL34 lampe ("teške" Mese se obično "voze" 6L6 cevima, mada primaju i EL34 lampe).

5) 333 i 333XL, koliko razumem, nisu "rektificirani".

6) 6262 prima različite "cevke".

==========================

Zar život nije sjajan?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Tiki the Boyler » 04 Jan 2008, 20:30

Na osnovu dosadašnjih iskustava sa Behringerovim reverse engineeringom ja ne bih previše očekivao od tih Bugera (što je btw. već dvije godine njihov brand za zvučnike koji pucaju kao da su od stakla) ! ! !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest