fuzz

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: fuzz

Post by clapton » 02 Sep 2016, 16:21

nije taj video bio predlog vec sam zbog njega usao na thread, da ga postavim, i onda vidio pitanje. :)

Velvet je odlican btw.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 02 Sep 2016, 16:32

Dobro to nije bitno. Al i džaba sve kada na video snimku nikada ne možeš da čuješ pedalu onako kako ona zapravo zvuči ako je pre toga nisi svirao. Ako si je svirao onda možeš na osnovu iskustva da prepoznaš te nijanse i vidiš da se radi o toj pedali. Ovaj Bender je prezentovan baš za onaj zamalo psihodelični Cepelin ton, nekako ne distorzira kao fuzz face ili čistije kao big muff, a ovaj Velvet distorzira onako na finjaka, ne malo, ne previše. Džabe ja sudim na osnovu video snimka kada nisam čuo uživo ni Bender ni Velvet. Probaću da završim klon pa da čujem kako zvuči bar klon Wamplera. A vidim ti više voliš ove psihodeličnije fuzeve, a? :ziveli:

User avatar
Dusan
MF veteran
Posts: 291
Joined: 08 Oct 2007, 18:30

Re: fuzz

Post by Dusan » 02 Sep 2016, 22:12

Gde ima da se kupi kid nas.
Koji od tih pravljenih se pokazao dobro. Ja koeistim lampaski overdrive-distortion pedalu koju je napravio neki lik boki iz novog sada pre dosta godina( replika v twina), I Stvarno sam prezadovoljan. Koga od nasih graditelja preporucujete za fuzz efekte. I naravno da budu solidnog kvaliteta.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: fuzz

Post by clapton » 03 Sep 2016, 00:47

meni su pravili momci iz Oz-Fi Audio, inace forumasi. ozfiaudio@gmail.com

javi se u pm ako te jos nesto interesuje. :)

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 04 Sep 2016, 14:14

clapton wrote:meni su pravili momci iz Oz-Fi Audio, inace forumasi. ozfiaudio@gmail.com

javi se u pm ako te jos nesto interesuje. :)
Ja sam shvatio da Bancika i Cortex znaju radnju, jel ima još nekih koji prave pedale a ne govore?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: fuzz

Post by clapton » 04 Sep 2016, 21:43

RadeRas wrote:
clapton wrote:meni su pravili momci iz Oz-Fi Audio, inace forumasi. ozfiaudio@gmail.com

javi se u pm ako te jos nesto interesuje. :)
Ja sam shvatio da Bancika i Cortex znaju radnju, jel ima još nekih koji prave pedale a ne govore?
ima ih jos dosta, samo se ne hvale. :D

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: fuzz

Post by coca » 05 Sep 2016, 08:43

ima ih.....
:)
pozz.!!!!Coca!!!!

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: fuzz

Post by Driver » 05 Sep 2016, 09:30

coca wrote:ima ih.....
:)
pozz.!!!!Coca!!!!
:1: :D

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 05 Sep 2016, 15:40

Ja sam malo lupio, Maxles su poznate pedale, Maksabass na forumu, ima cela njegova tema ovde. :)
Našao sam Oz Fi na jutjubu i fejsbuku, lepe pedale pravi čovek. Koji mu je nadimak ovde na forumu?
Ovaj što prodaje pedale na kupujem prodajem AleksandarFX je ovde na forumu Acikast, to sam slučajno otkrio čitajući forum i svaka mu čast koliko je napredovao.
Ko su ostali? Da vas bar upoznam! :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 29 Sep 2016, 20:56

Jebiga, ako se ostali stide da kažu ko su i šta rade, ja onako amaterski za svoju dušu nemam sa tim problema hehe.
Rekoh da neću više al vrag ne da mira, ovo je poslednji fuzz koji sam uradio da vidim šta je tu spešl. i zvuči onako doobroo:

Wampler Velvet Fuzz clone
Spoiler:
Image
Možda nekome i bude interesantno ili korisno. Ovaj klon ima 3PDT sa 9 pina prekidač za biranje "tight i big" moda i taj prekidač kod nas košta 750 dinara u prodavnici + kad ne kupiš direkt u radnji već naručiš poštom, oderu te još ~ 250 dinara kuriri. Ja sam naručio isti takav iz kine za ~100 dinara po komadu. Nema poštarine, nema bilo kojih taksi, platiš i dobiješ u poštanskom sandučetu onoliko koliko si naručio. ;)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: fuzz

Post by clapton » 29 Sep 2016, 22:02

i Velvet su klonirali. :)

koji su tranzistori u njemu? malo je drugaciji od standardnih fuzz-eva cini mi se, pricao je Brajan o tome nesto..

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 29 Sep 2016, 22:35

clapton wrote:i Velvet su klonirali. :)

koji su tranzistori u njemu? malo je drugaciji od standardnih fuzz-eva cini mi se, pricao je Brajan o tome nesto..
Ja sam ti amater za ove tehnikalije, samo kopiram. Ono što mogu da ti napišem koliko sam ukapirao, po šemi se samo jedan običan npn silikonski tranzistor brine za fuzz - 2n5089 za prvi mod i jedan integralac LM386 za drugi mod koji se bira onim 3PDT prekidačem u klon verziji. Ostali J201 tranzistori su u sasvim drugom kolu koje nema veze sa fuzom, to je posebno overdrive plexi kolo, emulator starijih maršal pojačala, koje samo služi da bude pogurano fuzz kolom u ovoj pedali da bi se stvorio neki ajd da kažem jedinstven zvuk ove pedale. Fora je da su u ovoj pedali integrisana dva kola i zato je posebna. Postoji Wampler Velvet Fuzz mod koji odvaja fuzz i plexi kolo u pedali i može posebno dodatim prekidačem da se menja, želiš li plexy OD pedalu ili hoćeš fuzz pedalu, samo pomeriš prekidač. Ja to nisam probao jer sam uradio i Wampler Plexi Drive pločicu i u dogledno vreme ću da je ugradim u neku kutiju koju budem napravio, pa ću isprobati i tu Wampler Plexi pedalu tj klon te marke ;)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: fuzz

Post by clapton » 29 Sep 2016, 22:59

ja sam jos veci amater, samo slusam i pokusavam nesto da upijem i naucim. :)
jesi li snimao nesto od ovoga sto si pravio do sad? neki demo? bar telefonom.
Last edited by clapton on 29 Sep 2016, 23:14, edited 2 times in total.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 29 Sep 2016, 23:08

clapton wrote:ja sam jos veci amater, samo slusam i pokusavam nesto da upijem i naucim. :)
jesi li snimao nesto od ovoga sto si pravio do sad? neki demo? bar telefonom.
da budem iskren, 100x sam hteo da postavim snimak i uvek sam odustao jer mi je zvučalo potpuno različito od onoga što sam čuo u sobi. Savetovao me je Metalstringer da koristim komp i razne programe/plaginove, ja nisam nešto posebno živac da to priheftam i namestim i pokušam da snimim. Stvarno bruka i sramota. Jednom kada uspem da snimim zvuk onako kako ga čujem u sobi postaviću ga ali mi se čini da mi za to treba ozbiljna oprema ili neko ko je to radio. Ja kad snimim kao tranzistor da svira veze nema sa onim što čujem u sobi. Još nisam i neki svirač pa kada se sve sabere ispadne katastrofa. :oops:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: fuzz

Post by Rockatansky » 29 Sep 2016, 23:25

Ne sumnjam da dobro zvuci, ali da izgleda dobro - to je sigurno :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest