fuzz

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: fuzz

Post by fattwang » 30 Sep 2016, 08:04

RadeRas wrote:100x sam hteo da postavim snimak i uvek sam odustao jer mi je zvučalo potpuno različito od onoga što sam čuo u sobi. .... Jednom kada uspem da snimim zvuk onako kako ga čujem u sobi postaviću ga ali mi se čini da mi za to treba ozbiljna oprema ili neko ko je to radio. Ja kad snimim kao tranzistor da svira veze nema sa onim što čujem u sobi.
Nemoj da se naročito potresaš, uvek zvuči različito. Šta god da uradiš i čime god snimaš.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: fuzz

Post by Cortex » 30 Sep 2016, 11:08

RadeRas wrote:
clapton wrote:i Velvet su klonirali. :)

koji su tranzistori u njemu? malo je drugaciji od standardnih fuzz-eva cini mi se, pricao je Brajan o tome nesto..
Ja sam ti amater za ove tehnikalije, samo kopiram. Ono što mogu da ti napišem koliko sam ukapirao, po šemi se samo jedan običan npn silikonski tranzistor brine za fuzz - 2n5089 za prvi mod i jedan integralac LM386 za drugi mod koji se bira onim 3PDT prekidačem u klon verziji. Ostali J201 tranzistori su u sasvim drugom kolu koje nema veze sa fuzom, to je posebno overdrive plexi kolo, emulator starijih maršal pojačala, koje samo služi da bude pogurano fuzz kolom u ovoj pedali da bi se stvorio neki ajd da kažem jedinstven zvuk ove pedale. Fora je da su u ovoj pedali integrisana dva kola i zato je posebna. Postoji Wampler Velvet Fuzz mod koji odvaja fuzz i plexi kolo u pedali i može posebno dodatim prekidačem da se menja, želiš li plexy OD pedalu ili hoćeš fuzz pedalu, samo pomeriš prekidač. Ja to nisam probao jer sam uradio i Wampler Plexi Drive pločicu i u dogledno vreme ću da je ugradim u neku kutiju koju budem napravio, pa ću isprobati i tu Wampler Plexi pedalu tj klon te marke ;)
Ovo za mod je dobra informacija hvala na tome! Ako naletim na polovnu povoljno uzimam obavezno.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 30 Sep 2016, 12:48

Cortex wrote:
RadeRas wrote:
clapton wrote:i Velvet su klonirali. :)

koji su tranzistori u njemu? malo je drugaciji od standardnih fuzz-eva cini mi se, pricao je Brajan o tome nesto..
Ja sam ti amater za ove tehnikalije, samo kopiram. Ono što mogu da ti napišem koliko sam ukapirao, po šemi se samo jedan običan npn silikonski tranzistor brine za fuzz - 2n5089 za prvi mod i jedan integralac LM386 za drugi mod koji se bira onim 3PDT prekidačem u klon verziji. Ostali J201 tranzistori su u sasvim drugom kolu koje nema veze sa fuzom, to je posebno overdrive plexi kolo, emulator starijih maršal pojačala, koje samo služi da bude pogurano fuzz kolom u ovoj pedali da bi se stvorio neki ajd da kažem jedinstven zvuk ove pedale. Fora je da su u ovoj pedali integrisana dva kola i zato je posebna. Postoji Wampler Velvet Fuzz mod koji odvaja fuzz i plexi kolo u pedali i može posebno dodatim prekidačem da se menja, želiš li plexy OD pedalu ili hoćeš fuzz pedalu, samo pomeriš prekidač. Ja to nisam probao jer sam uradio i Wampler Plexi Drive pločicu i u dogledno vreme ću da je ugradim u neku kutiju koju budem napravio, pa ću isprobati i tu Wampler Plexi pedalu tj klon te marke ;)
Ovo za mod je dobra informacija hvala na tome! Ako naletim na polovnu povoljno uzimam obavezno.
Nemoj da mi veruješ na reč, ne znam da li to može na originalu. Ovo je mod za klon, na njemu se to može uraditi. Ne znam kako je na originalnoj ploči rešeno ožičenje. Ovde može da se uradi bez problema.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: fuzz

Post by bancika » 30 Sep 2016, 12:51

gre'ota da se kasapi, njegove pedale su uredne kao apoteka

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 30 Sep 2016, 12:54

bancika wrote:gre'ota da se kasapi, njegove pedale su uredne kao apoteka

Image
i skupe u tri lepe .. :| ej ako može bezbedna operacija, što da ne? :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: fuzz

Post by bancika » 30 Sep 2016, 13:02

pa dobro, nisu jeftine, ali mislim da nisu ni preskupe za to sta su. Cena im je opravdana. Za klasu je visa nego npr TC electronic ali je i kvalitet izrade mislim za klasu bolju. Ne bih mogao da opravdam mozda kupovinu fuzz-a koji toliko kosta ali nesto sto cu stalno koristiti...sto da ne. To su stvari koje kupis i sluze te godinama, decenijama ako si zadovoljan. Jos za nekoga ko zaradjuje od muzike, nije to strasna investicija. Ona je 200 baka nova, znaci moze da se nadje nova i za 160 sa kuponima ili na popuste...polovna za jos manje po forumima. A da je pravim sam, treba da se ebavam sa delovima (ili da uzmem neke bez veze) i da izgubim par dana da je napravim...i opet je rezultat pod znakom pitanja.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 02 Oct 2016, 16:48

bancika wrote:pa dobro, nisu jeftine, ali mislim da nisu ni preskupe za to sta su. Cena im je opravdana. Za klasu je visa nego npr TC electronic ali je i kvalitet izrade mislim za klasu bolju. Ne bih mogao da opravdam mozda kupovinu fuzz-a koji toliko kosta ali nesto sto cu stalno koristiti...sto da ne. To su stvari koje kupis i sluze te godinama, decenijama ako si zadovoljan. Jos za nekoga ko zaradjuje od muzike, nije to strasna investicija. Ona je 200 baka nova, znaci moze da se nadje nova i za 160 sa kuponima ili na popuste...polovna za jos manje po forumima. A da je pravim sam, treba da se ebavam sa delovima (ili da uzmem neke bez veze) i da izgubim par dana da je napravim...i opet je rezultat pod znakom pitanja.
To stoji i jeste ali ovako možeš sve da probaš pa ako ti se baš dopadne lako kupiš original.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: fuzz

Post by faks » 18 Oct 2016, 10:57

e pip'l samo da se pohvalim,kupio sam Darkglass Duality fuzz, hebe keve kako radi.
ono na y.t. naravno da nije apsolutno merodavno.. mnogo je bolji. probap sam ga sa oktaverom,whammy,harmoniser.. i sa gomilom drugih pedala i stvarno radi perfektno. bez imalo deformacija. ne jede low signal... da ne pleonazisem dalje :)
240e al brate radi za sve pare

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: fuzz

Post by Cortex » 23 Oct 2016, 22:51

probao sam ga i ja, cestitam, odlicno radi, strasan fuzz a mogu misliti kako radi sa bassom :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: fuzz

Post by clapton » 31 Dec 2016, 18:20


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 20 Jan 2017, 19:57

Rekoh da neću više fuzeva ali me ubediše da probam: Black Arts Pharaoh
Spoiler:
Image
Stavio sam plastične ala Davies kapice jer se neko ranije pobunio zbog tamnijih od drveta na svetloj kutiji. Inače sutra ću slikati pri boljem svetlu pedalu sa tamnim drvenim kapicama. Meni prelepo izgleda u obe varijante. Fuzz izvanredno radi! :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 21 Jan 2017, 14:27

Ovako izgleda kutija sa drvenim kapicama:
Spoiler:
Image
:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: fuzz

Post by bancika » 21 Jan 2017, 15:40

Meni lepe kapice. Smeta mi malo ovo na kutiji sto je kao cvor, trulez, stagod. Ne volim to, a neki ga metu i po sred gitare iz fazona.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 21 Jan 2017, 15:47

bancika wrote:
21 Jan 2017, 15:40
Meni lepe kapice. Smeta mi malo ovo na kutiji sto je kao cvor, trulez, stagod. Ne volim to, a neki ga metu i po sred gitare iz fazona.
Glog, takav je. Teško naći veći komad koji nema ovo crnilo. Dobro je da sam uspeo da izvučem par kutija i ovako iz ovog drveta, To je spoj sa korom valjda. Dobro ispadne kad se fino ošmirgla, glatko kao polirano. Meni se svidja i jedna i druga varijanta kapica, lepo se uklope i ove drvene od šljive i ove plastične, a drvene bar nema potrebe da kupujem :) :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: fuzz

Post by maksabass » 21 Jan 2017, 17:10

Ove kutije od drveta...hmmm
Sto se vizuelnog dela tice meni su extra...trebalo bi svakako neki natpis...pirografija...onda bi bile skroz custom
Neznan sta ostali ljubitelji ovih stvari misle o tome...meni je to kao brend.
Treba obloziti kuriju alu ili bakarnom trakom,d a vi bilo u fullu.
Mislim da bi dimezije malo trebalo prilagoditi da izgledaju jos bolje

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest