fuzz

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by guv'nor » 09 Oct 2008, 02:36

dweezil wrote:Marshall-i iz tog vremena ipak nisu bili jos uvek nesto mnogo mocni, a Jimi sa stratom i single coilima nije imao neke velike shanse da ih probudi
I nije, jer su to uradili Klepton i Pete pre njega (sa humbucker-ima).
dweezil wrote:I nije mi jasno sto svi navodite neke prepotopske primere zvuka tipa Hendriks i sl. pa jbt. Jimi Hendrix da je imao DS-1 ili Tubescreamera sigurno ne bi svirao fuzz i zvucao bi 5 x bolje.
Pričaš o babama i žabama, ali stvarno... :grummel_2:

DS1 i TubeSreamer su neuporedivi, a kamoli još i fuzz trpati u isti lonac...
DrGreenthumb wrote:moj stav je da 10x vrednije potruditi se pametno izabrati pojacalo i namestiti ga da "peva" onako kako treba nego se baviti minijaturnim razlikama izmedju ove i one pedale. Cak mislim da je debljina zica i akcija na gitari 3 puta vaznija za ton nego da li je ovaj Muff ili onaj drugi
WORD!

Ali ovo je ipak tema "FUZZ", a ne tema u "Sve I Svasta" - "Ko Sta Misli O Fuzz-u" :)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by DrGreenthumb » 09 Oct 2008, 02:57

guv'nor wrote:
Ali ovo je ipak tema "FUZZ", a ne tema u "Sve I Svasta" - "Ko Sta Misli O Fuzz-u" :)
Whatever, mislim da je bolje za momka koji je pitao koji fuzz da uzme za 150e da vidi ovaj savet nego uzmi ovaj/onaj fuzz, jer mi se cini da nije bas siguran ni kako fuzz kao takav uopste zvuci, uostalom RR je to vec i rekao. A i mislim da je ovaj dead horse (fuzzse?) vec dovoljno mlacen, and btw, buduci da smatram sebe connoisseur-om dobrog tona ocekujem izvinjenje za ona neumesna poredjenja, ili mozda mislite da jedan Carlton nema pojma o tonu i da treba da nabavi fuzz i da baci te helanke(posto je vec hair-metalac)? :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by guv'nor » 09 Oct 2008, 03:21

Nemoj Larry-ja da mi diras! :wink:

I doktore, hvala što me vrati na "pravi put".

Dušane, moj savet ti je da fuzz nikako ne prezentujes sebi kao osnovu tona!
Osnova je dobar clean, dist ili, u mom slučaju, overdrive. Fuzz treba da ti bude tek neki "deseti ukras" za neke fore i fazone (izvini Ljubivoje Ršumu :lol: ).
Ako na ok clean-drajvu možeš da namestiš neki "Hendriks,John Frusciante, Gilmour" zvuk, onda prvo uzimaj prostore i modulacije koje ti trebaju, pa tek posle svega toga časti sebe nekim dobrim fuzz-om (pa ti posle vidi žta ćeš sa njim :D ). Jer niko od njih nije koristio fuzz onoliko često koliko mi mislimo da jeste... :idea:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 09 Oct 2008, 09:30

Iako sam zamolio da se tema ne truje izjavama "Obavestite Drugi Dnevnik - ja volim da ne volim faz!", eto ih opet.

Takođe mi se jako ne dopada što se dosta stvari priča napamet. Poslušajte, ljudi, one koji u ovom topicu iz sopstvenog iskustva znaju šta su to razni fazevi i kako oni zvuče, zašto donosite sudove na osnovu predrasuda i poluobaveštenosti? Ne dopada mi se ni što se Dr Greenthumb prepoznao u arhetipu slabo obaveštenog, Maršalom opterećenog, kontroverznog "meat & potatoes connoisseura" (meat & potatoes <-> connoisseur) - linije u opisima su ocrtavane snažno kako bi se zaštitili nedužni. Ovo čita mnogo ljudi koje ne zanima Vai nego Way Huge i ne valja što ih "klasični rokeri" koji su jedva jedan faz čuli, i to samo na pet minuta u nekom "snippetu", zbunjuju iz čiste zlobe!

Teško je u Srbiji i biti obavešten o tome koliko je faz širok pojam, ako su ti izvor informacija naše radnje, pomoću kojih, očigledno, rejecti iz osamdesetih odgajaju svoj duhovni distorzirani podmladak.

Ovaj thread je za one koji bi da prošire horizonte bez upotrebe piva (ili nečeg težeg). Za one koji bi, recimo, da izvuku glavu iz Satrijanijevog... tremola. Ostali, molim, idite podmazujte vaš Floyd Rose ili tako nešto.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 10:08

guv'nor wrote:DS1 i TubeSreamer su neuporedivi, a kamoli još i fuzz trpati u isti lonac...
U kom smislu su "neuporedivi" ajde objasni ?!

Ja samo pokushavam da objasnim ljudima ovde da ne postoje metalske i alternativne ili neznam kakve distorzije i fuzzevi, pa evo najbolji primer je omiljen Rocketov band Radiohead gde covek koristi Marshall Shredmaster, pedalu koja je poznata po heavy zvuku, ali za neki eto alternativni zvuk.

A na drugoj strani imash primer gitariste iz Jesus and Mary Chain koji koristi Boss HM-2 distorziju, ne fuzz, kako to objashnjavate?!

Uostalom ja nikoga na forumu ne dozivljavam ni kao muzicki ni kao neki drugi autoritet i stvarno je smesno sto ovde najvise pricaju ljudi koji imaju neke licne muzicke frustracije i probleme.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: fuzz

Post by Funkomat » 09 Oct 2008, 10:39

Ljudi sta vam je?!
Ovo je tema o fuzz-u a ne o tome kako je fuzz sranje.
Mnogi ovde vole zvuk fuzz-a i ako zele da napisu ili saznaju nesto o njemu, ne mogu jer pisete samo o tome kako vam se fuzz ne svidja, sto je u potpunosti ok jer hvala Bogu, svako ima svoj ukus... ali ovo nije tema o tome.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 10:46

Pa pretvorio se u to zato sto neki ovde imaju predrasude prema eto Satrianiju, Vai-u i metalu, mislim sami su temu pretvorili u to. Ljudi ciji Jammovi muzickog foruma ne zvuce cak ni kao loshe probe.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: fuzz

Post by dejankuki » 09 Oct 2008, 10:56

Dragi dweezile, stvarno mi nisi jasan...

Mesec dana si ok i cool lik, a onda prsnes u jednom danu... i napusis SVE koji ne misle kao ti..

Prihvati cinjenicu da neko drugi ima misljenje koje se ne podudara sa tvojim ok. big deal.. pa sta.. kazi lepo 'Ne slazem se sa tvojim misljenjem" i idemo dalje.. you made your point clear... shvatili smo..
A ovako, sve je u redu i onda odjednom "ma svi ste vi budle i kreteni jer samo ja sam u pravu".

Cemu?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: fuzz

Post by Funkomat » 09 Oct 2008, 10:58

Ja bih samo na vreme da zamolim da se tema ne zakljuca vec da se obrisu odredjeni postovi, ako je to bas neophodno, jer bih voleo da ima jedna redovna tema o fuzz-u.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 09 Oct 2008, 11:00

Takav je čika-Dweezil. Svejedno, nije loš tip, kad sedneš da pričaš s njim.

Uzgred, ne znam odakle toliko mržnje na faz. Šta je bilo koji faz vama u životu zgrešio? Sprečio još klinaca da sviraju metal, šta?

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 11:06

ma ne radi se o tome, nego ne volim kad neko ne brani nesto argumentima nego izuzetcima iz pravila.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by DrGreenthumb » 09 Oct 2008, 13:38

Rocket Roll wrote:Iako sam zamolio da se tema ne truje izjavama "Obavestite Drugi Dnevnik - ja volim da ne volim faz!", eto ih opet.

Takođe mi se jako ne dopada što se dosta stvari priča napamet. Poslušajte, ljudi, one koji u ovom topicu iz sopstvenog iskustva znaju šta su to razni fazevi i kako oni zvuče, zašto donosite sudove na osnovu predrasuda i poluobaveštenosti? Ne dopada mi se ni što se Dr Greenthumb prepoznao u arhetipu slabo obaveštenog, Maršalom opterećenog, kontroverznog "meat & potatoes connoisseura" (meat & potatoes <-> connoisseur) - linije u opisima su ocrtavane snažno kako bi se zaštitili nedužni. Ovo čita mnogo ljudi koje ne zanima Vai nego Way Huge i ne valja što ih "klasični rokeri" koji su jedva jedan faz čuli, i to samo na pet minuta u nekom "snippetu", zbunjuju iz čiste zlobe!

Teško je u Srbiji i biti obavešten o tome koliko je faz širok pojam, ako su ti izvor informacija naše radnje, pomoću kojih, očigledno, rejecti iz osamdesetih odgajaju svoj duhovni distorzirani podmladak.

Ovaj thread je za one koji bi da prošire horizonte bez upotrebe piva (ili nečeg težeg). Za one koji bi, recimo, da izvuku glavu iz Satrijanijevog... tremola. Ostali, molim, idite podmazujte vaš Floyd Rose ili tako nešto.
Nisam se prepoznao u arhetipu kojeg navodis, i jasno mi je donekle zasto to kazes, ali u nekoliko postova koje si ti i drugari napisali se vrlo jasno implicira da ako ne shvatas sonicno bogatstvo fuzza onda przis metal osamdesetih i neinspirativan si i nekreativan. I only beg to differ! Generalizacija koja uopste ne stoji... Anyways, I'm out, posto ne znam nista o dobrom tonu i ne zelim da prosirim horizonte...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 09 Oct 2008, 16:12

...a ko želi da proširi horizonte, preporučujem mu da klikne ovde:

http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f

Neke od najboljih demoa savremenih (tj. "trenutno u radnjama") pedala na YouTubeu trenutno radi Pro Guitar Shop (http://www.proguitarshop.com). Što se fazeva tiče, odradili su odlične demoe za dosta Devi Everovih fazeva, zatim "uobičajene osumnjičene" (zVex, VooDooLab, Malekko, MXR, Fulltone, Catalinbread, Demeter), i neke vrlo zanimljive: Pigtronix Disnortion, Red Witch Fuzz God II, Subdecay Noise Box, Frantone Cream Puff, Subdecay Flying Tomato Mutant Fuzz, LovePedal 2000lbs Of Tone, Cusack Screamer...

Svi demoi su zvučno vrlo zanimljivi. :butthead:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 16:19

I ll stick to Jolana and Melodija Mengesh amp with fuzz and Instrumenti za VIS fuzz heavena.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by DrGreenthumb » 09 Oct 2008, 17:04

Rocket Roll wrote:...a ko želi da proširi horizonte, preporučujem mu da klikne ovde:
Ok, I'll give it a shot, ipak nisam toliki licemer da kazem da je sve to lose...
Cheerz :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest