fuzz

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 17:37

pa i ja sam Rocketu preporuchio Red Lammu, ispali smo sad ono neki hateri al anyway takav je forumski zivot, pun uspona i padova, a dobro malo sam mozda ispao prestrog i za jamm, aj sad , zivot ide dalje. :D

keep on fuzzin

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by DrGreenthumb » 09 Oct 2008, 19:59

Uh, sad sam preslusao nekih desetak preview-a ovih fuzz-ova sto mi RR preporucio (buduci da sam u stvari probao ljuCki mozda tek 4-5) i po cenu da nekoga uvredim Devi Ever VFM Vintage Fuzz Master Fuzz Pedal je nesto najuzasnije sto sam ikad cuo, svaka nijansa zvuka gitare koja se meni dopada i zbog cega pokusavam da je sviram je vrlo uspesno ubijena ukljucivanjem gorepomenutog efekta. Jedini zvuk koji mi se dopada i cini upotrebljivim (meni barem) je pre nego sto pritisne onaj switch i ukljuci te gomile fuzzova, G&L/Gibson Les Paul u SOHO 65, very nice choice. Jbg-a, it doesn't rock my boat :)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 21:18

a nisi se dovoljno skoncentrisao, moras u sebi da izgovarash "... iako ne volim ja znam da u stvai volim fuzz...", kako ti se bre ne svidja?! :D :mrgreen:
Ne znam meni Red Liamma ima da kazem zanimljiv sound na rifu ali cim probam iole nesto smisleno da soliram sa njom pocinje da gushi ton i da debilno cvili i ispusta neki izveshtaceni sustain.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: fuzz

Post by Cortex » 09 Oct 2008, 21:40

Image

:lol:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: fuzz

Post by dweezil » 09 Oct 2008, 22:05

jao jbt Cortex covek pomirenja evo i ja da stavim neku smesnu slikicu

Image

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: fuzz

Post by sinisake » 09 Oct 2008, 22:14

Evo, priznajem, dok nisam cuo simulaciju Oktavije u Amplitube-u, bio sam u dweezilovom i doktorovom taboru, ali ondak su mi se malo prosirili vidici... :)

Sto ne znaci da sam auotmaCki posto fuzz-lover. (Prvo, uzasno je tesko solirati sas fuzzom, kako rece dweezil-GUSI ton, jbg)

Sad cu da pogledam ove Rocketove linkove, mozda ima jos stogod zanimljivo. :)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by DrGreenthumb » 09 Oct 2008, 22:20

Eh, taboru :) , taj oktaver fazon mi nije bio toliko odbojan, a malopre sam poslusao i Cool Cat Fuzz i mozda bi mogao na nekom minimumu fuzza da se iskoristi, pomalo vuce na OD, ostalo je njah... Mozda se i ja promenim u godinama koje dolaze, tko zna? Krho je znanje :D Sumnjam tho...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 09 Oct 2008, 23:16

Promenićemo ukuse još puno puta, svakako, zašto ne bismo? :D
DrGreenthumb wrote:Devi Ever VFM Vintage Fuzz Master Fuzz Pedal...
Jeste, to je Devin (http://www.deviever.com/) trip. On(a) pravi takve, "apsolutne" fazove - nisi pogrešio, mnogima su preekstremni. Međutim, otkad su njega/nju otkrili Nine Inch Nails, lista muzičara koji koriste njegove/njene fazove stalno raste: Bili Gibons, My Bloody Valentine, Richard Kruspe.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by DrGreenthumb » 09 Oct 2008, 23:22

Rocket Roll wrote:Promenićemo ukuse još puno puta, svakako, zašto ne bismo? :D
DrGreenthumb wrote:Devi Ever VFM Vintage Fuzz Master Fuzz Pedal...
Jeste, to je Devin (http://www.deviever.com/) trip. On(a) pravi takve, "apsolutne" fazove - nisi pogrešio, mnogima su preekstremni. Međutim, otkad su njega/nju otkrili Nine Inch Nails, lista muzičara koji koriste njegove/njene fazove stalno raste: Bili Gibons, My Bloody Valentine, Richard Kruspe.
Maybe baby :D
Jes' vidis, sve vreme me je asociralo na neki bend, NIN! Kapiram da za taj industrial vibe to sljaka. Cak me podseca s vremena na vreme na ring modulator...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 09 Oct 2008, 23:29

Upravo. Mene oduševljava njegova/njena linija pedala sa džojsticima (Bit Mangler, Dream Mangler, itd.). On(a) je odličan primer DIYjera koji počinje od nule i ima vrlo uvrnut muzički ukus, a ipak izbija na vrh alternativne scene - tako su počeli i Majk Metjuz, Zaharije Vekster...

Njegove/njene prve pedale su bile jedan tranzistor u kutiji i ništa drugo. Da ne poveruješ. :D Ali su i tada suludo zvučale!

Image
Last edited by Rocket Roll on 09 Oct 2008, 23:31, edited 1 time in total.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: fuzz

Post by xspaceman » 09 Oct 2008, 23:31

imao sam prilike da cujem dve njihove pedale uzivo...t.j drugar sa kojim dzemujem ih ima...i to devi ever Rocket, i Effector 13 dizaster fuzz...za moj ukus to su preextemni fuzz-evi...mnogo mi "prde" ,zavijaju, osciliraju i sl...ja ih iz miloste nazivam "sick fuzz-evi" :)ali sta da se radi... drugar voli My Bloody Valentine sound , pa predpostavljam da zato i gotivi te pedalice za razliku od mene...ja sam ipak za neku blazu varijantu fuzz-a tipa Tone Bender, Fuzz face, muff, double muff, shi-nei... Po meni Devi Ever fuzz-evi nisu za ljubitelje 60-70 sounda tipa Cream, Zeppelin, Yardbirds, Stooges, MC5 i sl...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: fuzz

Post by cccira » 09 Oct 2008, 23:55

dweezil wrote:Ljudi ciji Jammovi muzickog foruma ne zvuce cak ni kao loshe probe.
Rece neko ko je posetio jedan (ispravite me ako gresim) jam session

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 10 Oct 2008, 00:05

Bio je mnogo ljut kad je to napisao. :lol:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 11 Oct 2008, 15:14

Hej. Našao sam jedan vrlo lep primer moderne produkcije u čijem kontekstu FuzzFace zvuči, da tako kažem "baš kako je Klepton zamislio". U pitanju je Marc Ford (ex-Black Crowes), pesma se zove "1000 Ways", sa njegovog albuma iz 2007. pod imenom "Weary & Wired":



Preporučujem ceo album. Btw, kada slušate te bluesy solo rifove, shvatite da je jako mnogo američkog bluza odsvirano FuzzFaceom. Izuzetno reaguje na dinamiku - do danas nema overdrajva koji se tako potpuno "raščišćava" kada srolate "Volume" pot naniže - i ima jako lep zvuk. Kako sam već napisao u reviewu svog Hypericum Si faza - da mi je neko rekao da silikonski FuzzFace + Strat = Albert King zvuk, ne bih mu verovao. Ali tako je.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by Rocket Roll » 11 Oct 2008, 23:29

Evo i jednog dobrog primera modernog opamp faza - Dwarfcraft Devices The Great Destroyer:



Odličan video, btw. :lol: U Great Destroyeru možete (sorta, kinda) da čujete nešto od Way Huge Swollen Pickle / ProCo Rat zvuka, ali ne suviše - ovaj faz je ipak sagrađen oko MC14049BCP hex buffera (http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... flwpcy.pdf).

Ne znam šta me više fascinira - totalno "pogrešno" korišćenje überhip tehnologije, ili zvuk. Što bi Viljem Gibson rekao - "Cyberpunk, baby!" 8)

Aenov homepage je http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =171370929.

Svirajmo sutrašnju muziku...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest