fuzz

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: fuzz

Post by Rockatansky » 21 Jan 2017, 19:13

Meni su vrh ove kutije od drveta, ali tu bih se zaustavio sto se tice drveta, kapice (i drugo) su mi bolje kako je uobicajeno. ;) Stvar licnih preferencija.
A sto kaze Maksa, neka pirografija bi bila super da se odradi! :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 21 Jan 2017, 21:07

Rockatansky wrote:
21 Jan 2017, 19:13
Meni su vrh ove kutije od drveta, ali tu bih se zaustavio sto se tice drveta, kapice (i drugo) su mi bolje kako je uobicajeno. ;) Stvar licnih preferencija.
A sto kaze Maksa, neka pirografija bi bila super da se odradi! :ziveli:
Ja mrzim da radim te kapice, koje zezanje bzv. bolje staviš gotove, plastika ili drvo. Lepo se slažu ove kopije davies kapica u beloj ili crnoj boji na drvenim kutijama. Naručujem ih iz Kine sa Aliexpress. Ove drvene sam uradio jer su mi dugo stajale isečene a neobradjene, pa rekoh da ubijem vreme al gubljenje vremena jeste.
maksabass wrote: Ove kutije od drveta...hmmm
Sto se vizuelnog dela tice meni su extra...trebalo bi svakako neki natpis...pirografija...onda bi bile skroz custom
Neznan sta ostali ljubitelji ovih stvari misle o tome...meni je to kao brend.
Treba obloziti kuriju alu ili bakarnom trakom,d a vi bilo u fullu.
Mislim da bi dimezije malo trebalo prilagoditi da izgledaju jos bolje
Ja sam na početku radio da kažem otprilike, pa kao došao do nekih spoljnjih dimenzija tipa 118x68x38. To mi je nekako u redu. Oblažem ih unutra sa samolepljivom alu trakom, ako je bakarna mnogo bolja, mogao bih da naručim sa alija, jer je oko 6 dolara 10m širine 5cm valjda, kod nas je katastrofa skupa. Ovako izgleda unutra baš kutija ostavljena za Boss CE2 klon:
Spoiler:
Image
Da ima natpisa bile bi stvarno onda kao iz neke prodavnice. Ali nemam ideju da to uradim sam. Savetovali pirograf ali ja da crtam, to ne znam ni na papiru. Možda da na proleće uradim nekoliko kutija, recimo za pedale koje mi se svidjaju, u kojima bih da ubacim i bolje delove, pa da odnesem u neku štampariju u BG, to sam razmišljao. Dosta se reklamiraju na netu da štampaju na svim površinama, sito štampa, tampon, lasersko može isto pa šta bude najjeftinije. Ali to malo treba da isplaniram, uradim sve u milimetar, napravim neki šablon gde šta da piše.. a bilo bi stvarno kao da su kupljene. :)
Ne znam da li je skupo, treba pozvati i pitati u štamparijama. :)

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: fuzz

Post by pisac » 21 Jan 2017, 21:36

I neka metalna plocica sa ugraviranim amblemom ,logom,i imenom,izgledala bi skladno na ovim pedalama.I ne mora da bude pravougla-pusti masti na volju...Vintage nacural,bajo moj!Drvo i metal.
Bar nesto dodaj na drvo,bice ludo. ::ranting::

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 21 Jan 2017, 21:48

pisac wrote:
21 Jan 2017, 21:36
I neka metalna plocica sa ugraviranim amblemom ,logom,i imenom,izgledala bi skladno na ovim pedalama.I ne mora da bude pravougla-pusti masti na volju...Vintage nacural,bajo moj!Drvo i metal.
Bar nesto dodaj na drvo,bice ludo. ::ranting::
aha to je lepo uz drvo, recimo pozadi ili može i gore kao logo, to su mi preporučivali. :ziveli: Al ja sam malo picajzla, hteo bi sve da bude perfektno. Video sam kako je laserski gravirana pločica lepo legla na pedali koju je radio neko odavde, crvena kutija beše, e tako gravirana pločica bi bila savršena po mom ukusu. Ne mora na kutiji, moze kako kazeš mala, pozadi da se nalepi. Ili logo, kao što je na onoj Tassman glavi pojačalu ovde prikazanoj na forumu, samo mini da stane gore na kutiji i da se ili zalepi ili zašrafi, extra i to izgleda. :D :ziveli:

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by apollomusicservice » 21 Jan 2017, 23:22

RadeRas wrote:
21 Jan 2017, 14:27
Ovako izgleda kutija sa drvenim kapicama:
Spoiler:
Image
:ziveli:
Kutija izgleda odlicno. Posebno joj super izgled daje prelaz sa strukturom kore. Drvene kapice, po meni, su odlicno resenje jos ako bi se oznake uradile direktnim graviranjem CNC masinom (i bez bele plasticne podloske na prekidacu) custom dizajn bio bi pun pogodak. Cak i uvoj varijanti, mozda sa prelakiranim vodenim dekalom sa oznakama ili bez oznaka pedala izgleda vrlo elegantno.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: fuzz

Post by ssmc » 21 Jan 2017, 23:37

RadeRas wrote:
21 Jan 2017, 21:07
Dosta se reklamiraju na netu da štampaju na svim površinama, sito štampa, tampon, lasersko može isto pa šta bude najjeftinije.
Probaj UV štampu. Za tu površinu je mislim 700 ili 750 dinara

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: fuzz

Post by bancika » 22 Jan 2017, 08:14

Probao sam laserski pre puno godina, fino ispalo. Steta sto nisam ulozio malo vise vremena u dizajn :)

Image

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by apollomusicservice » 22 Jan 2017, 18:10

Za direktnu stampu na drvenoj kutiji neophodno je prvo prelakirati ili staviti podlogu da drvo ne upije boju. Ovo sam kastomizirao pre par godina sa mat lakom u podlozi.

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 23 Jan 2017, 20:04

Svaka vam čast ljudi vi ste svi to već radili. Lepo. Ovo lasersko je super, svidja mi se i UV štampa a gledao i neke snimke u vezi tih štampi. Meni se sve svidja haha, lepo deluje odštampano mašinski na drvetu.
Malo više košta kada sakupiš sve na Banzai šta ti treba za 10 pedala bez elektronike, samo hardver, bez muke doguraš i preko 140 evra. Ako bi i neki dobar elektrolit i tako opaa, ide gore cena dalje. Ide tu cena isporuke za Srbiju i moli boga carinike da te ne ojade, bez 20 evra po pedali samo gvozdje, nema manje. Jeftin sport ovaj moj hobi hehe.
Razmišljam tako, jer je glupo da cimam štamparije a ugradjujem najjeftinije kineske prekidače i džekove. Oko štamparija ja se mislim BG a imam par štamparija kod mene u gradu. Kada štampaju olovke i upaljače onda bi verovatno mogli i kutiju. Nije mi palo na pamet uopšte. Danas razmišljam o tome. Ako prihvate da urade, uradiću za probu par kutija da vidim kako to izgleda. Lepo bi legla i metalna pločica, ali to kasnije. Mogu sebi da uradim tako jedno desetak pedala za uzivanje. :D

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by apollomusicservice » 23 Jan 2017, 22:12

Ovo je radjeno na DTG stampacu tj. stampac koji stampa na predmetima. Olovke i upaljaci se obicno rade sito ili tampon stampom. Zbog ovih ali i nekih drugih stvari ja sam pre jedno desetak godina napravio svoju CNC masinu samo da ne bi jurcao okolo i trazio ko ce da mi nesto uradi. To je firmama koje se time bave delovalo bezveze i gubljenje vremena.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 16 Apr 2017, 18:08

RadeRas wrote:
21 Jan 2017, 14:27
Ovako izgleda kutija sa drvenim kapicama:
Spoiler:
Image
:ziveli:
UPDATE ove kutije Black Arts Pharaoh Fuzz-a:
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Rockatansky wrote:
21 Jan 2017, 19:13
A sto kaze Maksa, neka pirografija bi bila super da se odradi! :ziveli:
Update za Uskrs!!!
Nije "pirografija, ali je lasersko graviranje. 8) I naravno, ide u prodaju na KP kao "wood series"! 8)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: fuzz

Post by Rockatansky » 16 Apr 2017, 18:38

Odlicno izgleda, sada je to to!! :bravo:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: fuzz

Post by RadeRas » 16 Apr 2017, 18:44

:ziveli: Hvala, biće mali dodatak pozadi laserski gravirana pločica kao logo i biće zaista lepo. :D

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: fuzz

Post by metalstringer » 16 Apr 2017, 19:38

Svaka cast Rade. Lepo izgledaju. Originalno, rekao bih. I vreme je bilo da ti se trud isplati
:ziveli:

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: fuzz

Post by apollomusicservice » 16 Apr 2017, 21:50

Odlično izgleda Rade i moram reći vrlo retka ispravna upotreba podloške za maticu preklopnika. Svejedno da li je sa donje ili gornje strane prednje ploče ova podloška sa malim kljunom koji služi da se ukopa u materijal ili u malu rupicu. U ovom primeru odlično izgleda za razliku o njene primene na metalnoj kutiji. Takodje su super dugmići za potenciometre a ja bi investirao još malo vremena da umesto bele plastične podloške na nagaznom prekidaću dodje npr. jedna slična drvena podloška (može i malo većeg prečnika) ili samo metalna.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest