Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by Wolf » 27 Apr 2009, 02:54

Image

Da li neko ima ovo pojacalo i ako ima koje je njegovo misljenje o njemu?
2x60W, ugradjen procesor i stimer, footswitch u paketu i jos po nesto... :)
Planiram da ga uzmem, ali ipak sam hteo da se posavetujem sa vama.
Mislim da za te pare necu naci bolje pojacalo. Ali opet, to je neko moje misljenje.
Nasao sam ga na sajtu Artist Systems-a. Link
Pojacalo novo kosta 180 evra.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by nemanjavelimirovic » 27 Apr 2009, 03:06

Cena: 179,00 :mrgreen:

Jedan evro je taman za dve limenke piva hehehe... :ziveli:

Uzimaj. Cuo sam pojacalo par puta...

Pojacalo nije nishta posebno (po meni mnogo je bolje nego fender FM pojacala btw), ali ako nemash veci budzet, uzimaj ovo ima snage, i jos kasnije ofarbaj ton gitare sa nekim lampashkim preampom (u vidu pedale - recimo VOX)...I eto...radi posao, Nego uvek mozes da koristish kutiju 2X12 za neko bolje pojacalo kasnije... zar ne...A ovako sa tom kutijom dobijesh i pojacalo!!! Isplati se....mislim - toliko koshta najjeftinija marshallova kutija sa 2x12...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by sirac-šunka » 27 Apr 2009, 08:57

... pa dobro bar ćeš da imaš garanciju godinu dana.

... mada šta ako Behringer otkaže trista šezdes i šesti dan nakon kupovine :D

... šta ću stvarno nemam poverenja u Behringer.


Ja bih ipak radije tražio nekog polovnjaka po oglasima za 200-nak evra.
Ehhh... kad se setim da je pre par nedelja Roland Cube 60, onaj stari narMdžast otišo za 10.000 RSD :hide:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by frkadela » 27 Apr 2009, 12:18

sirac-šunka wrote:Ja bih ipak radije tražio nekog polovnjaka po oglasima za 200-nak evra.
Ehhh... kad se setim da je pre par nedelja Roland Cube 60, onaj stari narMdžast otišo za 10.000 RSD :hide:
Slažem se... Može po oglasima da se nađe jako dobrih stvari.

Meni narandžasti Roland stiže prekosjutra, treba da ga pregledam, provjerim da li sve radi kako treba i, ako me sreća posluži, dobijam odlično pojačalo za 150 evra. :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by nemanjavelimirovic » 27 Apr 2009, 13:04

Ali ako covek hoce novo pojacalo, taj behringer je ok opcija...

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by Wolf » 27 Apr 2009, 13:12

Mozda je bolje da uzmem polovno, ali kad uzimam polovno nikad nisam siguran. Da li je padalo, da li zaliveno nekim picem, da li je nesto menjano itd.
Ovako uzmem novo i miran sam. :)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by frkadela » 27 Apr 2009, 14:44

Wolf wrote:Mozda je bolje da uzmem polovno, ali kad uzimam polovno nikad nisam siguran. Da li je padalo, da li zaliveno nekim picem, da li je nesto menjano itd.
Ovako uzmem novo i miran sam. :)
Rečenicom "Ko reskira - profitira" trebao bi da počinje svaki čestiti udžbenik iz Preduzetništva. Dalje, to su rekli i mornar Popaj i Del Boj nezavisno jedan od drugog. Šta još čekaš? Hoćeš možda da ti Bog da neki znak?! :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by sirac-šunka » 27 Apr 2009, 15:52

Pa rizik sa kupovinom polovnjaka uvek postoji, šta god da se pazari.
Međutim, treba imati u vidu da rizik postoji i kad pazariš nešto novo i jeftino.
Razumem dobija se i ta garancija od godinu dana, ali ja kad nešto kupim hoću da mi radi bez glavobolja mnooogo duže od tih godinu dana. Postoji taj faktor reliability, tj. pouzdanosti, je l, i smatram ako je nešto nekog služilo nekih x godina ne vidim zašto mene nebi služilo još minimum isto toliko.

E sad ja sam vrlo nezgodan kupac preko oglasa. Oduglovačim najviše što mogu, dobro proučim to što kupujem, skinem user manual, pročitam review-e isl. Uglavnom razmenim silne meilove sa vlasnikom-prodavcem i pokušavam da otkrijem koliko se njemu može verovati i generalno kakav je lik. Ako nanjušim da je sve ok i roba legalna, onda mi takva "garancija" vredi više nego da mi daju i tri godine garancije u nekoj radnji.


Drugo.
Kad bi potrošač bio kod nas zaštićen bar 50% od toga kako bi trebalo i kako jeste zaštićen u svetu, ja bih prvi kupovao nove stvari. Na primer, da razmotrimo sledeći slučaj. Šta vam prvo kaže prodavac kada odnesete nešto od bele tehnike "na garanciju"? U 90% slučajeva kaže "Zakonski rok za popravku toga i toga iznosi 30 (po negde i 45!) dana" LAŽ!!! U zakonu piše da je rok 7 dana od toga za 5 dana mora da se donese odluka da li će proizvod biti servisiran ili će se ponuditi novi u zamenu ili će se ponuditi povraćaj novca ukoliko se takav isti ili sličan proizvod više ne proizvodi!!!

Koji naš prodavac će vam reći "Imate garantovanu mogućnost povraćaja novca u roku od 30 dana, ako ste proizvodom nezadovoljni iz bilo kojeg razloga". Pa nijedan!!! Ako se čak i ljubazno usudiš da zamoliš da ti vrate novac, zamoliš da ti daju drugi proizvod slične, ali nešto manje vrednosti, kuku lele!!! "Pa znate mi to ne možemo zbog fiskalnih računa" ili "Morate da sačekate saglasnost gazde".LAŽ!!!! Fiskalni račun se može defiskalizovati u roku od dva minuta, potreban je samo potpis kupca i njegov lični broj!

Ma to je bre sve banda pokvarena, mamu im maminu!!!
Pa ti sad kupi tog Behringer-a... :hide:


P:S. Dobro, znam da sam preterao, ponele me emocije, šta ću. Ja vidim stvari ovako, imam takva iskustva i to sam morao da napišem. Siguran sam da neko ima sasvim drugačija iskustva i da je bio vrlo zadovoljan i kupovinom čak i nekog Behringer-a. Koliko vidim review na Harmony Central-u deluje ok.
Ali da jeste mene Behringer izneverio puno puta, jeste. :nixweiss:

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by Wolf » 27 Apr 2009, 16:34

Znas kako sirac, gitara mi je behringer (sve je ok, al' moram da menjam volume pot, krci nesto), pedala za distoriju mi je behringer... pa rekoh sebi da se kompletiram xD
Pricao sam danas sa drugom iz benda Rock Off iz Novog Miloseva, pitao ga za misljenje i ispostavilo se da on ima to pojacalo i da ga sluzi vec duze vreme. :D
Nista... sad cekam da mi stigne lova i eto mene u NS-u. :)
Sto se tice defiskalizacije, pokusali su da mi podvale tu pricu, kako ne moze. Kupio sam zvucnike za komp koji su riknuli posle 2 nedelje.
Vratim ja nazad i ovaj meni poceo da naglaba kako je komplikovan proces, treba mnogo vremena... Rekao sam mu da ima pet minuta da to sredi ili cu mu navuci finansijsku policiju na vrat posto mi teca tamo radi (mislim, ne radi, ali otkud on zna). Nije mu trebalo ni 5 minuta da sredi to i samo je trazio potpis i JMBG. :)
nemanjavelimirovic wrote:Cena: 179,00 :mrgreen:

Jedan evro je taman za dve limenke piva hehehe... :ziveli:
jedno je tvoje :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by sirac-šunka » 27 Apr 2009, 17:32

Wolf wrote:Sto se tice defiskalizacije, pokusali su da mi podvale tu pricu, kako ne moze. Kupio sam zvucnike za komp koji su riknuli posle 2 nedelje.
Vratim ja nazad i ovaj meni poceo da naglaba kako je komplikovan proces, treba mnogo vremena...
Ma to je bas ta prica koju ponavljaju svaki put... :grummel_2:
Strašno je što moraš svaki put da se boriš i nerviraš oko prava koje ti po zakonu pripada!

Kirk84
Posts: 24
Joined: 27 Nov 2007, 18:30

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by Kirk84 » 04 Jun 2009, 21:54

Gde ste iskopali da kosta 179eur??
Ja sam moje uzeo pre 8-9 meseci kostalo je nesto preko 250EUR..

OK je pojacalo, za te pare ne moz' bolje. :mrgreen:
Ja sam sasvim zadovoljan, ima ok dist, i kao neke efekte, ja sam uglavnom koristio REV i Delay sa njega.

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by Wolf » 04 Jun 2009, 22:06

il' sam ja nepismen i'l si ti corav...
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 19&art=291#
:lol: :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by dweezil » 04 Jun 2009, 22:48

zvucnici u njemu su bash ono najslabija karika, tj. po meni ti je bolje ako nadjes Fender FM212.

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by shule » 04 Jun 2009, 23:18

Da, ima jedan u oglasima, vuce se neko vreme, 230 E, ali budi uporan, i moze sigurno da se spusti cena. :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Vase misljenje o pojacalu Behringer V-Tone GMX212

Post by mislim_stvarno » 05 Jun 2009, 00:26

Sad izvaljujem da je ovom cudu preamp u stvari gdi 21 :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest