Pomoc oko SLIDE farbe ...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Pomoc oko SLIDE farbe ...

Post by Rock-Ker » 12 May 2007, 18:32

Posto sam se tek uclanio kao prvo da Vas sve pozdravim i pozelim jos vise uspeha ovom forumu !!!
Potrebna mi je pomoc oko sledeceg problema:
Sviram Stratocaster s9 model-less curbla (SLIDE - open D uz koriscenje capo-a) i Telecaster Highway (standard tuning) - sve to na Peavey Heritage (Celestion 2x12" kupljeni u Sky-ju) (lampe nove crvena Groove serija) + Ibanez Tubescreamer TS9X.
Nisam zadovoljan tonom ... doduse Clean je perfektan ali je Crunch sacuvaj Boze a jako mi je potreban za Slide na Stratocasteru - znaci, jako masna power farba (Landreth, Mule, Lynyrd...). Cujem da postoje neke Marshalove pedalice koje mogu da daju ovo zadovoljstvo (pr.Guvenor) pa me zanima - koje???
Ovo bi trebalo da bude privremeno resenje jer cu za neki mesec uzimati HotRoda 4x12 ako ga bude uopste bilo vise!

Unapred HVALA & BIG Pozz! Vlada

P.S. Ne bih Gibsona da kupujem niti da ugradjujem Ham-ove niti bilo sta na gitarama - eventualno mozda neki "uski" Ham koji pasuje bez modifikacije tambure!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 12 May 2007, 19:32

Zakon oprema, čovek...

Savet od mene: ne ide slajd na takvoj opremi - a bogami ni dobar crunch - bez kompresora. To je prosto "conditio sine qua non" za "Strat plus lampe" setap, i tačka. Slajd nota onda traje i traje, drajv dobija debljinu, a "chicken pickin' clean" uopšte ne ide bez kompresije. E sad, koji kompresor - Bossov CS-3 je malo mračan (mada Vinsu Gilu to nimalo ne smeta) a DOD MilkBox je prosečan - i to je to, kod nas ne mogu da se pazare MXR, Keeley, Carl Martin, Barber Tone Press, tako te lepe stvari... Donedavno je mogao da se kupi Vox Snake Charmer, ali su ga u Beogradu rasprodali i ne znaju kada će ga ponovo imati.

Peavey je (po mom mišljenju) dobar početak za Lynyrd zvuk, kompresor će tu dosta kompenzovati nedostatak hambakera (naročito u kombinaciji HwY Tele, bridge magnet, tone srolan na nulu, volume na deset), ali ti i za Lynyrde i za Warrena Haynesa treba ili jači drajv ili oktaver (po mogućnosti oboje). Ne pričam o higain modernoj distorziji - Bossov Blues Driver (kao clean boost pre Tube Screamera) bi sasvim dobro odradio posao. Ili SRV fora, dva Tube Screamera u seriji, prvi samo kao boost a drugi kao drajv (možda bolje za Lynyrd zvuk, pošto onda imaš duplu dozu "middle humpa"). Warrenov se zvuk bazira (i) na oktaveru, ali ti kupovinu oktavera ne bih preporučio - Whammy je dobar ali nije to taj zvuk koji ti treba, Bossovi oktaveri glitchuju previše za moj ukus a Electro Harmonixove pedale (PoG-a i HoG-a) možemo samo da sanjamo.

Ovako izgleda Haynesov setup, pa vidi da li ti to daje neku ideju: http://guitargeek.com/rigview/502/

Image

User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Post by Rock-Ker » 13 May 2007, 01:19

Thanks Rocket,
... ali ovo je bre citava skalamerija, verovatno postoji jos neka blaza varijanta ... hmm ... nekada davno sam imao Electro Harmonixov Big Muff koji je mastio do bola maltene kao violin-viola ali ebg, tada sam imao Ibanez kopiju Les Paula (a Ham je Ham). Mislim da bi ovaj Muff solidno odradio tu farbu na stratu ili telcu ... pretpostavljam samo ... naravno aliiiiiiii ... ko ce to sada da nadje!?
...U pravu si kada kazes da drive za slajd treba da traje i traje medjutim dosta sviram i Wintera a tu bas i nije toliko masan ton ali je ipak dinamican... znaci ne idem bash-bash na taj sustain koji traje 15 min pa do sutra posto i na prangija tonu mogu da izvucem jasne slajd tonove... ebg, dosta godina se radilo na tome.

Zahvaljujem se puno na ovom savetu ... predlozi jos neku (isprobanu) kombinaciju.

Hvala Pozz

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 13 May 2007, 07:54

Rock-Ker wrote:...ko će to sada da nađe!?
U smislu - zaturio si pedalu pod nekim kaučem, ili u smislu - nema više da se kupi? Pa ima da se kupi, (beogradski) Artist ima Sovtekovu verziju (crnu) a - recimo - (novosadski i beogradski) Nota Music Shop ima Pi (NY verziju). Sovtek je 5 000 din, ne znam pošto je Pi. Mislim, nije nikakav problem naći ga novog, a Artisti uvek mogu da ga poruče pošto su Electro Harmonix distributeri.

Čisto podsećanja radi, to zvuči ovako: http://www.gearwire.com/media/electroha ... g-muff.mov . I da, tačno, ne znam ni ja pedalu koja bi imala više "muda". Više gaina - da, vrištavija - da, "mudastija" - ne. Overi Artiste i Notu, u svakom slučaju...

User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Post by Rock-Ker » 13 May 2007, 15:08

EEEEE, brate Rocket,
Svaka ti cast za ovo, :) nisam verovao da ovoga jos ima novog da se kupi, pod hitno idem od nedelje da to probam, narucim ili kupim odmah... gledao sam i cene po netu, nije nesto skupo. Nego, onaj tip na *.mov fajlu je to izdemonstrirao bas bez veze - na brzaka a jos svira i akorde na toj distorziji...ccc, mislim da cu nesto izvuci Muff + Screamer + Cry535Q, ako nista drugo bar Charlie Daniels fazon slajd-farbe ali cu morati da experimentisem sa redosledom postavljanja eff... i naravno, videcemo kako to radi dinamicki na velikoj snazi... nadam se da nece da se us*** !!!???

Hvala ti jos jednom puno Mr.Rocket !!!

Pozz

Vlada RocK-KeR - Banat Revelers Band (u osnivanju) :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 13 May 2007, 16:44

Pazi kad nema na čemu - Muff je i meni velika želja. Redosled postavljanja - Dejvid Gilmur i ja preporučujemo (Compressor) -> CryBaby -> TubeScreamer -> (Equilizer) -> Big Muff -> (Phaser) -> (Delay) kombinaciju, a ti vidi da li se slažeš sa Dejvom i sa mnom... Dejv kaže: sviraj taj setap na clean kanalu pojačala, na samoj granici feedbacka, i note će da režu kroz tebe kao topla britva kroz buter.

'Ajde pa piši kako ide bendu, predstavi ga na strani foruma "Predstavljanje bendova" i generalno budi tu. Pozdrav.

User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Post by Rock-Ker » 13 May 2007, 19:21

Evo, nasao sam nesto na netu - Line 6 Crunchtone i skinuo ovo:

http://img3.musiciansfriend.com/dbase/m ... 150393.mov

Negde na oko 70% duzine fajla ima bas taj primer slajda... masnog sa ovim eff - mislim da je ovo to sto mi treba - ovo bas obecava. A eto slucajno sam otisao na Artistov sajt i video da imaju ovu spravicu. Sad sam ze zarazio za ovo k'o blesav :D

Big Pozz Mr.Rocket (nije lose pogledati ovaj *.mov... naravno ako ga vec nisi ranije video?

Long Live Rock 'n Roll

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest