Koje bass pojacalo da kupim

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 22 May 2007, 20:50

Fox IV wrote:Brate bubanj bez bas bubnja NIJE bubanj. Kako neko može da daje ritam samo snarom??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: (osim narodnjaka koji sviraju na playback). I kako neko može da se BUNI i da zahteva da bubnjar svira na četvrt bubnja???? Bolje vi odustanite od te ideje jer to nije muziciranje. Znaš, džabe ti bass gitara ako nemaš bass bubanj. Nemaš za šta da "zalepiš" bass gitaru.
Nisam spomenuo da su mi brata bukvalno izbacili iz benda jel nije bio dovoljno "dobar" basista da pokriva to sto nema bas bubnja. Ja bi najradije svirao negde drugde ali nema se gde, mali je grad.

Koliko sam uspeo da saznam onaj marshall sto ga spominjem od samog pocetka je hibrid. Ali opet neverujem da se jace cuje od Behringera od 180w koji kosta isto para. Ipak to je moje misljenje, a ja nisam relevantan jer i nisam bas iskusan, zato sam i doso vas da pitam zar ne?

E i hvala ti Fox IV od velike si pomoci!!!

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 25 May 2007, 14:40

I sta da uzimam? Da uzmem Berhingera? Neki likovi mi rekose da se brzo kvari, ali valjda ima garanciju od godinu dana 8) .

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 May 2007, 16:17

Hm, hm, hm. Taj bi Behringer u Artistu trebalo da bude oko 230-250 evra, a ti reče da imaš 150, beše li tako? Ako imaš para, da li si spreman da čekaš do daljnjeg da ga Artizani poruče (sve sam video u beogradskom Artistu, ali bas pojačala nisam). Anyway... Na njemu može da piše i 1000 W, zvučnik ostaje dvanaestica, što znači da bi verovatno otpratio "tras-bum-bannnnng" bubnjara, i Behringer tvrdi da je tako, ali ga nisam overio u akciji. Po specifikacijama je vrlo "nabrijan", ali ovaj dečko je vrlo razočaran: ->Harmony central User Reviews: Behringer Ultrabass<-. Može da bude da mu je zapao loš primerak (pominje da je već imao jednog Behringera za bas i da je zadovoljan), ali ja bih otvorio četvore oči posle ovakvog reviewa.

A što si se tako "zakucao": ili Behringer ili Marshall? Dao bi svoje novce samo Nemcima ili Britancima, šta li? Marshall od 150 evra nije "onaj" Marshall, ako nisi Koja iz "Discipline Kičme" nije ti presudno da ti bas-pojačalo bude baš Marshall, a - ako je kinta u pitanju - za slične pare imaš Fender, Peavey, Crate, na kraju krajeva i oglase. Crate BT15 je tačno sto evra u SkyMusicu, SkyMusic imaš u Beogradu, Novom Sadu i Valjevu, ArtistSystems i njihove Peavayje, Hughes And Kettnere i Behringere imaš u Beogradu, zovi telefonom, raspitaj se šta imaju na lageru, onda bas u ruke i na autobus.

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 25 May 2007, 17:01

Pokusao sam da nadjem u oglasima Bass pojacalo koje mogu da priustim, ali to je vrlo tesko. Sve neka pojacala od po 300+ evra. Sto se tice Behringera ima neka redukovana verzija tj BX1800 bez L koji je jeftiniji, a i ima veci zvucnik, ali mnogi se zale da im se bukvalno ZAPALIO :!: Sta cu ja ako mi se zapali mozda jedino pojacalo koje cu da kupim u narednih 2-3 godine? A nisam naso nijedno jeftinije pojacalo od ova dva. Ja bi licno uzeo marsala, cisto da se hvalim po gradu jer ga niko nema u krugu od 100km kladim se, iskljucujem grupu simargal u kojoj svi imaju po marsala :D , ali behringer je jaci, ali sta ako mi se zapali? Stvarno neznam sta da radim. A 15w je pravise malo ja mislim.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 May 2007, 17:37

Auh... Tražiš blagoslov od nas za vrlo rizičnu stvar... E, ne damo ti naš blagoslov. A i ne vredi. Neko ti kaže "Sine, dobro razmišljaš, slažem se: idi kupi to-i-to", ali ti ćeš da ga platiš, a i ti ćeš da ga sviraš, a niko ne želi da on budeo odgovoran ako ti se pojačalo ne svidi ili ako se još i zapali. Možeš samo da dobiješ savet - i savet si dobio. Ni taj Behringer ni taj Marshall nisu najbolji izbor za te pare, po našem mišljenju i po našem iskustvu. I još jedan savet - počni da "misliš svojim ušima". Da sam ja ti, spakovao bih se i otišao da probam što više pojačala.

Sad nemoj da kažeš tati ili mami "Ekipa sa Muzičkog Foruma me je naterala da kupim to-i-to pojačalo, oni su krivi što ste vi bacili pare." Niko ovde ne želi da bude krivično odgovoran za tvoje nečitanje postova. A na kraju dana - tvoje pare, ti se pitaš, etc etc.

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 25 May 2007, 19:54

Ja nisam ni trazio blagoslov, nego savet. Znaci savet je spakuj se, pravac BG i probaj pa sta ti se svidi?

P.S. Meni bas nesto nije ni stalo do zvuka, nego samo da se cujem i da to bude sto jace :P . Zato sam i pitao, da bi znao sta se jace cuje. A jesam li spomenuo da mi ni gitara nije neko remek delo :D . Starija je od mene, tj ima oko 20 godina minimum (neznam tacno uzeo sam je od nekog lika koji ju je najverovatnije "pozajmio" negde). Nije da je losa, odlicna je za 20+ godina staru gitaru iz cehoslovacke, a da nepominjem sto su mi tek zice stare, ali to se menja, ali opet 20 evra nije malo.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 May 2007, 22:38

dragomix wrote:Znaci savet je spakuj se, pravac BG i probaj pa sta ti se svidi?
Ispašće da te mučim, ali. Opet nisi pročitao odgovor. Savet je: PoZoVi sveradnje po Beogradu telefonom, proveri šta imaju trenutno na lageru, koliko košta to što imaju, pa tek onda na put. Glupo bi bilo da se polomiš do Beograda samo da bi se vratio neobavljena posla.

Gotovo svaku radnju u Beogradu je teško dobiti na telefon "iz prve" (naročito ArtistSystems i MitrosMusic), budi uporan. Insistiraj na "šta imate za xyz evra" pitanju, ne traži da ti nabrajaju ceo katalog. Uopšte se ne primaj na "Sada nema, ali će stići za mesec dana" odgovore jer u 99 posto slučajeva ta stvar neće stići za mesec dana. Suzi izbor na par pojačala u par radnji, budi spreman na plaćanje prevoza po Beogradu (informiši se kod rođaka/ prijatelja u Beogradu koje linije idu do koje radnje) i težak fizički rad (kada kupiš pojačalo pa ga nosiš do autobuske stanice - isprva je lako, ali posle pola sata odzglobljuje).

Ne sekiraj se za bas gitaru. Ako ti je sada prioritet pojačalo, onda uzmi pojačalo.

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 26 May 2007, 01:10

Hvala ti. Bas ste ovde ljudi extra i od velike pomoci. Hvala vam svima.

Ja cu da se raspitam, pa kad se raspitam javi cu vam sta imaju pa da malo suzimo te prioritete ako ih ima vise.

Jos jednom, HVALA!

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 10 Jun 2007, 11:35

E opet ja. Poslusao sam vas savet i ovako:svideo mi se jedam leny od 30w, mnogo lep zvuk ima, pa vas pitam kakva su vasa iskustva sa ovim pojacalom. Da li je dobro koliko se meni cini?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 10 Jun 2007, 15:20

Da li misliš na Laney? There`s no such a thing as leny...

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 11 Jun 2007, 01:07

Fox IV wrote:Da li misliš na Laney? There`s no such a thing as leny...

Tek sad videh kakvu gresku napravih:-). Naravno da mislim na LANEY, samo ja idiot pogresih u pisanju, a i vuk je reko svoje pisi kao sto govoris... Salim se maravno. Dakle sta mislite o laney pojacalu, meni se mnogo svidelo!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 11 Jun 2007, 01:24

iskreno, najbolje da osluhnes kako SLEEP, jedan od najvecih, nepoznatih metal bendova zvuce uzivo. stoner rok u cistoj inkarnaciji. bozanstvena muzika. ovo je zvuk koji ja ocajno jurim. uf, HIWATT: med i mleko, i djavolja mast! to je pojacalo! a basista svira ono zlo GREEN pojacalo. a kad smo kod LANEYa imas reklamu u pozadini.

http://www.youtube.com/watch?v=wdC5NbA4YrM

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 11 Jun 2007, 23:52

Nesto me jos zanima. Koliko su pouzdana ona kineska pojacala? Ja naravno nikad to nebi uzeo, ali bas me zanima da li ga neko od vas ima i kakvi su utisci? Jos vazi predhodno pitanje za LANEY-a

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 12 Jun 2007, 02:07

Imam Laney pojačalo i Laney cabinet i mogu reći da sam zadovoljan. Lepo me služi a dosta ga trošim i dosta ga nosam naokolo po tezgama. Sound nije baš ono što bi meni odgovaralo ali to je već stvar ličnog ukusa i stila tako da se to ne može uzeti kao minus.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 12 Jun 2007, 03:28

naravno. Laney su odlicna pojacala.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest