Proel WAH

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Jun 2007, 12:35

Vlasnik gilmourish.com-a je jednom opisao fuzz kao "an amazing pedal which makes the earth shake". Nažalost, kako kaže AnalogManov sajt, čak i njegovi fuzzovi (a AnalogMan SunFace svira čak i Gilmur) imaju problema sa wahovima ako impedanse nisu na ovaj ili onaj način sređene. Gilmur poslednjih xyz godina ima Pitera Korniša da mu sređuje efekte, ali se još uvek drži filozofije starih dana: wah -> boost -> fuzz. Ovih dana u te svrhe koristi Colorsound PowerBoost (£149).

Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Jun 2007, 15:02

...a kada smo već kod teme o wahovima, da onda izlistam koje se "buffer" pedale mogu staviti između waha i fuzza, a da su nabavljive kod nas. Radi se o "boost" pedalama, koje ne drajvuju/ distorziraju nego samo "daju Viagru" signalu, bez "mid-boosta" kao kod TubeScreamer varijanti, tako da lista nije konačna - ako znate za još neku clean boost pedalu koja je nabavljiva kod nas, kažite. Idemo od jeftinijih ka skupljim:

1) Behringer PB100 Preamp/ Booster, Behringer TO100 Tube Overdrive
Image
Image

Oba koštaju oko 3000 dinara. TO100 možete čuti na Behringerovom sajtu, malo je previše "prljav" zvuk da bi se svrstao u clean boost ali još uvek nije tako prljav da bi bio pravi drajv. PB100 bi trebalo da bude malo blaži i hvaljen je na Harmony Centralu i, recimo, ovde: http://www.robtognoni.com/behringer_review.htm .

2) Nobels ODR-1 Overdrive
Image

Više ga nema nego što ga ima, prodaje se preko Nota Music Shopa (googlajte), ali jedini kojeg sam zaista čuo da radi ono što boost treba da radi - dodaje volume, NE gain, kao da ste odvrnuli potenciometar na gitari za još koju "crticu". Sam za sebe bi bio koristan onima koji imaju tube pojačalo koje treba "gurnuti" kada dođe vreme za solo. Idealan buffer između dve pedale - ne radi ništa zvuku, samo ga pojača. Kada ga je bilo na prodaju, kretao se između 3000 i 4000 dinara.

3) Marshall BluesBreaker II
Image

Mislim na pedalu, ne na pojačalo koje je Klepton svirao sa Džonom Majalom. Ima dva settinga: "Blues" i "Boost", ovde nas zanima "Boost". Ovde imate klipić sa testom: http://www.gearwire.com/marshall-bluesbreaker.html . Trenutna cena u SkyMusicu: oko 50tak evra.

4) Boss BD-2 Blues Driver
Image

Pedala u koju se mnogi kunu i mnogi modifikuju. Odličan boost na Nobelsovu temu - gurne vas koju "crticu" gore, i to "flat" gurka (bez "spajkova" u srednjima kao TubeScreamer). Vaš signal, samo za nijansu prljaviji, bassovitiji i glasniji. Imate demo na http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=1 , a cena mu se kreće oko 6700-7000 dinara.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 01 Jun 2007, 18:30

kda zavrsim fuzz, probacu da to sredim VOX Snake Charmer kompresorom. kad se digne malo level, moze da radi kao boost bez frke.

ja imam problem jer se moj Budica slabo cuje kroz Boss DS1, dok kroz Boss SD1 radi kao u snovima. generalno DS1 ne moze ni da prismrdi jacini signala i boji SD1. mada, svirao sam i modovani japanski oridjinale DS1, i priznajem da nema veze sa ovim tajvanskim reizdanjem. taj problem se da resiti, tako sto cu DS1 zavaljati, skupiti jos kesa i kupiti Roger Mayer Mongoose Fuzz, ultra masnu i duboku pedalu iz snova. 210$.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Post by malisha » 12 Jul 2007, 12:21

Rocket Roll wrote::) Inače, nislim da je najbolji odnos cena-kvalitet u ovom trenutku kod nas Rocktronov Black Cat Moan. Već smo ga spominjali u jednom drugom threadu, tako da ću samo kratko podsetiti: cca 5000 dinara u Artist Systemsu, ugrađen fuzz, podesiv sweep, radi i kao bass-wah. Pritom je u pitanju klasičan wah (potenciometar, a ne optika) i manje delova je plastično nego na Proelu (mada, za divno čudo, "češljić" su napravili od plastike, ne znam šta im bi).
A da li postoji neko ko je zaista koristio ovaj Wah na bas gitari... Ja sam mislio da uzimam proc posto mi se ne isplati da placam 175e za wah... Bilo bi super ako bi neko mogao malo detaljnije da pojasni...

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Post by malisha » 15 Jul 2007, 15:43

енибади?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 15 Jul 2007, 16:28

Ноубади, ор соу ит воулд сиим.

Ako ti treba baš-baš bass wah, onda ti kod nas preostaje samo ->Morley PBA-2<-, za bijednih 12.500,00 din.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

:)

Post by malisha » 16 Jul 2007, 11:41

Smrc :cry: To je samo 25e manje od bass Crybaby-a. Ma nema veze ionako sam socijala! Uzecu neki bolji proc i zavrsicu posao.. Hvala na cimanju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest