Kupovina pojačala..... za metal.

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Kupovina pojačala..... za metal.

Post by Bodomovac » 31 May 2007, 15:11

Mislio sam da neću morati da postavljam ovakve teme, ali evo i mene.

Dakle, pošto sam u procesu obnavljanja opreme, treba da qpim i pojačalo. Hteo sam da qpim Roland Cube 30X, ali se ispostavilo da to pojačalo košta 24000kinti, što je mnogo u odnosu na onu cenu koju sam ja mislio da je, a ona je 18000kinti. 20ka košta toliko. Nekako mi je bedak da dam toliko para za 30w, mada kontam da ima jako dobre efekte.

Pa mene onda interesuje jel ima neka dobra (nova) naprava u tom rangu za 200eur, 250eur maximalno.
Nažalost, nemam prilike da probam druga pojačala pa da uporedim. Jedino nesrećni Roland, Brand X, Fender, Ibanez i Behringer. A ova pojačala osim Rolanda su mi nekako.... njah. ne dovoljno dobra.

Dakle bitno mi je da snaga bude minimum 30w, i da ima neke pristojne efekte, kao npr. reverb, chorus i te takve stvari. Dobra distorzija je takođe poželjna, mada bi to ionako rešio externim putem. I naravno, bitno je to da se ta pojačala mogu naći u Srbiji.


Ili možda mislite da je 20ka dovoljna za probe, svirke i tako to?

thnx unapred.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 May 2007, 15:32

Evo ti moja Laney glava od celih 120W (mož da kačiš na bilo koji box ali koliki ti je box taliki ćeš zvuk izvući... kontaš šta hoću da kažem). Imaš na njemu gomilu efekata (pojačalo je DSP) i imaš distorziju. Footswitch za njega nemam ali to možeš da kupiš u mixmusicu za max 1000 dinara tako da... No worries oko toga. Cena glave je 230 EUR.

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 31 May 2007, 15:36

Ali ja nemam na šta da nakačim glavu. :D

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 May 2007, 15:41

Pa polako... imaćeš... skupljaj... :wink:
A na ovom imaš i line-out pa možeš i direkt u mixer sa njim + je još i stereo pojačalo.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 31 May 2007, 15:44

Na dummy coil pa u kompjuter... bolje je da ti glava sedi u sobi i čeka da skupiš kol'ko treba za kabinet nego da pukneš mnooogo para za neki kombo. Tim pre što sviraš metal.

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 31 May 2007, 16:18

Malo je falilo da me ubedite, već sam počeo da kopam po netu, ali ne mogu toliko novaca da sljuštim na pojačalo. A još da ne govorimo o transportu te naprave. Jbg, nisam ja pro.

Neki drugi saveti?

Kabinet..... kad budem imao para na odmet.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 31 May 2007, 16:48

Sve zavisi kako stojis sa svirkama ,ako ti treba nesto sto ce odmah da se vuce po svirkama ,onda uzmi nesto sto moze da odradi posao dok ne skupis za nesto cime ces biti zadovoljan do kraja zivota .
Sto se tice snage ,i nije nesto bitno (za svirke ) jebiga ti ides u mix (ili si ozvucen preko mic-a ,pa onda u mix ) i tamo se pojacavaj dokle god hoces.
A za probe ,koliko ko ima razumevanja ,jebiga ,ja sam imao Marshalla od 30 w combo ,i bio sam ok na probama ,ali ritam gitarista je imao nekog lampasa od 100w i kidao me sa zvukom ,i uvek se pojacavao ,dok se lepo nismo dogovorili da se utisa ,da nije on glavni itd.

Fox - ov savet bi trebao da poslusas ako nisi u frci sa vremenom i kintom. :lol: :lol: :lol:
Tako ja bar sada planiram ,kada skupim kintu ,neku glavcinu i neku mrcinu ,i naravno DD11 ,Digitech Whammy i DEAN Razorback. :lol:

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 31 May 2007, 17:05

Dean? Gitara? Ma BJEŽ! :D Dobra naprava. :D

Dakle da ponovim, meni treba neki dobar kombo od 30w koji se uklapa u cenu od 200eur, max 250eur. Inače, kažu da je taj Marshall njesra.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 31 May 2007, 17:07

Da DEAN gitara ,yeah ,samo sto je jos u zivotu nisam probao ,mozda mi se i ne svidi ,ali i onda cu da je kupim ,cisto da je imam :lol:
Ne znam ,ali meni je Marshall odradio posao :lol:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 31 May 2007, 18:35

Šajt, Bo - sintagme "kombo pojačalo" za "metal" sa "pristojnim efektima" i "dobrom distorzijom" koje košta samo "200 evra" i pritom je "dovoljno jako za probe i tako to" nikako ne mogu da se sklope u istu rečenicu. Da mogu, svi naši životni problemi bi davno bili rešeni.

Od svega ponuđenog najveću snagu (po datim specifikacijama) ima Vox AD-30 VT u Skyju (220 evra). Unutra imaš jednu desetku (AD-50 VT sa dvanaesticom je 280 evra) i dobre efekte, dernja se pristojno ali ne znam kako bi se ponašalo u mëtälü. :D Nešto sumnjam da desetka daje dobar chugga-chugga udarac.

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 31 May 2007, 19:30

Dobro ajde, dali je bolji Roland cube 30x ili Vox AD50 VT....? Za metal, naravno.


Da..... znam. Dosadan sam. :D

chugga-chugga. svaka čast na izrazu. :D

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 May 2007, 20:58

Teško da ćeš iz bilo kog combo pojačala izvući mrgav "chugga.chugga" ton. Za metal je to A MUST! Znači bez 4 dvanaestice ništa od toga. Ovim komentarom rizikujem da budem razapet od strane vlasnika Vox AC30 pojačala ali to je već neka druga priča i kod njega je stvar potpuno drugačija ali zato taj combo i košta oko hiljadu evra.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 31 May 2007, 22:04

Roland vs. Vox za metal = tough call. 30X ipak ima samo jednu desetku, AD50VT jednu dvanaesticu i to Jensen dvanaesticu. I jedno i drugo pojačalo imaju "metal" presete, tako da je (imho) prevaga na strani Voxa.

Sreća pa živimo u doba digitalne revolucije, te se mogu čuti i demoi oba pojačala u metal-fazonu.

Vox: http://www.voxamps.co.uk/support/demos.asp#Valvetronix
Roland: http://www.roland.com/products/en/CUBE-30X/demos.html

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 31 May 2007, 22:51

Zanimljivo.

Mislim da ću uzeti Vox. Ima onaj ogroman popust, pa je jeftiniji od Rolanda, a i 50ka je.... a i dobar je jednostavno. Tačnije.... jebe kevu! (sry na rečniku)

U svakom slučaju, hvala na pomoći. Ako imate neki predlog, dobrodošao je, tek ću za par dana otići da pazarim.... tačnije verovatno moram da naručim.... što je malo bedak. Možda i skoknem do NS-a.

Inače Fox, ako nisi skontao, ja sam tražio najbolje metal pojačalo u onim granicama što sam postavio. Ali hvala i tebi. Sad ću da razbijam glavu oko kabineta. :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 01 Jun 2007, 05:11

Fox IV wrote:Evo ti moja Laney glava od celih 120W (mož da kačiš na bilo koji box ali koliki ti je box taliki ćeš zvuk izvući... kontaš šta hoću da kažem). Imaš na njemu gomilu efekata (pojačalo je DSP) i imaš distorziju. Footswitch za njega nemam ali to možeš da kupiš u mixmusicu za max 1000 dinara tako da... No worries oko toga. Cena glave je 230 EUR.
koji model je u pitanju, ako nije tajna?
:) razmislio bih eventualno o ponudi, te se mozda i pocimao da skrpim/uzajmim pare. sviram neko EI Nis sranjce, pojma nemam koja glava, ali ima kutiju sa 2x12, te se moze drati fino. ova glavica bi to lepo podgojila, to i jos bolju/jacu kutiju jednog dana.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest