P&K Audio Novotarije

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
kokamlele
Posts: 18
Joined: 29 Nov 2012, 21:50

Re: P&K Audio Novotarije

Post by kokamlele » 20 Sep 2013, 22:18

Hvala na lepim željama!!! :ziveli:

драган
Posts: 12
Joined: 07 Nov 2012, 19:09

Re: P&K Audio Novotarije

Post by драган » 12 Jan 2014, 15:13

lepo izgleda.

mfmf
Posts: 2
Joined: 24 Dec 2013, 17:27

Re: P&K Audio Novotarije

Post by mfmf » 03 Feb 2014, 20:11

moze neko da okaci link sa zadnjim p&k katalogom?
trebaju mi informacije o p&k audio 32/20

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Hillybilly » 03 Feb 2014, 20:19

Katalog mozete preuzeti sa https://app.box.com/shared/6p8giiztrc

Sve aktuenosti vezano za P&K mozete videti na FB profilu https://www.facebook.com/pikaudio :ziveli:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Trzalica » 04 Feb 2014, 09:53

Sudeći prema katalogu - 800€ za pojačala od 20 i 30W? Pravo iz vašeg "butika (boutique)", :mrgreen: ovo-ono, hand-made, vrhunske komponente, naročito cenu povlači to što su Made in Serbia (a zna se da sve što je made in serbia to je najkvalitetnije :povrac: ), ... trla baba lan?
Druze Peco (@Hillybilly), mislim, ako mi je do lampaškog klina tu je Fender neprikosnoven. Tu je i sveprisutna HotRod serija koja se nabavlja za 500€ u oglasima i vrši posao za desetku, .. ako bih da sviram dobar OD tu su Maršali, ... puni oglasi.
NE shvatam, sa ovom spoznajom gde se ORIGINAL moze kupiti za 500€, vi imate obraza da toliko visoku cenu postavljate, i to za pojačala koje radite po uzoru na taj original, tj. prodajete kopiju orginala? :?:
Kopije Fendera i po izgledu (tweed presvlaka, dizajn, .. potenciometri) i radu (ovo "po radu" je diskutabilno) i .. bup, cene kao kod originala? Neko bi rekao zbogom pameti. Neko ko veruje u bajke i gremline, rekao bi pa da , ali ovo je RUČNI-RAD, PTP veza (kao da to nekoga više pali uz 21. veku) vrhunske komponente, ma da, to je butik ,to košta, entuzijazam ... :hide: ...
Ovde se nezna granica izmedju realnosti i bezobrazluka. :grummel_2:
__________________________
P.S. imate još jednog kolegu u oglasima, "majstor" Ilija: http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem ... -oglas.htm
Vremešni "TV SERVISER" je umislio da je Fender inženjer, da mu je bivši TV servis fender fabrika, i bup, >800€ cena. Još uslovljava svoje buduće kupce kojekakvim napomenama i informacijama.
______________________________
Boze moj, banujte me slobodno ZAUVEK, jer ovaj forum i ovako služi samo preprodavcima i Mitros radnicima (bar ostavite ovaj post da razmisle ovi prevaranti), ali ovakve prevarante i ljude koji bi da zarade na tudjoj muci, koji se vrzmaju forumima i traze potencijalne ovce za šišanje, treba na robiju da bar doprinesu nečim ovom napaćenom srpskom društvu.


P.S. za vašu informaciju, i informaciju onih koji bi da pojure moj post onako ČOPORATIVNO, fenomenalne kopije "vintage" lampaških pojačala radi BUGERA. Dokazano u celom svetu, svi imaju reči hvale. Problem (čitaj: PROBLEM) je jedino u tome što Bugera svoje LAMPAŠE od 20W prodaje za 285€: http://www.thomann.de/gb/bugera_v22.htm a ne za 800€ kao vi!
Prijatan dan!

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: P&K Audio Novotarije

Post by hipihill » 04 Feb 2014, 10:52

Ja ne vidim ni jedan razlog zašto bi te neko banovao!? Izneo si svoje gledanje na stvar, možda malo pretvrdim rečnikom, ali to si verovatno pravi ti. Neki se sigurno neće složiti sa tobom, ali svako ima valjda pravo na svoje mišljenje.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Trzalica » 04 Feb 2014, 11:01

hipihill wrote:Ja ne vidim ni jedan razlog zašto bi te neko banovao!? Izneo si svoje gledanje na stvar, možda malo pretvrdim rečnikom, ali to si verovatno pravi ti. Neki se sigurno neće složiti sa tobom, ali svako ima valjda pravo na svoje mišljenje.
Nekima ne odgovara "moj rečnik" tj. nisu navikli da im se prkosi. :ziveli:
U svakom slučaju, zašto pobogu niko od naših majstora ne odradi "konzum" izdanja lampaških pojačala? Zašto "butik"? Zašto najskuplji delovi u ručnom radu iz neke preuredjene tv radionice? Izraditi nešto kao što radi Bugera a da bude zvukom i izradom u KLASI najboljih svetskih lampaša, i većina ovdašnjih članova bi kupovalo P&K pojačala od 20-30W ako bi koštala do 300€.
Gde su takvi lampaši? NIGDE ih ne vidim kod naših "majstora". Svi oni rade najskuplje varijante, ali baš me zanima za koga? Vidim svi naši rokeri koriste i dalje poznate brendove, ne pale se na "butik" hand made izdanja. Kome stvarno onda? Nama forumašima? Ajde molim vas ...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: P&K Audio Novotarije

Post by andrej] » 04 Feb 2014, 11:05

Ja posedujem Pecino pojacalo.
Drugar kod koga drzimo probe je imao Blues Deluxe (slicno Hot Rodu koji pominjes). Epitom osrednjosti - ako je tebi ovo 10/10, ti nemas pojma (sto je dobar ovaj anderlajn). Menjao ga za Fender Dual Showman iz 70ih u savrsenom stanju. Neprakticno preglasan, ne tako dobar kako se prica. Prodao. Kupio Carvin V3M. Okej, ali nije to to, super za uzivo (midlast, al prijatan klin), ali previse zrnast za snimanje.

I, sta mislis, kod koga je sad porucio pojacalo?

U ostalom, ti svakako nista ne znas o elektronici, pa ne vredi da ti objasnjavam previse. Biznis pravljenja kvalitetnih handmade replika (i inspired-by) Fendera/Marshalla/Voxa cveta na zapadu, nije to Peca izmislio. Privlacnost takvih pojacala su bolje komponente, bolja kontstrukcija (PTP) i strucno izabrane revizije kola (koja su se menjala svako malo tokom, recimo, Fenderove proizvodnje; a ne zvuci svaki npr. Bassman podjednako dobro). Akcenat je, naravno, na izlaznim trafoima - tu je razlika najveca.

Ja probah jednu Bugeru i mogu ti reci da je super (za te pare). Bolja od pomenutog Hot Roda, mozda za 2 klase cak. Problem s njima je sto je kvalitet izrade (i kontrola kvaliteta) slab, komponente su totalni budzet (isto ko i na Hot Rodu, da se razumemo) i imaju ne tako dobre stampane plocice. Trafoi im ne deluju narocito pouzdano, a i kuciste je lose uradjeno. Sve u svemu, super za te pare.
Naravno, ni prineti kvalitetnim rucnim radovima.

Otkud ti znas sta poznati sviraju u studiju? Na sceni sviraju, svakako, ono sto im se plati da sviraju. A jedan Peca ili, recimo, Tungsten Amps, nemaju te pare da im plate.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Trzalica » 04 Feb 2014, 11:19

@Andrej, nije Peca jedini. Ovakvih bivših servisera starih TV lampaša koji su se preorijentisali na izradu lampaških pojačala ima kao pečuraka posle kiše. Svaki kvart ima po jednog i svako za sebe govori da izradjuje bolje od Maršala i Fendera i svako je "boutique" priča za sebe. To naravno potvrdjuje tvoju tezu o trendu na zapadu. Videli ljudi da na tome mogu da zarade i pokušaju da proslave sebe. I neka, treba i tako nešto. :ziveli:
Ja samo postavljam pitanje, zašto ne urade i budget modele kao što navodiš:
:
andrej] wrote:Ja probah jednu Bugeru i mogu ti reci da je super (za te pare). Bolja od pomenutog Hot Roda, mozda za 2 klase cak. Problem s njima je sto je kvalitet izrade (i kontrola kvaliteta) slab, komponente su totalni budzet (isto ko i na Hot Rodu, da se razumemo) i imaju ne tako dobre stampane plocice. Trafoi im ne deluju narocito pouzdano, a i kuciste je lose uradjeno. Sve u svemu, super za te pare.
Naravno, ni prineti kvalitetnim rucnim radovima.
Daj neka ovi "majstori" odrade i takva pojačala sa trafoima koji "ne deluju" naročito pouzdano, sa ofrlje štampanim pločama i td. i da to prodaju za 250€. Onda KAPA DOLE. Naravno, da ti radovi traju bar koliko jedna Bugera V22. :)

Btw. pročitaj ovu recenziju bugere v22 i videćeš da nije baš tako kao što pričaš: http://www.gitare.info/page.php?id=17257

Dajte vi nama gosp. "majstori" ovakav rad i onda možemo da pričamo. Ove ručno motane trafoe i kondenzatore iz doba Josipa Broza ostavite za snobove i paljenike. Eh da, ja bih strane kutija tih butik pojačala izradjivao od plastike da vlasnici mogu da uživaju u ptp vezama komponenti, kao PC entuzijasti u svojim grafikama i memorijama. Da znaju za šta su platili iljadarku! :ziveli:

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: P&K Audio Novotarije

Post by rock action » 04 Feb 2014, 11:38

ja sam bas porucio od lamborginija jedan model od 2 soma evra, rekao sam im, matori aj napravite nesto i za nas srbe da mozemo da vozimo... ^^

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: P&K Audio Novotarije

Post by nemanjavelimirovic » 04 Feb 2014, 11:54

Moje iskustvo je ovakvo (ovo sve procitati znajuci da sam mozda najveci fan Fender firme na celom forumu i znam dosta o njima)...

Fender Hot Rod (imao pre PK) - PCB, cesto se desava posle par godina aktivnog rada da pocne sa velikim problemima. Kutija krchi kad se napanji, zvucnik uzasan, mora da se menja. Kad rikne neshto vece na pcb ili nedajbozhe izgori (sto sam takodje vidjao), ondak nema nazad niti popravke, tj ima nekih budzenja ali to vise onda nije to...
Stari Fenderi (vibrolux vibroverb deluxe reverb twinac bassman) - odicna pojacala, ali cesto preskupa ako su u originalnom stanju, a na nasem trzistu ih ima mnogo na KP, ali sa neoriginalnim trafoima i zvucnicima i neuparanim lampama sa potrebom za "velikim servisom". Ja sam imao priliku da u nekoj zameni dobijem Fender Showman pojacalo iz 80tih, koje em shto je imalo puno potova koji su bili osteceni, reverb je imao neko zujanje i oscilaciju u jacini, nego shto je bivsi vlasnik OFARBAO grill u crno, pa sam pokusavajuci da ga ocistim sjebao kadu i dalje imam fleku od ove akcije.
Marshalli - ista pricha, stim da svi JCM900 pa nadalje modeli su im UZAS cak i kad su novi. Drajv tu i tamo kod 900, a kod njeg ai kod svih ostalih nema klin-a nikako. JMP da, ali to se ispravno jako tesko nadje i kosta preko soma.
PK Audio - Point To Point, veci QC jer se rade rucno, garancija dozivotna, Hi Grade delovi, mogucnost da se uradi shta god hoces i kako hoces na pojacalu, a sto se tice snage, mnogo veci hedrum na 15w PK pojacalima nego na bilo kojem Fender (svoje pojacalo nisam jos imao potrebe da koristim na preko 15w iako ima 50). Zvukom sam prezadovoljan, kvalitetom izrade i izgledom takodje. :)

Bez ikakve potrebe da branim PK audio, cije pojacalo imam, ipak mislim da vredi svaki dinar i preporucujem ih svima koje znam. Takodje, ovo shto je napisano je provereno na solidnom broju razlicitih svirki, koje sam svirao ili radio zvuk... :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Overdrive » 04 Feb 2014, 12:34

Nemanja, jedno pitanje ako može, nevezano za P&K, pošto si već Fender fan - interesuje me koje manje Fenderovo pojačalo ima sličan zvuk kao Fender Super Reverb ?

Od tih ampova sa manjom vatažom znam samo Blues Junior i Princeton, ali mi ni jedan ne zvuči kao SR..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Overdrive » 04 Feb 2014, 12:44

e da dodam - stalno pratim KP, jer ne bežim od opcije da uzmem i nekog polovnog Fendera, ali nešto ne primećujem da ih ima toliko mnogo baš?

Pa ako neko zna nekoga da prodaje, da može da se čuje, proba i sl, može i pp.

:ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: P&K Audio Novotarije

Post by nemanjavelimirovic » 04 Feb 2014, 12:47

Hm, gabaritno da bude manje a da zvuci isto, kontam da je teshko naci tako neshto. Probaj da nadjes neku varijantu sa 2x10, naravno ne znam koji je budzet
Naprimer ovako neshto? http://www.samash.com/fender-custom-vib ... mp-f215100 ili napravi manje pojacalo po shemi super reverba sa recimo 1x12. :) :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: P&K Audio Novotarije

Post by Overdrive » 04 Feb 2014, 12:50

Ma naravno, nisam mislio na jačinu i snagu - već da ima isti karakter zvuka.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest