Pedala

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Pedala

Post by Bluesman » 30 Jun 2007, 17:42

Mogu trenutno da porucim od drugarice koja ide u London da mi donese neku pedalu.
NE znam kakve su tamo cene tako da ne znam da li se to isplati uopste.
Da li ima nesto sto bi tamo moglo da se nabavi sto ovde nema(ne mislim na perverzije), ili po dosta nizoj ceni(za par evra razlike necu da je cimam)?

Ja sam mislio prvenstveno na neki tvrdji overdrive( mislim ako bude neka super ponuda za nesto drugo ne bunim se).
Za pedale nemam apsolutno nikakvu predstavu sta bih porucio, ovako dok ne cujem ne znam sta valja a sta ne. Sta preporucujete?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 30 Jun 2007, 19:59

Pa pazi... da si pitao za neki konkretan model možda bismo i mogli da pomognemo ali ovako... teško. Neke stvari su jeftinije, neke su dosta jeftinije a neke i nisu tj. ista je cena. Tako da... prvo odluči šta bi uzimao pa onda pitaj.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 30 Jun 2007, 20:44

iste su cene manje vise cak su neke stvari kod nas i jeftinije samo sto kod njih sigurno mozes da nabavis neke stvari koje kod nas nema kao EHX pedale ili sta god

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Jul 2007, 00:01

Britanija je zapravo SkUpLjA, veruj mi na reč, ili progooglaj londonske prodavnice opreme - ne bi verovao. PDV daleko veći, porezi koji idu do 98% cene, tako te stvari...

Ali ono što London ima a mi nemamo i do sada nismo imali jeste prodaja PoLoVnE opreme. Šta misliš, kako sam u Berlinu dobio Strata od 800 evra za 400 evra? Yep, pogodio si, kupio sam polovnog.

Ali tu nastaje problem. Tvoja drugarica se, verujem, ne razume u gitare, i verovatno bi joj bio smor da juri po Londonu u potrazi za velikim prodavnicama gitara, a ako slučajno naleti na neku i vidi tu-i-tu pedalu na velikom sniženju ili polovnu, otkud da zna da ti baš ona treba ili ne treba?

Dobra ideja bi bilo da joj daš pedeset funti, kažeš joj da uđe u neku prodavnicu i kaže prodavcu šta joj treba (tvrđi overdrajv), pa onda - sa čim god da se vrati, ili ga prodaj za isto toliko i kupi šta ti treba ili ga sviraj.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest