Pedalboard od Kofera za Alat

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by nodi » 08 Sep 2012, 17:46

Sta ima bilo ko da ti govori moze li? Uzmi lepo- premeri. Vidi sam da l' ti odgovara :)
Kablice imas svugde. Ja ih uzimam u Liri. Mislim da je dvestotinak komad
:ziveli:

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Bojjan96 » 08 Sep 2012, 23:32

Mislio sam kako se cini drugima,na oko i to. Znam da je moja volja da odredim da li valjda i da li cu iskoristiti ili ne..

Oldtajmer
Posts: 18
Joined: 16 Jan 2012, 02:50

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Oldtajmer » 04 Oct 2012, 00:41


User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Bojjan96 » 04 Oct 2012, 19:16

Oldtajmer wrote:Evo i moje "aktovke" (he, direktorska vatijanta) :metal: ...ali puno toga moze da se napakuje...pozz :metal:
http://imageshack.us/photo/my-images/713/slika1932.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/402/slika1935.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/slika1921.jpg/
Fino i estetski i šta si stavio :D

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by nebojsak » 20 Jan 2013, 00:04

Jedan pitanjac - planiram uskoro da završim tako neko koferče za bord, za jedno 6-7 pjedala max, s tim što bi kufer služio uglavnom za storidž, zaštitu i prenos, a bord od recimo neke proste šperke bi se vadio kad se svira, da ne bih morao da držim glomazno napravo na bini, a i da ne bih morao da budžim nove ugaone konektore na kablovima za in i out radi značajne uštede prostora.

E sad, da li je šperka ok izbor pod jedan (gledao bih da komplet varijanta bude što lakša), i kako da rešim velcro varijantu, u smislu da li ima potrebe lepiti celu površinu borda/trake, ili postoji neki bolji način da pjedale budu pouzdano zalepljene, tipa da se daska prefarba, kao što mi se činilo da sam neđe video? Napajanje takođe neće biti problem što se tiče prostora ili težine, s obzirom da će biti ovo.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Trooper » 20 Jan 2013, 00:12

Mozda je najbolje da ako pravis od obicne, tanke sperke (ono, 4-5mm ) da ispod napravis ram od letvica.
A ok je i varijanta da na koferu namontiras one sarke koje se rasklapaju, pa da pedale budu zalepljene za poklopac kofera koji ces skinuti kad sviras, i posle samo vratis drugu polovinu i voila

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by nebojsak » 20 Jan 2013, 00:19

Ja sam kontao onu od 8 mm, deluje mi kao ok kompromis.

Varijanta u poklopcu mi ne vrši posao zbog dodatnog ulaganja u budženje ugaonih džekova na kablove, jerbo je preveliko trošenje prostora sa leve i desne strane ako nisu ugaoni. Ovako samo izvadim bord, ubodem 2 kabla i čao malena.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Baba Slim » 20 Jan 2013, 00:47

Medijapan od 10mm, provereno cvrst a lagan, koristim ga vec dugo, a imao sam i po 7 pedala, ni da mrdne.

Savetujem da se pedalboard izlepi ceo (sirpka cicak traka je 200 rsd/mmeni bilo taman 2m), a na pedale samolepljiva cicak traka koliko je potrebno.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by nebojsak » 20 Jan 2013, 00:56

Hm ček, medijapan je bar duplo teži od šperke.

Btw, razmišljam i o varijanti da mi neko iz HR donese onu 3m dual lock traku, umesto velcra. Čujem da drži ko nenormalno, a opet može lepo da se skine sa daske ako se menja raspored, ne ucmolji se i ne usvinji kao velcro posle više korišćenja.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by kwiss » 20 Jan 2013, 10:21

Baba Slim wrote:Medijapan od 10mm, provereno cvrst a lagan, koristim ga vec dugo, a imao sam i po 7 pedala, ni da mrdne.

Savetujem da se pedalboard izlepi ceo (sirpka cicak traka je 200 rsd/mmeni bilo taman 2m), a na pedale samolepljiva cicak traka koliko je potrebno.
Image[/img]
Ja koristim sunđer za termo izolaciju,kotisti se kod kotlova,cevi sa jedne strane je aluminijumska folija zalepljena.Kad se iskroji po meri pedale ne treba nikakvo dodatno učvršćivanje pedala.Ovaj sunđer se lepi duplofan trakom za board,ima ih od 5mm debljine pa do 30mm :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Baba Slim » 20 Jan 2013, 11:48

nebojsak wrote:Hm ček, medijapan je bar duplo teži od šperke.
Hm, to sad ne znam, iskreno, ali znam da je ovaj medijapan dovoljno cvrst, nema savijanja, sluzi bez greske od kako je napravljen board.
nebojsak wrote:Btw, razmišljam i o varijanti da mi neko iz HR donese onu 3m dual lock traku, umesto velcra. Čujem da drži ko nenormalno, a opet može lepo da se skine sa daske ako se menja raspored, ne ucmolji se i ne usvinji kao velcro posle više korišćenja.
Ja za sada nisam imao problema sa samolepljivom cicak trakom (koristio sam dva razlicita brenda - Womax koji sam kupovao u Woby Hausu, i Fix-o-moll kupljen u Uradi Sam koji je mnogo bolji i jaci, ali i skuplji), u smislu da se katastrofalno odlepljuje, ili da ostavlja trag kad se odlepi sa pedale. Zato mi i jeste super ta samolepljiva varijanta, jer sam ranije super-lepkom lepio obican cicak za pedalu, i taj super lepak uopste ne napravi dobru vezu izmedju cicka i dna pedale. Inace, ovaj samolepljivi toliko drzi, da sam ja kao demonstraciju drugima vise puna obrtao board naopacke, i nista ni da mrdne. Cak i za dve pedale kad ih uhvatis mozes ceo board da podignes..

Dakle, sa cickom imas dve varijante po meni:
a) da citavu povsinu boarda izlepis a na pedale samo koliko ti treba, ili
b) da po boardu tacno izlepis samo tamo gde ce pedala da legne sa svojim cickom.

Vrati se na 3. stranu ove teme, tamo sam ja davno okacio slike kako sam uradio svoj board uz pomoc drugara, a na 4. strani su sve dimenzije, i staje taman 6 standardnih pedala u 2 nivoa + wah. Baci pogled ako te zanima, jer kapiram da kompaktnije ne moze. :ziveli: :)

@kwiss: I to nije lose resenje, mada mi se iskreno cini kao veca komplikacija nego kombinacija sa cickom... :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by nebojsak » 20 Jan 2013, 12:37

Pregledao sam sinoć detaljno temu pre nego što sam krenuo, naravno :) još uvek češljam i onih milijardu strana na Vaultu66, da vidim šta komšije rade. Pretpostavljam da bi mi onda za sad bolja varijanta bila da oblepim ceo bord, siguran sam da će biti bar neka naknadna izmena, bolje u startu dati malo više kinte nego se posle jebavati.

Koliko okvirno para izađe taj fix-o-moll, ako se sećaš? Btw, i kako si rešio lepljenje pedala sa višim nogicama, tipa wah? Skidao nogice i ostavljao šrafove?

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Stanko » 20 Jan 2013, 12:58

Ako neces da pomeras pedale i da se igras, meni je ubedljivo najbolja varijanta sa malim limcicima. Uzmes parce lime recimo 1x4cm izbusis dve rupe, kroz jednu usrafis jedan od srafova na pedali, kroz drugu u bord. Meni je faks odradio limcice :)

I onda ako wah oces da srafis npr, samo savijes lim, do dosegne do borda (edit: ja sam lim srafio izmedju gumene nogice i pedale) :) jam sa srafio sa po dva srafa dijagonalno svaku pedalu, i jedino cekicem da ih skines...

Jedino sam na tubesreameru morao da skinem poklopac za bateriju, jer su srafovi ispod njega...

Mada cela prica pada u vodu ako cesce menjas/premestas pedale :ziveli:

edit: evo nadjoh i neke slike od ranije, pa taman :)

Image Image Image Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Baba Slim » 20 Jan 2013, 13:14

nebojsak wrote:Pretpostavljam da bi mi onda za sad bolja varijanta bila da oblepim ceo bord, siguran sam da će biti bar neka naknadna izmena, bolje u startu dati malo više kinte nego se posle jebavati.
To je bio i moj rezon, board izlepiti a na pedale koliko je potrebno da se fiksiraju.

Meni je za tu povrsinu ploce bilo taman dovoljno 2m tog sirokog cicka (metar je bio 200rsd ovde u centru NS, u jednoj radnji koja prodaje te krojacke zezalice, konce, dugmad, cibzare itd...), potrosio sam cela 2m.
nebojsak wrote:Koliko okvirno para izađe taj fix-o-moll, ako se sećaš? Btw, i kako si rešio lepljenje pedala sa višim nogicama, tipa wah? Skidao nogice i ostavljao šrafove?
Taj Womax koji se kupuje u Woby Haus-u je bio 210rsd kutijica, 1.5m cicak trake (obe strane dobijes naravno, uvek), 1.5cm ili 2cm sirine, ne secam se tacno, i on jeste dovoljno dobar, ali ga nemaju i ne narucuju gamad vec mesecima.
Fix-o-moll je poprilicno skuplji - oko 350 rsd ako se dobro secam, kutijica sa samo 60 cm! Ista sirina, 2cm, i stvarno se vidi da je kvalitetniji, lepak na traci je mnogo jaci.

Sto se tice pedala sa visim nogicama - konkretno wah, na svakom wahu sam skidao gumene nogice, vratio srafove na backplate i na backplate lepio 2 dugacke cicak trake, V - fazon, da prati ivice, i bukvalno ceo board mozes da podignes kad uhvatis za wah... Npr. Small Stone dok sam imao, odlepio sam mu one crne gumene nogice i sacuvao ih (zalepio ih na neki masni papir) i zalepio cicak na dno. Ostale pedale nisu imale nikakve nogice, uglavnom je guma na donjoj povrsini.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by nebojsak » 20 Jan 2013, 14:07

Stanko wrote: Mada cela prica pada u vodu ako cesce menjas/premestas pedale :ziveli:
Jbg, ne samo ako češće menjaš ili premeštaš, ovo je varijanta kad si siguran da više nikad ništa nećeš mrdnuti. Svaka akcija zahteva odšrafljivanje i ponovno prišrafljivanje na drugo mesto, bord bi izgledao kao rešeto posle par mrdanja pjedala :) Btw, u tim slušajevima je dobra fora koristiti rastavljeni lanac za bajs, tu već ima rupica.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest