Pedalboard od Kofera za Alat

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Funkomat » 07 Sep 2009, 17:37

Pitalo me par ljudi za ovo, pa rekoh da napisem koju rec...
Sam kofer se kupuje u svim vecim radnjama "za kucu" kao sto su uradi sam, metro i slicno. Cena za ovu velicinu je oko 2000 din ali moze da se nadje za mnogo manje para po pijacama (muki17 je svoj dobio za neke smesne pare :), ja nisam bio te srece... )
Ima ih raznih velicina ali mislim da je ova velicina (korisna mera je oko 29x40cm) najpogodnija za ovakvu upotrebu. Ono sto je meni bilo bitno je da ima dovoljno mesta za wah i da manje pedale (boss, mxr...) staju komotno u dva reda, jedne iznad drugih. Sve u svemu, u ovaj kofer staje oko 8 pedala, odnosno 6 + wah. Mozda bi mogla jos jedna da se nagura, ali ne vise. Pored pedala, staje komotno i napajanje (bilo da su adapteri ili neko univerzalno), kablovi, kajis za gitaru, trzalice, zice, kljesta... sta god je ljudima potrebno za svirku.

Video sam da neki koriste ovakve kofere, pa u njih stavljaju postolja sa pedalama, koja kasnije vade iz samog kofera. To je ok resenje, ali meni malo neprakticno + postolje mora da ima neke rucke koje zauzimaju dragoceno mesto. :)
Meni se vise svidja da pedale stoje u koferu (tacnije u poklopcu kofera kako ivice ne bi smetale pri paljenju/gasenju pedala) i da se ne vade iz njega.
Drvo od kojeg je kofer, nije dovoljno jako da izdrzi konstantno gazenje pa ga je potrebno ojacati necim. Ja sam nabudzio komad medijapan ploce koja je uglavljena u poklopac kofera. Dovoljno je jaka a izuzetno laka i tanka, tako da je ona odlicno resenje.
O pricvrscivanju pedala za podlogu se vec puno govorilo ali je cicak traka jedno od najprakticnihih resenja. Nije bas jeftina (oko 200 din po metru), ali odlicno sluzi. Ja sam oblozio celu povrsinu ploce cickom (zalepio sam ga nekim lepkom za drvo), za sta treba nesto preko 2m najsire trake koju sam uspeo da nadjem ali je moguce i zalepiti samo na mestima gde ce biti pedale kako bi se ustedeo koji din. Sto se lepljenja cicka za pedale tice, nigde nisam nasao samolepljuvu cicak traku pa sam koristio onu traku sto se lepi sa obe strane.

I eto... ti je valjda to. Nisam jos sve povezao ali cu okaciti koju sliku kasnije.
Ja imam ovaj kofer nesto preko pola god i jos uvek je u odlicnom stanju. Gazen je, bacan, pokisao je par puta, jednom sam ga cak i nasao u jedno 5 cm vode i pedale su svaki put ostale neostecene i suve. :) S vremena na vreme povadim pedale, zamenim lepljivu traku da bolje drzi i to je manje vise svo odrzavanje.
Kad se saberu troskovi, dodje na jedno 3000 din u vrh glave.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by muki17 » 07 Sep 2009, 17:57

moj pedal board
Image
Image

Funkomatov pedal board
Image

ima li ista lakse :D :ziveli: :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by guv'nor » 07 Sep 2009, 18:06

@Funkomat
:worthless:
A šalim se ja malo :wink: Nego first thing first, da ne bih zaboravio, već sam omatoreo:
Da li je moguće naći nešto veće od tod tvog kufera? Baš sam gledao malo po sajtovima srpskih radnjica i rezultat nije baš ohrabrujuć. Da ne grešim dušu, niti sam se nešto pretrgao od googlanja, niti sam lepo prelistao forum, a znam da je pisano o tome, ali eto - baš mi je extra došlo to što si otvorio ovu temu. :D

Btw, meni sa dosadašnjim brojem/oblikom/veličinom pedala ne radi ništa ispod 30x60cm, a u planu imam još neki Tremolo, Delay i eventualno neku Leslie simulaciju. :mrgreen:

P.S. Jbga, Muki me pretekao, pa sam morao da naglasim da prvi smajli ide Funkomatovom postu. :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Funkomat » 07 Sep 2009, 18:18

:D
Rekoh da cu da okacim slike ali me sad jako mrzi da povezujem pedale. :)

Moze da se nadje jedan model koji je uzi (oko 25 cm) ali duzi. Ne znam tacno koliko ali ne verujem da prelazi jedno 45-50cm. Problem kod tog kofera je sto je JAKO dubok. Ovaj je dubine nekih 14 cm zajedno sa poklopcem i dnom sto je mnogo vise nego sto ti je potreblo a taj je dublji za jedno 5-6 cm... U njemu bi moglo da se nabudzi nesto na fazon da imas jednu plocu na fazon ove moje + dodas jednu plocu sa pedalama preko pedala sa prve ploce i onda tu gornju plocu vadis pred svirku a ova prva ti ostaje u koferu... Valjda si razumeo sta sam mislio. :) Pedalboard na sprat. :D
Taj je jedini veci koji sam ja video ovde u NS-u.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by guv'nor » 07 Sep 2009, 18:31

Funkomat wrote:Rekoh da cu da okacim slike ali me sad jako mrzi da povezujem pedale.
A znam, ali eto prilike da i ja jednom upotrebima taj smajli. :)
Funkomat wrote: Valjda si razumeo sta sam mislio.
Jesam, razumeo sam. :wink:
Razmišljao sam i o sličnim rešenjima, kao da Octavia, FuzzFace i eventalno Wah stoje van kufera, ali to mi je kao neka poslednja opcija. Sa druge strane, ako je kofer uži od 30cm, dolazim u situaciju da mi određeni broj pedala stoji usamljeno (nepostojeći drugi red), ili da ih obrnem za 90 stepeni, pa da mi većina pedala stoji "kako ne treba". :(

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by sinisake » 07 Sep 2009, 18:36

Ma neku veliku dasku ima da maznem, i kanapcetom da vezem ovo sirotinje sto imam...

Kad je tako svojevremeno mogao i sam Zeleni Zub... :mrgreen: :lol:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by muki17 » 07 Sep 2009, 18:42

ljubo :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by guv'nor » 07 Sep 2009, 18:43

Haha, ti se zezaš, ali ja sam najbliži toj odluci. :D
Neka lepa und velika daska, na njojzi fiksirane pedale i onda samo još da padne odluka da li da pravim neki poklopac ili futrolu. 8) :lol:
Kufer veličine koja meni treba nema šanse da ispadne ispod 80 evrica (pravljen kod nekog OK majstora).

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by sinisake » 07 Sep 2009, 18:46

Ma ne zezam se...
Kad se sve sabere, to je najbolje resenje, a i lako je prosiriv (ili skrativ, ako se nesto izbaci iz lanca) pedalboard. :D

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by xspaceman » 07 Sep 2009, 19:01

sinisake wrote:Ma ne zezam se...
Kad se sve sabere, to je najbolje resenje, a i lako je prosiriv (ili skrativ, ako se nesto izbaci iz lanca) pedalboard. :D
hm...pa više je skrativ nego proširiv! :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by mislim_stvarno » 07 Sep 2009, 19:20

guv'nor wrote:Neka lepa und velika daska, na njojzi fiksirane pedale i onda samo još da padne odluka da li da pravim neki poklopac ili futrolu.
Ovo sam ja planirao kad nakupim dovoljno pedala... :mrgreen:

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by shule » 07 Sep 2009, 21:03

Kofer sam kupio u Pevecu (supermarket na putu Pancevo - Bg), nije za alat, ima filc iznutra, sa obe strane, sa jedne sam izvadio. 2389 dinara. Velicine 45x30. Aluminijumski. Veoma cvrst.

Image Image
Image Image

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by andrej] » 08 Sep 2009, 12:00

najveci problem je sto je vecina ovih kofera premala za mene (a krecem u ekspanziju sa pedalama). jel zna neko postoje li veci i gde ih ima?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Rocket Roll » 08 Sep 2009, 12:07

To je to što se aluminijumskih kofera tiče - nisam viđao veće, osim rack kofera a oni su jako skupi.

Možda bi bilo dobro prepraviti neki kofer za gitaru. Ili dati da se napravi kod majstora koji prave kofere za gitaru (Sava je ostavio kontakt jednog).

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pedalboard od Kofera za Alat

Post by Funkomat » 08 Sep 2009, 15:44

Evo vam slike:
Image Image

Image Image

Image Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest