"Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Locked
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Funkomat » 29 Nov 2008, 13:40

Goja jesi ti procitao ovo od pocetka?
Jedan snimak koji "ne zvuci lose" je po tebi opravdao sve cinjenice koje govore protiv videna?
Bez uvrede ali ti se osecas kompetentnim da sa jednog ovakvog snimka procenis da je gitara rucni rad?
Funkomat wrote:Goja, molim te, ako nemas nesta pametno da kazes, nemoj reci nista.

User avatar
Goja
Posts: 135
Joined: 06 May 2008, 17:29
Location: NEDERLEND

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Goja » 29 Nov 2008, 13:47

Sta sam ja vama uradio da vi mene ovako napadate ejjjjjjjjjjjjjj...
Necu da kazem da je prevarant, ali necu da kazem da nije i to je to... Jednostavno ima ljudi na forumu koji su bili licno kod njega i koji su probali njegove stratove i kazu da su dobri -OK-. Nisam ja bre ovde u pitanju da me napadate...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by cccira » 29 Nov 2008, 13:48

Funkomat wrote:Goja, molim te, ako nemas nesta pametno da kazes, nemoj reci nista.
:mrgreen:

User avatar
Goja
Posts: 135
Joined: 06 May 2008, 17:29
Location: NEDERLEND

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Goja » 29 Nov 2008, 13:50

Ma odustajem ne vredi sa vama normalno... Odoh u narodnjake :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Funkomat » 29 Nov 2008, 13:50

Goja wrote:Sta sam ja vama uradio da vi mene ovako napadate ejjjjjjjjjjjjjj...
Necu da kazem da je prevarant, ali necu da kazem da nije i to je to... Jednostavno ima ljudi na forumu koji su bili licno kod njega i koji su probali njegove stratove i kazu da su dobri -OK-. Nisam ja bre ovde u pitanju da me napadate...
Niko te ne napada.
Ja samo trazim da objasnis sto si rekao ovo:
Goja wrote:Odlican zvuk!!! Ae prvo ovo poslusajte pa s*rite koliko hocete!!!

User avatar
Goja
Posts: 135
Joined: 06 May 2008, 17:29
Location: NEDERLEND

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Goja » 29 Nov 2008, 13:53

Rekoh odustajem, necu vise da se mesam na kraju ce ispasti da sam videnov saradnik...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by ssmc » 29 Nov 2008, 14:02

Goja wrote:Rekoh odustajem, necu vise da se mesam na kraju ce ispasti da sam videnov saradnik...
Odma' u Hague... ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Duane » 29 Nov 2008, 14:21

Funkomat wrote:
Funkomat wrote:Goja, molim te, ako nemas nesta pametno da kazes, nemoj reci nista.
+1 ;)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by DrGreenthumb » 29 Nov 2008, 15:25

Goja wrote:Sta hocete da kazete da je ovaj zvuk los, ne razumem... :shock:
Znam za telk sam i ja shokiran, ali sta je sa stratovima, bluesboy ga hvali, a cuj te i ovaj demo...
Sta da ti kazem za ovaj demo, gitara je rastimana, zvuci kao bilo koja gitara ustekana u zvucnu karticu kompjutera, da snimim svog 2K+ MM-a ili svog 100e Squier-a isto ce da zvuci, potpuno je besmisleno donositi zakljucke o kvalitetu zvuka na osnovu takvog snimka, a to opet govori o nivou ekspertize koje ti mozes da ponudis, sto opet ide tebi u korist jer bi te instrument od 100e zadovoljio na sonicnom planu. Drugo, Viden je vrlo verovatno napravio nekakvog strat-a u proslosti, ali to ne opravdava ocitu prevaru koju je izveo sa Legend Telecaster-om, a vrlo verovatno (citaj sigurno) i sa stratom koji je BluesBoy kupio, on je do sad bio zadovoljan sa njegovim zvukom, nema razloga da vise ne bude, srecom ostecen je za samo 80e, mogao je da prodje i gore. Ako sad odjedanput BB pronadje mane svom Viden/Legend stratu govori samo u prilog psihoakustici i njenom neverovatnom znacaju. Ali ima svako pravo da se oseca namagarcenim i ostecenim... Molim Vas, ako jos uvek imate zrnce sumnje u celu pricu pogledajte moj prethodni post, on sve govori, vise nema rasprave na temu RRvsViden, zavrsena je!

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 29 Nov 2008, 15:28

Ovako, moram napisati 2 posta koja su tematski razlicita...tako da!

1. Sto se odbrane tice, dajte coveku barem 30 dana da se pripremi :D Salu na stranu, za pobijanje ovoga je verovatno potrebno dosta vremena, zato iskulirajte... Ja stvarno ne znam sta ce se dogoditi, ali valjda treba vremena da se prica resi!

Zato, susdrzite se komentara "banujte ga" ili slicno, jer cu ja baciti prvi kamen ukoliko provera bude istinita, zato vak kazem ljudi, distancirajte se malo, susdrzite se "personalnih" misljenja, iznosite samo dokaze ukoliko ih imate.

Toliko od mene.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by DrGreenthumb » 29 Nov 2008, 15:32

oi_ilija wrote:Ovako, moram napisati 2 posta koja su tematski razlicita...tako da!

1. Sto se odbrane tice, dajte coveku barem 30 dana da se pripremi :D Salu na stranu, za pobijanje ovoga je verovatno potrebno dosta vremena, zato iskulirajte... Ja stvarno ne znam sta ce se dogoditi, ali valjda treba vremena da se prica resi!

Zato, susdrzite se komentara "banujte ga" ili slicno, jer cu ja baciti prvi kamen ukoliko provera bude istinita, zato vak kazem ljudi, distancirajte se malo, susdrzite se "personalnih" misljenja, iznosite samo dokaze ukoliko ih imate.

Toliko od mene.
Da covek nije postovao sliku tudje gitare i nazvao je svojom u izradi cekao bih da vidim sta ce reci, ovako stvarno nema sta vise da se raspravlja, a banovanje je najmanje bitno, to sto je on radio je protivzakonito i zato se krivicno odgovara. Dokazi postoje, personalna misljenja su deplasirana u ovom trenutku... Tako i tvoje...

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 29 Nov 2008, 15:47

Teorija Evolucije - Deo drugi

Vlas protiv Jozefa Ka - Proces (Viden)


Moram vas upozoriti da uzmete moju teoriju krajnje skepticno, jer nemam ni jedan jedini dokaz, ali moram napomenuti da sve ovo jako cudno, i da preizilazi granice normale, i da je sve normalno postalo paranormalno. Ovo je samo predpostavka, ne da ucini pricu zanimljivijom nego da naznaci da nije sve uvek onako kao sto izgleda.

1. Viden je prevarant!
-Majstor iz pirota koji pravi "nesto" nekakve gitare, barata "farbavam i lakovima" bas zbog svoje profesije. U stanju je da odradi sve sitne prepravke/popravke, takodje zbog svoje profesije.
-Pirot je jako udaljeno mesto, taj covek je bezbrizan sve dok jednog dana... Nekom ko gleda njegove postove nije palo na pamet da ga ukljuci u svoj masterplan "Teorija evolucije kineskih gitara", "Kako od Arije ili Legenda napraviti rucni rad".
Viden danima razmislja, nasa X osoba ga ubdjuje, dogovaraju se, savest grize naseg Videna, nije to mala stvar, ali posto su dogovorili razuman procenat okrivljeni sklapa pakt sa X(vukovima :D) i prica krece...

E sad, koje taj X koga pominjemo, ono sto je ocigledno je da je jako dobro povezan, obavesten i ima odredjenu moc koju koristi, iz prva u zastiti svog novog partnera, ali posto su stvari krenule po zlu jos je mocniji kada prevaru treba razokriti - jer onima sve informacije. O X personi se ne zna mnogo vise, jedini ko bi stvarno mogao da ga razotkrije je vec diskreditovan, spusten na dno...

Prica je pocela. Tema je otvorena, prevara je razotkrivena. Viden je kriv i vec pre konacne presude, dokazi su ubedljivi - masa ga je vec kamenovala, nas Viden ne zna sta da kaze... Skuplja detalje, dokaze, prica svoju pricu, ali moc nije na njegovoj strani, istinu su vec napisali drugi... Viden je prevarant!

Dakle, videnu stigne gitara iz Beograda, on skine natpis, obradi glavu, blago prepravi magnete, prelakira ono sto je skidao i za to plati male novce... Zatim gitare pocinju da izlaze na trziste, da pravo je cudo odakle su se pojavile 3 gitare u 3 meseca, kada je strat koji sam ja pazario njegova prva gitara - a sam kaze da nikad ne radi 2 gitare u isto vreme!


-Odakle Dr-u slike onog pravljenja "telecastera"?
-Odakle su stigle ideje o legend gitarama? I to bas sa kineskog foruma na kom su jedine 2 reci nama razmuljive "aria" i "legend"
-Najcudnija stvar koje se ja secam da sam gledao videnovu sliku i da tamo nije stjala slika koju sada mozete videti.
-Ko je osoba X koja stoji iza price ako je prica o prevari istinita?
-Ako je optuzba lazna, ko ima koristi od ovoga? Zasto diskreditujemo coveka?

Dakle
1.Viden nije prevarant...ili
2.Viden je prevarant, ali mu je neko sa foruma ozbiljno pomagao, i radio sa njim...

I da se zna da je Rocket od ovog coveka dobijao neke delove...ne optuzujem rocketa, naravno, ali nije sve tako blistavo i nista ovde jos nije crno na belo... Ja vam donosim samo jos pitanja?

DrGreenthumb da li ti fali ovo X ili je to neko drugi, a svi ste njegove marionete? :D
Da li Zlo zna nesto sto nam nije rekao?

Bez ljutnje ljudi, samo naglas razmisljam!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by DrGreenthumb » 29 Nov 2008, 15:56

Momak, misli sta god hoces, pokusavam da zastitim druge da ne bi bili prevareni, slike ces naci preko googla, ako se iole potrudis, a ako zelis da verujes u teorije zavere be my guest...

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Cilal Najed » 29 Nov 2008, 15:59

Mislim da je to delo jednog coveka. Takve "zavere" su moguce samo u spanskim serijama i americkim filmovima niske b produkcije.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by cccira » 29 Nov 2008, 15:59

A sta ako je gospodin X upravo, ovaj ovde, oi ilija, poznati preprodavac sa ove i one strane jumetal foruma?

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest